Wij hebben bij ons twee verse G4's staan. De Art Director heeft even wat gespeeld in de showroom met die cinema-schermen. Maar uiteindelijk is het 2x een 21" icm 17" geworden (CRT). Stuk beter en kleur echt(er).
Kan um je aanraden trouwens als geld niet de issue is - klik -.
Heb um zelf nu ook op het werk icm met een soortgelijk gekleurde 17" en zou nooit meer op 1 monitor kunnen werken. Het is gewoon zo ideaal om bv in Flash/DW/PS/Illu etc de tools op je tweede monitor te hebben en je kan focussen op waarmee je bezig bent.
Ook een nadeel van TFT, even een collega laten meekijken is al klote.
[ Voor 3% gewijzigd door OzBoz op 10-06-2003 23:58 ]
TFT ok, maar als secundaire monitor.
CRT blijft voor mij.
Mijn ViewSonic VX2000 20" TFT geeft prima kleuren. Ook de weergave van lichte kleuren is prima. Op de twee 17" TFT's die ernaast staan is dat laatste wat minder. Een groot voordeel van TFT's is de veel betere scherpte. Dat is ideaal voor webdesigners die vaak op pixelniveau werken en ook ideaal als je JPEG en GIF compressie wilt instellen. De artifacten zie je veel duidelijker op een TFT. Op een TFT zie je veel meer dan op een CRT.
Verder heb je de praktische voordelen, zoals het kleinere formaat (21" CRT's zijn achterlijk lomp), het lagere gewicht, het feit dat je niet meer hoeft te klooien met videokaarten die een slecht signaal geven op de analoge uitgang en heb je geen last van geometrische instellingen die niet goed zijn te krijgen. Ik was eerst ook sceptisch tov TFT's maar mijn vote hebben ze nu helemaal.
Maar hoe dan ook, deel je mening niet echt. Die Apple schermen staan als de betere TFT's bekend. En ik zou het als tweede of derde scherm prima vinden. Maar niet als hoofdscherm. Dat met die lichte tinten is volgens mij gewoon niet echt op te lossen door de techniek die een TFT gebruikt. Nu luistert webdesign wat minder nauwkeurig dan drukwerk dus wat dat betreft ok.. maar als ik dan kijk naar mijn 0.22 dot pitch Sony.. ik wil graag een keer een TFT zien die dat redt. Zelf heb ik snel een onnatuurlijk gevoel bij TFT's door de scherpte. Dat is dan wellicht een voordeel als je op de pixel precies wilt werken, maar geeft ook letterlijk bij alles een blokkerig beeld. Het ziet er allemaal zo digitaal uit. Lastig te omschrijven maar je begrijpt me wel.. dat gevoel heb ik soms al met mijn Sony breedbeeld TV icm digitale TV.
Zonder ClearType (of een andere tekst anti-aliasing truc) ziet de tekst er niet zo prettig uit op een TFT, maar verder vind ik de scherpte bij afbeeldingen wel prettig. Met anti-aliasing zijn teksten veel prettiger leesbaar dan op een CRT.Dat is dan wellicht een voordeel als je op de pixel precies wilt werken, maar geeft ook letterlijk bij alles een blokkerig beeld.
Voor programmeren zou ik daarom altijd een TFT prefereren boven een CRT. Ook vanwege het rustiger beeld (geen last van refresh rates). De meeste CRT's en videokaarten geven op een leuke resolutie boven 85Hz een sterk verminderde scherpte.
Er zullen best wel CRT's zijn die wel behoorlijk scherp zijn, een goede kleurweergave hebben en geen problemen hebben met de geometrie, maar dan moet je wel net geluk hebben (ivm grote exemplarische verschillen) of relatief veel geld uitgeven. Ik ben weinig grote CRT's tegen gekomen die een echt overtuigende beeldkwaliteit hadden.
http://www.posforless.com/mermaid.html
Mermaid Ventura 21.3"
Afbeelding zegt weinig, check de specs eens zou ik zeggen
Alhoewel ik ook niet weet hoe dit gaat tegenover drukwerk-werkzaamheden.
Kleurechtheid en calibratie blijven een (misschien wel kleine) doorn in het oog.
Sja, als je echt wat leuks wilt moet je naar de prijs niet kijken, nee

Over een jaar of 3 denk ik echter dat die verschillen tussen CRT en TFT zo goed als weggewerkt zijn, en webdesign of zelfs DTP op een TFT mogelijk wordt, zonder je helemaal het schompes te hoeven betalen. Tot die tijd vermaak ik me nog wel met die CRT bakbeesten
Verwijderd
Ik wilde eigenlijk een tft, met name voor het uiterlijk en het rustige beeld. Maar als ik dit zo allemaal lees kan ik maar beter weer een crt halen. Ik gebruik mijn computer namelijk met name voor web & dtp design (photoshop, illustrator, premiere, flash, dreamweaver en sinds kort een beetje max).
Verwijderd
t liefst zou ik een Apple HD display van 23" willen hebben
http://www.apple.com/displays/acd23/
of een Formac 2010 Platinum
http://www.formac.com/p_b...ays_gallery2010_techspecs
maarja moet ik eigenlijk ook een nieuwe mac hebben...
khad n tijdje geleden mijn Sony CRT samen met mn pa's Apple TFT scherm aan zijn Powermac G4 gehangen als dualhead setup, en whoah! wat een verschil!
[ Voor 20% gewijzigd door Verwijderd op 11-06-2003 16:29 ]
Verwijderd
maar met het goed calibreren ben je al een heel eind in de goede richting
Voor programmeren inderdaad prima een TFT. En als tweede/derde scherm sowieso niets mis mee. En het is een feit dat de kwaliteit van CRT's super wisselt ook daar is goedkoop, duurkoop. En dan heb je nog te-duur-kopen (Barco, lelijke bak voor teveel geld). Het blijft nu eenmaal een feit en dat is voor web niet van toepassing.. maar voor print zou het makkelijk zijn als er een CMYK scherm kwamFemme schreef op 11 juni 2003 @ 00:58:
[...]
Voor programmeren zou ik daarom altijd een TFT prefereren boven een CRT. Ook vanwege het rustiger beeld (geen last van refresh rates). De meeste CRT's en videokaarten geven op een leuke resolutie boven 85Hz een sterk verminderde scherpte.
Verwijderd
Ik denk dat je dat wel kunt vergeten, lichtprojectie werkt niet met CMYK (maar met RGBASD -> RGB + Alpha + Sync + [DDC]Data). Wat wel goed zou zijn is een goede ijkwijze, de ICM van Windows vind ik wat dat betreft maar brak...maar voor print zou het makkelijk zijn als er een CMYK scherm kwam
Ik weet wel hoe het werkt gelukkig. Maar ge-eikel hou je wat dat betreft altijd, achter welk OS en/of monitor je ook zit. Maar als je even de tijd neemt kun je in Photoshop e.a. aardig wat instellen maar het blijft gewoon lastig. Proefdruk is de enige manier om te zien of het wordt wat je wilt.Verwijderd schreef op 12 juni 2003 @ 07:26:
[...]
Ik denk dat je dat wel kunt vergeten, lichtprojectie werkt niet met CMYK (maar met RGBASD -> RGB + Alpha + Sync + [DDC]Data). Wat wel goed zou zijn is een goede ijkwijze, de ICM van Windows vind ik wat dat betreft maar brak...
