Owner lock / Eigenaar slotje
Het is eigenlijk een half-slotje.Use case: Ik zie op GoT regelmatig topics verschijnen van (nieuwe) users, die hebben een vraag of een rare situatie, dat levert allerlei vragen van andere users op, maar vervolgens laat TS lang op zich wachten. Als fictief voorbeeld: 4 dagen later gaat TS even in zijn topic kijken en moet hij 15 pagina's aan speculatie doorspitten. Regelmatig moeten mods ingrijpen in dergelijke situaties, aanwijzingen geven, posts verwijderen, boze mensen managen en het topic op slot gooien met de melding aan TS: stuur maar een PB als hij weer open moet.
Het maakt die topics bijzonder onaantrekkelijk en jaagt nieuwe users zonder pardon weer weg.
Dit kan volgens mij met deze feature en één simpele handeling van een mod wordt opgelost.
Aangezien dit duidelijk vaker voorkomt én omdat ik denk dat de irritatie hierover bij velen (bij mij in ieder geval wel) hoog is, lijkt een owner lock feature mij een super mooie toevoeging om dit probleem te kunnen oplossen.
Hoe werkt de Owner lock
Een owner lock wordt ingezet door een mod (aan de hand van post reports, bijvoorbeeld), bij een topic waar de GoT speculatie club potentieel pagina's aan posts gaat genereren terwijl er wordt gewacht op een antwoord van de TS.Als de owner lock op een topic staat, wordt dat duidelijk weergeven. Het moet voor bezoekers ook duidelijk te zien zijn wat dit type lock betekend. Niemand kan erin posten behalve de mods en de TS!. Zodra de TS erin post, gaat automatisch de Owner lock eraf. Zo heeft een mod daar geen extra werk aan.
Als de owner lock erop staat kunnen er nog wel duimpjes worden gegeven.
Dus lang verhaal kort: als een topic dreigt te verzanden in speculatie, zet een mod er een Owner lock op. Zodra de TS een post plaatst gaat de Owner lock er automagisch meteen weer vanaf.
Het meest recente voorbeeld waar een Owner lock zou kunnen uitblinken in zijn aanwezigheid:
Señor Sjon in "Buurman maakt problemen om onze plant"
[ Voor 5% gewijzigd door remco_k op 24-08-2023 01:31 ]
Alles kan stuk.