WTF :’) jij hebt zelf zeker geen kinderen?Marco-Peters schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:16:
[...]
Ik had op een gegeven moment gewoon een anoniem mailtje naar de kinderbescherming gedaan: als er zoveel lawaai afkomstig komt, van een gezin met kinderen. Dan mag de jeugdbescherming ook weleens een kijken gaan nemen hoor!
Trouwens bij mijn nieuwe buren in de vorige woning, heb ik bij de tweede keer gewoon de politie gebeld. Was in coronatijd en toen mocht je sowieso geen gasten thuis ontvangen, dus dat maakte het bellen makkelijker.
Juist welmierenfokker schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:20:
[...]
WTF :’) jij hebt zelf zeker geen kinderen?
Klompen doe je uit, maar schoenen houd je gewoon aan hoor. (althans, zo ben ik opgevoed)evilution schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:18:
[...]
Lijkt me wel zo normaal om in huis niet je schoenen aan te hebben?
--- Systeembeheerdersdag --- Voedselintolerantie ---
Oh sorry was een reactie op een reactie. Nergens gelezen dat het klonk alsof ze vermoord werdenMarco-Peters schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:23:
[...]
Juist welMaar als het klinkt, alsof ze vermoord worden. Dan ben ik geneigd de autoriteiten in te schakelen: of dat verwaarloosd worden.
Ik vind het dan weer vreemd om altijd maar de schoenen uit te doen bij de mat... Dat doe ik alleen als ik van plan ben de eerst komende uren niet naar buiten te gaan.evilution schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:18:
[...]
Lijkt me wel zo normaal om in huis niet je schoenen aan te hebben?
Je schoenen niet aan hebben in huis is niet normaal, maar dat heb jij vanuit jouw opvoeding mee gekregen. Wij dragen ook gewoon schoenen in huis.
Tja, als een vrouw aan de kassa zich seksueel geïntimideerd voelt omdat ik 'goedemorgen' tegen haar zeg... Moet ik mijn gedrag dan aanpassen of gaat er wat verkeerd in het hoofd van de vrouw?twiFight schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:02:
[...]
Of je doet na de eerste keer al waar je ouder voor bent en voedt je kinderen op, zodat een buur niet 5 keer langs hoeft te komen. Want als hij 5 keer langs komt betekent dat dat hij er al 50 keer last van heeft gehad.
Dat een buur er last van heeft dat betekent echt niet dat een ouder/kind iets verkeerd doet
Het kan ook verwaarlozing zijn: mijn beste maat ligt in een scheiding en bij hem, thuis ben ik mij echt kapot geschrokken. Die kinderen worden momenteel totaal verwaarloosd, toen heb ik nog overlegd of ik geen melding bij jeugdzorg zou doen.mierenfokker schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:27:
[...]
Oh sorry was een reactie op een reactie. Nergens gelezen dat het klonk alsof ze vermoord werden
Heb ik niet gedaan omdat het mijn beste vriend is: maar die kinderen leven nu in een zwijnenstal, krijgen niet vanzelfsprekend meer ontbijt. Ze kregen appeltaart als ontbijt, een kind van 2 jaar

Soms is het niet verkeerd, als de jeugdbescherming eens een kijkje komt nemen: sommige mensen hebben simpelweg hulp nodig, zo ook die maat van mij. Alleen ik wil dat niet in gang zetten en bemoei mij er verder niet mee. De kinderen vliegen elkaar ook constant in de haren.... eentje is 5 en de andere 2 jaar.
" Familie staat op nummer één, de schoenen gaan uit bij de voordeur: zomaar wat gewoontes uit de woonwagencultuur."
Doe zelf ook altijd mijn schoenen uit, kwestie van wat je fijn vindt
Doe zelf ook altijd mijn schoenen uit, kwestie van wat je fijn vindt
Wat mij betreft is het met name hygiëne, ik was het ook niet gewend totdat mijn betere helft mij eens fijntjes erop wees dat de onderkant van schoenen niet het schoonste oppervlak ismatthijst schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:40:
" Familie staat op nummer één, de schoenen gaan uit bij de voordeur: zomaar wat gewoontes uit de woonwagencultuur."![]()
Doe zelf ook altijd mijn schoenen uit, kwestie van wat je fijn vindt
Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos
Ik vind het juist vreemd dat je in huis met schoenen loopt terwijl die schoenen overal hebben gezeten denk aan hondenpoep tot andere viezigheid die je meeneemt naar huis. Helemaal met kids die de hele dag kruipen spelen lijkt mij niet echt hygenisch. Dus wat wel of niet normaal is denk ik erg persoonlijk.President schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:31:
[...]
Ik vind het dan weer vreemd om altijd maar de schoenen uit te doen bij de mat... Dat doe ik alleen als ik van plan ben de eerst komende uren niet naar buiten te gaan.
Je schoenen niet aan hebben in huis is niet normaal, maar dat heb jij vanuit jouw opvoeding mee gekregen. Wij dragen ook gewoon schoenen in huis.
[...]
Tja, als een vrouw aan de kassa zich seksueel geïntimideerd voelt omdat ik 'goedemorgen' tegen haar zeg... Moet ik mijn gedrag dan aanpassen of gaat er wat verkeerd in het hoofd van de vrouw?
Dat een buur er last van heeft dat betekent echt niet dat een ouder/kind iets verkeerd doet
Wetenschappelijk is het trouwens juist een slecht idee om met je schoenen thuis te lopen, leuk artikel voor diegene die het interessant vinden https://www.theguardian.c...shoes-indoors-bad-science
[ Voor 10% gewijzigd door Figo112 op 09-11-2022 12:26 ]
Het zal vast veel overlast geven, anders zou TS er niet zoveel last van hebben, wat hij duidelijk wel heeft, maar ik bedoel, de kinderen moeten toch ook avondeten? Ze kijken toch ook wel eens een filmpje?iketot schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:40:
[...]
Hij had het ook over 30 x per uur, dat is elke 2 minuten.. storend ? ja.. extreem ? sja..
Het is wel belangrijk dat hij het niet gaat overdrijven denk ik, tenminste, niet tegenover de ouders, anders ben ik bang dat je vrij rap wordt neergezet als "zeikerd" om het zo maar even te zeggen.
Waar heb je ze uiteindelijk mee vervangen dan?TRAXION schreef op dinsdag 8 november 2022 @ 12:42:
Ondervloeren voor laminaat verschillen ook enorm, ooit van dat 12+db schuim platen gehad na een jaar werkte de demping nog amper.
Aangezien mijn eigen ruimte hierdoor begon te galmen een nieuwe ondervloer gehaald "softboard 10mm 10db" van hornbach, wat bleek de schuim platen waren helemaal in elkaar gedrukt waardoor de dempende werking volledig verdwenen was.
Na het vervangen is het 10x beter zowel voor het geluid van de buren als mijn eigen ruimte.
Misschien is de reden hiervan ook dat ik behoorlijk zwaar laminaat heb 11mm maar het viel me vies tegen hoe slecht die schuim platen zijn.
Het onderwerp is inmiddels een stuk complexer geworden. Een kennis heeft een oom die in de vloeren en geluidsisolatie zit. Hij zei even te wachten nog met het gesprek aangaan tot hij meer informatie heeft. Hij vertelt dat dit soort nieuwbouwwoningen vaak met een zwevende/ontkoppelde vloer gebouwd zijn, dit klinkt ideaal op papier maar is het niet helemaal. Je hebt binnen de zwevende vloeren een massieve vloer met Bij een zwevende vloer moet volgens het bouwbesluit al een interne demping van minimaal 10db zijn. Je kan er niet zomaar ondervloer op plempen weer. Hij vertelde dat ik even contact moet opnemen met de bouwer om te kijken wat voor specifiek soort isolatie ze gebruikt hebben (kokos/foam/rubber etceter). Maar hij zei wel met hele grote aangrenzende zekerheid te zeggen dat het niet normaal is dat je boven en rechts niks hoort, maar links bijna alles hoort inclusief een handeling waar weinig contact energie achter zit zoals een stoel of tafel verschuiven. Het kan dan bijna niet anders dan dat het laminaat tegen mijn wand aanligt. Hij zei als er een plaat volledig tegen de wand aanligt is de hele werking van een zwevende vloer zowat teniet gedaan. Volgens hem als dat het geval is + sloffen = echt ruim meer dan de helft van de reductie aan gebonk, misschien zelfs helemaal weg…wordt vervolgd
[
Bouwers moeten zwaar bouwen of kiezen voor een zwevende dekvloer met een veel betere geluidsisolatie dan de bouwregelgeving voorschrijft. Het toepassen van een zwevende dekvloer waarmee net wordt voldaan aan de huidige geluidsisolatie-eisen is een risicovolle optie. In haar nieuwsbrief van december besteedt de NSG daar uitgebreid aandacht aan.
De kans op ernstige hinder door loopgeluiden is bij harde vloerbedekkingen groot. Dat komt omdat in de meeste flats en appartementen de geluidsisolatie van de woningscheidende vloer te gering is. De wetgever heeft dat onderkend en in het Bouwbesluit 2003 de eis voor contactgeluidsisolatie met 5 dB verhoogd. De bouwer heeft twee mogelijkheden om aan deze zwaardere eis te voldoen: zwaardere vloeren of zwevende dekvloeren toepassen. Zwevende dekvloeren zijn echter riskant omdat zij grote zorgvuldigheid verlangen bij de bouw. Bovendien kunnen bewoners bij het leggen van harde vloerbedekking de contactgeluidsisolatie nauwelijks meer verbeteren, omdat geluidsdempende ondervloerproducten veel minder effectief zijn op zwevende dekvloeren. Op een bouwkundig zwevende dekvloer kan verend gelegde harde vloerbedekking, zoals parket, laminaat of plavuizen, vervelende resonanties opwekken. Hierdoor wordt de geluidsisolatie verslechterd. Geluidsdempende ondervloerproducten zijn namelijk getest op enkelvoudige betonvloeren. Als de bouwer echter zorgt voor een zwevende dekvloer met een zeer goede geluidsisolatie hoeft de woonconsument in het geheel niet meer te letten op de geluidswering van zijn harde vloerbedekking.
https://www.hornbach.nl/s...0-mm/5869101/artikel.htmlLiamski30 schreef op woensdag 9 november 2022 @ 13:00:
[...]
Waar heb je ze uiteindelijk mee vervangen dan?
[
[...]
Bovenstaande heb ik nu liggen, met als extra bonus dat mijn geluids installatie ook veel beter klinkt.
Gelukkig geen gedonder met de buren daarover

Je hebt werkelijk helemaal niets te zeggen over wat andere mensen in hun huis doen of hoe ze hun kinderen moeten opvoeden. En als mensen 1 ding nauwelijks accepteren zijn dat opmerkingen over hoe ze met hun eigen kinderen moeten omgaan (heb je zelf kinderen?). Zo vaak langsgaan wekt wrevel op, en zodra er wederzijdse irritaties zijn wordt er niets opgelost zoals ook deze user case bewijsttwiFight schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:02:
[...]
Of je doet na de eerste keer al waar je ouder voor bent en voedt je kinderen op, zodat een buur niet 5 keer langs hoeft te komen. Want als hij 5 keer langs komt betekent dat dat hij er al 50 keer last van heeft gehad.
"afhankelijk van goodwill" ook. Geeft in een keer perfect aan hoe egocentrisch jij en je gelijken zijn. Het is geen goodwill, je moet verdomme geen overlast veroorzaken.
En de ouders die wel hun kinderen corrigeren, ja, de kinderen daarvan hoor je soms ook nog wel. Is niet erg hoor, iedere 'zeikbuur' snapt prima dat het niet altijd goed kan gaan. Die 'zeikbuur' staat dan ook niet voor je deur, want dat is geen overlast. De overlast ontstaat als het consistent is en dan heb je als ouder je taak toch echt verzaakt.
Coach4All schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:24:
[...]
Klompen doe je uit, maar schoenen houd je gewoon aan hoor. (althans, zo ben ik opgevoed)
Je stipt aan dat schoenen aanhouden of niet iets vanuit je opvoeding is, om vervolgens te concluderen met dat je ze 'gewoon' aanhoudt...President schreef op woensdag 9 november 2022 @ 10:31:
[...]
Ik vind het dan weer vreemd om altijd maar de schoenen uit te doen bij de mat... Dat doe ik alleen als ik van plan ben de eerst komende uren niet naar buiten te gaan.
Je schoenen niet aan hebben in huis is niet normaal, maar dat heb jij vanuit jouw opvoeding mee gekregen. Wij dragen ook gewoon schoenen in huis.
Zelf vind ik het vrij bizar dat je voor je plezier in je eigen huis je schoenen aanhoudt. Schoenen kunnen vies zijn, zorgen voor extra lawaai (al helemaal als je de trap oploopt) en zitten toch minder lekker dan je voeten gewoon vrij hebben (maar dat laatste is uiteraard mijn mening).
