Shooter1971 schreef op donderdag 18 december 2025 @ 20:32:
Echter klanten met zonnepanelen krijgen verschillende vaste terugleverkosten gerekend, en dat mag niet. Hier mag géén onderscheid in gemaakt worden.
En ze gaan nog verder:
Klanten met zonnepanelen én exact hetzelfde Modelcontract krijgen verschillende vaste terugleverkosten gerekend, en dat mag ook niet. Hier mag zeker ook géén onderscheid in gemaakt worden.
Niet dat ik het echt oneens met je ben...
Maar...
Vwb de terugleverkosten, bedoel je in de gewone contracten, niet de modelcontracten? Waar zou staan dat dat niet zou mogen? Andere energiebedrijven werken ook met staffels.
Ook vwb de vaste kosten in het huidige modelcontract (dit zijn dus géén terugleverkosten, want zo zijn ze niet benoemd en die mogen ook nog niet in een modelcontract zitten), waar staat dat dit niet in staffels zou mogen? Heeft de ACM dat ooit eerder benoemd? Of staat dat in een wet?
Ik bedoel dus vooral, waar wil je je op beroepen?
Verder, als je het hebt over terugleverkosten in het modelcontract, gaat het dus om een toekomstig modelcontract. Ik wist niet dat Engie daar al tarieven voor heeft doorgegeven.
Of...en dat lijkt me waarschijnlijker, jij noemt dit zo, maar zo heet het niet. Let heel goed op je bewoording. Noem het geen terugleverkosten, als ze vaste kosten heten, want dan krijg je nooit gelijk.
'Wij' zien die hoge vaste kosten als teruglever'boete', maar deze zijn dat (contractueel en wettelijk en allerlei andere regels enzo) niet.