24bit betekent 8bit per kanaal (R,G,B), wat op zijn beurt weer betekent dat je per kleur maar 256 verschillende waarden kan tonen (pixel uit meegeteld). Een menselijk oog kan 16,8 miljoen kleuren misschien niet direct van elkaar onderscheiden, maar een groter aantal beschikbare kleuren verbetert het beeld wel degelijk. Vooral in contrast scheelt een groter aantal bits een boel. Stel dat je een donkere foto hebt die donker hoort te zijn. Je gebruikt dan alleen de lagere kleurwaarden, wat betekent dat je nog minder variatie hebt in kleuren en dat het contrast slecht is.Bosmonster schreef op 10 June 2003 @ 17:48:
[...]
Maximale zichtbaarheid is toch 24bit? Alle overige bits die erbij verzonnen worden (zoals de 8bit in 32bit) worden gebruikt voor interne precisie.
Een ander voorbeeld is natuurlijk het gebruik van gradients. Wil je een schermvullend gradient van zwart naar bijvoorbeeld blauw, dan kan dat niet zonder 'banding'. Je hebt namelijk maar 256 verschillende kleurwaarden, en dat moet gespreid worden over meer dan 256 pixels (mag ik hopen
Voorbeeldje (let niet op het Pools):

't is dus erg jammer dat TFT's, en ook de huidige DVI-standaard, niet meer dan 24bit kleur kunnen weergeven. Dit is dan ook één van mijn redenen om voorlopig nog even bij CRT's als primaire monitor te blijven.
De laatste tijd zit ik ook te twijfelen aan een 19" TFT of een nieuwe CRT maar ik vind de prijzen tot nu toe nog -te- hoog liggen, nog eventjes wachten
Trouwens, we hebben het aldoor over webdesigners terwijl B-Top in zijn titel het toch echt heeft over een developers; dan zou ik gaan voor een TFT scherm, is over het algemeen rustiger voor je ogen als je 8h op een dag naar codes zit te staren
Heb jij dan een 30Bit VideoKaart + CRT soms(heb er naar gezocht maar nog niet gevonden)? Het echte verschil is dat CRT ECHT 24Bit toont terwijl een TFT dat 'probeert' (en dus bijna altijd faalt, tis wel beter aan het worden)DiMension schreef op 12 June 2003 @ 10:36:
[...]
't is dus erg jammer dat TFT's, en ook de huidige DVI-standaard, niet meer dan 24bit kleur kunnen weergeven. Dit is dan ook één van mijn redenen om voorlopig nog even bij CRT's als primaire monitor te blijven.
Verwijderd
Hier sluit ik mij volledig op aan. Op mijn TFT (LG Flattron 17B) kan ik perfect webdesignen. Ik heb een site gemaakt die er op een CRT precies hetzelfde uitziet als een TFT.Femme schreef op 11 June 2003 @ 00:16:
Een goede TFT kun je prima gebruiken voor webdesign. Uiteraard zijn er grote verschillen tussen de TFT's, net zoals er groter verschillen zijn tussen CRT's. Problemen met kleurechtheid heb ik op CRT's net zo hard meegemaakt als op TFT's, ook op dure zogenaamde professionele 21" CRT's. Het hangt gewoon sterk af van het exemplaar.
Mijn ViewSonic VX2000 20" TFT geeft prima kleuren. Ook de weergave van lichte kleuren is prima. Op de twee 17" TFT's die ernaast staan is dat laatste wat minder. Een groot voordeel van TFT's is de veel betere scherpte. Dat is ideaal voor webdesigners die vaak op pixelniveau werken en ook ideaal als je JPEG en GIF compressie wilt instellen. De artifacten zie je veel duidelijker op een TFT. Op een TFT zie je veel meer dan op een CRT.
Verder heb je de praktische voordelen, zoals het kleinere formaat (21" CRT's zijn achterlijk lomp), het lagere gewicht, het feit dat je niet meer hoeft te klooien met videokaarten die een slecht signaal geven op de analoge uitgang en heb je geen last van geometrische instellingen die niet goed zijn te krijgen. Ik was eerst ook sceptisch tov TFT's maar mijn vote hebben ze nu helemaal.
Maar ik moest wel ff met mijn color settings moeten kloten want wit was eerst een beetje geel tint op mijn TFT. Nu is het perfect.
Dit gaat dan niet over de DTP'ers maar dit is voor de mensen die sites maken etc.
Als je dan gaat bedenken dat ongeveer 80% van die klanten in een mooi bedrijf werken met flatscreens(!) dan ga je je toch afvragen wat je nou bedoelt met 'jouw' kleurechtheid op 'jouw' schermpje (+24" blabla met 100Bit kleuren etc.)
Ik bedoel die kleurechtheid van jullie doet er dan toch helemaal niet toe? Tegenwoordig zitten er gewoon heel veel mensen achter flatscreens en daar zou je site er ook mooi op moeten zien ook al heeft de klant een 'Braq Inc' 15" fletje... De klanten geven geen donder om hoe jij op je werk of thuis zit te werken op gigantische CRT's om een logo van 1,5cm bij 2cm te maken. Zij willen gewoon dat de site goed zichtbaar is om een tal van schermen tft of crt...
Ik denk dat daarom Femme ook gewoon gelijk heeft. Je moet gewoon nog ff geduld hebben met de tft'tjes. Kijk als jij als devver al moet wachten tot dat de ECHT GOEDE tft's betaalbaar worden, hoe lang wacht de klant er wel niet op om een mooi scherm aan te schaffen.[/NOFI]


Verwijderd
Iemand er ooit bij stil gestaan dat een TFT dus kleurechter is? Donkergroen == donkergroen en niet zwart ...Cubix schreef op 11 June 2003 @ 19:31:
Ik heb een bepaalde website gemaakt op m'n pc met tft (Hitachi) maar die valt op crt's veel donkerder uit. (donkergroen op tft is bijna zwart op crt.) Maar ik vind het ontzettend handig dat ik veel beter op pixelniveau kan werken. Cleartype is ook niks voor mij.
en wat is kleur? kleur is Subjectief, een beleving die elke mens anders doormaakt. TFT's geven kleur anders weer dan CRT's doordat er een andere technologie aan ten grondslag ligt, de een is niet beter dan de ander alleen anders. (hoewel een slechte tft natuurlijk brak beeld geeft net als een slechte crt)
Als je gaat designen moet je dus desigenen voor en dus ook op dezelfde apparatuur als de waar de meerderheid van je doelgroep mee werkt. Dan komt de kleur zo op hun scherm als jij het bedoeld hebt.
Beleving van deze kleur staat hier los van maar dat is technisch helaas niet op te lossen
Verwijderd
Nu kan je wel redeneren dat alle zintuigelijke beleving subjectief is, maar dan kun je net zo goed zeggen dat Beatrix de Paus is mits je er hard genoeg in geloofd...
Verwijderd
Kan je gelijk mooi testen op beide.
Jajaja.. en dan uitgelachen worden door je collega'sDeFeCt schreef op 13 June 2003 @ 09:46:
http://www.elumens.com/products/visionstation.html voor als je echt wat anders wil
Acer ET.L0207.001/AT
AL718 17 TFT ANALOG 17 / analog/ TN + Film Panel/ 450 :1/ 300 cd/mý/ horiz.: 150 ø/ vert.: 125 ø/ 20 ms/ 1280 x 1024/ Speaker/ TCO99/ VESA Bohrung: 100 x 100 mm/ D-sub 15 pol./ 4,1 kg netto/ ISO 13406-2, TÜV-GS, UL, CE, FCC/ 0,264 mm/ 95 kHz/ Bildschirm neigbar: +5/ MP
dude, we zitten hier in Webdesign & Graphics, oftewel het gaat hier om ontwerpen. Voor een vrije discussie over de monitor die jij noemt wil ik je graag hiernaartoe verwijzen:STIMPPYYY schreef op 13 juni 2003 @ 16:12:
Is die Acer AL718 een relaxed scherm qua specs. Valt er ook een beetje op te gamen ofniet ?