Ik heb de neiging om een poll te maken om te kijken hoe 'gewoon' het is dat mensen hun schoenen aanhouden als ze (langere tijd) thuis zijn, want ik ging er eigenlijk blind vanuit dat vrijwel iedereen ze uitdeed, maar dat is verder niet echt het onderwerp van dit topic
Ik kan me aardig herkennen in het verhaal van TS. Nu gok ik dat het bij hem een stukje extremer zal zijn, maar mijn buren hebben 2 meisjes van onder de 10, en die hoor ik ook geregeld rondrennen. En één van de 2 speelt ook de blokfluit in de huiskamer (althans, probeert het te leren), wat zo'n doordringend geluid is dat het net zo goed in mijn eigen huiskamer zou kunnen zijn. Ironisch genoeg begint ze letterlijk nu de fluit te spelen, terwijl ik dit aan het typen ben
Het zijn verder absoluut geen asociale mensen, ik hoor de kinderen ook nooit gillen of huilen ofzo, dus het zijn enkel normale geluiden die je van kinderen kan verwachten. Dus ik zeg er zelden wat van, maar zeker sinds de coronatijd ben ik minder gewend qua geluid, en heb ik ondervonden dat ik me snel stoor aan (herhalende) geluiden, dus af en toe als er bijvoorbeeld vriendjes zijn die komen spelen en het 2-3 uur lang constant gebonk is, dan heb ik wel eens de neiging om te vragen of het iets minder kan. Uiteindelijk doe ik dat misschien 1 of 2 keer per jaar.
Vooral voor tegen het blokfluit spelen gebruik ik meestal (nu ook, as we speak) een noise canceling koptelefoon (Bose QC45), omdat dat meestal maar een half uurtje is. Maar in m'n eigen huis zou ik eigenlijk niet m'n koptelefoon op willen doen omdat ik last heb van anderen... De betere, maar drastischere, oplossingen zijn uiteindelijk: veel betere geluidsisolatie realiseren, door bijvoorbeeld een extra muur met geluidsisolatie te plaatsen. Of verhuizen naar een vrijstaand huis
Wat ik in ieder geval wel heb geleerd in de laatste jaren is dat kinderen simpelweg niet zacht (qua volume) kunnen rennen.
[ Voor 3% gewijzigd door Hahn op 09-11-2022 13:36 ]
The devil is in the details.
Wat een idiote manier van denken. Dus als jij buren hebt die iedere dag hun hond laten schijten in jouw achtertuin en je gaat 1x klagen en ze doen niks, dan denk jij: "Ach, laat die hond maar lekker in mijn tuin schijten, anders ben ik een *knip*."amboly schreef op woensdag 9 november 2022 @ 06:48:
[...]
Waarom ga je dan ook een 3e, 4e en 5e keer terug? Je bent afhankelijk van goodwill, want je hebt niks 5e eisen. Op mij zou je ook overkomen als extreem bemoeizuchtige *knip*.
Sommige mensen weigeren gewoon goede buren te zijn. De personen die daar last van hebben zijn niet het probleem.
*knip*
Edit: modjes gaan dit vast niet lief vinden. Censuur al toegepast
[ Voor 8% gewijzigd door tweakduke op 10-11-2022 11:30 . Reden: Dergelijke bewoordingen laten we niet staan. Dien aub een TR in. ]
Als ze een ander tot last zijn heeft die ander daar zeker wel iets over te zeggen. of ze er wat mee doen is een tweede. Of iemand kinderen heeft of niet is totaal irrelevant. De TS heeft last van andermans kinderen, dan moeten de ouders/opvoeders er iets aan doen tenzij hij onzin aan het klagen is. Maar in deze situatie klinkt dat toch als niet het geval.amboly schreef op woensdag 9 november 2022 @ 13:13:
[...]
Je hebt werkelijk helemaal niets te zeggen over wat andere mensen in hun huis doen of hoe ze hun kinderen moeten opvoeden. En als mensen 1 ding nauwelijks accepteren zijn dat opmerkingen over hoe ze met hun eigen kinderen moeten omgaan (heb je zelf kinderen?). Zo vaak langsgaan wekt wrevel op, en zodra er wederzijdse irritaties zijn wordt er niets opgelost zoals ook deze user case bewijst
I have stability. The ability to stab.
Het is moeilijk dit te kwantificeren, soms hoor je 30min niks en dan een half uur later opeens 10-20x. In het weekend is het wel echt excessief. Vergeet niet dat er ook het gebonk is van de ouders die rondlopen, dus je hoort meestal wel watToxic_Dreams schreef op dinsdag 8 november 2022 @ 23:30:
Klinkt erg vervelend man, al heb ik moeite om te geloven dat ze elke dag van 16u tot 20u aan het rennen en bonken etc. zijn, die kinderen zullen toch ook wel eens rustig zijn?
Maargoed, het meest effectieve lijkt mij inderdaad ook een gesprek met de ouders, en dan zou ik zoals ook al vaker is aangegeven geen oplossing bieden o.i.d, maar gewoon aangeven dat je hun kinderen best goed kan horen, je daar gevoelig voor bent en daar dus last van hebt.
Hierna zou ik gewoon even afwachten hoe ze reageren en vragen of ze voor zover dat mogelijk is hier op zouden willen letten.
Je hoort het gebonk door hele appartement heen, m’n bank staat al helemaal aan de andere kant van de kamer…President schreef op woensdag 9 november 2022 @ 06:08:
Ik hoor veel 'gebonk naast mijn hoofd'. Is het dan geen idee om de bank aan de andere kant van de kamer te zetten? Want ik neem aan dat die dan nu tegen de muur van de kind-buren staat?

Reken maar dat ik er echt alles aan zal doen in m’n macht om dit te voorkomen. Dus bij een appartement echt een professional inschakelen, en als dit kan en ze rennen heel veel zal ik ze zeker sloffen laten aantrekken of slippers in de zomer. Ik heb nu zelf meegemaakt wat voor een barre ellende je iemand aandoet als deze er last van heeft.mierenfokker schreef op woensdag 9 november 2022 @ 07:47:
Ik hoop wel dat TS later kinderen krijgt die alleen maar op de bank naar de iPad kijken..
Maar ben je nu al een keer langs geweest? Dat lijkt me onafhankelijk van elke andere oplossing de eerste stap. Je wordt er nu gek van dus ik zou zo snel mogelijk het gesprek aangaan.
De buren lopen rond op blote voeten/sokken, op laminaat dreunt dit helaas gewoon erg doorSmurfLink schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:20:
[...]
Ja dat dacht ik ook, maar er blijken veel mensen te zijn die gewoon schoenen in huis aan hebben.. ik ben opgevoed met direct schoenen bij de deur uit en binnen op sokken of pantoffels lopen maar dat is dus niet zo vanzelfsprekend.
Aah, zo klinkt het wat meer plausibel ja. Alleen lopen van de ouders, als je dat ook hoort (ik neem even aan dat ze gewoon normaal lopen) is er denk ik wel wat mis met de geluidsdemping? Of je hebt het tegenovergestelde van slechthorendheid (is daar een woord voor?Liamski30 schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:23:
Het is moeilijk dit te kwantificeren, soms hoor je 30min niks en dan een half uur later opeens 10-20x. In het weekend is het wel echt excessief. Vergeet niet dat er ook het gebonk is van de ouders die rondlopen, dus je hoort meestal wel wat
Zie post hierboven, heb een mailtje gestuurd naar architectenbureau wat het complex ontworpen heeft, die komen nog erop terug wat er precies ligt, wat de functie van het hout is wat er nu op gespijkerd ligt etcetera.Bartske schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:25:
Maar ben je nu al een keer langs geweest? Dat lijkt me onafhankelijk van elke andere oplossing de eerste stap. Je wordt er nu gek van dus ik zou zo snel mogelijk het gesprek aangaan.
Plan daarna is om even langs te gaan, niks zeggen over gebonk van kinderen of overlast, maar puur alleen even zeggen dat ik leef geluiden hoor, maar ik dat niet van boven en links hoor, en vermoeden heb dat er misschien een laminaat plank tegen de wand aanligt. Of ik samen met hem en m’n kennis even ernaar kunnen kijken, samen het probleem proberen op te lossen
[ Voor 26% gewijzigd door Liamski30 op 09-11-2022 14:32 ]
Je zou kunnen aanbieden dat jij de sloffen voor ze koopt, kun je de kinderen een beetje omkopen met leuke dierensloffen of zoLiamski30 schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:26:
[...]
De buren lopen rond op blote voeten/sokken, op laminaat dreunt dit helaas gewoon erg door
Met een ondervloer zou dat niet moeten gebeuren.Liamski30 schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:26:
[...]
De buren lopen rond op blote voeten/sokken, op laminaat dreunt dit helaas gewoon erg door
I have stability. The ability to stab.
Dat is goed om in gang te zetten, maar wat weerhoud je ervan om nu aan te bellen en het aan te kaarten? Je hoeft niet met een oplossing te komen, maar aangeven dat je er last van hebt kan het misschien al meteen verminderen.Liamski30 schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:27:
[...]
Zie post hierboven, heb een mailtje gestuurd naar architectenbureau wat het complex ontworpen heeft, die komen nog erop terug wat er precies ligt, wat de functie van het hout is wat er nu op gespijkerd ligt etcetera.
Misschien komen de buren er via via wel achter dat jij nu naar het architectenbureau stapt zonder hen eerst te raadplegen, dat kan ook averechts werken.
Ligt enorm aan het type ondervloer, heb ik al over gepost.SmurfLink schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:28:
[...]
Met een ondervloer zou dat niet moeten gebeuren.
Tevens kan het bij deurposten bvb te strak liggen met als gevolg contact geluiden.
Ik zou het omdraaien, vanuit jezelf: maak een afspraak om jezelf voor te stellen als nieuwe bewoner. Neem iets lekkers mee (geen alcohol vermoed ik gezien hun cultuur, iets zoets oid) en vertel over jezelf. Geef dan ook aan dat je altijd open staat voor feedback van je buren als ze last van je hebben, bv als je tv te hard staat of als ze je horen lopen in huis. Met een beetje geluk zullen ze dit waarderen en ook zelf aangeven dat jij dit bij hun ook mag doen.Liamski30 schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:27:
[...]
Zie post hierboven, heb een mailtje gestuurd naar architectenbureau wat het complex ontworpen heeft, die komen nog erop terug wat er precies ligt, wat de functie van het hout is wat er nu op gespijkerd ligt etcetera.
Plan daarna is om even langs te gaan, niks zeggen over gebonk van kinderen of overlast, maar puur alleen even zeggen dat ik leef geluiden hoor, maar ik dat niet van boven en links hoor, en vermoeden heb dat er misschien een laminaat plank tegen de wand aanligt. Of ik samen met hem en m’n kennis even ernaar kunnen kijken, samen het probleem proberen op te lossen
Ga dan niet gelijk tijdens dit eerste gesprek over de overlast van de kinderen praten, maar laat het even bezinken, anders komt het wel erg "obvious" over. Je moet voorkomen dat je direct als de "klagende buur" binnenkomt. Ondertussen kijken of er structurele oplossingen in de bouw zijn is altijd goed natuurlijk. Succes!
Je kan iets verzoeken, maar niks afdwingen.SmurfLink schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:22:
[...]
Als ze een ander tot last zijn heeft die ander daar zeker wel iets over te zeggen. of ze er wat mee doen is een tweede.
Ik bedoelde dit m.b.t. of de poster zich kan inbeelden hoe erg je een ouder raakt als je zijn/haar opvoedkunsten bekritiseerd.Of iemand kinderen heeft of niet is totaal irrelevant. De TS heeft last van andermans kinderen, dan moeten de ouders/opvoeders er iets aan doen tenzij hij onzin aan het klagen is. Maar in deze situatie klinkt dat toch als niet het geval.
Je gebruikt nu een drogreden, een valse vergelijking. Ik zeg alleen dat een schreeuwend kind of rondrennen kind nu eenmaal niet strafbaar is. Als de ouders daar niks aan kunnen of willen doen heb je gewoon keiharde pech. Tokkie zijn is ook niet verboden.Blue-eagle schreef op woensdag 9 november 2022 @ 13:29:
[...]
Wat een idiote manier van denken. Dus als jij buren hebt die iedere dag hun hond laten schijten in jouw achtertuin en je gaat 1x klagen en ze doen niks, dan denk jij: "Ach, laat die hond maar lekker in mijn tuin schijten, anders ben ik een zeikbuur."
Sommige mensen weigeren gewoon goede buren te zijn. De personen die daar last van hebben zijn niet het probleem.
Eikel.
Edit: modjes gaan dit vast niet lief vinden. Censuur al toegepast
Jeetje wat een 1-dimensionale kijk op het geheel.SmurfLink schreef op woensdag 9 november 2022 @ 14:22:
[...]
Als ze een ander tot last zijn heeft die ander daar zeker wel iets over te zeggen. of ze er wat mee doen is een tweede. Of iemand kinderen heeft of niet is totaal irrelevant. De TS heeft last van andermans kinderen, dan moeten de ouders/opvoeders er iets aan doen tenzij hij onzin aan het klagen is. Maar in deze situatie klinkt dat toch als niet het geval.
Wie weet is TS wel een gigantische *knip*.
[ Voor 1% gewijzigd door tweakduke op 20-11-2022 20:17 . Reden: We houden het vriendelijk aub ]
Ook dat kan met behulp van een rechter als je daar toe genoodzaakt bent.amboly schreef op woensdag 9 november 2022 @ 17:05:
[...]
Je kan iets verzoeken, maar niks afdwingen.
Iemand aanspreken op geluidsoverlast betekent niet automatisch dat je opvoedkunsten aan het bekritiseren bent.[...]
Ik bedoelde dit m.b.t. of de poster zich kan inbeelden hoe erg je een ouder raakt als je zijn/haar opvoedkunsten bekritiseerd.
Good taste is for people who can’t afford sapphires
Anoniem: 39993
Als je zachtjes wil doen, dan vooral niet op blote voeten of sokken. Dan zijn sloffen/pantoffels met een zooltje echt veel beter. Echt keiharde zolen natuurlijk niet.SmurfLink schreef op woensdag 9 november 2022 @ 08:20:
[...]
