Devke schreef op vrijdag 31 mei 2024 @ 08:29:
[...]
@
Mike_S is hiermee bezig over die onkosten. Het feit dat het regelmatig opduikt, monteurs e.a. vertellen, zonneplan weer wat anders en kiki antwoord op basis van de manier waarop je het vraagt..... zijn er 2 mogelijkheden. Wachten op @
Mike_S of zelf proberen duidelijkheid te krijgen. Tip: gebruik mail.
Idd mee bezig, hoop op 1 lijn te komen met Zonneplan qua begrip.
In het kort, (volgens mij 😀)
Alle stroom van je meter wordt in rekening gebracht/afgerekend middels het day-ahead tarief. (Dmv een eigen kwh meter op de batterij zie ik dat me dat in april zo’n €21 kostte; lees als ik geen accu had was mijn rekening €21 lager geweest)
Zonneplan corrigeert de tarieven wat mij dit keer additioneel €2,- kostte. Lees: als ik geen accu zou hebben dan was mijn energie rekening in april €23 lager geweest.
Daarnaast krijg ik een powerplay vergoeding wat mij wel geld oplevert. In mijn geval zo’n €111
Bewering zonneplan:
De accu kost je naast de zonneplan correctie, niets extra’s, die €111 euro is verder ‘winst’ (Los van de investering natuurlijk) = €109,-
Mijn bewering:
De winst van mijn accu is €111 - €2 - €21 = €88,-
Om de redenen zoals hierboven.
Middels email worden zaken wel steeds duidelijker, maar een van ons maakt nog altijd een denkfout. (Het is er druk, antwoorden via email duren iedere keer een week+)
Ik verwacht van zonneplan dat ze in ieder geval uit kunnen leggen, waar mijn denkfout zit. Feedback hier is natuurlijk ook altijd welkom.