NextEnergy bied als energieaanbieder nu ook een eigen Plug-in-Thuis-Batterij aan.
TS is nog in opbouw, dus aub even geduld.versie: 1a - 90-04-2025
:strip_exif()/f/image/9TBGRLMXroVsKjpTcweVN5em.gif?f=fotoalbum_large)
Het is dus een nieuwe kleine PiB (plug in thuis batterij) wat zo in een stopkontact (WCD) geplaatst kan worden en lijkt qua opbouw sterk op de al langer bekende Home Wizard thuis-batterij.
Echter zie je ook een duidelijk verschil, deze kun je namelijk wel tot tegenstelling van bv de HW PiB wel uitbreiden door daar een uitbreiding aan te koppelen zonder daarbij weer een nieuwe stekker voor te moeten inpluggen.
helaas is nog veel onbekend over deze batterij maar hier zie je een aantal al bekende functies:
- Merk van Fox ESS
- Omvormer die max 1.200W kan laden en max 800W ontladen (dus zover geen bekende vrijschakeling indien deze op een aparte groep is aangesloten)
- Basis unit heeft een ingebouwde batterij van 2,1 kWh capaciteit
- Batterij basis-unit is uitbreidbaar met stapelbare (battery-only) modules van elk 2,1 kWh capaciteit tot een max van 4 uitbreidingen met een totaal van 10,5 kWh maximale capaciteit
- De batterij beschikt over een noodstroom functie met één WCD (off-grid functie)
- Aansturing over een eigen P1 dongle, of dit met andere systemen kan werken is tot nu toe onbekend.
- De unit (en ik verwacht ook de uitbreidingen) beschikken over een eigen brandblussysteem (nadere informatie ontbreekt helaas)
- Type gebruikte batterij is van het type LFP (LiFePo4)
- RTE (Round Trip Efficiency, verlies door mn omzetting AC>DC>AC) van 78-85%
- DoD (Depth of Discharge, ontladingsdiepte) van 90%, dus effectief kun je van die 2,1 kWh capaciteit slechts 1,89 kWh in het echt gebruiken.
- Prijs (introductieprijs) van 1.299€ ( introductie prijs van 999€ Early bird) incl hun eigen P1 dongle. gratis levering (start juli-augustus)
- Prijs uitbreiding 2,1 kWh unit 799€
- Garantie 10 jaar fabrieksgarantie (max 6.000 laadcycli, dit zou zelfs al ruim 16 jaar zijn als je elke dag deze volledig zou gebruiken)
- Werkt in combinatie met een dynamisch contract dus ook goedkope (gratis) energie opslaan en deze later tijdens dure tijden zelf gaan verbruiken (over verkopen wordt hier vorder niets genoemd)
afmetingen basisunit: 42 * 28,5 * 25,5 (alles in cm, breedte, diepte, hoogte), (volgens mij staat het als ik de foto's zie verkeerd op hun site), als je er dus voor staat (breedte is de langste zijde)
qua breedte en ook wel diepte lijkt het op een oude hifi installatie.
de afmeting van de extra batterij unit is: 42 * 22 * 24 (alles in cm, breedte, diepte, hoogte),vreemd is dat dezeblijkbaar minder diep (22 cm ipv 28,5 cm) is, eigenlijk een beetje vreemd, vooral als de basisunit bovenop de batterijunit komt te staan. dus het kan zijn dat e.e.a. nog niet helemaal juist is.
Gewicht van de basisunit is 25,3 kg, de uitbreiding-unit weegt 24 kg per stuk.
geluid maximaal 45 dB, wat niet bepaald stil is, vermeld is dat dit vergelijkbaar met een koelkast is, echter een gemiddelde koelkast maakt echt een stuk minder geluid, 39-40 dB, bedenk dat 3 dB meer een verdubbeling van het geluidsniveau is.
:strip_exif()/f/image/vKoIzB0hhsVCrLZR9rgfWlYl.jpg?f=fotoalbum_large)
Zover nu bekend kun je deze met maximaal 4 uitbreidingen tot een totaal van 10,5 kWh capaciteit verhogen.
In combinatie met een dynamisch contract (onduidelijk is of dat bij nextEnergy afgesloten dient te worden) heb je zelf de mogelijkheid (maar dat geld in principe voor alle thuis-batteijen) om de BTW hiervoor terug te vragen.