Ja dat dacht ik ook, maar er blijken veel mensen te zijn die gewoon schoenen in huis aan hebben.. ik ben opgevoed met direct schoenen bij de deur uit en binnen op sokken of pantoffels lopen maar dat is dus niet zo vanzelfsprekend.
Schoenen uit (volwassenen, beneden) ken ik vooral van andere culturen eigenlijk. Kinderen natuurlijk dan weer wel "universeel" als ze met modderpoten thuis komen. Maar "naar boven, schoenen uit" ken ik dan weer wel. Dat is hier in huis ook wel regel eigenlijk, met mij als de grootste overtreder. Beneden is ook veel minder een probleem als iemand zand onder zijn voeten had, dat pikt de robot wel even op.
Mijn grootouders komen van Nederlands Indië, dus wellicht komt het daar vandaan. Ik weet echt niet beter dan dat als je thuiskomt je als eerste je jas en schoenen uitdoet. Maar oke, ons werd ook geleerd niet te rennen in huis en al helemaal niet op de trap, daar moest je zachtjes doen. Dus ik denk niet dat we op sokken veel overlast hebben veroorzaakt. In mijn flat liep ik altijd op sokken of blote voeten, nooit klachten gehad behalve die week dat ik op vakantie was en een vriendin van mij met hakken door de flat liep.Anoniem: 39993 schreef op donderdag 10 november 2022 @ 13:15:
[...]
Als je zachtjes wil doen, dan vooral niet op blote voeten of sokken. Dan zijn sloffen/pantoffels met een zooltje echt veel beter. Echt keiharde zolen natuurlijk niet.
Schoenen uit (volwassenen, beneden) ken ik vooral van andere culturen eigenlijk. Kinderen natuurlijk dan weer wel "universeel" als ze met modderpoten thuis komen. Maar "naar boven, schoenen uit" ken ik dan weer wel. Dat is hier in huis ook wel regel eigenlijk, met mij als de grootste overtreder. Beneden is ook veel minder een probleem als iemand zand onder zijn voeten had, dat pikt de robot wel even op.
I have stability. The ability to stab.
Kraakhelder schreef op woensdag 9 november 2022 @ 23:10:
[...]
Jeetje wat een 1-dimensionale kijk op het geheel.
Wie weet is TS wel een gigantische zeikstraal.

Wil ik ook wel weten. Ik word ook gestoord door het gestamp en geren van mijn bovenburen. En praten lijkt niet te werken.patrieckske schreef op maandag 28 november 2022 @ 15:47:
Hoe is dit afgelopen?
Ik heb de afgelopen weken bij m’n ouders gewoond omdat mijn frustratie tolerantie helaas steeds minder en minder werd. Elk geluidje komt gewoon keihard binnen omdat je steeds minder kunt hebben. Nou, ik ben vorige week eindelijk eens echt met ze om tafel gaan zitten. Rustig een bakje koffie drinken en eerst over koetjes en kalfjes gepraat. Daarna kwamen ze zelf met het onderwerp overlast, dat was een mooi bruggetje. Ik heb ze verteld dat ik nogal wat geluid ervaar, met name van de 2 kleintjes. Ik heb 2 opnames van het rennen en lopen gemaakt en deze aan hen laten horen. Voor de nieuwsgierigen, dit zijn de geluidsopnames. Beluisteren met een goede headset op flink volume, het is namelijk opgenomen met een simpele iPhone die niet goed de lage tonen/dreunen kan afspelen. Dan heb je een idee van wat ik meemaak, en dat in een appartement van bj 2020… https://files.fm/u/8cx9ry77p
Ze schrokken ervan, zeker omdat als je het geluid hoort in de woonkamer zelf bij hun, lijkt het niks, ik heb ze zelf zien rennen door de woonkamer en met verbijsterende blik afgevraagd hoe dit in godsnaam kan, klonk absoluut niet hard. Maar bij mij komt het op de een of andere manier heel anders en bonkend binnen. Dit kan resonantie van een ondervloer op een zwevende ondervloer zijn (je mag geen ondervloer leggen als er al een bouwkundige gecreëerde zwevende vloer inzit). Maar Gezien de staat van het laminaat weet ik bijna zeker dat het tegen de muren/deurposten aanligt, of dat de kasten/meubels tegen de muren aanliggen. hij had het zelf gelegd. Maar om nou gelijk de plinten los te maken en te controleren overal is nogal wat bij een eerste bezoek. Ze vroegen direct maar wat kunnen wij hieraan doen.
Ik heb ze toen geattendeerd op de sloffen/slippers die speciaal hiervoor gemaakt zijn, die dempen enorm tot op het punt dat je zowat 0 DB hoort….ik weet dat ze werken want ik heb ze bij m’n nichtje getest op een houten krakerige vloer en het resultaat was echt 0 db, fluisterstil. ze waren hier enthousiast over want het is een simpele oplossing, vereist wat inzet bij het attenderen van de kinderen, maar ze lijken me capabele ouders. Bij het opstaan en bij thuiskomst de kinderen direct erop wijzen de sloffen/slippers aan te doen, na een paar weken/maanden zal het een automatisme zijn? Voor de nieuwsgierigen: dit zijn de slippers, ze komen over 2 weken binnen en ze hebben diverse varianten. Ik bestel er gelijk 2 paar in 2 opvolgende maten aangezien kinderen snel groeien en mocht t bedrijf failliet gaan zit ik iig de komende 2 jaar gedekt haha:
https://ozkizglobal.com/c...z-noise-reducing-slippers
Mocht dit allemaal niet tot het gewenste resultaat leiden kan ik altijd nog even kijken/bespreken naar of zijn vloer geen contact maakt met de muren/deurposten/keuken onder de plinten. Het zou dan een middagje met de multitool halve cm overal wegzagen waar het laminaat bijna of geheel contact maakt met de muur en dan weer plinten terug. Ze staan iig open voor oplossingen/meewerken en dat is misschien 75% van de strijd. Mocht dat allemaal onder aan de streep niks worden dan koop ik een ANC headset en leg ik me erbij neer en ga dan volhouden tot er iets beters op m’n pad komt…zij willen daar ook graag weg omdat het ontzettend klein is voor 2 kinderen op 60m2 maar waar moeten ze heen? Huizenmarkt zit compleet op slot nog. Misschien in de komende jaren…
Ze schrokken ervan, zeker omdat als je het geluid hoort in de woonkamer zelf bij hun, lijkt het niks, ik heb ze zelf zien rennen door de woonkamer en met verbijsterende blik afgevraagd hoe dit in godsnaam kan, klonk absoluut niet hard. Maar bij mij komt het op de een of andere manier heel anders en bonkend binnen. Dit kan resonantie van een ondervloer op een zwevende ondervloer zijn (je mag geen ondervloer leggen als er al een bouwkundige gecreëerde zwevende vloer inzit). Maar Gezien de staat van het laminaat weet ik bijna zeker dat het tegen de muren/deurposten aanligt, of dat de kasten/meubels tegen de muren aanliggen. hij had het zelf gelegd. Maar om nou gelijk de plinten los te maken en te controleren overal is nogal wat bij een eerste bezoek. Ze vroegen direct maar wat kunnen wij hieraan doen.
Ik heb ze toen geattendeerd op de sloffen/slippers die speciaal hiervoor gemaakt zijn, die dempen enorm tot op het punt dat je zowat 0 DB hoort….ik weet dat ze werken want ik heb ze bij m’n nichtje getest op een houten krakerige vloer en het resultaat was echt 0 db, fluisterstil. ze waren hier enthousiast over want het is een simpele oplossing, vereist wat inzet bij het attenderen van de kinderen, maar ze lijken me capabele ouders. Bij het opstaan en bij thuiskomst de kinderen direct erop wijzen de sloffen/slippers aan te doen, na een paar weken/maanden zal het een automatisme zijn? Voor de nieuwsgierigen: dit zijn de slippers, ze komen over 2 weken binnen en ze hebben diverse varianten. Ik bestel er gelijk 2 paar in 2 opvolgende maten aangezien kinderen snel groeien en mocht t bedrijf failliet gaan zit ik iig de komende 2 jaar gedekt haha:
https://ozkizglobal.com/c...z-noise-reducing-slippers
Mocht dit allemaal niet tot het gewenste resultaat leiden kan ik altijd nog even kijken/bespreken naar of zijn vloer geen contact maakt met de muren/deurposten/keuken onder de plinten. Het zou dan een middagje met de multitool halve cm overal wegzagen waar het laminaat bijna of geheel contact maakt met de muur en dan weer plinten terug. Ze staan iig open voor oplossingen/meewerken en dat is misschien 75% van de strijd. Mocht dat allemaal onder aan de streep niks worden dan koop ik een ANC headset en leg ik me erbij neer en ga dan volhouden tot er iets beters op m’n pad komt…zij willen daar ook graag weg omdat het ontzettend klein is voor 2 kinderen op 60m2 maar waar moeten ze heen? Huizenmarkt zit compleet op slot nog. Misschien in de komende jaren…
Ik vind jouw aanpak en de reactie van je buren een mooi voorbeeld hoe je zo’n situatie samen op een constructieve manier aanpakt. Hopelijk helpen de slippers al een eind in de goede richting.Liamski30 schreef op dinsdag 13 december 2022 @ 23:53:
Nou, ik ben vorige week eindelijk eens echt met ze om tafel gaan zitten.
(…)
Mocht dit allemaal niet tot het gewenste resultaat leiden kan ik altijd nog even kijken/bespreken naar of zijn vloer geen contact maakt met de muren/deurposten/keuken onder de plinten.
Mooie oplossing, maar dit had toch veel eerder gekund? Dat je het zover laat komen dat je al niet meer thuis woont, en een constructief gesprek inzichten geeft dat het capabele ouders zijn die meedenken en enthousiast op oplossingen reageren, had je dit niet veeeel eerder moeten aangaan?
Je maakt het jezelf extra moeilijk...
Je maakt het jezelf extra moeilijk...
...en ik zou gewoon nog aanvullen: kinderen worden ouder: dat lopen en springen vermindert met de leeftijd, wacht tot ze hun eerste GSM of tablet krijgen.juggle schreef op zondag 6 november 2022 @ 23:47:
Super rot voor je man, ik weet hoe storend dit kan zijn.
Allereerst, ga rustig het gesprek aan met je buren. stel jezelf voor en neem eventueel wat lekkers mee ook voor de kinderen. Maak kennis met ze. Vertel rustig dat je veel lawaai hoort van de kinderen met gestamp en of ze daar misschien rekening mee kunnen houden. 99% van de zaken kunnen met een goed gesprek worden verminderd, danwel je tolerantie verhogen zodat je het wat meer kunt verdragen. Wegnemen kan je het geluid helaas niet, kinderen maken geluid en contactgeluid is nu een keer acceptabel geluid in de geluidsnormen.
Mijn advies is; koop een goede koptelefoon met geluidsonderdrukking. Zoek de beste die je kunt betalen. Kom thuis, zet hem lekker op ga lekker eten koken zet een rustig muziekje op en ontspan. Na 20 uur liggen die koters op bed en kan je van je rust genieten. Kijk eerst of je je eigen stress levels kunt verlagen door proberen je tolerantie te verhogen, ja, dit is niet makkelijk maar jezelf helemaal opvreten uit stress is enorm slecht voor je gezondheid.
Dus, ga rustig en vriendelijk het gesprek aan, wees geduldig en probeer je eigen tolerantie en stress levels te verlagen. Daarmee kom je al een heel eind. Suc6 man!
PS, er zijn talloze topics te vinden hier en elders op het internet over geluidsnormen, metingen aanpassingen die je kunt doen etc etc. Maar veelal is de conclusie dat je het beste kunt verhuizen, je buren aanspreken of je proberen het te accepteren. Andere oplossingen zijn vaak duur en contactgeluid is enorm lastig weg te nemen.
Ik zou in een eerste tijd zelfs vol inzetten om de eigen stress weg te pakken, zoals idd. die noise-cancelling headphones en iets aan z'n routine aanpassen etc... en voorlopig nog geen gesprek hierover met ze trachten aanknopen, zelfs niet zoals je zegt: met wat taart of lekkers: TS riskeert kwaad bloed te zetten, hoe goed ie ook z'n best doet.
Sidenote: ik ben idd. wat negatief hierover, vanuit eigen ondervindingen met burenoverlast waarbij je nog zo goed je best kan doen om iets zo correct mogelijk over te brengen, maar het kwaad bloed zet en escaleert.
Het hoeft idd. niet altijd zo te gaan en m'n huidige buren zijn er ook waarbij ik dit zonder aarzelen zou kunnen aanbrengen, m'n vorige buren daarentegen...

TS kan ze misschien eerst wat beter leren kennen om zeker te zijn...
Misschien eerst even zijn update lezen van vandaag ..PinusRigida schreef op woensdag 14 december 2022 @ 11:52:
[...]
...en ik zou gewoon nog aanvullen: kinderen worden ouder: dat lopen en springen vermindert met de leeftijd, wacht tot ze hun eerste GSM of tablet krijgen.![]()
Ik zou in een eerste tijd zelfs vol inzetten om de eigen stress weg te pakken, zoals idd. die noise-cancelling headphones en iets aan z'n routine aanpassen etc... en voorlopig nog geen gesprek hierover met ze trachten aanknopen, zelfs niet zoals je zegt: met wat taart of lekkers: TS riskeert kwaad bloed te zetten, hoe goed ie ook z'n best doet.