Acer ET.L0207.001/AT
AL718 17 TFT ANALOG 17 / analog/ TN + Film Panel/ 450 :1/ 300 cd/mý/ horiz.: 150 ø/ vert.: 125 ø/ 20 ms/ 1280 x 1024/ Speaker/ TCO99/ VESA Bohrung: 100 x 100 mm/ D-sub 15 pol./ 4,1 kg netto/ ISO 13406-2, TÜV-GS, UL, CE, FCC/ 0,264 mm/ 95 kHz/ Bildschirm neigbar: +5/ MP
17" TFT scherm ACER... is dit wat?
die stations zijn wel leuk hoor, ik heb er ook ff mee zitten spelenVerwijderd schreef op 13 June 2003 @ 18:01:
Erm, ja, maar da's nou misschien weer net iets buiten het budget.
Hmm, en als je de kleuren op 32 bits zet is een crt gewoon 32 bits color dacht ik.Verwijderd schreef op 10 June 2003 @ 17:14:
TFT is 18 bit CRT 24 bit, nuff said lijkt me.
Leuk, maar helaas niet waar...Iemand er ooit bij stil gestaan dat een TFT dus kleurechter is? Donkergroen == donkergroen en niet zwart ...
[ Voor 26% gewijzigd door Bor op 14-06-2003 11:34 ]
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
[ Voor 55% gewijzigd door RayNbow op 14-06-2003 15:06 . Reden: Addendum ]
Ipsa Scientia Potestas Est
NNID: ShinNoNoir
Verwijderd
Ik was niet overtuigd van de kleurweergave en het contrast van de TFTs. Ik heb Philips, Benq, Adi en Acer bekeken en bij alleen vond ik de kleuren minder levend dan bij hun CRT vriendjes.
Ik moet voor alle eerlijkheid nog wel Samsung en Hitachi bekijken vind ik zelf, maar ik verwacht daar geen schokkende verandering. Conclusie (voor mij dan): TFTs zijn heerlijk rustig en prima om te internetten, programmeren, etc, maar voor ontwerp en bijvoorbeeld tv kijken heb je voorlopig veel liever een CRT.
de schermen die ik bekeken heb lagen tussen de 300 en 600 Euro
[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 14-06-2003 15:07 ]
traktor scratch!
Het hangt er schijnbaar echt vanaf wát voor TFT's je neemt. Tuurlijk zullen er minimale verschillen kunnen optreden alleen in hoeverre heeft iemand z'n CRT überhaupt perfect gecalibreerd? Heb nog wat testen gedaan met verschillende kleuren, gewoon een kleurvlak maken in PhotoShop en dan over beide schermen trekken. Beide Eizo's heb ik dezelfde waarde's meegeven qua instellingen en ik vond het er prima uitzien
Just pick a dead end and chill out 'till you die.
Voor mij is dat 't voordeel in iedergeval voorlopig nog niet waard.
Ik vraag me trouwens af als je een CRT naast een TFT scherm hebt staan... Heb je dan geen last van het verschil in scherpte?
[ Voor 18% gewijzigd door Bluestorm op 14-06-2003 16:29 ]
Tenminste... dat [ denk / zie / weet ] ik... | Javascript obfuscator | foto's en video's uploaden
offtopic.Abbadon schreef op 14 June 2003 @ 15:29:
Naar mijn ervaring wil dat prima op een TFT. Ik heb hier tot vandaag dualhead met een Eizo 21" CRT T965 en Eizo L665 TFT op één PC gedraaid en ik kon echt geen kleurverschil zien. Ook als ik m'n hoofd verdraai heb ik geen last van kleurverschillen.
Het hangt er schijnbaar echt vanaf wát voor TFT's je neemt. Tuurlijk zullen er minimale verschillen kunnen optreden alleen in hoeverre heeft iemand z'n CRT überhaupt perfect gecalibreerd? Heb nog wat testen gedaan met verschillende kleuren, gewoon een kleurvlak maken in PhotoShop en dan over beide schermen trekken. Beide Eizo's heb ik dezelfde waarde's meegeven qua instellingen en ik vond het er prima uitzien(as in: geen verschil). Dus, mijn T965 wordt vandaag opgehaald als het goed is en sinds vanmorgen staat er een L685 naast m'n andere TFT. Ik geloof 't wel met dat gedoe over kleuren
Eizo, ik hoor en zie het wel eens, maar hoe meot ik dit merk zien, als een "b" merk of als een top merk zoals sony enz?
Verwijderd
Ik totaal niet in elk geval. Wel van kleurverschil en inderdaad het kijken onder een hoek. M'n TFT (LG T1710B) kan ook absoluut geen zwart en wit weergeven zoals m'n CRT dat kan. Maar goed, ik heb hem dan ook als secundaire monitor, en stel er dan ook niet enorm hoge eisen aan. Ik gebruik hem ook als monitor voor m'n linux bak.Bluestorm schreef op 14 juni 2003 @ 16:22:
Ik vraag me trouwens af als je een CRT naast een TFT scherm hebt staan... Heb je dan geen last van het verschil in scherpte?
Wil je een goede TFT, dan zul je ervoor betalen ook. Apple's TFT's zijn inderdaad erg mooi, Eizo schijnt ook een enorm goed merk te zijn, maar dat kan ik met mijn persoonlijke ervaringen niet beoordelen.
Ik als devver gebruik m'n TFT trouwens vooral om HTML of PDF documenten te kunnen lezen terwijl ik ook in andere vensters kan kijken.
Verwijderd
Overigens is de kleurechtheid van een CRT ook niet zoals mensen beweren. Elke CRT geeft kleuren weer anders weer, en een CRT moet je zeer regelmatig calibreren in tegenstelling tot een TFT.
De hele ophef over TFT kleuren is mijnziens een beetje overtrokken als je gewoon een goede TFT neemt, en niet een happy meal scherm. Voor drukwerk lijkt het me een ander verhaal, daar kleuren veel kritischer zijn dan voor het web. Ik neem aan dat ze daar ook niet your average CRT's gebruiken, en indien wel, dat ze vaak gecalibreerd worden met meetapparatuur maar hier kan Ozboz meer over zeggen dan ik dat kan.
Nu kun je gaan mierenneuken over hele kleine nuances die je in je ontwerp aanbrengt, maar wat als de halve wereld het bekijkt met een low-budget TFT van de plaatselijke aldi. Dan heb je veel uren in een ontwerp besteed dat er toch overal anders uitziet.
Iedereen heeft wel weer andere instellingen voor zijn monitor qua brightness, contrast en andere zaken. Dus heeft het echt zin om een hele dure monitor te hebben?
Het is hetzelfde als reclame op tv voor tv's waarin ze laten zien hoe scherp het beeld van die nieuwe is. Maar scherper als het beeld van mijn eigen tv zal het nooit worden.
kijk eens naar de prijzen van eizo schermen en je vraag is beantwoordQorne schreef op 15 June 2003 @ 01:17:
[...]
offtopic.
Eizo, ik hoor en zie het wel eens, maar hoe meot ik dit merk zien, als een "b" merk of als een top merk zoals sony enz?
nee eizo zijn echt hele goede schermen, we hadden op mn werk ook van die L685's en hoewel ik helemaal verliefd ben op mn dual 15" samsung setup was ik toch weer blij als ik op mn werk aankwam
Qua plaatjes en foto's had ik daar geen last van. Nu had ik een vlijmscherpe CRT welke in text modus zelfs de tekst zo scherp nerzette dat ik me daar ook niet echt aan kon storen, hoewel de TFT het wel iets scherper neerzet (eigenlijk is de enige reden dat ik de CRT weg heb gedaan de ruimte).Bluestorm schreef op 14 juni 2003 @ 16:22:
Ik vraag me trouwens af als je een CRT naast een TFT scherm hebt staan... Heb je dan geen last van het verschil in scherpte?
