Interessante zaken. Vooral die uitspraak van de rechtbank Amsterdam laat weinig heel van de argumentatie van Vattenfall dat het bijzondere omstandigheden betrof waardoor ze tussendoor, tegen de afspraken in, toch de prijzen zouden mogen aanpassen (ECLI:NL:RBAMS:2023:940).esphome schreef op donderdag 14 november 2024 @ 19:44:
Nog een verwijzing naar een zaak van @sparkly bij de Geschillencommissie over het tijdig informeren van de klant over wijzigingen: sparkly in "Engie snoeit in de terugleververgoeding"
Beslissing
Houdt deze zaak voor onbepaalde tijd aan tot het gerechtshof Amsterdam uitspraak in een soortgelijke
zaak heeft gedaan en verstaat dat partijen zich uit eigen beweging weer tot de Commissie zullen wenden
zodra dat het geval is.
Aldus beslist door de Geschillencommissie Energie
Zo zie je maar dat je als consument best wel sterk staat en dat voorwaarden van energieleveranciers al heel snel nietig zijn als ze niet helemaal aan hetgeen in boek 6 BW wordt voorgeschreven en de bestaande jurisprudentie over contractrecht voldoen.
Ik ben benieuwd of het hoger beroep nog iets nieuws gaat opleveren.
Edit:
@sparkly Wel vervelend voor jou natuurlijk dat je nu op een uitspraak van het Hof Amsterdam moet gaan wachten voordat je de zaak kunt afronden.
De eisers in de zaak tegen Vattenfall krijgen wel nu al hun teveel betaalde geld terug omdat de uitspraak van de rechtbank Amsterdam uitvoerbaar bij voorraad is.
[ Voor 12% gewijzigd door marktweakt op 14-11-2024 21:55 ]