Sidenote: ik ben idd. wat negatief hierover, vanuit eigen ondervindingen met burenoverlast waarbij je nog zo goed je best kan doen om iets zo correct mogelijk over te brengen, maar het kwaad bloed zet en escaleert.
Het hoeft idd. niet altijd zo te gaan en m'n huidige buren zijn er ook waarbij ik dit zonder aarzelen zou kunnen aanbrengen, m'n vorige buren daarentegen...![]()
TS kan ze misschien eerst wat beter leren kennen om zeker te zijn...
Hij heeft juist een goed gesprek gehad, slippers gekocht voor de kinderen, en de ouders staan open om meer te helpen.
Prima opgelost, en had zo te zien ook echt eerder kunnen gebeuren, maar ik snap dat het een stap kan zijn om te gaan 'klagen', want je weet niet hoe men erop reageert..
Idd. my bad!iketot schreef op woensdag 14 december 2022 @ 12:18:
[...]
Misschien eerst even zijn update lezen van vandaag ..
Gewoon het gesprek met ze aan durven gaan. Ik ben ongelooflijk gevoelig voor lage tonen, en sowieso geluid van buitenaf. Ik woon op de 11e/bovenste verdieping van deze flat dus ik ben allang blij dat ik geen bovenburen heb. Maar als er op een lagere verdieping iemand de subwoofer heeft aan staan dan hoor ik dat alsof het zich direct onder mij bevind. Ik ben een paar jaar geleden naar de 3e verdieping gegaan om te vragen of het wat zachter mocht. Ze keken mij heel raar aan want ze hadden nog niks van hun directe buren gehoord.
Ik slaap best vaak op de bank, gewoon vanuit uitputting, maar het gekke is als ik de vaatwasser aan heb staan dan slaap ik als een roos, en die staat op een meter afstand van de bank.
Edit: Zie net pas je update. Goed geregeld en ik hoop dat het het gewenste resultaat voor je gaat brengen. :-)
Ik slaap best vaak op de bank, gewoon vanuit uitputting, maar het gekke is als ik de vaatwasser aan heb staan dan slaap ik als een roos, en die staat op een meter afstand van de bank.
Edit: Zie net pas je update. Goed geregeld en ik hoop dat het het gewenste resultaat voor je gaat brengen. :-)
[ Voor 22% gewijzigd door Major Oof op 14-12-2022 16:23 ]
~ Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat ~
Als je daarop moet wachten... Mijn neefje en nichtje zijn schatten van kinderen maar ze waren continue door het huis aan het rennen en springen toen ze drie waren en dat doen ze nog steeds nu ze 10 zijn. En in die tijd worden ze natuurlijk alleen maar zwaarder en kunnen ze hoger springenPinusRigida schreef op woensdag 14 december 2022 @ 11:52:
[...]
...en ik zou gewoon nog aanvullen: kinderen worden ouder: dat lopen en springen vermindert met de leeftijd, wacht tot ze hun eerste GSM of tablet krijgen.![]()
[...]
Als dat de bovenburen van TS waren geweest, was dat dus minimaal 7 jaar lang enorme overlast. Gelukkig is TS al dichter in de buurt van een oplossing en hebben mijn neefje en nichtje geen onderburen.
Jawel, dit weet ik zelf ook wel. Maar het blijft lastig, vooral omdat je iemand moet aanspreken op zijn kinderen. Dat kan al zo snel in verkeerde keelgat schieten. Dus dan wordt ik al heel snel terughoudend, ik wilde ook gewoon zien of ik eraan kon wennen, je hoort regelmatig dat mensen eraan wennenRobin8821 schreef op woensdag 14 december 2022 @ 11:34:
Mooie oplossing, maar dit had toch veel eerder gekund? Dat je het zover laat komen dat je al niet meer thuis woont, en een constructief gesprek inzichten geeft dat het capabele ouders zijn die meedenken en enthousiast op oplossingen reageren, had je dit niet veeeel eerder moeten aangaan?
Je maakt het jezelf extra moeilijk...
Ben het met TS eens. Het is echt een precair onderwerp wat je met uiterst veel zorg moet behandelen. Dus complimenten voor alle hulp in dit topic tot nu toe en voor TS die actie durfde te ondernemen!Liamski30 schreef op donderdag 15 december 2022 @ 23:10:
[...]
Jawel, dit weet ik zelf ook wel. Maar het blijft lastig, vooral omdat je iemand moet aanspreken op zijn kinderen. Dat kan al zo snel in verkeerde keelgat schieten. Dus dan wordt ik al heel snel terughoudend, ik wilde ook gewoon zien of ik eraan kon wennen, je hoort regelmatig dat mensen eraan wennen
Houd je ons op de hoogte?
SUZ-SWM80VA2 + ERSD-VM2D + DJG 200 WPS - PM voor Tibber Refferal
Ze zijn eindelijk binnen na heel veel vertraging. Heb in de tussentijd vooral met m’n headset op en bij m’n ouders geleefd in de tijden dat ze actief/wakker zijn. Moet zeggen, het rennen lijkt sowieso al verminderd te zijn, alsof ze er vaker op aangesproken worden, en ik stoor me er al minder aan.
Maargoed, daar zijn ze dan eindelijk, haha wat een hoop kun je vestigen op zo’n klein product. Ze waren niet goedkoop (130,- inclusief verzending voor 2 stuks en invoerrechten) maar zijn ongelofelijk schattig, bizar licht alsof het van piepschuim gemaakt is maar tegelijkertijd ontzettend stevig, naden en alles zijn heel goed afgewerkt, zitten overal ventilgaatjes voor ademen en het materiaal van dat zooltje is bizar, je kan met een hamer op een tegel ermee slaan en dan nog dempt het waanzinnig. Aan de slippers zal het dus niet gaan liggen, deze werken. Ik zal zeker de buurman benadrukken dat ze met deze sloffen zo veel als ze willen mogen springen rennen en gek doen, je hoort er gewoon niks van. Maandag eens overhandigen, inpakken in mooi kinderkadopapier met wat snoep haha. Kan echt niet wachten
:strip_exif()/f/image/FpBUQqxwZf4qbvE9VdF6uYcM.jpg?f=fotoalbum_large)
Maargoed, daar zijn ze dan eindelijk, haha wat een hoop kun je vestigen op zo’n klein product. Ze waren niet goedkoop (130,- inclusief verzending voor 2 stuks en invoerrechten) maar zijn ongelofelijk schattig, bizar licht alsof het van piepschuim gemaakt is maar tegelijkertijd ontzettend stevig, naden en alles zijn heel goed afgewerkt, zitten overal ventilgaatjes voor ademen en het materiaal van dat zooltje is bizar, je kan met een hamer op een tegel ermee slaan en dan nog dempt het waanzinnig. Aan de slippers zal het dus niet gaan liggen, deze werken. Ik zal zeker de buurman benadrukken dat ze met deze sloffen zo veel als ze willen mogen springen rennen en gek doen, je hoort er gewoon niks van. Maandag eens overhandigen, inpakken in mooi kinderkadopapier met wat snoep haha. Kan echt niet wachten
:strip_exif()/f/image/FpBUQqxwZf4qbvE9VdF6uYcM.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/BD1wGL6BSYWWnPV27u0b9qlm.jpg?f=fotoalbum_large)
T is ook goed dat je ze zelf hebt besteld en betaald, het voor je bovenburen zo makkelijk mogelijk maken! Nu hopen dat ze ze ook gaan gebruiken, vergeet niet om ook even te laten weten dat je de laatste tijd minder hebt gehoord (ook al is het nu vakantie).Liamski30 schreef op woensdag 4 januari 2023 @ 18:04:
Ze zijn eindelijk binnen na heel veel vertraging. Heb in de tussentijd vooral met m’n headset op en bij m’n ouders geleefd in de tijden dat ze actief/wakker zijn. Moet zeggen, het rennen lijkt sowieso al verminderd te zijn, alsof ze er vaker op aangesproken worden, en ik stoor me er al minder aan.
Maargoed, daar zijn ze dan eindelijk, haha wat een hoop kun je vestigen op zo’n klein product. Ze waren niet goedkoop (130,- inclusief verzending voor 2 stuks en invoerrechten) maar zijn ongelofelijk schattig, bizar licht alsof het van piepschuim gemaakt is maar tegelijkertijd ontzettend stevig, naden en alles zijn heel goed afgewerkt, zitten overal ventilgaatjes voor ademen en het materiaal van dat zooltje is bizar, je kan met een hamer op een tegel ermee slaan en dan nog dempt het waanzinnig. Aan de slippers zal het dus niet gaan liggen, deze werken. Ik zal zeker de buurman benadrukken dat ze met deze sloffen zo veel als ze willen mogen springen rennen en gek doen, je hoort er gewoon niks van. Maandag eens overhandigen, inpakken in mooi kinderkadopapier met wat snoep haha. Kan echt niet wachten
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Verder zal het vast niet 100% goed gaat, wees blij met elke procent verbetering :-)
De laatste hobbel op de weg idd, ouders die kinderen sochtends instrueren bij opstaan om sloffen aan te doen, en bij thuiskomst school schoenen uit en sloffen aan. Ik geloof er echt in dat als ze dit gedisciplineerd doen het na een paar weken gewoonweg automatisme is en ze het vanzelf gaan doen. Ik heb mezelf voorgenomen als de overlast met 50% reduceert in frequentie ben ik al ontzettend blij, aangezien het nu gewoon elke dag tientallen keren is, vooral weekend is hels haha.President schreef op woensdag 4 januari 2023 @ 18:36:
[...]
T is ook goed dat je ze zelf hebt besteld en betaald, het voor je bovenburen zo makkelijk mogelijk maken! Nu hopen dat ze ze ook gaan gebruiken, vergeet niet om ook even te laten weten dat je de laatste tijd minder hebt gehoord (ook al is het nu vakantie).
Verder zal het vast niet 100% goed gaat, wees blij met elke procent verbetering :-)
Kinderen kennende zal het wel "wat herhaling" vergen van de ouders om hun kroost de gewoonte aan te leren.
Beseffende dat vooraleer m'n eigen dochter (9) eindelijk van iets een gewoonte heeft aangeleerd (zoals deuren sluiten en lichten doven bij het verlaten van kamers) ik het echt eerst zo'n miljard keer moet herhalen.
Ik denk/vind wel dat TS goeie buren heeft... ik ken er genoeg die iets zouden hebben van "mijn kinderen moeten voor jouw comfort pantoffeltjes dragen?! Weet je waar je je pantoffeltjes mag st.... etc..." dus vind het echt top dat de buren hierin mee gaan.
Beseffende dat vooraleer m'n eigen dochter (9) eindelijk van iets een gewoonte heeft aangeleerd (zoals deuren sluiten en lichten doven bij het verlaten van kamers) ik het echt eerst zo'n miljard keer moet herhalen.
Ik denk/vind wel dat TS goeie buren heeft... ik ken er genoeg die iets zouden hebben van "mijn kinderen moeten voor jouw comfort pantoffeltjes dragen?! Weet je waar je je pantoffeltjes mag st.... etc..." dus vind het echt top dat de buren hierin mee gaan.
Hoop dat de pantoffels gaan helpen!
Ik heb ook maandenlang last gehad van contactgeluid van mijn nieuwe bovenburen met 1 klein kind.
Gesprekken liepen bij mij op niks uit want het is “normaal” dat een kind rent en springt in huis.
Wat uiteindelijk hielp was om ze het geluid bij mij thuis te laten ervaren. Daar schrokken ze van en sindsdien letten ze meer op contactgeluid.
Momenteel eigenlijk amper last van elkaar
Één van de grootste veroorzakers van overlast bleek een glijbaan te zijn. Die werd door het hele huis geschoven en dat hoorde ik altijd luid. En het glijden/springen ook. Scheelt een hoop nu dat ding weg is.
Ik heb ook maandenlang last gehad van contactgeluid van mijn nieuwe bovenburen met 1 klein kind.
Gesprekken liepen bij mij op niks uit want het is “normaal” dat een kind rent en springt in huis.
Wat uiteindelijk hielp was om ze het geluid bij mij thuis te laten ervaren. Daar schrokken ze van en sindsdien letten ze meer op contactgeluid.
Momenteel eigenlijk amper last van elkaar
Één van de grootste veroorzakers van overlast bleek een glijbaan te zijn. Die werd door het hele huis geschoven en dat hoorde ik altijd luid. En het glijden/springen ook. Scheelt een hoop nu dat ding weg is.
Herkenbaar, ben zelf ook erg gevoelig voor dergelijke geluiden. Met name als ik rust zoek.
Ik probeer altijd zaken bespreekbaar te maken als het echt ongepast gedrag betreft. In alle andere gevallen is de noise cancellation van mijn Apple Airpods gen 2 earbuds een uitkomst. Je voelt niet dat je ze in hebt en je hoort (bijna) niks.
Ik probeer altijd zaken bespreekbaar te maken als het echt ongepast gedrag betreft. In alle andere gevallen is de noise cancellation van mijn Apple Airpods gen 2 earbuds een uitkomst. Je voelt niet dat je ze in hebt en je hoort (bijna) niks.
Maar goed, het zijn kinderen en dus groeien de voeten. Ga je elke keer nieuwe pantoffels kopen al ze eruit groeien of laat je dat dan verder aan de ouders over die verantwoordelijkheid?
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Absoluut, ik verwacht zeker het aankomende half jaar nog flinke overlast, dit soort dingen kosten gewoon tijd, berusting en acceptatie is key. De ouders lijken wel gedisciplineerd, moeder werkt in een kinderopvang en doet een pedagogische studie en vader lijkt ook wel redelijke controle over de kinderen te hebben, ze lijken ook wel te luisteren naar die ouders.PinusRigida schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 11:06:
Kinderen kennende zal het wel "wat herhaling" vergen van de ouders om hun kroost de gewoonte aan te leren.
