Goedemiddag mede Home Assistant gebruikers,
Ik gebruik Home Assistant al een aantal jaar met veel plezier en heb al veel geleerd vanuit dit forum en hopelijk kunnen jullie mij helpen met het volgende probleem waar ik niet uitkom!
Gisteren ben ik er per toeval achter gekomen dat ik historische data mis in mijn Energy dashboard vanaf januari 2
023 en ouder.
Na het nodige lezen en speuren in Home Assistant ben ik er achter gekomen dat de data er nog wel is maar in een andere sensor staat. Deze sensor kan ik toevoegen in het Energy dashboard, dan heb ik de history van januari 2
023 en ouder weer zichtbaar maar de maanden vanaf februari tot aan december 2
023 geven dan dubbele waardes aan.
Is er een mogelijkheid om de oude sensor data enkel voor de data vanaf januari 2
023 en ouder over te zetten naar de huidige sensor zodat er geen dubbele waardes worden weergegeven?
Hierbij enkele printscreens van het dashboard met beide sensors aan:
Dit is data van de oude sensor met data van januari 2
023 en dan zie ik netjes de opbrengst van de zonnepanelen.
Kijk ik dan naar februari 2
023 en verder in het jaar, dan tonen beide sensoren dezelfde info en wordt de info dubbel weergegeven.
Haal ik nu de sensor.kwh_meter_total_power_export_t1 weg uit het dashboard, dan ben ik de data van voor februari 2
023 kwijt.
Hopelijk kunnen jullie mij helpen dit op te lossen zodat alle history weer volledig te gebruiken is om een juiste vergelijking te maken.