Het zijn zeg maar de Bentleys onder de monitoren (als ik me zo mag uitdrukkenQorne schreef op 15 June 2003 @ 01:17:
[...]
offtopic.
Eizo, ik hoor en zie het wel eens, maar hoe meot ik dit merk zien, als een "b" merk of als een top merk zoals sony enz?
Just pick a dead end and chill out 'till you die.
en van de apple.nl pagina:
"De beeldschermen van Apple zijn de enige LCD's die voldoen aan de SWOP-normen*. Ze bieden de helderheid en het kleurenspectrum die nodig zijn om een weergave te leveren die niet onderdoet voor een afdruk op papier."
Oftewel: 30-bits kleur naar je analoge monitor, ipv 24-bits kleur ??
Ryzen9 5900X; 16GB DDR4-3200 ; RTX-4080S ; 7TB SSD
Dat mag misschien allemaal wel heel leuk wezen, maar voor die prijs? Ik denk dat een grote CRT beter uit komtochoch schreef op 15 June 2003 @ 09:14:
http://www.icscolor.com/apple/
en van de apple.nl pagina:
"De beeldschermen van Apple zijn de enige LCD's die voldoen aan de SWOP-normen*. Ze bieden de helderheid en het kleurenspectrum die nodig zijn om een weergave te leveren die niet onderdoet voor een afdruk op papier."
|>
Verwijderd
Eizo is 1 van de duurste schermen die vooral worden gebruikt in professionele omgeving. Schermen zijn ongelooflijk goed, alhoewel ik onlangs een verhaal hoorde van een bedrijf waar 5 eizo schermen naast elkaar stonden en 1 voor 1 gingen ze dood. Was wel een plek waar ze 24/24 achter elkaar aanstonden maar om die reden waren er eigenlijk die eizo's gekocht omdat die daar goed zouden moeten tegen kunnen. Nu zijn ze daar geloof ik verruild voor 5 × 20" tft schermpies.offtopic.
Eizo, ik hoor en zie het wel eens, maar hoe meot ik dit merk zien, als een "b" merk of als een top merk zoals sony enz?
Al te koop voor 831 €; te duur?Simon schreef op 15 June 2003 @ 09:46:
[...]
Dat mag misschien allemaal wel heel leuk wezen, maar voor die prijs? Ik denk dat een grote CRT beter uit komt
Dit is dan wel het 17 inch model (vergelijkbaar met 21 inch CRT).
Resolutie is dan wel beperkt tot 1280x1024 natuurlijk; voor mijn gebruik voldoende.
Leuk, bedankt voor de mededeling. Gefeliciteerd. Kun je die geweldige mening van jou ook nog onderbouwen, of is dit gewoon eventjes een losse flodder om weer een postje bij je postcount op te kunnen tellen?hobbit_be schreef op 15 juni 2003 @ 04:05:
Beste CRT's zijn nog steeds Mitsubishi's (imho)
Hmm met verkeerd been uit het bed gestapt? Er stond IMHO bij - en voor CRT seeing is believing. Mitsibuschi maakt de beste (tja) en vooruitstrevenste beeldbuizen (ALLE 'goede' schermen hebben de technologie overgekocht, Sony, Lacie, Eizo weet ik niet, IIYama)) Helaas heb ik ze in de lage landen nog niet ten koop zien staan aangezien je op die MBishis geen merknaam hoeft te betalen en dus een goed stukje goedkoper zijn. Het zijn de 'Mazda's' (IMHO de best gebouwde auto - lelijk als fuck maar heeft veruit de lowest failure rate) van de CRT wereld. Eizo waren goed maar tegenwoordig vind ik dat ze erg achter lopen en de meerprijs zeker niet waard. MBischies worden vaak in de medische wereld gebruikt.HunterPro schreef op 15 juni 2003 @ 11:28:
[...]
Leuk, bedankt voor de mededeling. Gefeliciteerd. Kun je die geweldige mening van jou ook nog onderbouwen, of is dit gewoon eventjes een losse flodder om weer een postje bij je postcount op te kunnen tellen?
Ik heb tot op heden nog geen mooier CRT scherm gezien.
Toentertijd (zo'n 4 jaar geleden) is dit scherm dan ook als absolute topklasse getest door de verschillende media.
Het kostte ook een paar centen, alle waar naar z'n geld nietwaar?
Over de degelijkheid ben ik minder te spreken, is al een keer naar Teleplan geweest en begint nu weer kuren te vertonen.
Leuk om de websafe kleuren als argument aan te halen maar in de praktijk is dat al achterhaald... mijn ervaring met TFT's (ook de Apple-TFT's) is dat de kijkhoek minder goed is, de kleurendiepte minder is en het contrast over het algemeen zo groot is, dat subtiele kleurnuances domweg niet meer opvallen.
Ongetwijfeld zullen de CRT's eens het veld ruimen, maar ik vind het nu nog wat te vroeg.
Ik ken verhalen van een aantal cinema-display-gebruikers die over zijn gestapt op een Sony CRT en ben daarnaast ook wel voorstander van de LaCie-Bakken...
* waxle gaat achter Oz staan en geeft Femme een marketingmedaille
Vandaar de 'hood' die je bij professionele CRT's kado krijgt.
Verschillen tussen CRT's en LCD's zijn kleiner dan de verschillen die optreden bij een niet juist gecalibreerde monitor/printerprofiel etc.
Gek dat jij subtiele kleurnuances in het voordeel van een CRT ziet, in mijn ervaring is dit juist het sterke punt van een LCD.
Voorwat betreft die kleurdiepte, dat kan ik met je eens zijn maar dit wordt grotendeels veroorzaakt door de dikke plaat glas waar een CRT z'n beeldjes op projecteert.
Hierdoor zien kleuren er wat 'dieper' uit.
Ga deze kleuren dan maar eens op een goedkoop papiertje drukken; weg 'diepte'.
Om te zien is een CRT in bepaalde gevallen dus 'mooier' maar niet noodzakelijkerwijs beter.
Blijkbaar hebben ze op je werk brakke/verouderde TFT's. De nieuwste TFT's (vooral de duurdere modellen die zijn bedoeld voor professioneel gebruik) hebben een behoorlijk brede horizontale kijkhoek. De response tijd van hedendaagse 25ms en 16ms displays is laag genoeg om geen ghosting meer te ervaren.Erikie schreef op 14 June 2003 @ 15:15:
op mijn werk hebben we allemaal sony's tft's (17 inch) staan.. Harstikke leuk voor office gebruik, of snel even een plaatje fotosoepen, maar meer ook niet! Vergeleken met mijn crt sony 17 inch / ctx 21 inch ga ik toch liever achter crt's zitten. waarom?! je hoeft je hoofd maar 1 graad te draaien en de kleur verandert gelijk (optisch dan). en ik erger me aan dat geblur tijdens het verslepen van een window, of gamen. voor mij (nog) geen tft!