Beseffende dat vooraleer m'n eigen dochter (9) eindelijk van iets een gewoonte heeft aangeleerd (zoals deuren sluiten en lichten doven bij het verlaten van kamers) ik het echt eerst zo'n miljard keer moet herhalen.![]()
![]()
Ik denk/vind wel dat TS goeie buren heeft... ik ken er genoeg die iets zouden hebben van "mijn kinderen moeten voor jouw comfort pantoffeltjes dragen?! Weet je waar je je pantoffeltjes mag st.... etc..." dus vind het echt top dat de buren hierin mee gaan.
Wat betreft goeie buren, ik dank de bebaarde man daarbovenin op mijn blote knieën dat ze zo schappelijk en meewerkend zijn, ik ben zelf ook zo en had precies hetzelfde gedaan
Daarom was dit ook zo’n spannend gebeuren en heb ik het best lang uitgesteld. Het is echt barre ellende als je buren hebt uit die laatste groep, je staat dan echt met lege handen

Ons zoontje is bijna 4, en met een houten verdiepingsvloer dreunt het altijd lekker door wanneer hij rent/speelt boven. Ik ben al maaaanden aan het corrigeren, maar wanneer hij op gaat in zijn spel dan valt hij weer in het oude gedrag. Gelukkig bindt hij meteen in wanneer je hem er op aan spreekt, maar je moet er bovenop blijven zitten wil je nooit een bonk horen.PinusRigida schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 11:06:
Kinderen kennende zal het wel "wat herhaling" vergen van de ouders om hun kroost de gewoonte aan te leren.
Beseffende dat vooraleer m'n eigen dochter (9) eindelijk van iets een gewoonte heeft aangeleerd (zoals deuren sluiten en lichten doven bij het verlaten van kamers) ik het echt eerst zo'n miljard keer moet herhalen.![]()
![]()
Ik denk/vind wel dat TS goeie buren heeft... ik ken er genoeg die iets zouden hebben van "mijn kinderen moeten voor jouw comfort pantoffeltjes dragen?! Weet je waar je je pantoffeltjes mag st.... etc..." dus vind het echt top dat de buren hierin mee gaan.
En het maakt niet uit HOE je corrigeert op het spectrum [lief vragen] <---> [ijzeren vuist]... hij realiseert zich in het moment niet dat zijn gedrag last veroorzaakt voor anderen.
Mijn punt is dat je als ouder vaak weinig controle hebt over het gedrag. Je kunt ook pas corrigeren wanneer het "ongewenste gedrag" zich voor doet (en je het door hebt), en dan is het punt van "last hebben" al gepasseerd.
Niet om het probleem van TS te bagatalliseren, want ik weet uit ervaring (met ons eigen kind, i.c.m. thuiswerken) hoe enorm vervelend het is. Maar ik denk dat je in veel gevallen noch het kind, noch de ouders, de schuld kunt geven van de last.
Klopt, het geluid is bij mij dermate dat ik het gewoon zo kon opnemen met m’n iPhone. Dit heb ik ze daarna via m’n headset laten horen en ze waren verbaasd dat het zo goed hoorbaar was. De ernst van dat er wat moest gebeuren was ze toen ook wel duidelijk, ik denk zonder dat was het heel moeilijk om ze invoelend te laten zijn mbt de situatie.JJ93 schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 11:16:
Hoop dat de pantoffels gaan helpen!
Ik heb ook maandenlang last gehad van contactgeluid van mijn nieuwe bovenburen met 1 klein kind.
Gesprekken liepen bij mij op niks uit want het is “normaal” dat een kind rent en springt in huis.
Wat uiteindelijk hielp was om ze het geluid bij mij thuis te laten ervaren. Daar schrokken ze van en sindsdien letten ze meer op contactgeluid.
Momenteel eigenlijk amper last van elkaar![]()
Één van de grootste veroorzakers van overlast bleek een glijbaan te zijn. Die werd door het hele huis geschoven en dat hoorde ik altijd luid. En het glijden/springen ook. Scheelt een hoop nu dat ding weg is.
De ouders hebben gekozen om daar te gaan wonen en daar kinderen te hebben. De buren hadden daar geen keuze in. Als ouder heb je ook de mogelijkheid om de vloer te isoleren (mits nog niet gedaan) of om ergens te gaan wonen waar kinderen opvoeden geen probleem is. Er ligt dus zeker een rol bij de ouders, en een 'schuld' bij nalatigheid.boxlessness schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 12:08:
Mijn punt is dat je als ouder vaak weinig controle hebt over het gedrag. Je kunt ook pas corrigeren wanneer het "ongewenste gedrag" zich voor doet (en je het door hebt), en dan is het punt van "last hebben" al gepasseerd.
Niet om het probleem van TS te bagatalliseren, want ik weet uit ervaring (met ons eigen kind, i.c.m. thuiswerken) hoe enorm vervelend het is. Maar ik denk dat je in veel gevallen noch het kind, noch de ouders, de schuld kunt geven van de last.
Nu klinkt het bovenstaande strenger dan dat ik bedoel, en het is ook situatieafhankelijk. In een flat hoor je altijd wel wat. Je lijkt het daarom goed te doen door je kind snel te corrigeren. Af en toe een bonk is niet het einde van de wereld. Dag in, dag uit is een ander probleem.
[ Voor 31% gewijzigd door The Zep Man op 05-01-2023 12:15 ]
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
De sloffen zijn redelijk verstelbaar en gaan per 2 maten (dus 26-28 bv) dus ik vermoed elk anderhalf jaar oid nieuwe sloffen te moeten halen. Absoluut zal ik die telkens halen, hele hele kleine prijs voor de rust die je ervoor terugkrijgt. Ik heb de buurvrouw ook op het hart gedrukt niet druk te maken over de prijs/aanschaf oid. Dat regel ik wel, zolang als het nodig is haha. Ze hoeft alleen te laten weten als ze niet meer passen, ik zal er zelf ook volgend jaar nog wel naar vragen.Gunner schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 11:59:
Maar goed, het zijn kinderen en dus groeien de voeten. Ga je elke keer nieuwe pantoffels kopen al ze eruit groeien of laat je dat dan verder aan de ouders over die verantwoordelijkheid?
[ Voor 7% gewijzigd door Liamski30 op 05-01-2023 12:17 ]
Daarom zijn deze sloffen zo ideaal, je omzeilt het hele gedoe omdat je het probleem direct bij de bron aanpakt, namelijk de hielen. Er zijn alleen 2 correctiemomenten, bij opstaan of thuiskomst. De kinderen kunnen daarna naar hartelust springen rennen klauteren etcetera zonder dat je er ook maar een centje van hoort.boxlessness schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 12:08:
[...]
Ons zoontje is bijna 4, en met een houten verdiepingsvloer dreunt het altijd lekker door wanneer hij rent/speelt boven. Ik ben al maaaanden aan het corrigeren, maar wanneer hij op gaat in zijn spel dan valt hij weer in het oude gedrag. Gelukkig bindt hij meteen in wanneer je hem er op aan spreekt, maar je moet er bovenop blijven zitten wil je nooit een bonk horen.
En het maakt niet uit HOE je corrigeert op het spectrum [lief vragen] <---> [ijzeren vuist]... hij realiseert zich in het moment niet dat zijn gedrag last veroorzaakt voor anderen.
Mijn punt is dat je als ouder vaak weinig controle hebt over het gedrag. Je kunt ook pas corrigeren wanneer het "ongewenste gedrag" zich voor doet (en je het door hebt), en dan is het punt van "last hebben" al gepasseerd.
Niet om het probleem van TS te bagatalliseren, want ik weet uit ervaring (met ons eigen kind, i.c.m. thuiswerken) hoe enorm vervelend het is. Maar ik denk dat je in veel gevallen noch het kind, noch de ouders, de schuld kunt geven van de last.
[ Voor 3% gewijzigd door Liamski30 op 05-01-2023 12:23 ]
@Liamski30 Ik mis wel een beetje zelfreflectie bij je laatste post 
Jij bent nu extra gefocust op het geluid en daar moet je denk ik ook nog iets mee doen. Geniet van je huis, nodig mensen uit en vier het leven. De focus op dit geluid blijf je anders voeden.
Ik zou beginnen met een goede playlist aan te maken, goede geluidsinstallatie (rekening houdend met de buren) en deze automatisch laten aangaan op de momenten dat je normaal gesproken thuis komt. En ga daarna je eigen ritme in en zorg dat je niet meer focust op deze geluiden.
Voor alle duidelijkheid, heel vervelend en oh wat herken ik alles in jouw topic.. maar werk ook aan je zelf, want je moet/mag weer leren genieten in je eigen woning zonder focus op het contactgeluid.
Jij bent nu extra gefocust op het geluid en daar moet je denk ik ook nog iets mee doen. Geniet van je huis, nodig mensen uit en vier het leven. De focus op dit geluid blijf je anders voeden.
Ik zou beginnen met een goede playlist aan te maken, goede geluidsinstallatie (rekening houdend met de buren) en deze automatisch laten aangaan op de momenten dat je normaal gesproken thuis komt. En ga daarna je eigen ritme in en zorg dat je niet meer focust op deze geluiden.
Voor alle duidelijkheid, heel vervelend en oh wat herken ik alles in jouw topic.. maar werk ook aan je zelf, want je moet/mag weer leren genieten in je eigen woning zonder focus op het contactgeluid.
"We never grow up. We just learn how to act in public" - "Dyslexie is a bitch"
Ik denk dat @boxlessness het meer bedoelde als inThe Zep Man schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 12:12:
[...]
De ouders hebben gekozen om daar te gaan wonen en daar kinderen te hebben. De buren hadden daar geen keuze in. Als ouder heb je ook de mogelijkheid om de vloer te isoleren (mits nog niet gedaan) of om ergens te gaan wonen waar kinderen opvoeden geen probleem is. Er ligt dus zeker een rol bij de ouders, en een 'schuld' bij nalatigheid.
Nu klinkt het bovenstaande strenger dan dat ik bedoel, en het is ook situatieafhankelijk. In een flat hoor je altijd wel wat. Je lijkt het daarom goed te doen door je kind snel te corrigeren. Af en toe een bonk is niet het einde van de wereld. Dag in, dag uit is een ander probleem.
- geen schuld van het kind omdat het typisch is aan (jonge) kinderen om vol op te gaan in spel en fantasie en idd. niet stil te staan bij 'volwassen' bekommernissen als "hoe ervaren anderen mijn gedrag?"
- maar ook geen schuld bij de ouders indien ze hun best doen om hun kind op iets te wijzen, maar dat omwille van bovenstaand punt, het tot in den treure moet herhaald worden en het lang kan duren eer iets voor een kind een gewoonte wordt...
...waarmee ik niet zeg dat ouders dan maar géén verantwoordelijkheid hebben om hun best te doen om hinder voor de buren te beperken natuurlijk.
Edit: ik herlas je reactie en denk dat je net hetzelfde bedoelde.
Ik vind je toch echt te kort door de bocht heen gaan met je eerste stelling. (we wonen zelf in het buitengebied, dus geen van beide zijn van toepassing op ons)The Zep Man schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 12:12:
[...]
De ouders hebben gekozen om daar te gaan wonen en daar kinderen te hebben. De buren hadden daar geen keuze in. Als ouder heb je ook de mogelijkheid om de vloer te isoleren (mits nog niet gedaan) of om ergens te gaan wonen waar kinderen opvoeden geen probleem is. Er ligt dus zeker een rol bij de ouders, en een 'schuld' bij nalatigheid.
Nu klinkt het bovenstaande strenger dan dat ik bedoel, en het is ook situatieafhankelijk. In een flat hoor je altijd wel wat. Je lijkt het daarom goed te doen door je kind snel te corrigeren. Af en toe een bonk is niet het einde van de wereld. Dag in, dag uit is een ander probleem.
Ja, je dient rekening te houden met je buren en je hebt als ouder ook die verantwoordelijkheid. En ja, verhuizen en de kiet ombouwen behoort tot de opties... maar ook weer niet voor menig mensen... vanwege, financien, werk, beschikbaarheid van een woning. Dus ik vind het label "nalatig" echt te snel getrokken.
Mijn realisatie is dat de "generatiekloof", of "leefstijlkloof" tussen ons volwassenen en kinderen echt enorm is. En het verschil in behoeften (e.g. rust vs wild spelen) brengt een spanningsveld met zich mee. Wanneer ik op het kinderdagverblijf ons zoontje op ga halen dan denk ik ook wel eens: "word ik nou oud, of zijn kinderen gewoon enorm vervelend en vermoeiend?".
En dat spanningsveld is alleen maar groter geworden. Zowel door thuiswerken, maar ook door toegenomen werkdruk waardoor mensen meer behoefte hebben aan rust en stilte.
Ik heb geen oplossing, maar gezinnen met kinderen samenzetten, en mensen die rust willen bij elkaar zetten, zie ik niet als een realistische oplossing.
Persoonlijk ben ik van mening dat de kern van het probleem is dat over de hele breedte onze leefstijlen steeds verder uit elkaar aan het groeien zijn. In plaats van samenleven, willen we steeds meer op onze eigen manier leven: We zitten steeds meer in onze eigen silo. En waar onze levens dan kruisen, daar is dan een kans op frustratie.
