theduke1989 schreef op maandag 1 juni 2026 @ 00:54:
Mijn vrouw gebruikt inmiddels ruim twee jaar met veel plezier een Google Pixel 8 Pro. Ze is nog steeds erg tevreden over het toestel, met name over de camera, de gebruikservaring en de slimme softwarefuncties die Google biedt.
Toch begint het te kriebelen en wil ze graag overstappen naar een Google Pixel 10 Pro.
Ik ben me daarom aan het verdiepen in de huidige high-end toestellen. Wat mij opvalt is dat veel reviews en vergelijkingen aangeven dat Google met zijn softwarematige beeldverwerking vaak foto's aflevert die natuurlijker ogen dan die van Samsung. Zelfs ChatGPT gaf aan dat de Pixel 10 Pro qua camerakwaliteit mogelijk een streepje voor heeft op de Samsung Galaxy S26, ondanks dat Samsung op papier vaak indrukwekkendere cameraspecificaties heeft.
Wat ik graag van de Tweakers-community zou willen weten:
Is de Pixel 10 Pro momenteel de beste keuze voor iemand die al tevreden is met de Pixel-ervaring?
Is de cameravoorsprong van Google in de praktijk echt merkbaar ten opzichte van de Galaxy S26?
Zijn er misschien andere toestellen die ik over het hoofd zie in dit prijssegment?
Hoe zit het met accuduur, prestaties en modemkwaliteit van de Pixel 10 Pro ten opzichte van Samsung?
Zijn er gebruikers die recent de overstap hebben gemaakt van een Pixel 8 Pro naar een Pixel 10 Pro en hun ervaringen willen delen?
Het gebruik bestaat voornamelijk uit:
Veel fotografie (kinderen, familie, vakanties)
Social media
WhatsApp
Streaming
Geen gaming
Omdat ze al erg tevreden is over haar Pixel 8 Pro neig ik naar de Pixel 10 Pro, maar ik ben benieuwd of er goede argumenten zijn om juist voor Samsung of een ander toestel te kiezen.
Alvast bedankt voor het meedenken!
Persoonlijk ben ik dan van het wachten op de 11-serie.
Over 2-3 maanden zal deze wel te pre-orderen zijn.
Met de 10-serie waren er kortingen die te stapelen waren.
Mijn pixel 10 pro heb ik voor nog geen 600 euro na de deal met 2 jaar abonnement + de inruilkorting en inruilbonus van google.
Zelf hebben wij beide de pixel 10 pro, en zijn daar erg tevreden over.
Het mega-ver inzoomen hangt wel erg op AI, je foto is erg blurry en AI verzint er een hoop pixels bij om er toch een scherpe foto van te maken. Wij gebruiken dat in de praktijk nooit.
Fotokwaliteit is goed.
Je kan het beste zien wat de verschillen zijn met vergelijkingen.
Zelf vind ik de P10pro niet in alle gevallen de mooiste foto maken.
Maar het zit allemaal erg dicht op elkaar.
P10pro vs iPhone 16 pro
YouTube: Pixel 10 Pro versus iPhone 16 Pro camera comparison
P10pro vs S25 ultra.
YouTube: Pixel 10 Pro vs Galaxy S25 Ultra Camera Comparison
Persoonlijk vind ik het niet fijn om "vast" te zitten in een ecosysteem van de fabrikant.
Apple is hier natuurlijk HET voorbeeld van, maar ook Samsung heeft hier een handje van.
Naast alle bloatware op samsung telefoons maken ze het ook net even wat makkelijker om met een samsung tv te connecten. (of juist moeilijker om een ander merk tv te gebruiken)
Onze usecase is hetzelfde.
Ook wij gebruiken hem vooral als fotocamera.
Social media word ook teveel bekeken.
En streamen van media naar de sonos of tv doen we ook regelmatig.
Eigenlijk gewoon normaal gebruik, wat tot de basisfunctionaliteiten moet horen.
Alleen de camera is iets waarvoor we veel extra willen betalen.
Omdat de telefoon onze camera is wil ik hier eigenlijk geen concessies op doen.
[
Voor 25% gewijzigd door
FRANQ op 01-06-2026 09:03
]