Dat zal nogal afhankelijk zijn van de scherpte van de CRT. Mijn drie jaar oude Iiyama Pro 510 heeft zoals veel CRT's geen geweldigde scherpte en de lichtopbrengst was ook matig. De eerste week dat ik m'n 20" TFT er naast had staan heb ik de Iiyama meestal uit gehad omdat het gewoon niet meer prettig was om naar dat onscherpte doffe beeld te kijken. De TFT is super scherp en heeft een veel hogere helderheid. Bij nieuwere CRT's zal dat verschil wat minder groot zijn.Bluestorm schreef op 14 June 2003 @ 16:22:
Ik vraag me trouwens af als je een CRT naast een TFT scherm hebt staan... Heb je dan geen last van het verschil in scherpte?
Het zijn gewoon mijn eigen ervaringen. Ik zie hier heel veel mensen krampachtig de CRT verdedigen. De nadelen van TFT's worden uitgebreid belicht, terwijl de voordelen (zoals hogere scherpte en helderheid) onbelangrijk schijnen te zijn. Een beetje tegengas is dan wel gewenst. Ik vind foto's op een 20" TFT er briljanter uitzien dan op een 21" CRT vanwege de hogere helderheid en scherpte. Het totale package (kleurweergave, scherpte, contrast, helderheid) vind ik bij (goede) TFT's net zo goed of beter dan bij CRT's. Dan wint de TFT vanwege zijn vele praktische voordelen.waxle gaat achter Oz staan en geeft Femme een marketingmedaille
Verder vind ik het zoals eerder gezegd nogal vreemd om vast te houden aan de superieure kleurechtheid van CRT's als het merendeel van de gebruikers achter een TFT zit of dat in de nabije toekomst zal doen. De CRT is onherroepelijk op zijn retour en dan kun je situatie ook omdraaien (CRT's die problemen hebben met de weergave van donkere kleurnuances?).
nounounou, dat was ook humor hoorFemme schreef op 15 June 2003 @ 17:38:
Het zijn gewoon mijn eigen ervaringen. Ik zie hier heel veel mensen krampachtig de CRT verdedigen. De nadelen van TFT's worden uitgebreid belicht, terwijl de voordelen (zoals hogere scherpte en helderheid) onbelangrijk schijnen te zijn. Een beetje tegengas is dan wel gewenst. Ik vind foto's op een 20" TFT er briljanter uitzien dan op een 21" CRT vanwege de hogere helderheid en scherpte. Het totale package (kleurweergave, scherpte, contrast, helderheid) vind ik bij (goede) TFT's net zo goed of beter dan bij CRT's. Dan wint de TFT vanwege zijn vele praktische voordelen.
Verder vind ik het zoals eerder gezegd nogal vreemd om vast te houden aan de superieure kleurechtheid van CRT's als het merendeel van de gebruikers achter een TFT zit of dat in de nabije toekomst zal doen. De CRT is onherroepelijk op zijn retour en dan kun je situatie ook omdraaien (CRT's die problemen hebben met de weergave van donkere kleurnuances?).
Ik snap je punt prima, maar lees mijn stukkie nog even goed door: ik zie in de nabije toekomst de TFT zeker ook alle huidige tekortkomingen nog wel overkomen, en ik hoop dat ook want een 22'' Sony gaat ook al richting de 50 kilo oid., en dan heb ik het nog niet eens over de afmetingen van het kreng.
Waar het mij momenteel om gaat is het totaalplaatje (prijs dus ook) en beeldkwaliteit. Kijk in dan bijvoorbeeld naar de TFT in mijn Vaio, kan ik concluderen dat het beeld rustiger en scherper is dan dat van een doorsnee CRT.
Maar de kleuren; dat valt me nog altijd (en dus ook bij die ranzig dure Cinema Displays) tegen. Een Sony of een Lacie CRT is dan momenteel voor mij de winnaar.
Kom ik op mijn laatste (imo meest steekhoudende punt) drukwerk. Kleurechtheid is bij de meeste TFT's gewoon nog ver te zoeken en zolang die nog niet die van een goeie CRT benadert, zie ik geen reden om 2000 Euro extra te investeren.
Begrijp me goed, ik ben het roerend met je eens wat betreft argumenten als ruimtebesparing, gewichtbesparing, beeldrust en helderheid... het zal ongetwijfeld ook een kwestie van wennen zijn, maar ik wacht liever nog even met het maken van zo'n investering.
I dare to challenge that.ochoch schreef op 15 June 2003 @ 17:08:
Kijkhoek is inderdaad nog steeds een probleem maar ook een CRT heeft last van invallend licht.
Vandaar de 'hood' die je bij professionele CRT's kado krijgt.
Verschillen tussen CRT's en LCD's zijn kleiner dan de verschillen die optreden bij een niet juist gecalibreerde monitor/printerprofiel etc.
Je zal natuurlijk nooit helemaal dezelfde kleuren zien op je monitor en op je afdruk, of je moet wel een LaCie/Linotype combi hebben staan met een actieve calibratie oid (iemand een ton over?
De mijne niet. Bij de donkere kleuren valt dat nog wel mee, maar als het gaat om de nuances rondom wit (lichtblauw, lichtgeel, lichtgrijs) dan vind ik het vies tegenvallen. Door de grotere lichtopbrengst van een TFT is me opgevallen dat die subtiele verschillen gewoon domweg wegvallen maar (zo goed als) wit.Gek dat jij subtiele kleurnuances in het voordeel van een CRT ziet, in mijn ervaring is dit juist het sterke punt van een LCD.
Toch vind ik het opvallend dat ik nog geen serieuze grafisch ontwerper of drukkerij heb gezien die met goed fatsoen een aantal TFT's heeft ingezet ten koste van CRT's. Voor zover ik weet zweren lithografen er tot nu toe ook nog steeds bij, en dat zegt wel iets.Voor wat betreft die kleurdiepte, dat kan ik met je eens zijn maar dit wordt grotendeels veroorzaakt door de dikke plaat glas waar een CRT z'n beeldjes op projecteert.
Hierdoor zien kleuren er wat 'dieper' uit.
Ga deze kleuren dan maar eens op een goedkoop papiertje drukken; weg 'diepte'.
Om te zien is een CRT in bepaalde gevallen dus 'mooier' maar niet noodzakelijkerwijs beter.
[ Voor 40% gewijzigd door waxle op 15-06-2003 21:50 . Reden: het is weer zondag :p ]
Verwijderd
Aangezien mijn ibookje uit 2001 stamt vraag ik me af of dit in de tussentijd al iets verbeterd is in het algemeen bij tft schermen. Ik weet dat die kleurnuances er nog steeds in zitten, met name bij de goedkopere schermpjes. Maar als ik op mijn ibook mijn hoofd ook maar een beetje draai is de bovenkant/onderkant donkerder/lichter.
Of zijn notebook tft's gewoon bij voorbaat al van mindere kwaliteit? Of is het misschien de 12,1" ipv een 19" die ik van plan ben om aan het schaffen. Of is het misschien de ati rage 16mb die er in zit ipv bijv een geforce4ti4400 128mb in mijn pc.
Ik kan ook niet echt ergens specs vinden over mijn ibook schermpje. Ook niet op de apple site.
[ Voor 15% gewijzigd door Verwijderd op 15-06-2003 22:51 ]
Veel zuiniger met energie
Arbo technisch veel beter
Geven geen schadelijke straling af
En zijn veel beter voor de ogen (minder gauw vermoeide ogen).
Hoeveel van jullie draagt er nu geen bril of heeft lenzen sinds men met computers werkt ?
Ik zou hier dus ook rekening meehouden als je een nieuw scherm wilt aanschaffen.