Volgens mij vloeit dat ook voort uit een stukje Nederlandse cultuur: een stukje Calvinisme en focus op werken en efficientie. Dat wil zeggen dat we heel erg in ons eat-sleep-work-repeat-ritme zitten, waardoor onze beperkte vrije/rust tijd heel waardevol wordt en we die zo efficient mogelijk willen inzetten. En alles wat dan in de weg staat van die beperkte vrije/rust tijd veroorzaakt dan frustratie.
Om dan terug te voeren op het onderwerp van dit topic: kinderen zijn gewoon een stoorzender zijn in die behoefte aan rust... en de ouders zitten ook in eat-sleep-work-repeat-modus, en moeten hun kinderen daarbij nog bezig houden... en onze leefomgeving is ingericht op efficientie en niet op samenleven, we zitten hutje-mutje op elkaar en je kunt de kids ook niet even buiten zetten om uit te razen... en die kinderen kunnen hun energie ook niet op school kwijt want daar moeten ze netjes in hun bankje zitten (althans, wij vroeger wel)...
We hebben allemaal last van elkaar, tot aan mentale problemen aan toe. En ik denk dat dat eerder een signaal is dat er iets krom zit in de manier waarop we met elkaar samenleven, dan dat we de schuld/verantwoordelijkheid/oplossing op 1 plek moeten zoeken.
Dat gezegd hebbende, ik ben nu ook aan het kijken naar die pantoffels van TS
Even grof gezegd, geen kinderen nemen behoort ook tot de opties als niet in andere facetten kan worden voldaan (financiën, werk, beschikbaarheid van een woning). Dat blijft een keuze.boxlessness schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 13:42:
[...]
Ik vind je toch echt te kort door de bocht heen gaan met je eerste stelling. (we wonen zelf in het buitengebied, dus geen van beide zijn van toepassing op ons)
Ja, je dient rekening te houden met je buren en je hebt als ouder ook die verantwoordelijkheid. En ja, verhuizen en de kiet ombouwen behoort tot de opties... maar ook weer niet voor menig mensen... vanwege, financien, werk, beschikbaarheid van een woning. Dus ik vind het label "nalatig" echt te snel getrokken.
Nu wil ik niet meteen aangeven dat men geen kinderen mag nemen vanwege een reden. Verre daarvan. De nalatigheid die ik bedoel is in de situatie dat je iets kan doen of laten, maar besluit om het tegenovergestelde te doen. Als je een 'best effort' doet (zoals in het genoemde geval: kind corrigeren wanneer nodig, ook al moet dat vaak gedaan worden), dan vind ik dat al niet nalatig meer.
Dat heeft niets met oud zijn te maken. Kinderen (in het algemeen, niet ieder uniek kind) zijn vervelend en vermoeiend.Mijn realisatie is dat de "generatiekloof", of "leefstijlkloof" tussen ons volwassenen en kinderen echt enorm is. En het verschil in behoeften (e.g. rust vs wild spelen) brengt een spanningsveld met zich mee. Wanneer ik op het kinderdagverblijf ons zoontje op ga halen dan denk ik ook wel eens: "word ik nou oud, of zijn kinderen gewoon enorm vervelend en vermoeiend?".
Dat stelde ik nergens voor, volgens mij. Overigens wellicht een goed idee. Gezinnen met kinderen kunnen beter op elkaars kroost passen. Die hebben immers alle faciliteiten voor kinderen, of het nu die van henzelf of van anderen zijn. Andersom hebben gezinnen met kinderen dan ook geen last van kindvrije mensen, die bijvoorbeeld een ander bioritme erop nahouden.En dat spanningsveld is alleen maar groter geworden. Zowel door thuiswerken, maar ook door toegenomen werkdruk waardoor mensen meer behoefte hebben aan rust en stilte.
Ik heb geen oplossing, maar gezinnen met kinderen samenzetten, en mensen die rust willen bij elkaar zetten, zie ik niet als een realistische oplossing.
Ik sprak daarom over 'schuld' voor waar het gewicht ligt om er iets aan te doen (als er iets aan te doen valt). Juridisch gezien is de schuldvraag duidelijk. Als er geluidsoverlast is door een kind, zijn de mogelijke gevolgen voor de ouders/verzorgers. Dat is wel daadwerkelijk één plek voor het 'schuld/verantwoordelijke' deel. Over oplossingen om met elkaar beter om te gaan ben ik het eens dat die niet vanuit één plek komen.We hebben allemaal last van elkaar, tot aan mentale problemen aan toe. En ik denk dat dat eerder een signaal is dat er iets krom zit in de manier waarop we met elkaar samenleven, dan dat we de schuld/verantwoordelijkheid/oplossing op 1 plek moeten zoeken.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Haha thanks, dit moest ik echt even horen ja.Falcon schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 12:35:
@Liamski30 Ik mis wel een beetje zelfreflectie bij je laatste post
Jij bent nu extra gefocust op het geluid en daar moet je denk ik ook nog iets mee doen. Geniet van je huis, nodig mensen uit en vier het leven. De focus op dit geluid blijf je anders voeden.
Ik zou beginnen met een goede playlist aan te maken, goede geluidsinstallatie (rekening houdend met de buren) en deze automatisch laten aangaan op de momenten dat je normaal gesproken thuis komt. En ga daarna je eigen ritme in en zorg dat je niet meer focust op deze geluiden.
Voor alle duidelijkheid, heel vervelend en oh wat herken ik alles in jouw topic.. maar werk ook aan je zelf, want je moet/mag weer leren genieten in je eigen woning zonder focus op het contactgeluid.
Ik heb zo in die allesbeheersende bubbel van geluidsoverlast geleefd, dat je gewoon vergeet om te leven en genieten van je woning. Goeie suggesties, ga ik wat mee doen
@boxlessness je kunt ook kijken naar Nike Kawa slippers, soortgelijk dempend foam materiaal maar echt stuk goedkoper. Verder een hele goede analyse over efficiëntie, rust en het verschil in leefstijl, precies zoals ik het ervaar ook.
[ Voor 33% gewijzigd door Liamski30 op 05-01-2023 15:05 ]
Achteraf gezien denk ik ook wel eens "had ik 'm maar in mijn broek gehouden, of in een tissue geschoten"The Zep Man schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 14:50:
[...]
Even grof gezegd, geen kinderen nemen behoort ook tot de opties als niet in andere facetten kan worden voldaan (financiën, werk, beschikbaarheid van een woning). Dat blijft een keuze.
...
Maar helaas zijn dit van die emotionele beslissingen waar men vaak niet alle consequenties van overziet.
Ik schreef 'grof gezegd'. Alles heeft ups en downs. De keuze is al gemaakt, dus kijk niet meer terugboxlessness schreef op donderdag 5 januari 2023 @ 16:44:
Achteraf gezien denk ik ook wel eens "had ik 'm maar in mijn broek gehouden, of in een tissue geschoten"
Maar helaas zijn dit van die emotionele beslissingen waar men vaak niet alle consequenties van overziet.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
(Toch maar even reactie, ook al is de thread 2 maanden oud)
10 jaar in Amerika gewoond, niet terug geweest, maar appartement Nederland aangehouden. Bij terugkomst bleek boven ons te zijn verkocht, en die mensen met 2 kinderen hadden jarenlang vrij spel gehad, nooit klachten uiteraard, want we waren er niet.
Eerst 4 maanden moeten steggelen voordat die niet zo *knip* Indiërs begrepen dat er verplicht een -10dB ondervloer in moest. Dat heeft meneer gedaan, “want” hij wilde wel dat z’n kinderen gewoon hun gang konden gaan. Op dat moment voelden we al nattigheid.
9 maanden verder is de situatie als volgt: elke dag, ELKE DAG, tussen 12-14 en 17-21 lopen die kinderen op hun hielen door het hele huis te rennen en springen, “want” ze hebben nu immers een ondervloer. Als ik 50% van de irritatie momenten weg laat, DUS MAAR DE HELFT MEEREKEN, blijven er 20 per uur over. Keer 6 uur per dag, maakt 120. Keer 30 dagen per maand, dus 3.600 absoluut onaanvaardbare momenten. En dan bedoel ik niet gewoon “een beetje gebonk”, maar ZES EN DERTIG HONDERD KEER PER MAAND gestamp dat ruim boven de TV uit komt, tenzij ik ‘m op 10 zet, en zelfs dan komen er nog wat overheen!
Op allerlei manieren geprobeerd ze duidelijk te maken DAT HET *knip* EEN APPARTEMENT EN GEEN SPEELTUIN IS, blijft dat *knip* hun kinderen gewoon de vrije hand geven. Want zeg niets over hun mooie kindjes!!
De STUPIDE opmerkingen dat je maar met een koptelefoon moet gaan lopen, of nog idioter: “ga verhuizen” slaan echt helemaal nergens op! HET IS GEEN SPEELTUIN!!
“Kinderen maken nu eenmaal lawaai”. Serieus?? Dus WIJ moeten maar de consequenties accepteren omdat JIJ zo graag kids wil????
Ik heb 140.000 aan verbouwingen boven de marktwaarde in m’n huis gestoken, ik KAN niet eens verhuizen!
*knip*
Als er mensen zijn die in dezelfde situatie zitten, graag contact!
Ongeacht de vervelende situatie, we houden het hier fatsoenlijk. Daarnaast is het hier een discussieforum, dit is meer een rant.
10 jaar in Amerika gewoond, niet terug geweest, maar appartement Nederland aangehouden. Bij terugkomst bleek boven ons te zijn verkocht, en die mensen met 2 kinderen hadden jarenlang vrij spel gehad, nooit klachten uiteraard, want we waren er niet.
Eerst 4 maanden moeten steggelen voordat die niet zo *knip* Indiërs begrepen dat er verplicht een -10dB ondervloer in moest. Dat heeft meneer gedaan, “want” hij wilde wel dat z’n kinderen gewoon hun gang konden gaan. Op dat moment voelden we al nattigheid.
9 maanden verder is de situatie als volgt: elke dag, ELKE DAG, tussen 12-14 en 17-21 lopen die kinderen op hun hielen door het hele huis te rennen en springen, “want” ze hebben nu immers een ondervloer. Als ik 50% van de irritatie momenten weg laat, DUS MAAR DE HELFT MEEREKEN, blijven er 20 per uur over. Keer 6 uur per dag, maakt 120. Keer 30 dagen per maand, dus 3.600 absoluut onaanvaardbare momenten. En dan bedoel ik niet gewoon “een beetje gebonk”, maar ZES EN DERTIG HONDERD KEER PER MAAND gestamp dat ruim boven de TV uit komt, tenzij ik ‘m op 10 zet, en zelfs dan komen er nog wat overheen!
Op allerlei manieren geprobeerd ze duidelijk te maken DAT HET *knip* EEN APPARTEMENT EN GEEN SPEELTUIN IS, blijft dat *knip* hun kinderen gewoon de vrije hand geven. Want zeg niets over hun mooie kindjes!!
De STUPIDE opmerkingen dat je maar met een koptelefoon moet gaan lopen, of nog idioter: “ga verhuizen” slaan echt helemaal nergens op! HET IS GEEN SPEELTUIN!!
“Kinderen maken nu eenmaal lawaai”. Serieus?? Dus WIJ moeten maar de consequenties accepteren omdat JIJ zo graag kids wil????
Ik heb 140.000 aan verbouwingen boven de marktwaarde in m’n huis gestoken, ik KAN niet eens verhuizen!
*knip*
Als er mensen zijn die in dezelfde situatie zitten, graag contact!
Ongeacht de vervelende situatie, we houden het hier fatsoenlijk. Daarnaast is het hier een discussieforum, dit is meer een rant.
[ Voor 10% gewijzigd door tweakduke op 25-01-2023 10:42 ]
Slofjes kopen.Puk66 schreef op zaterdag 21 januari 2023 @ 13:33:
(Toch maar even reactie, ook al is de thread 2 maanden oud)
10 jaar in Amerika gewoond, niet terug geweest, maar appartement Nederland aangehouden. Bij terugkomst bleek boven ons te zijn verkocht, en die mensen met 2 kinderen hadden jarenlang vrij spel gehad, nooit klachten uiteraard, want we waren er niet.
Eerst 4 maanden moeten steggelen voordat die niet zo bijster slimme Indiërs begrepen dat er verplicht een -10dB ondervloer in moest. Dat heeft meneer gedaan, “want” hij wilde wel dat z’n kinderen gewoon hun gang konden gaan. Op dat moment voelden we al nattigheid.
9 maanden verder is de situatie als volgt: elke dag, ELKE DAG, tussen 12-14 en 17-21 lopen die kinderen op hun hielen door het hele huis te rennen en springen, “want” ze hebben nu immers een ondervloer. Als ik 50% van de irritatie momenten weg laat, DUS MAAR DE HELFT MEEREKEN, blijven er 20 per uur over. Keer 6 uur per dag, maakt 120. Keer 30 dagen per maand, dus 3.600 absoluut onaanvaardbare momenten. En dan bedoel ik niet gewoon “een beetje gebonk”, maar ZES EN DERTIG HONDERD KEER PER MAAND gestamp dat ruim boven de TV uit komt, tenzij ik ‘m op 10 zet, en zelfs dan komen er nog wat overheen!
Op allerlei manieren geprobeerd ze duidelijk te maken DAT HET *knip* EEN APPARTEMENT EN GEEN SPEELTUIN IS, blijft dat *knip* uit New Delhi hun kinderen gewoon de vrije hand geven. Want zeg niets over hun mooie kindjes!!
De STUPIDE opmerkingen dat je maar met een koptelefoon moet gaan lopen, of nog idioter: “ga verhuizen” slaan echt helemaal nergens op! HET IS GEEN SPEELTUIN!!
