Het kan dat een coordinator of product owner bepaalde verantwoordelijkheden krijgt over een bepaald budget of programma. Maar, ben je verantwoordelijk voor alle programma's/producten binnen het gehele team? Of alleen je eigen programma(s) als Product Owner?Gosuuu schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 23:26:
Mijn nieuwe functie wordt die van Product Owner. In onze organisatie is de PO rol niet helemaal volgens de SCRUM guide ingericht en kent het ook taken die je eigenlijk bij een project manager zou verwachten.
Ik zal ca. 25 man verspreid over 3 teams functioneel aansturen, word budget- en resultaatverantwoordelijk, zal over de teamsamenstelling gaan, word accountable voor van alles en nog wat, maar zal niet HR verantwoordelijk zijn voor de individuele medewerkers.
Financieel wordt de stap imo pas echt interessant vanaf 12.3. 12.4+ lijkt me een utopie. Ik kan inzetten op 12.4 onder het mom van niet geschoten is altijd mis, maar wil ook niet te hebberig en het te hoog in m’n bol hebbend over komen.
Daarbij.... als je daardoor direct 2 schalen kan groeien en een stukje ervaring meekrijgt met de sturing, why not? Hangt af van je ambities. Als je direct 2 schalen kan groeien is dat al 1 bijzondere beloning, alles daarna is mooi meegenomen. Inzetten op 2 tredes extra is prima (12.3), daarna terechtkomen op 12.2 is niet verkeerd.