Tha Deo schreef op zaterdag 18 april 2026 @ 06:09:
Gisteren de jaarafrekening gekregen. Eindelijk een normale, waarbij de salderingsregeling naar mijn mening goed wordt toegepast: de totale opbrengst van de zonnepanelen wordt afgetrokken van het totale elektriciteitsgebruik. En niet, zoals eerder bij Zondergas, een soort maandelijkse afrekening.
Dit levert voor mij een lagere energierekening op (overigens: geen geld terug, want ik had het maandbedrag erg laag staan).
Maar ik kan er de vinger niet achter krijgen: waarom was mijn rekening de voorgaande jaren hoger? Theoretisch zou het resultaat van die maandelijkse berekeningsmethode toch niet moeten verschillen van de jaarlijkse? Of zijn er andere verschillen tussen vorig jaar en het jaar ervoor? Doet EnergyZero iets anders dan Zondergas? Iemand ideeen?
Ik heb alle 4 de jaarrekeningen nog eens even bekeken, maar ben nog steeds niet overtuigd dat de laatste klopt.
Bij de 1e jaarrekening werd het verbruik 1 op 1 weggestreept met de opgeleverde stroom.
Bij de 2e jaarrekening werd er bij ons veel te weinig terugbetaald (€0,0455kWh) met de 'gemiddelde beursprijs' per maand en was er €340,- te weinig terugbetaald, het duurde 4 maanden en talloze mails en belletjes voordat dit werd gecorrigeerd.
Bij de 3e jaarrekening vorig jaar werden er ook weer per maand gemiddelde beursprijzen berekend, die niet overeenkwamen met de contractbedragen.
De 2e en 3e jaarrekening in '24 en '25 werden gemaakt op basis van een dynamisch contract, staat ook aan het eind bij de uitleg en begrippen van die jaarrekeningen, vandaar waarschijnlijk die gemiddelde beursprijzen.
Na de 1e jaarrekening wordt niet meer 1 op 1 weggestreept, maar wordt eerst het verbruik berekend en daarna verrekend met de opgeleverde stroom.
Door het niet 1 op 1 wegstrepen krijgen we iets minder terug dan wanneer er wel 1 op 1 wordt weggestreept heb ik berekend.
Ik had gebeld en gemaild met een uitleg over de opgeleverde stroombedragen, die niet terug zijn te berekenen naar de leveringstarieven van het contract. Het blijkt dat de kale tarieven in het contract inclusief BTW zijn, dus niet helemaal kaal. Ik heb contracten van 5 vorige leveranciers opgezocht, maar bij hun allemaal is de kale stroomprijs wel exclusief BTW.
In het antwoord via de mail die ik van EnergyZero kreeg stond dat ze het zelf ook snapten dat de bedragen op de jaarrekening verwarrend overkomen en dat in de 'basis' nog steeds wordt uitgegaan van de vaste tarieven uit het contract, niet voor 100% dus.
Ik heb al veel jaarrekeningen ontvangen van een hoop verschillende leveranciers, maar ZonderGas/EnergyZero is de 1e leverancier waar ik aan de bel moest trekken vanwege fouten in de jaarrekening.