“Kinderen maken nu eenmaal lawaai”. Serieus?? Dus WIJ moeten maar de consequenties accepteren omdat JIJ zo graag kids wil????
Ik heb 140.000 aan verbouwingen boven de marktwaarde in m’n huis gestoken, ik KAN niet eens verhuizen!
*knip*
Als er mensen zijn die in dezelfde situatie zitten, graag contact!
[ Voor 6% gewijzigd door tweakduke op 22-01-2023 11:09 . Reden: Quote aangepast ]
Het is geen speeltuin maar wel een appartement en daarin heb je, vrijwel onvermijdelijk, geluid van je buren. Kinderen spelen en maken daarbij geluid. Een half uurtje per dag uitlaten en verder niets horen van je buurkinderen is compleet onrealistisch. Die verwachting moet je echt loslaten, want het zal je niets anders dan frustratie opleveren.Puk66 schreef op zaterdag 21 januari 2023 @ 13:33:
(Toch maar even reactie, ook al is de thread 2 maanden oud)
10 jaar in Amerika gewoond, niet terug geweest, maar appartement Nederland aangehouden. Bij terugkomst bleek boven ons te zijn verkocht, en die mensen met 2 kinderen hadden jarenlang vrij spel gehad, nooit klachten uiteraard, want we waren er niet.
Eerst 4 maanden moeten steggelen voordat die niet zo bijster slimme Indiërs begrepen dat er verplicht een -10dB ondervloer in moest. Dat heeft meneer gedaan, “want” hij wilde wel dat z’n kinderen gewoon hun gang konden gaan. Op dat moment voelden we al nattigheid.
9 maanden verder is de situatie als volgt: elke dag, ELKE DAG, tussen 12-14 en 17-21 lopen die kinderen op hun hielen door het hele huis te rennen en springen, “want” ze hebben nu immers een ondervloer. Als ik 50% van de irritatie momenten weg laat, DUS MAAR DE HELFT MEEREKEN, blijven er 20 per uur over. Keer 6 uur per dag, maakt 120. Keer 30 dagen per maand, dus 3.600 absoluut onaanvaardbare momenten. En dan bedoel ik niet gewoon “een beetje gebonk”, maar ZES EN DERTIG HONDERD KEER PER MAAND gestamp dat ruim boven de TV uit komt, tenzij ik ‘m op 10 zet, en zelfs dan komen er nog wat overheen!
Op allerlei manieren geprobeerd ze duidelijk te maken DAT HET *knip* EEN APPARTEMENT EN GEEN SPEELTUIN IS, blijft dat *knip* uit New Delhi hun kinderen gewoon de vrije hand geven. Want zeg niets over hun mooie kindjes!!
De STUPIDE opmerkingen dat je maar met een koptelefoon moet gaan lopen, of nog idioter: “ga verhuizen” slaan echt helemaal nergens op! HET IS GEEN SPEELTUIN!!
“Kinderen maken nu eenmaal lawaai”. Serieus?? Dus WIJ moeten maar de consequenties accepteren omdat JIJ zo graag kids wil????
Ik heb 140.000 aan verbouwingen boven de marktwaarde in m’n huis gestoken, ik KAN niet eens verhuizen!
*knip*
Als er mensen zijn die in dezelfde situatie zitten, graag contact!
Dat gezegd hebbende: het is uiteraard wel fijn als buren een beetje rekening met elkaar houden, en proberen de (geluids)overlast tot een minimum te beperken. De huidige manier waarop je dit aan je buren vraagt lijkt niet de juiste te zijn, althans leidt niet tot je gewenste oplossing. Zijn er andere, betere manieren denkbaar?
[ Voor 4% gewijzigd door tweakduke op 22-01-2023 11:10 . Reden: Quote aangepast ]
Is het een bejaarden-/zorgappartement?Puk66 schreef op zaterdag 21 januari 2023 @ 13:33:
(Toch maar even reactie, ook al is de thread 2 maanden oud)
10 jaar in Amerika gewoond, niet terug geweest, maar appartement Nederland aangehouden. Bij terugkomst bleek boven ons te zijn verkocht, en die mensen met 2 kinderen hadden jarenlang vrij spel gehad, nooit klachten uiteraard, want we waren er niet.
.....
Ik heb 140.000 aan verbouwingen boven de marktwaarde in m’n huis gestoken, ik KAN niet eens verhuizen!
.....
Zo nee, welkom in Nederland. Waar van bovenaf wordt gestimuleerd om zo gemêleerd mogelijk te gaan wonen. Jong/oud/culturen, alles mengen.
Dan kun je op burendag tenminste je (toekomstige) mantelzorgers wat beter leren kennen.
TS heeft tenminste moeite gedaan om de overlast die hij ervaart te minderen door met een positieve houding het contact aan te gaan.
In veel culturen (waarschijnlijk ook die van jouw buren) is het normaal dat je "thuis" kunt doen en laten wat je maar wilt. Zij zullen jouw zien als die "nieuwe gast" die denkt dat hij hen de wet voor kan schrijven terwijl ze er al 2 jaar ongestoord (en zonder commentaar van andere buren) wonen.
--- Systeembeheerdersdag --- Voedselintolerantie ---
*knip*
Blijf aub wel ontopic.
Blijf aub wel ontopic.
[ Voor 88% gewijzigd door tweakduke op 24-01-2023 10:17 ]
*off-topic*
[ Voor 95% gewijzigd door tweakduke op 24-01-2023 10:18 ]
tja frustratie maar goed deze zin wordt vaker gebruikt als excuus ik begrijp dat ook niet als ik mijn hond dag en nacht zou laten blaffen in de tuin en ik krijg daar gezeik over kan ik ook niet roepen
het is een hond en honden blaffen !! maar goed met kinderen ligt dat gevoeliger al denk ik meer dat het aan de ouders ligt dan aan de kinderen
@bie100 helemaal mee eens. Maar dat neemt niet weg dat je er rekening mee dient te houden dat de wereld om je heen gewoon herrie maakt. Er zit een verschil tussen een hond die even blaft of een hele nacht. Als mijn huisdier de hele dag herrie zou maken terwijl ik er niet was dan mag je daar als buren echt wel wat van zeggen want
- Ik ben er niet, dat is fout 1
- De buren hebben er last van
Buiten dat om zou ik ook hopen dat mijn buren hier wat van zouden zeggen. Wellicht weet ik niet dat er zoveel geluid is als ik weg ben (bijvoorbeeld door een huisdier). In mijn geval heb ik een koele maar goede relatie met de buren, en voor die status quo wil ik best wel wat doen/investeren.Webgnome schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 08:16:
@bie100 helemaal mee eens. Maar dat neemt niet weg dat je er rekening mee dient te houden dat de wereld om je heen gewoon herrie maakt. Er zit een verschil tussen een hond die even blaft of een hele nacht. Als mijn huisdier de hele dag herrie zou maken terwijl ik er niet was dan mag je daar als buren echt wel wat van zeggen want
- Ik ben er niet, dat is fout 1
- De buren hebben er last van
Ik heb wel eens gevraagd of buren mij konden horen. Ze gaven aan dat ze enkel het 'beuken' van de waterleiding konden horen als de wasmachine aanstond. Meteen een waterslagdemper geïnstalleerd. Kleine moeite, groot plezier, en ook nog eens beter voor mijn leidingen.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Inderdaad, kinderen maken geluid. Het hoort bij kind zijn.Puk66 schreef op zaterdag 21 januari 2023 @ 13:33:
(Toch maar even reactie, ook al is de thread 2 maanden oud)
10 jaar in Amerika gewoond, niet terug geweest, maar appartement Nederland aangehouden. Bij terugkomst bleek boven ons te zijn verkocht, en die mensen met 2 kinderen hadden jarenlang vrij spel gehad, nooit klachten uiteraard, want we waren er niet.
Eerst 4 maanden moeten steggelen voordat die niet zo bijster slimme Indiërs begrepen dat er verplicht een -10dB ondervloer in moest. Dat heeft meneer gedaan, “want” hij wilde wel dat z’n kinderen gewoon hun gang konden gaan. Op dat moment voelden we al nattigheid.
9 maanden verder is de situatie als volgt: elke dag, ELKE DAG, tussen 12-14 en 17-21 lopen die kinderen op hun hielen door het hele huis te rennen en springen, “want” ze hebben nu immers een ondervloer. Als ik 50% van de irritatie momenten weg laat, DUS MAAR DE HELFT MEEREKEN, blijven er 20 per uur over. Keer 6 uur per dag, maakt 120. Keer 30 dagen per maand, dus 3.600 absoluut onaanvaardbare momenten. En dan bedoel ik niet gewoon “een beetje gebonk”, maar ZES EN DERTIG HONDERD KEER PER MAAND gestamp dat ruim boven de TV uit komt, tenzij ik ‘m op 10 zet, en zelfs dan komen er nog wat overheen!
Op allerlei manieren geprobeerd ze duidelijk te maken DAT HET [mbr]*knip*[/] EEN APPARTEMENT EN GEEN SPEELTUIN IS, blijft dat [mbr]*knip*[/] hun kinderen gewoon de vrije hand geven. Want zeg niets over hun mooie kindjes!!
De STUPIDE opmerkingen dat je maar met een koptelefoon moet gaan lopen, of nog idioter: “ga verhuizen” slaan echt helemaal nergens op! HET IS GEEN SPEELTUIN!!
“Kinderen maken nu eenmaal lawaai”. Serieus?? Dus WIJ moeten maar de consequenties accepteren omdat JIJ zo graag kids wil????
Ik heb 140.000 aan verbouwingen boven de marktwaarde in m’n huis gestoken, ik KAN niet eens verhuizen!
[mbr]*knip*[/]
Als er mensen zijn die in dezelfde situatie zitten, graag contact!
[mbr]Ongeacht de vervelende situatie, we houden het hier fatsoenlijk. Daarnaast is het hier een discussieforum, dit is meer een rant.[/]
Dat je je hieraan ergert is JOUW keuze.
Dat is zelfde als gaan wonen naast een boerderij en klagen over stank van de dieren.
Het klinkt hard, maar je ergeren aan dingen die je niet kan controleren is verspilde energie.
En het aan laten komen op een conflict met je buren maakt het enkel erger. Af en toe samen een kopje drinken lost meer op.
OMDENKEN.
Pana 5j
Kinderen hoeven echt niet 24/7 geluid te maken. En zeker niet anderen tot last te zijn. Dat heet opvoeding. Dat hoort bij ouders zijn.mrbullet schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 12:00:
[...]
Inderdaad, kinderen maken geluid. Het hoort bij kind zijn.
Dat je je hieraan ergert is JOUW keuze.
Dat is zelfde als gaan wonen naast een boerderij en klagen over stank van de dieren.
Het klinkt hard, maar je ergeren aan dingen die je niet kan controleren is verspilde energie.
En het aan laten komen op een conflict met je buren maakt het enkel erger. Af en toe samen een kopje drinken lost meer op.
OMDENKEN.
Dat jij ervoor kiest je kind niet op te voeden is JOUW keuze.
Daar hoeft je een ander niet mee tot last te zijn. Als je je kind niet wil opvoeden, ga lekker op die boerderij wonen zodat anderen er geen last van hebben.
I have stability. The ability to stab.
Fatsoenlijk opgevoede kinderen leren dat je niet de trap op stampt, maar gewoon loopt. Maar dat vereist opvoeding, en dat zijn we in Nederland en masse een beetje vergeten. Prima om mensen (buren) daarop aan te spreken.mrbullet schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 12:00:
[...]
Inderdaad, kinderen maken geluid. Het hoort bij kind zijn.
Dat je je hieraan ergert is JOUW keuze.
Dat is zelfde als gaan wonen naast een boerderij en klagen over stank van de dieren.
Het klinkt hard, maar je ergeren aan dingen die je niet kan controleren is verspilde energie.
En het aan laten komen op een conflict met je buren maakt het enkel erger. Af en toe samen een kopje drinken lost meer op.
OMDENKEN.
Je tweede zin is een excellent voorbeeld van de Wikipedia: Paradox van tolerantie
Als iedereen tolerant is tegenover stampende, springende, schreeuwende kinderen, vindt er nooit een terugkoppeling plaats dat dit wellicht ongewenst is.
| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340
@Jeroenneman jein. De bovenburen hebben jaren zonder een onderbuurman te maken gehad en hebben daar dan ook naar gehandeld. (geen ondervloer, kinderen hun gang laten gaan). Dat is een belangrijke factor en staat nog los van het 'fatsoenlijk' opvoeden van je kinderen. Immers dat 'fatsoenlijk' is voor iedereen anders.
(maar misschien moeten we het erbij laten en gewoon even kijken waar/of de originele TS nog met info komt)
(maar misschien moeten we het erbij laten en gewoon even kijken waar/of de originele TS nog met info komt)
"Inderdaad, honden loeien de hele dag als ze alleen zijn. Het hoort bij hond zijn."mrbullet schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 12:00:
[...]
Inderdaad, kinderen maken geluid. Het hoort bij kind zijn.
Dat je je hieraan ergert is JOUW keuze.
Dat is zelfde als gaan wonen naast een boerderij en klagen over stank van de dieren.
Daar gaat een rechter uiteindelijk toch niet in mee. Kinderen, net als honden, moet je goed opvoeden en niet de hele dag alleen 'vrij' laten om te doen wat ze willen.
De opmerking over de boerderij slaat ook nergens op. Je gaat ergens wonen, buren veranderen... Daar kies je niet voor.
