Op maandag 25 februari 2002 21:08 schreef Access het volgende:
Trouwens ik denk dat Linux de volgende dingen nodig heeft:
- Betere en eenduidige afspraken over drivers.
Kom ik verder naar beneden nog op terug.
- 2 GUI's, 1'tje a-la XP, en 1'tje voor de die-hards (ofzo).
Mwa... kvin de huidige situtatie niet heel slecht hoor... 30 GUI's:
- 1 die erg op Windows lijkt qua look'n'feel en die bij newbievriendelijke distro's vaak default is (KDE)
- 1 die ook makkelijk is maar wat anders... voor de niet-guru's die 'wat andes willen' (GNOME)
- pak-em-beet 28 voor iedereen die zin heeft in iets anders dan KDE of GNOME, maar waar de newbies niet mee doodgegooid worden (De rest)
De 'die-hards' ga je overigens nooit aan één GUI krijgen, dat kan ik je verzekeren (en er is ook geen reden dat dat zou moeten).
Wat me wel nogal eens stoort is GTK vs QT. Ik had liever één widgetset gezien die alles kon, qua look'n'feel helemaal zoals de default gtk, de default qt, de windows look'n'feel enz was te configgen, met de krachtige elementen van beide widgetzets, enz, en dat dan alle progs deze zouden gebruiken. Verder de kampvorming (en daarmee gepaard gaande code-duplicatie) vind ik irritant.
Dat is wel jammer.[quote]
- Mooiere installatieprocedures (denk aan corel linux

)
Kvin mooiheid install niet zo heel belangrijk eigenlijk... Net alsof je die zovaak ziet (mja, ok bij win 9x wel).
Verder doen Mandrake en SuSE dit toch wel redelijk?
- Wizards.
Mja, ik haat die dingen, maar ik heb niet zo lang geleden eens Mandrake geinstalled en die vroeg mij vrij veel dingen automatisch.
Op maandag 25 februari 2002 21:14 schreef saviour het volgende:
Je moet nou eenmaal toegeven dat MS die Gui ontzettend goed voor elkaar heeft! Het werkt lekker, is overzichtelijk en iedereen kan alels wel vinden in principe! Dan heb ik het over de standaard programma's etc.
Kvin de Windows GUI helemaal niet zo goed eigenlijk... Sommige dingen zijn beter geregeld dan in GNU/Linux ja (fonts come to mind), maar om nou te zeggen dat Windows' GUI in totaal zoveel beter is? Ben ik het niet mee eens.
Wat een 'probleem' is dat ik zelf ook ben tegengekomen: Als je gaat compileren enzo kan je tegen fouten aanlopen, fouten die je als beginneling niet snel snapt en kan oplossen, ik mag dan blij zijn met odysseus

maar niet iedereen heeft dat geluk, hehehe.
* deadinspace has said it before and will say it again:
zelf compilen moet helemaal niet nodig zijn en daar moet je als newbie ook niet aan beginnen. Dat je kunt compilen is mooi en als je het
wilt moet je het zeker doen, maar als een newbie moet gaan compilen en dat lukt niet, dan kan ik ze het moeilijk kwalijk nemen dat ze het dan moeilijk vinden.
Voor programma's installeren is overigens .deb uitgevonden, waar .rpm het slappe aftreksel van is.[quote]
Op maandag 25 februari 2002 22:36 schreef rick_h het volgende:
Bijv. spellen draaien niet (ok, op 2 of 3 na..).
Op 40 of 50 na eerder. Ik heb een (hoogstwaarschijnlijk incompleet) lijstje op
http://gemini.luon.net/!marcelm/stuff/linuxgames .
Het installeren van programma's is gewoon veel te ingewikkeld (rpm bestanden zijn dan nog te doen, maar met compilen enzo hoef je echt niet aan te komen bij een (boven)gemiddelde gebruiker).
Als ik iets op mijn computers makkelijker vind dan in Windows is het wel programma's installeren: 'apt-get install <prog>' en wat geratel (en eventueel een paar vragen) later isset klaar (ok, in de Unstable tree van de distro komt het wel eens voor dat iets niet zomaar installt, maar zelfs in de Unstable tree is dat niet vaak het geval), dat doet Windows mij niet na.
Zie ook mijn reply mbt compilen wat hoger in deze tekst.
Verder is de hardwareondersteuning onder windows ook veel beter (zoals al genoemd; scanners, usb etc..)
Niet-ondersteunde hardware komt (bijna) alleen maar voor door gebrek aan specs/drivers van de fabrikanten.
USB wordt overigens gewoon prima ondersteund, en ik heb met mijn hardware eigenlijk maar weinig trubbles hoor (op mijn desktop stukken minder dan in Windows 98 zelfs).
Op maandag 25 februari 2002 22:46 schreef Skinkie het volgende:
offtopic:
Kan iemand me ff vertellen wat er nou zo anders aan een winmodem is dan aan een normaal modempie?
Ik heb niet echt veel met modems gewerkt... en de modems die ik heb zijn echte ISA 16Bits dingen die het overigens nog prima doen voor hun taak

Zoals al gezegd: Winmodems voeren veel in software uit dat 'echte' modems in hardware doen (daarom zijn ze trager).
'echte' modems presenteren zichzelf als een extra compoort (vaak ttyS2 of ttyS3, COM3 of COM4 voor de Windowsmensen), waardoor je dezelfde drivers als voor externe modems kunt gebruiken. Deze modems zijn dan ook meestal redelijk pijnloos aan de praat te krijgen (in zowel GNU/Linux als in Windows).
Maar bij winmodems zit dus de meeste functionaliteit in de drivers, en hebben de modems een een of andere obscure niet-gespecifieerde interface die de driver aanspreekt. Aangezien van de meeste winmodems geen specs verstrekt zijn kunnen er ook geen drivers voor GNU/Linux voor geschreven worden (voor de modems waar wel specs voor zijn: check
http://linmodems.org).
Wat de hype e.d. betreft: GNU/Linux mag van mij best wat in het nieuws blijven, maar met een echte hype ben ik niet zo blij. Ik zie liever dat GNU/Linux steeds beter wordt, dat bedrijven het steeds meer gaan inzetten, dat steeds meer mensen nieuwsgierig worden, en dat het zo langzaamaan steeds algemener ingezet wordt.
Dan zou ik nog iets zeggen over gecentraliseerde drivers. Om te beginnen is dat er al: de kernel (-source), maar heb wel wat gedachten over een verandering van dat model:
• Afsplitsen van drivers van de kerneltree zelf en misschien nog afsplitsen van archs. Dit omdat je nu dus een kernelsource van 145 meg moet hebben, met daarin support voor 20 architecturen en alle mogelijk drivers voor al die platformen, waarvan je in totaal slechts een MB of 20 nodig hebt (snelle gok). Bovendien kun je zo makkelijker een losse driver updaten door alleen die ene driver te downen. Uiteraard moeten deze drivers dan nog wel door het kernelteam verzorgd worden, mijn idee slaat puur op het buildprocess en de distributie.
• Verdergaande modularisatie. Het liefst alles als module, zodat je bijna een microkernel krijgt. Dit zou ook het updaten van losse modules wat makkelijker moeten maken, hoewel dat nu ook al kan, maar ook zou je zo praktisch de hele kernel kunnen updaten zonder te rebooten.
• Beter gestandardiseerde interne API in de kernel en betere binary compatibility zijn misschien ook een mogelijkheid, zodat fabrikanten makkelijk een binary driver (namelijk een blaat.o) kunnen leveren. De vraag is alleen of dit zo'n goed idee is.
* deadinspace heeft wel weer genoeg getypt.