MennoE schreef op zondag 12 maart 2023 @ 19:59:
Ik zit ook erg te twijfelen de ps vr2 te kopen. De ervaring lijkt mij heel vet, maar ik twijfel alleen of ik 'm echt regelmatig gebruiken ga. Met drie kleine kinderen heb ik weinig tijd om te spelen, en de tijd die ik heb ben ik vaak vrij uitgeblust. Ik heb nu al soms niet de energie om Elden Ring te spelen omdat dat soms best hard werken is, als je bijvoorbeeld 5 avonden bezig bent met één baas. Laat staan dat je jezelf helemaal onderdompelt in een VR wereld.
Ik ben nog wel nieuwsgierig naar iets. Het leukste aan gamen vind ik echt dat je een bepaalde vaardigheid leert en daarin beter wordt. Bijvoorbeeld bij een shooter dat je de map op een bepaald moment uit je hoofd kent en snel raak knalt. Of met Elden Ring dat je goed leert aanvallen en dodgen. Heb je dit soort spellen ook in VR? Naar mijn idee zijn die spellen meer een 'ervaring', en minder echt vaardigheid. Persoonlijk vind ik dat wat saai. Maar ik vraag mij af of dat echt zo is. GT7 lijkt mij een van de enige spellen die zowel ervaring als vaardigheid is.
Het hangt er van af wat je zoekt. Ik heb ook vrij weinig tijd (of energie 's avonds om lang te gamen).
Maar ik merk dat ik met PSVR2 vlotter even (kort) aan het gamen sla, dan met die ellelange adventure/RPG games.
Net omdat PSVR2 bij uitstek een verhaal is van 'effe 30-45 minuten gamen', en weer opbergen, en dan heb je wel je 'dosis', 'fix' gehad. Geeft erg veel voldoening, en het is genoeg om me even te ontspannen.
Je hebt het gevoel 'gegamed' te hebben. Terwijl je bij die ellenlange games na 2 uur soms het gevoel hebt helemaal geen vooruitgang te hebben gemaakt, of iets te hebben verwezenlijkt.
Geen idee hoe ik het anders moet uitleggen.
Net omdat VR voornamelijk gemaakt is voor korte ervaringen en 'gamey-games', behendigheidsgames, is het vaak ideaal om een paar keer een pistol whip run te doen. Potjes spelen...
Dus ik heb net het omgekeerde van wat je bedenkingen zijn.
Je kan VR ook inzetten voor avontuurlijke, langere AAA games. Maar daar is zeker niet iedereen fan van. Net omdat je dan lang afgesloten in je bril zit. Vermoeiend, warm, misselijkheid eventueel, plaatsgebrek, ... noem maar op. Ik zie mezelf ook niet 10 uur AAA games spelen in die bril. Maar wel een rondje pistol whip, paar races GT7... Net zoveel en zo lang, of zo kort als je zelf wil.
Er zijn ook echt niet veel AAA VR games eigenlijk. Horizon, RE7, RE8, Alyx, star wars, en dan heb je ze wel gehad. Dat is dus sowieso een minderheid als je dat zoekt.
Zometeen ga ik even weer kort VR doen, en dan heb ik m'n dosis voor de avond weer gehad. Herinnert me aan betere tijden toen games echt 'games' waren, en geen ellenlange bore-fests om je zo lang mogelijk aan het scherm te houden.
Bijvoorbeeld, God of WaR Ragnarok is vast geweldig, een top game. Maar ik heb nul komma nul motivatie om die te beginnen, wetend dat ik weer een game vol filler, expositie, en langdradige omwegen ga moeten spelen. Daar kom ik gewoon niet meer aan toe. Horizon en zo idem... Jammer wel
Ik ben nog wel nieuwsgierig naar iets. Het leukste aan gamen vind ik echt dat je een bepaalde vaardigheid leert en daarin beter wordt
Typisch iets voor VR behendigheids games. Type Pistol Whip, Beat Saber, ... Denk aan arcade hallen. Daar werd je toch ook beter in sega rally naarmate je meer speelde? Time Crisis? VR heeft veel vaardigheidsgames waar je jezelf beter voelt worden. Boogschieten, shooters, ritme games, racen! (GT7)