Dhrax schreef op vrijdag 9 oktober 2026 @ 15:40:
Mis hier wel de nodige feedback/kritiek. Ik ben zelf namelijk helemaal niet zo enhousiast en al zeker niet hyped.
Blizzard mag van mij Forever ergens stoppen waar het oneindig donker is.
Een team van 20-25 man heeft in een half jaar tijd snel wat in elkaar geflanst. Grafisch, mooi hoor maar doet voor de gameplay niks. Een nieuwe class na 26 jaar? Hoezo geforceerd. En dan nog mensen ervoor laten betalen ook, mensen die veelal al jaren elke maand geld betalen. Een fee die prijs/technisch inmiddels gewoon lachwekkend is. Ronduit schofterig. Classic is leeggelopen en ze doen er alles aan om mensen terug te halen en vast te houden. Het is allemaal vreselijk geforceerd. Hoeveel WoW versies zijn er inmddels, wat een puinzooi.
Alle werkloze mensen (lees: infuencers) weten niet hoe hard ze moeten schreeuwen, ow man wat is dit allemaal prachtig. Kleuters die nog niet eens geboren waren in 2004. Dezelfde groep die binnen 4 weken voor 95% volledig uitgecheckt zijn en allang aan het schreeuwen zijn over andere games die nog meer fantastisch zijn. En sommige van jullie vinden het prachtig. Hoe dommer hoe mooier. Want je weet het, de mening is de mening die het meeste geld oplevert, wat je werkelijk vind doet niet ter zake. Alles voor de aandacht.
Deze game gaat net zo snel leeglopen als dat ie vol is geraakt. Mensen komen er achter dat dit toch weer dezelfde game is die ze al 26 jaar spelen. Questen is leuk maar voor endgame heb je helemaal geen tijd. 2 nieuwe raids, die ook nog eens niet af zijn. Ze hebben nog een paar weken om dat in elkaar te draaien.
En dan komen er nog legio MMO's aan, waaronder GW3 die heel erg veel spelers gaat wegtrekken van WoW. Mensen gaan dan zien wat MMO's in een moderne tijd kunnen. Buiten nostalgie blijft van WoW Forever heel weinig over. GW laat ook nog eens zien dat je kwaliteit kunt leveren zonder er elke maand voor hoeven te betalen.
En of dit ook allemaal echt 'Forever' valt nog wel te bezien. Als Blizzard het niet bevalt dan gaan ze toch doen waar ze zelf zin in hebben. Kan me nog iets met Classic herinneren .... het is een onbetrouwbare partij. Ieder uur die ik nog aan een Blizzard game besteed is zonde van mijn tijd.
En wees nou eens eerlijk jongens, jullie hebben de roze bril op en oordelen op basis van nostalgie. Wie speelt er na 3 maand nog? Niet veel.
Ik ga een tijd genieten met mijn roze bril op
Zie mezelf wel degelijk na 3 maanden nog spelen afhankelijk van hoe ze de game doorontwikkelen. En als het niet meer dan 3 maanden wordt wat maakt het dan uit? Dan hebben we toch 3 maanden plezier gehad.
Ik denk oprecht dat forever de grootst gespeelde versie van wow wordt voor een tijdje en dat zeg ik niet door een roze bril maar puur omdat ik er echt in ben gaan geloven door de beta en de communicatie richting de community en visie die ze voor forever hebben.
Kan fout zitten.. altijd mogelijk maar met een beetje speel ervaring in de beta nu geloof ik erin. Jij heel overduidelijk niet.
Tevens zitten er heel veel feitelijke fouten in je betoog. Het is niet met een paar man in 6 maanden in elkaar geflanst..
Ook je punt op de raids is misleidend. Blizzard heeft een roadmap met meerdere raids, dungeons en verdere updates. Dat content nog niet beschikbaar is, in het begin is niet erg en tevens is het JUIST de bedoeling om die mindset van een raid in endgame te halen te vergeten. Dat is niet de filosofie voor Forever. En als je dat heel graag zoekt dan is forever ook echt niet voor jou bedoeld en kan je er beter van weg blijven.
En dat blizzard forever gewoon stop kan zetten is een domme opmerking. Het kan maar dat is niet anders dan elk andere mmo die dat zomaar kan doen. Ze hebben in ieder geval een lang termijn visie gedeelt dus het is wel de intentie om door te gaan. Belangrijk is ook dat WoW: Forever zich niet uitsluitend als een endgamegerichte raidgame presenteert. Blizzard legt juist nadruk op de wereld, de leveling journey, sociale interactie en verdere groei van de originele Azeroth. Je kunt dat ontwerp bekritiseren, maar het afrekenen op het ontbreken van een enorme endgame voordat die volledig is uitgebouwd, vraagt wel om nuance.
Het lijkt erop dat in jou gedachte Forever een nieuwe rerun van classic is en dat gewoon opnieuw wordt gedaan zonder active development omdat dat bij classic 2019 ook zo gegaan is. Dat is wat je zegt in ieder geval.