Gewoon de allersnelste computer kopen waar nog een ISA-slot inzit. Ik weet dat er in elk geval nog S370-moederborden zijn waar Tualatin-CPU's in kunnen (waar de laatste Pentium III en Celeron-370 zelfs nog inkunnen) en waar dan nog steeds een ISA-slot inzit.
Daar stop je dan een SB AWE64 in.
Wat de videokaart betreft: geen probleem. Neem gewoon een kaart die in de firmware VBE 3.0 ondersteunt, dan ben je wat dat betreft klaar. En dat kan dan gerust een wat nieuwere/snellere kaart zijn, hoor. Kijk of je ergens een Voodoo3, 4 of 5 op de kop kunt tikken. Een aantal DOS-games hadden namelijk ook in DOS-mode 3dfx-support.
Voor de netwerkkaart zou ik een NE2000-compatible PCI-kaart nemen (die dus
hardwarematig NE2000 compatible is, dat zijn verreweg de meeste 10mbs (niet 100mbs) kaarten).
Vergeet ik nog wat? Oh ja. Veel geheugen. Gooi er maar wat in. De coolste games gebruiken toch de DOS4GW dos-extender die (zoals de naam al doet vermoeden) volgens mij ook maximaal 4GB geheugen ondersteunt. Wow, think about it... een DOS-game die met 4GB geheugen draait.
Je zou als alternatieven natuurlijk kunnen kijken naar een project als DOSBox:
http://dosbox.sourceforge.net
Dit is een applicatie die echt is bedoeld om DOS-games te kunnen spelen op nieuwere computers onder onder andere Windows en Linux. Het enige nadeel is dat die nog geen DPMI-games ondersteunt, dus 32-bit games die via een DOS-extender zoals DOS4GW toegang hebben tot al het geheugen naast de real-mode 640KB werken dus nog niet. Daar werd zover ik weet echter wel aan gewerkt. EMS- en XMS-geheugen wordt echter al wel ondersteund en daarmee kun je dus al behoorlijk wat classics spelen. Soundblaster-emulatie is ook aanwezig.
Probeer dat eerst maar eens, voordat je al die moeite en geld moet investeren in een extra (oudere) computer, speciaal voor games die het hiermee wellicht alsnog goed zouden doen.
[
Voor 7% gewijzigd door
Verwijderd op 18-06-2003 23:03
]