Trouwens Lacie heeft ook een kleur calibrator voor z'n lcd schermen, dus voor 'kleurechtheid' hoef je het niet te laten.
wees verstandig en gebruik een LCD
[ Voor 5% gewijzigd door scan op 16-06-2003 00:35 ]
Een pc is net een brommer. je kan hem wel opvoeren maar het blijft nog steeds een brommer
De meestal veel hogere aanschafprijs van een Pro TFT doet het hele "zuinigheids principe" gelijk de das om helaas.. Trouwens is een CRT op 100Hz ook heel rustig voor de ogen hoor. TFT heeft nog zo veel nadelen...scan schreef op 16 juni 2003 @ 00:33:
Ik heb nog niks gelezen over de overige voordelen van een lcd scherm zoals:
Veel zuiniger met energie
Over Bor | Vraag & Aanbod feedback | Frontpagemoderatie Forum
Verwijderd
Idd ik zou ook voor een CRT gaan, TFT is nog niet goed genoeg, maar dat is al 100x gezecht in dit topicBor_de_Wollef schreef op 16 juni 2003 @ 07:32:
De meestal veel hogere aanschafprijs van een Pro TFT doet het hele "zuinigheids principe" gelijk de das om helaas.. Trouwens is een CRT op 100Hz ook heel rustig voor de ogen hoor. TFT heeft nog zo veel nadelen...
Een TFT is totaal niet bruikbaar voor DTP en (Web)Design werk. Zeker de DTP werkt niet goed met TFT omdat je de afstellingen (kleurenberijk, even de naam kwijt voor dit, kleuren 3-hoek) met printer/scanner niet goed kan leggen.
Ik zou me eigenlijk moetten schaamen, maar ik draai op een 15" monitor, een Compaq 151FS, de kleuren zijn gewoon zeer goed en dat voor maar 20 euro
Maximaal 72hz, maar dat is nog te doen.
ja ik ben aan het sparen voor nieuwe pc met 22" CRT
Het is wel zo dat ie aan een G4 hangt waarmee je gamma en helderheid/contrast heel mooi af kunt stellen, misschien dat dat het verschil maakt.
Apple heeft een gratis online seminar, leuk leesvoer:
http://seminars.apple.com...mt/apple/index.html?s=410
Het scherm van je ibookje zuigt (om het maar eens netjes te zeggen) als je het vergelijkt met de cinema schermen van Apple (zoals deze: http://www.apple.com/displays/acd20/)Verwijderd schreef op 15 juni 2003 @ 22:49:
Een stomme vraag misschien, maar ik heb een apple ibook g3-600 12,1" tft en als ik niet thuis ben werk ik daar weleens op, het is een duidelijk/scherp schermpje alleen blijf je toch een beetje die gradients zien wat vrij irritant is. (als je aan het ontwerpen bent).
Aangezien mijn ibookje uit 2001 stamt vraag ik me af of dit in de tussentijd al iets verbeterd is in het algemeen bij tft schermen.
Je kunt bij deze schermen ook van alle kanten kijken en je blijft een fantastisch beeld houden.
In the beginning the Internet was a bunch of smart users with dumb terminals. Now...
Is er nog geen PC-Plasma verkrijgbaar? Of kunnen de cellen van een plasma (nog) niet klein genoeg gemaakt worden om in een conventionele monitor (72 dpi?) te passen?
Verwijderd
Mooi! Want ik wil graag een tft scherm en als er nou mensen hadden gezegd dat het WEL gelijk is aan de huidige tft kwaliteit had ik het niet gedaan-Rob- schreef op 16 June 2003 @ 18:35:
[...]
Het scherm van je ibookje zuigt (om het maar eens netjes te zeggen) als je het vergelijkt met de cinema schermen van Apple (zoals deze: http://www.apple.com/displays/acd20/)
Je kunt bij deze schermen ook van alle kanten kijken en je blijft een fantastisch beeld houden.
Apple moet ik nog overwegen.. zo prijzig.. yet zo mooi.. :`(
Een Apple scherm kan niet worden aangesloten op je PC vanwege de ADC adapter.Verwijderd schreef op 16 June 2003 @ 19:21:
[...]
Mooi! Want ik wil graag een tft scherm en als er nou mensen hadden gezegd dat het WEL gelijk is aan de huidige tft kwaliteit had ik het niet gedaan
Apple moet ik nog overwegen.. zo prijzig.. yet zo mooi.. :`(
(Kan eventueel wel maar is een heel gedoe met adapters en aardig kostbaar):(
Eventueel een goed alternatief is een lcd scherm van Formac, kijk maar es op www.formac.com
Een pc is net een brommer. je kan hem wel opvoeren maar het blijft nog steeds een brommer
Verwijderd
Bedankt voor de formac link, alleen ik vind die schermen niet echt super, en dan doel ik met name op de voorpoten van het beestje
Een vriend van me kan dankzij tft nu tenminste fatsoenlijk langere tijd achter een beeldscherm zitten, wat in het verleden met een CRT niet kon, ook al stond die op 100 Hz oid. Dit vanwege dat hij enorm last kreeg van koppijn van de straling. Blijkbaar is de straling van een monitor toch niet klein.scan schreef op 16 June 2003 @ 00:33:
...
Geven geen schadelijke straling af
En zijn veel beter voor de ogen (minder gauw vermoeide ogen).
...
Ik krijg van mijn vrienden altijd het commentaar dat mijn monitor altijd zo donker staat, maar dit doe ik puur vanwege dat mijn ogen dan niet zo hard hoeven te
'werken'. Nu scheelt het dat ik niet grafisch bezig hoef te zijn. Ik weet wel dat de eerstvolgende monitor (over paar maanden oid) voor mij ook een tft wordt.
Ik vond het altijd prettiger op mn laptop te kijken naar het scherm dan een normale monitor, ook al heb ik een 21" met een hoge refreshrate. Wat voor mij echter nog een nadeel is aan tft schermen is dat de resolutie nog relatief laag is. Ik ben gewend aan 16x12, dan heb je tenminste plek op je scherm. Nu komen de nieuwste tft's inmiddels ook richting die resolutie, dus wat mij betreft gaat het alleen maar de goede kant op (-:
Ook Knor is aangestoken met het ligfietsvirus!
Apple beeldschermen zijn voorzien van een zgn Apple Display Connector, hier gaan zowel het beeldschermsignaal alsmede USB én de voeding van het scherm door 1 kabel. Op de videokaart zit intern een extra connector waar USB en een 28 volts lijn doorheenlopen.Verwijderd schreef op 18 June 2003 @ 03:42:
Iemand die ik al een tijdje ken via internet beweerd een apple cinema display the hebben op zijn pc. En zonder enige hulpstukken of tweaks/mods ofzo. Aangezien ik hem al een tijd ken geloof ik hem wel, maar ik ga voor de zekerheid apple even mailen
Bedankt voor de formac link, alleen ik vind die schermen niet echt super, en dan doel ik met name op de voorpoten van het beestje
Als je niet zo'n videokaart hebt of je wil een tweede scherm aan je mac hangen heb je hiervoor een DVI naar ADC adapter nodig:
http://www.apple.com/nl/displays/adapter.html
Daarvoor moet je dus een DVI poort op je videokaart hebben.
Er bestaat ook een VGA naar ADC convertor, die zijn vrij prijzig (rond de 300 euro).
Dit zou tevens op een pc moeten werken, mits je videokaart de resolutie ondersteunt.
Best kun je even zoeken op internet of en hoe iemand zo'n scherm aan de praat heeft gekregen.
De formac schermen kun je in twee verschillende uitvoeringen krijgen, een ADC of een DVI-versie.
Er gaan geruchten dat tegelijk met de nieuwe Apples (mogelijk geïntroduceerd op 23 juni) er nieuwe schermen uitkomen, wellicht ook lager geprijsd.