Zeg je hetzelfde met bijvoorbeeld vuurwerk in je brievenbus? Kan je weinig aan doen, dus verspilde energie om je daaraan te ergeren.Het klinkt hard, maar je ergeren aan dingen die je niet kan controleren is verspilde energie.
En het aan laten komen op een conflict met je buren maakt het enkel erger. Af en toe samen een kopje drinken lost meer op.
OMDENKEN.
[ Voor 48% gewijzigd door The Zep Man op 24-01-2023 12:50 ]
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Ja, kinderen maken soms lawaai, nee het is niet normaal als ze dit constant doen. Daarvoor zou je echt niet hoeven aan te kloppen om dat mede te delen.
De situatie van de TS was een ander verhaal, daar waren de kinderen volgensmij (oprecht) niet aan het rondstampen, maar dreunde het gewoon door. Maar ik ken genoeg verhalen waar de kinderen willens en wetens de godganze dag schreeuwen, met deuren gooien, de trap op- en af banjeren zonder dat de ouders ooit ingrijpen.
Je kiest er normaliter (gelukkig!) niet voor of je buren kinderen krijgen, het is ook niet normaal om van een ander te verlangen dat die jouw overlast (gevende kinderen) maar 24/7 accepteert.
Wat is er gebeurt met een beetje normaal geven en nemen, leef en laat leven.
De situatie van de TS was een ander verhaal, daar waren de kinderen volgensmij (oprecht) niet aan het rondstampen, maar dreunde het gewoon door. Maar ik ken genoeg verhalen waar de kinderen willens en wetens de godganze dag schreeuwen, met deuren gooien, de trap op- en af banjeren zonder dat de ouders ooit ingrijpen.
Je kiest er normaliter (gelukkig!) niet voor of je buren kinderen krijgen, het is ook niet normaal om van een ander te verlangen dat die jouw overlast (gevende kinderen) maar 24/7 accepteert.
Wat is er gebeurt met een beetje normaal geven en nemen, leef en laat leven.

[ Voor 4% gewijzigd door D4NG3R op 24-01-2023 14:04 ]
Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken
Helaas leven we in een maatschappij waar ik het belangrijkst is. Woon zelf in een toren nieuwbouw in een grote stad met zwevende dekvloeren. Dat betekend dat als je de vloer niet laat leggen volgens de voorwaarden je overlast bezorgt bij je buren. Ook nooit gedacht dat deze luxe appartementen zo gehorig waren. Als je buren aanspreekt is het al tijd in de verdediging gaan nee dat kunnen wij niet zijn. De statements dat je het maar moet accepteren dat kinderen de hele dag kabaal maken want kinderen moeten kunnen spelen gaan er bij mij niet in. Er wordt helemaal niet meer buiten de eigen comfortzone gedacht en rekening met elkaar houden nee dat kan niet. Zou toch niet zo moeilijk moeten zijn om rekening met elkaar te houden zodat een ieder prettig kan wonen. Pff hoop dat mijn benedenburen snel gaan verhuizen wordt echt een feestje dan.



Nee dat zeg ik, maar jij haalt het erbij. Er is blijkbaar iets mis met je fatsoen radar of logica.The Zep Man schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 12:47:
[...]
"Inderdaad, honden loeien de hele dag als ze alleen zijn. Het hoort bij hond zijn."
Daar gaat een rechter uiteindelijk toch niet in mee. Kinderen, net als honden, moet je goed opvoeden en niet de hele dag alleen 'vrij' laten om te doen wat ze willen.
De opmerking over de boerderij slaat ook nergens op. Je gaat ergens wonen, buren veranderen... Daar kies je niet voor.
[...]
Zeg je hetzelfde met bijvoorbeeld vuurwerk in je brievenbus? Kan je weinig aan doen, dus verspilde energie om je daaraan te ergeren.
Je kan hoog en laag springen, maar kinderen maken geluid. En gezonde kinderen horen dat te doen, onafhankelijk van de opvoeding. Helemaal als ze blij zijn of vriend(inne)tjes op bezoek hebben.
Er zit geen mute knop op.
Ik woon in de buurt van een school, dat is 100 erger. Ik kies ervoor om me niet aan te ergeren.
Sommige mensen kunnen daar niet mee omgaan.
Alleen hele dag voor een beeldscherm zijn ze stil. En dat is nou juist hoe je kinderen niet wilt opvoeden.
Pana 5j
Ik heb ook in de buurt van een school gewoond. Met alle respect, maar de 'overlast' van spelende kinderen buiten is echt heel iets anders dan bovenburen die continu springend en stampend door het huis denderen.mrbullet schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 14:47:
[...]
Ik woon in de buurt van een school, dat is 100 erger. Ik kies ervoor om me niet aan te ergeren.
[...]
Wanneer je in je tuin overlast hebt van spelende kinderen, alleen door de week en alleen wanneer de kinderen buiten zijn, dan kun je nog naar binnen gaan. In je huis verwacht je gewoon dat je rust hebt. Je hebt geen idee hoe slecht het voor je gezondheid is wanneer je constant geluidsoverlast hebt.
Ik kom wellicht 'stellig' over met mijn uitspraken. Dat is bedoeld om nadruk te leggen op hoe kinderen eenmaal zijn. Die zitten vol met energie en dat uit zich in beweging en kletsen.Abom schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 15:33:
[...]
In je huis verwacht je gewoon dat je rust hebt. Je hebt geen idee hoe slecht het voor je gezondheid is wanneer je constant geluidsoverlast hebt.
Daarmee bagataliseer ik niet dat geluidsoverlast slecht voor je is. Ik zou persoonlijk nooit in de buurt van Schiphol willen wonen of werken. Heb het tijdje gedaan, was geen pretje.
Maar er zijn duizenden anderen die de vliegtuigen niet meer horen. Je ziet maar weer dat dat relatief is. Omgeving kan zich niet constant aan jou aanpassen en dat moet je niet willen of verwachten. Het scheelt wel als je op een vriendelijke manier contact legt.
"Constant geluidsoverlast" is ook overdreven. Ze zitten niet in een ploegendienst boven je om 24/7 geluid te produceren. Daar zie je weer het verschil tussen ervaren en werkelijkheid.
Pana 5j
Toch fascinerend dat jij schijnt te weten hoe erg de overlast is die Puk66 ervaart.mrbullet schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 16:12:
[...]
Ik kom wellicht 'stellig' over met mijn uitspraken. Dat is bedoeld om nadruk te leggen op hoe kinderen eenmaal zijn. Die zitten vol met energie en dat uit zich in beweging en kletsen.
Daarmee bagataliseer ik niet dat geluidsoverlast slecht voor je is. Ik zou persoonlijk nooit in de buurt van Schiphol willen wonen of werken. Heb het tijdje gedaan, was geen pretje.
Maar er zijn duizenden anderen die de vliegtuigen niet meer horen. Je ziet maar weer dat dat relatief is. Omgeving kan zich niet constant aan jou aanpassen en dat moet je niet willen of verwachten. Het scheelt wel als je op een vriendelijke manier contact legt.
"Constant geluidsoverlast" is ook overdreven. Ze zitten niet in een ploegendienst boven je om 24/7 geluid te produceren. Daar zie je weer het verschil tussen ervaren en werkelijkheid.
Onze vorige buren hadden twee tieners en die konden niet normaal een deur dicht maken. Dat was de enige overlast die wij hadden. Ik had er zelf niet zoveel last van, maar mijn vriendin heeft af en toe nachtdiensten, die werd er wel gek van.
Hoe moeilijk is het om tegen je tieners te zeggen dat ze normaal een deur dicht moeten maken? Dat is toch echt een kwestie van opvoeden.
Wij hebben ook regelmatig een kleine wervelwind door de woonkamer razen, helemaal prima zo nu en dan. Maar wanneer het non-stop is en de buren komen erover klagen, dan hoor je daar wel iets mee te doen.
Wanneer je daar niets mee doet, kun je verwachten dat er op termijn een burenruzie ontstaat.
Waar haal jij vandaan, dat ik ergens iets vandaan zou moeten halen over de bovenburen van Puk66?Webgnome schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 17:40:
@Abom waar haal je vandaan dan de bovenburen van @puk66 daar helemaal niets mee doen. Het enige dat we nu hebben is het een dikke rant van hem over zijn boven buren. Lijkt mij dat we de discussie daarover dan ook moeten parkeren tot er weer meer info komt of gewoon mee stoppen
Ik heb het over mijn/onze situatie en ik kan mij voorstellen dat iemand tot waanzin gedreven kan worden door excessief geluidsoverlast.
Wij hadden ook een tijd last van onze buur kinderen. Die hadden het briljante idee om soort paarden sprongen in huis te maken, de hele dag. Met ook nog een houte stokpaardje. Het leek of ze een bowlingbal lieten stuiteren. Super irritant.Inderdaad, kinderen maken geluid. Het hoort bij kind zijn.
Dat je je hieraan ergert is JOUW keuze.
Na het eerst een paar keer gemeld te hebben, ging het iets beter. Toen ook de vader des huizen zijn nieuwe DJ hobby op pakte en bijzonder harde muziek aan had, toch maar een keer een minder vriendelijk gesprek gehad.
Daarna de wijkagent ingeschakeld, om te vragen wat je kan/mag verwachten qua overlast. Die gaf ook aan dat dit extreem was. De kinderen hebben nu misschien schoenen aan, we horen ze in iedergeval bijna nooit meer.
De buurman met zijn muziek horen we een uurtje, één of twee keer in de week. Opzich nog net te doen.
Het eerst normaal bespreken zal al helpen, lukt dat niet, dan de wooningbouw danwel wijkagent eens benaderen. Success.
Dat snap ik niet helemaal. Als ik als DJ bezig zou zijn met enkel mijzelf, zou ik een goede koptelefoon gebruiken. Minder last van mijn omgeving, en mijn omgeving minder van mij.ETA schreef op dinsdag 24 januari 2023 @ 21:06:
Toen ook de vader des huizen zijn nieuwe DJ hobby op pakte en bijzonder harde muziek aan had, toch maar een keer een minder vriendelijk gesprek gehad.
(...)
De buurman met zijn muziek horen we een uurtje, één of twee keer in de week. Opzich nog net te doen.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Maar DJs maken lawaai! Dat is NORMAAL! Daar moet je gewoon mee leren leven ja!The Zep Man schreef op woensdag 25 januari 2023 @ 09:17:
[...]
Dat snap ik niet helemaal. Als ik als DJ bezig zou zijn met enkel mijzelf, zou ik een goede koptelefoon gebruiken. Minder last van mijn omgeving, en mijn omgeving minder van mij.
/s
I have stability. The ability to stab.
Dat is voor iedereen anders. Dat is nou net de crux in dit hele topic..The Zep Man schreef op woensdag 25 januari 2023 @ 09:17:
[...]
Dat snap ik niet helemaal. Als ik als DJ bezig zou zijn met enkel mijzelf, zou ik een goede koptelefoon gebruiken. Minder last van mijn omgeving, en mijn omgeving minder van mij.
Ah, ja. Natuurlijk. DJ's maken de hele dag door lawaai. Dat hoort bij het DJ zijn.SmurfLink schreef op woensdag 25 januari 2023 @ 09:18:
[...]
Maar DJs maken lawaai! Dat is NORMAAL! Daar moet je gewoon mee leren leven ja!
/s
Dat iemand zich daaraan ergert is ZIJN/HAAR keuze.
Dat is zelfde als gaan wonen naast een huis met kinderen en klagen over overlast die zij de hele dag door (niet enkel incidenteel) veroorzaken.
/s
[ Voor 24% gewijzigd door The Zep Man op 25-01-2023 09:46 ]
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Precies dat, het ene overlast is het ander niet, sowieso blijft overlast een heel erg subjectief iets.Webgnome schreef op woensdag 25 januari 2023 @ 09:34:
[...]
Dat is voor iedereen anders. Dat is nou net de crux in dit hele topic..
Als ik zelf naar herrie wil luisteren, zet ik een koptelefoon op. Het is onredelijk om te verwachten dat een ander oordoppen in gaat doen. Het is mijn keuze naar herrie te willen luisteren.
Bij kinderen gaat dat verhaal echter niet op, het is iedereens goed recht om aan kinderen te beginnen, en het is onbegonnen werk om te denken dat je kinderen de godganse dag aan het lijntje kan houden.
Het is echter ook totaal onredelijk om daar maar niks aan te gaan doen (of het soms vanuit rancune zelfs aan te sporen) en kinderen de hele dag hun gang te laten gaan. De meeste ouders snappen dat gelukkig wel (en waarderen zelf waarschijnlijk ook wel af en toe rust
Nee dan zetten we de TV wat harder zodat die boven het geschreeuw uit komt. En de buren er des te meer last van hebben.
Maar o-wee als ze zelf ergens last van hebben, nee dat kan niet, nu is het mot.
De meeste mensen valt echt wel mee te praten, zolang je maar niet direct met eisen aan komt zetten. Even aankloppen en vragen of het iets minder kan is echt niet onredelijk, en de meeste mensen schrikken er dan zelf van dat een ander ze zo kan horen.
TL;DR is opnieuw: Geef en neem, leef en laat leven. Jouw hobbies/eigendom/kinderen zorgen soms voor overlast, anderen willen soms rust. Buiten het handje vol wettelijke normen/tijden waar iedereen zich aan te houden heeft moet je daar samen uit komen.
[ Voor 20% gewijzigd door D4NG3R op 25-01-2023 11:05 ]
Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken
This is my signature. There are many like it, but this one is mine.
Dit topic is gesloten.