Je moet kiezen:
- accepteren dat de verkoper herstelt ipv vervangt
- definitief de koop herroepen en (waarschijnlijk) procederen om je geld terug te krijgen
Let wel op dat de manier van communiceren wat rommelig is verlopen. Neem bijvoorbeeld je tweede e-mail:
UltraInstinct schreef op vrijdag 25 november 2022 @ 16:54:
[...]
Wij willen gebruik maken van het herroepingsrecht. (...)
Als voorstel wil ik aan u aanbieden om een deugdelijk product te leveren als alternatief, namelijk dezelfde exemplaar zonder coil whine. Mocht u dat niet accepteren dan wil ik de koop ontbinden.
De vraag is hoe ondubbelzinnig deze verklaring nu is. Het lijkt namelijk een voorwaardelijke verklaring te zijn, waarbij je de oorspronkelijke herroeping lijkt te willen herzien en de verkoper de mogelijkheid geeft om te herstellen.
Dat laatste is precies wat de verkoper nu ook aanbiedt. Maar technisch gezien kon je de eerdere herroeping helemaal niet meer herzien, want je verklaring was al ontvangen.
Verder heb ik al uitgebreid toegelicht waarom je m.i. helemaal geen schadevergoeding hoeft te betalen bij deze herroeping, omdat de verkoper je recht op herroeping niet op een duurzame gegevensdrager heeft verstrekt. Het is dus wat verwarrend dat je steeds noemt dat je wel een schadevergoeding moet betalen als er schade is, je adviseur dat om mij nog steeds onduidelijke reden blijkbaar ook heeft genoemd en je in het laatste screenshot wederom met de verplichting om schade te moeten vergoeden aan komt zetten.
Wat is het nu? Denk je dat je nu wél of níet schadevergoeding moet betalen? En als je het eerste denkt, waarom dan?
Let verder goed op de termijnen, want de tijd tikt verder mocht je nog een ondubbelzinnige verklaring willen verzenden binnen 14 dagen (hoewel de verkoper 30 dagen hanteert). Indien de informatie over herroeping niet op een duurzame gegevensdrager is verstrekt en ontvangen, wordt de termijn verlengd in afwachting van ontvangst tot een maximum van 12 maanden.
[
Voor 4% gewijzigd door
Real op 27-11-2022 19:44
]
Voor onbepaalde tijd ben ik gestopt met reageren op dit forum.