GE-WEL-DIG ze moeten die dingen TFT scherp noemen ipv scherm
WinXP@P4-2,4 GHz+ Zalman 7000 cooler | ASUS P4PE | 1024MB DDR-RAM | 40 GB + 120 GB Seagate HD's | 2x Samsung 172T@Matrox G550+SiS 8 Mb PCI | RME Multiface
TFT is zooo veel fijner. Sommige kleuren zijn inderdaad een klein beetje anders. Voor het web niet eens storend. Als je aan het designen bent voor print zou ik er wel een CRT bij houden, maar voor de rest zou ik zeker een TFT aanbevelen. SUPER!
Philips 170S2B
en een
Tatung L7CMT
Nou heb ik nog nooit gehoord van het merk Tatung en ik vroeg me af of iemand er ervaring mee heeft. Ik hou namelijk zelf 1 van de 2 en de andere gaat naar een collega.
Iemand?
Ik moet eerlijk zeggen na ruim 2 jaar het scherm te hebben het nog goed/perfect werkt!..
In mijn mening zou ik zo weer een Eizo halen! for sure!
alleen je moet (ff) hard sparen/werken !
Mocht een keerjte van mijn kennis de Eizo 18.1" FlexScan L695 lenen en in mijn mening is dat scherm echt een top! voor een developer scherm!
De prijs valt niet te onderhandelen
maa goed my 2 cents voor Eizo products...

Heeft een van jullie het werkelijk wel eens geprobeerd/bekeken?
Ik maak (glossy)flyers voor verschillende feesten en doe dit sinds een half jaar op een Samsung TFT (171P), met daarnaast een Eizo 17" (2e monitor inmiddels).
Eerlijk gezegd heb ik nog nooit zo'n goede benadering gezien als op deze TFT,
als ik een gedrukte flyer nu naast m'n beeldscherm hou komen de kleuren gewoon overeen. En ik ben niet scheel
[NOFI]Ik vraag me af of een van jullie uberhaupt wel eens op een TFT hebben gewerkt?[/NOFI]
Verder doe ik ook veel webdesign werk (ook programmeren) en ook dat is fijner door de helderheid, het contrast en de rust.
Op een CRT heb ik nog nooit zonder pijn in m'n ogen een dag en een nacht achter elkaar zitten te PHP'en
Om het dan als "mainstream" ter controle nog een keer te bekijken loop ik wel even naar de oude Compaq monitor van m'n buurvrouw
Ben het dus verder volkomen met Femme eens.
Ben van plan een 2e TFT te kopen en m'n Eizo op zolder te zetten
[ Voor 17% gewijzigd door man-o-script op 08-07-2003 01:17 ]
//
Verwijderd
Over DTP kan ik niet oordelen, maar waar het gaat om webdesign is het toch zo dat een minderheid van de bezoekers op een TFT werkt (toch?). Als je dus op een TFT ontwerpt zie je het ontwerp dus zoals de minderheid van je bezoekers dat gaat zien...niet echt verstandig.man-o-script schreef op 08 juli 2003 @ 00:45:
Sorry hoor, maar ik heb in dit topic minimaal 4 maal gelezen dat een TFT niet te gebruiken is voor DTP e.d.
Heeft een van jullie het werkelijk wel eens geprobeerd/bekeken?
Aan de andere kant, het is natuurlijk wel ideaal als je wel de mogelijkheid hebt om je ontwerp op veel verschillende monitoren (CRT, TFT, Apple, laptop, etc.) te testen. En dat een TFT veel fijner is om op te devven geloof ik onmiddelijk.
[/quote]
wat mij het meest hindert is de resolutie. Als je bv website's zit te maken of zit te gamen op een xp 2100 ofzo, dan is het fijner om je res wat lager te zetten ivm performance. Nou, dat ziet er dus echt niet uit, en dan weiger ik met tft-tjes te werken
maargoed, ik ben er van overtuigd dat tft op de goede weg is, maar ik ben nog (lees NOG) niet overtuigd!
ps, ik ben nogal een CAD-er, en het is sowieso fijner om op een 21 " te zitten dan een 17 " .
[ Voor 7% gewijzigd door Erikie op 08-07-2003 14:58 ]
traktor scratch!
Jaman-o-script schreef op 08 July 2003 @ 00:45:
Sorry hoor, maar ik heb in dit topic minimaal 4 maal gelezen dat een TFT niet te gebruiken is voor DTP e.d.
Heeft een van jullie het werkelijk wel eens geprobeerd/bekeken?
Als je weet hoe flyers gedrukt worden en wat een raus-werk dat is dan maakt dat kleurverschil ook niet meer uit.Ik maak (glossy)flyers voor verschillende feesten en doe dit sinds een half jaar op een Samsung TFT (171P), met daarnaast een Eizo 17" (2e monitor inmiddels).
Eerlijk gezegd heb ik nog nooit zo'n goede benadering gezien als op deze TFT,
als ik een gedrukte flyer nu naast m'n beeldscherm hou komen de kleuren gewoon overeen. En ik ben niet scheel
Aangezien alle monitors geen CMYK zijn zuigen ze hoe dan ook qua kleur. En kijk je naar monitors die het beste CMYK benaderen dan zijn dat CRT's en geen TFT's. Dat is geen persoonlijke visie oid das een feit.
En dan baseer ik mij niet op het freubelen van flyertjes maar eerder op wat kleur-kritische toestanden als het maken van verpakkingen voor bijvoorbeeld salades.
Volgens mij het enige TFT scherm wat Pantone gecertificeerd is is de Formac Gallery 2010. Dit is een 20,1" TFT scherm wat aan bijna alle eisen voldoetOzBoz schreef op 08 juli 2003 @ 14:57:
[...]
Ja
[...]
Als je weet hoe flyers gedrukt worden en wat een raus-werk dat is dan maakt dat kleurverschil ook niet meer uit.
Aangezien alle monitors geen CMYK zijn zuigen ze hoe dan ook qua kleur. En kijk je naar monitors die het beste CMYK benaderen dan zijn dat CRT's en geen TFT's. Dat is geen persoonlijke visie oid das een feit.
En dan baseer ik mij niet op het freubelen van flyertjes maar eerder op wat kleur-kritische toestanden als het maken van verpakkingen voor bijvoorbeeld salades.
en qua prijs valt het nu ook al mee
http://consument.chipmunk.nl/beeldschermen/Formac.html
Specs: http://www.formac.com/p_b...ays_gallery2010_techspecs
We cannot direct the wind, but we can adjust the sails
niet zo neerbuigend over flyers doen heOzBoz schreef op 08 July 2003 @ 14:57:
[...]
En dan baseer ik mij niet op het freubelen van flyertjes maar eerder op wat kleur-kritische toestanden als het maken van verpakkingen voor bijvoorbeeld salades.
ik begrijp je punt ook wel, maar in mijn geval vind _ik_ dit gewoon de beste keuze, en zo zullen er nog veel meer mensen zijn (zoals hierboven ook te lezen valt af en toe).
Dus het ligt eraan waar je het voor gebruikt, maar voor gemiddeld webdev/simpel drukwerk/etc. is een TFT perfect te gebruiken naar mijn ervaring.
//
"Enhanced with Formac's 24-bit digital graphics technology, the gallery 2010 conforms to the highest PANTONE display standards, providing a color purity that has so far been limited to CRTs."sailor_ej schreef op 08 July 2003 @ 15:34:
[...]