:strip_exif()/f/image/eHrxNZ7F7pUzXUEqgfPuVzmC.gif?f=fotoalbum_large)
opzich dus best indrukwekend en heeft zeker tegenover andere merken ook zijn voordelen.
Hier vind je van Next Energy meer informatie over deze nieuwe loot aan de batterij boom en dit zal echt niet de enige blijven, blijkbaar heeft ook de energie sector dit als interessante ontwikkeling gezien en springt men hierop in.
Echter zit hier op dit moment wel een klein nadeel aan vast, deze batterij is op dit moment alleen te bestellen voor klanten van next energy die al een dynamisch contract hebben.
Echter zal deze PiB later (onbekend waneer) ook voor niet klanten beschikbaar komen.
Bright.nl heeft zelfs al een eerste indruk op hun site geplaatst. Daar staat echter wel een foutje in hun omschrijving, ipv maximaal 3 uitbreidingen (wat dan tot een max capaciteit van 8,4 kWh zou leiden) kun je met dit systeem dus max 4 uitbreidingen verwezelijken.
Zelf gaan ze bij next energy uit van je aantal zonnepanelen om de juiste capaciteit te berekenen.
Ik ben echter van mening dat dit een verkeerde insteek is. Diverse batterij simulaties van de afgelopen 2 jaar laten duidelijk zien dat de benodige capaciteit indien je zo veel mogelijk streeft naar NOM meer afhankelijk is van je verbruik tijdens de donkere tijden en dan mn in de periode maart t/m oktober.
Ook de afgelopen winter heeft laten zien dat zonnepanelen juist in de winter nauwelijks opbrengst hebben en die opbrengst die er wel is direct door je huis zelf verbruikt wordt en dus helemaal niet richting je batterij zal gaan.
Echter bied deze batterij een voordeel dat deze ook in de winter tijdens goedkope tijden energie vanuit het net te laden. Bedenk echter wel dat de relatieve lage laadsnelheid van 1.200W/h je dus ook niet heel veel energie kunt opslaan, in bv 5 uur is dat circa 6 kWh, waarvan dus slechts 4,8 kWh over blijft (denk hierbij aan de RTE verliezen van circa 20%), met een warmtepomp kun je dat met een dergelijke thuis-batterij dus niet opvangen.
Een zoektocht op het web lijkt dat deze thuis-batterij van het merk FOX ESS (volgens Blomberg een TIER 1 bedrijf) zou kunnen zijn (zelfde naam en logo), zelf bieden ze dit specifiek type niet aan, wel hebben ze grotere thuis-batterijen ( geen PiB) in hun aanbod staan. Er is zelfs een Nederlandse vestiging van dit Chinese bedrijf gevestigd in Venlo. Je vind dit ook deels in de informatie bij Next Enery terug.
afbeeldingen afkomstig van de next energie site.
Dit topic op de meest zorgvuldige manier samengesteld door @MacD007, oa ook de auteur van de Quatt warmtepompen en Home Wizard Thuis-batterij deel 1 topics.
Dit forum is geheel onafhankelijk en heeft geen connectie met NextEnergy , noch heeft NextEnergy enige invloed op de inhoud van dit forum (behoudens de post's die NextEnergy zelf op dit forum plaatst.)
Ons doel is om (toekomstige en huidige) gebruikers over deze thuis-batterij te informeren en ervaringen met elkaar te delen, elkaar te helpen en mensen, die een dergelijke thuis-batterij willen kopen, een onafhankelijke informatiebron aan te bieden.
Daarom kunnen geen rechten ontleend worden aan de informatie gegeven in dit topic.
Blijf jezelf altijd goed informeren, internet en bij andere media, en bij vragen contacteer ook de aanbieder. De afbeeldingen zijn met grote zorgvuldigheid geplaatst. Er is altijd de mogelijkheid om contact op te nemen met mij via een DM als blijkt dat informatie niet klopt of je bepaalde zaken aan de TS wilt toevoegen.
blijf zo veel mogelijk aub on-topic
echter een eenvoudige vergelijking met andere soort gelijke apparatuur wordt zeker als on-topic beschouwd.
Ook voorwaarden en aanpassingen aan je electrische installatie zoals eventuele aanpassingen aan je groepenkast alsmede veiligheids aspecten zover deze in relatie met deze PiB staan valt binnen on-topic
[ Voor 40% gewijzigd door MacD007 op 22-04-2025 19:23 ]
Quatt WP 4,5 kW - Atag CV ketel - Honeywell T6 - 23 panelen SolarEdge