Het werkt via de Tesla app op je mobiele telefoon: je kunt deze ook gebruiken voor niet-Tesla's en werkt redelijk straight forward (je rijdt er naar toe, doet de stekker erin, selecteert de laadlocatie en ID van de laad-paal waarbij je de laad-sessie kunt starten).
Je kunt het gebruiken met of zonder abonnement waarbij je met abonnement nog extra korting krijgt per KwH (€ 9.99 p/m, ook maandelijks opzegbaar) en betaling doe je via een creditcard (in mijn geval via Revolut).
Bij Tesla chargers betaal je sowieso een dynamisch tarief, deze zijn al lager dan de langs de snelweg, de extreme gevallen (zelfs zonder abonnement) was € 0,25 de KwH minder. Ik blijf het top vinden dat ik in het buitenland (met abonnement) voor gemiddeld € 10,- tot € 15,- mijn auto vol kon laden van minimaal 10% tot 80% per laadbeurt.
Effectief was ik voor een retourtje Zwitserland minder dan € 80,- kwijt aan laadkosten, dat is nog te overzien.
Bijkomend voordeel is dat veel meeste Tesla charge locaties in het buitenland (iig in Duitsland en Zwitserland) in de buurt zit van eetgelegenheden of bij een Autohof bijvoorbeeld waardoor even een hapje eten of een bakje koffie geen issue is.
Ik zoek meestal een volgende laadplek op als ik aan het laden ben, zo rond de 200 km verder. Als het blijkt dat ik dat niet ga halen dan zoek ik onderweg inderdaad een dichtst bijzijnd Ionity station op.
Het enige nadeel van de Tesla charge locaties is dat je van de snelweg af moet (meestal rond de 5 minuten) en je hebt een extra toelage als je de auto laat laden als die vol is (weliswaar pas na 5 minuten, maar toch).
Daarentegen heb ik tot op heden geen issue gehad met volle laadlocaties bijvoorbeeld.
Ik gebruik overigens gewoon altijd Google maps, mijn vrouw is fan van de ingebouwde TomTom navigatie. Allebei werken prima. Ik heb inmiddels mijn Connect Plus account opgezegd, vond €12 per maand een beetje veel voor wat het bood. Dus ben benieuwd of we de TomTom nog veel gaan gebruiken zonder live file en flitser info.
Zowel Google Maps als Waze is goed te doen voor het opzoeken van deze locaties.
Ik heb via Black Friday zo'n licentie voor TomTom Go aangeschaft: het voordeel van de TomTom in de Jeep (en-of de losse applicatie) is dat je netjes ziet wanneer je een elektrisch laadpunt hebt op je route (qua afstand). Daarentegen heb ik nog niet de mogelijkheid gezien om alleen (bijvoorbeeld) de Fastned of Tesla weer te laten geven.
Tijdens een retour-tripje naar Europapark (wederom met de Jeep) heb ik even de werking getest van mijn laad-token in Duitsland icm de ingebouwde naviagatie. Dat ging erg goed, punt was wel de kosten voor het opladen (meest extreme was € 0.92 de KwH want geen abonnement) en dat er toch wel beperkt aantal punten zijn om te laden langs de snelweg waardoor je moet wachten. Wat dat betreft zijn wij enorm verwend met de Fastned locaties in Nederland