Volgens mij het enige TFT scherm wat Pantone gecertificeerd is is de Formac Gallery 2010. Dit is een 20,1" TFT scherm wat aan bijna alle eisen voldoet
en qua prijs valt het nu ook al mee
http://consument.chipmunk.nl/beeldschermen/Formac.html
Specs: http://www.formac.com/p_b...ays_gallery2010_techspecs
wat de PANTONE display standard dan precies inhoudt weet ik ook niet, maar het klinkt veelbelovend
//
Het zal wel aan mij liggen maar waarom moeten dingen (zoals in dit geval verpakkingen voor saladesOzBoz schreef op 08 juli 2003 @ 14:57:En dan baseer ik mij niet op het freubelen van flyertjes maar eerder op wat kleur-kritische toestanden als het maken van verpakkingen voor bijvoorbeeld salades.
Misschien dat CRT's dichter bij de print liggen als TFT's maar ik zou het sterk vinden als dat verschil zó groot is dat TFT's onbruikbaar zijn.
En daar ben ik het helemaal mee eens. En over die Pantone standaard. Die TFT geeft waarschijnlijk alleen PMS-en weerman-o-script schreef op 08 juli 2003 @ 16:21:
[...]
Dus het ligt eraan waar je het voor gebruikt, maar voor gemiddeld webdev/simpel drukwerk/etc. is een TFT perfect te gebruiken naar mijn ervaring.
Ligt inderdaad aan jouhandige_harrie schreef op 08 juli 2003 @ 17:59:
[...]
Het zal wel aan mij liggen maar waarom moeten dingen (zoals in dit geval verpakkingen voor salades) kleurecht zijn
. Wat maakt het uit als de print wat afwijkt qua kleur van de afbeelding op het scherm?
Misschien dat CRT's dichter bij de print liggen als TFT's maar ik zou het sterk vinden als dat verschil zó groot is dat TFT's onbruikbaar zijn.
En hoewel je na een eerste drukproef meer op de proef corrigeert dan wat er op je scherm te zien is staat los van het CRT/TFT verhaal.
daar heb je wel gelijk in, we hebben altijd de Pantone waaiers en de proefprint noghandige_harrie schreef op 08 juli 2003 @ 17:59:
[...]
Het zal wel aan mij liggen maar waarom moeten dingen (zoals in dit geval verpakkingen voor salades) kleurecht zijn
. Wat maakt het uit als de print wat afwijkt qua kleur van de afbeelding op het scherm?
Misschien dat CRT's dichter bij de print liggen als TFT's maar ik zou het sterk vinden als dat verschil zó groot is dat TFT's onbruikbaar zijn.
(waar je uiteindelijk toch echt op af zal moeten gaan)
maar het zal altijd een kwestie van (soms ongegronde) principes en smaak blijven...
//
Verwijderd
Momenteel werk ik op twee 19 inch Iiyama's (CRT), maar deze wil ik binnenkort gaan vervangen. Eén van die twee is al erg oud (jaar of 6?), daarvan trilt het beeld nogal en de ander heeft een kleurafwijking rechtsonderin.
Op m'n werk ben ik de enige die nog bij z'n CRT blijft, de rest heeft al TFT's maar die hebben mij nog niet weten te overtuigen. Dat zijn de iets duurdere Dell TFT's, 17, 18 en 19 inch geloof ik. Scherpte is dik in orde, maar kleur-echtheid valt inderdaad wat tegen. Ook de resolutie vind ik vaak te laag, lager dan 1600x1200 is eigenlijk kut.
Ik heb al wat dingen gelezen over de duurdere TFT's en daarvan lees ik toch veel positieve dingen, ook qua kleurechtheid. Ik ben eigenlijk vooral aan het kijken naar de professionele modellen van Samsung, daarbij heeft de 243T mijn aandacht (of liever nog de opvolger die binnenkort uit moet komen, vanwege de lagere respons tijd). Het is een prijzig scherm maar opzich valt ie wel binnen de mogelijkheden, mits ik weet dat ik hiermee weer een jaar of 6 vooruit kan. Ook de Apple Cinema HD ziet er wel goed uit, alleen jammer dat de garantie minder is en hij qua prijs boven de Samsung ligt.
Heb ze trouwens nog niet in het echt gezien, dus vandaar dat ik benieuwd ben naar jullie ervaringen en andere tips.
[ Voor 5% gewijzigd door Tom op 03-12-2004 00:08 ]
Verwijderd
Ik werk zelf met de Samsung 191T, en ik heb er nooit spijt van gehad. Qua kleuren is een CRT natuurlijk veel doffer, dus over kleurechtheid kun je altijd twisten. Ik ben niet de persoon die kan beoordelen of de TFT of de CRT de juiste kleur geeft daar heb je denk ik apparatuur voor nodig, maar alleen al de ruimte die op je bureau vrijkomt is voor ons werk de moeite waard.
Verwijderd
hier ben ik het nog steeds mee eens, was toen een aardige samenvatting van het hele topic, nu eigenlijk ook nogman-o-script schreef op dinsdag 08 juli 2003 @ 16:21:
[...]
Niet zo neerbuigend over flyers doen he
ik begrijp je punt ook wel, maar in mijn geval vind _ik_ dit gewoon de beste keuze, en zo zullen er nog veel meer mensen zijn (zoals hierboven ook te lezen valt af en toe).
Dus het ligt eraan waar je het voor gebruikt, maar voor gemiddeld webdev/simpel drukwerk/etc. is een TFT perfect te gebruiken naar mijn ervaring.
Verwijderd
Ik heb zelf denk ik toch wel een van de duurdere merken TFT's en ik heb dat ook express gedaan omdat ik gewoon het beste wilde hebben wat er toen op de markt was. Desondanks zie je dus wel minieme verschillen qua overgang bijv. van kleuren, en is verschil in kleine kleurverschillen op een TFT heel moeilijk te zien. Een fel witte kleur, is bijna niet te onderscheiden van een iets warmere tint. Op een CRT wel. Maar ik heb mijn scherm ook niet gekocht voor fulltime grafisch werk, anders had ik dus echt bijv. een Sony CRT genomen en geen TFT.
Dat scherm van jou (191T) is al bijna 3 jaar uit, dus ik kan me voorstellen dat de huidige generatie (ontwikkelingen gaan zo snel) weer een stuk verbeterd is.Verwijderd schreef op vrijdag 03 december 2004 @ 11:00:
Ik heb zelf denk ik toch wel een van de duurdere merken TFT's
Ik weet noet hoe het zit in het duurdere segment, maar ik zie niet in waarom ik op basis van ruimte en geilheid vele euro's meer uit moet geven aan een tft. CRT voldoet prima en ik kan het op mijn werk echt niet verkopen om voor een peperdure tft te gaan. Dat kleurenverloop in de donkere tinten is voor mij ook een reden om niet over te gaan op een tft.Verwijderd schreef op vrijdag 03 december 2004 @ 11:00:
Iedereen met een TFT die aangeeft dat de kleuren net zo goed overlopen als op een CRT liegt gewoon.
Ik heb zelf denk ik toch wel een van de duurdere merken TFT's en ik heb dat ook express gedaan omdat ik gewoon het beste wilde hebben wat er toen op de markt was. Desondanks zie je dus wel minieme verschillen qua overgang bijv. van kleuren, en is verschil in kleine kleurverschillen op een TFT heel moeilijk te zien. Een fel witte kleur, is bijna niet te onderscheiden van een iets warmere tint. Op een CRT wel. Maar ik heb mijn scherm ook niet gekocht voor fulltime grafisch werk, anders had ik dus echt bijv. een Sony CRT genomen en geen TFT.
Deze hadden een nog hogere contrastratio (al weet ik dat daarmee gesjoemeld wordt in de specs, maar toch) en een extreem smalle omlijsting, waardoor 2 naast elkaar ideaal is op deze manier
Zou nooit meer zonder kunnen
//