Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Dat is ook het meest logische, omdat ze het nooit georganiseerd krijgen om daar tussenin nog een verdedigingslinie te maken. Dit betekent wel dat Oekraine nog een heel stukje door kan gaan met schoonvegen en heel veel land terug heeft gekregen. Combineer dat met alle materieel dat ingenomen is, en rusland is heel veel kwijt terwijl Oekraine vooral sterker is geworden (afhankelijk natuurlijk van hun eigen verliezen, maar dat zullen we pas achteraf weten).Tens schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:13:
interessante kaart, RU lijkt de verdedigingslinies één rivier verder oostelijk te hebben.
https://www.map.army/?Sha...3618&UserType=RO-3m5usiXF
defmon en warmonitor lijken aan te geven dat UA in de buurt van Lyman nog progressie in noordelijke richting boekt
[Twitter]
[removed]
Wel zal het een combinatie zijn van echt werkende tanks en tanks die al kapot waren en niet meer verder konden rijden. Een gedeelte van de beelden was iig van een plek waar er een stuk of 5 T72's stonden die duidelijk onderhoud nodig hadden.YakuzA schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:47:
[...]
Volgens mij zijn de mensen achter oryx aardig goed in dat onderscheid maken.
Gezien er in 1 filmpje al een 10tal t72’s stonden twijfel ik niet echt aan dat getal van 100 iig.
[removed]
Klopt, echter kunnen die zo de grens over naar Polen gefikst te worden en geüpgraded en ene nieuw kleurtje.redwing schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:51:
[...]
Wel zal het een combinatie zijn van echt werkende tanks en tanks die al kapot waren en niet meer verder konden rijden. Een gedeelte van de beelden was iig van een plek waar er een stuk of 5 T72's stonden die duidelijk onderhoud nodig hadden.
Zag igg Polen die al willen aanmelden als engineers in eigenland om UA te helpen.
Merk hier in NL ook dat Polen echt echt een hekel hebben aan Russen.
We weten de staat niet van die tanks, Misschien deed een deel het niet meer.Prosac schreef op maandag 12 september 2022 @ 20:42:
[...]
Zou het niet weer gewoon een verkeerde vertaling of voorstelling van zaken zijn? Dat men met tanks ook de ifv bedoeld?
Dus dat een BMP ook al tank geteld wordt?
Ik kan eerlijk gezegd niet geloven dat Rusland zo even 100 T-zoveels achter laat..
Verwijderd
Gewoon nog even nagenieten van afgelopen weekend.
5 september
/f/image/FItoLaWsTnW7e7RbqNZYerUM.png?f=fotoalbum_large)
12 september
/f/image/5JU98On8DsvEF5DUQXd8uil3.png?f=fotoalbum_large)
Belangrijke logistieke verbinding met Rusland naar Izyum verbroken
Izyum was een belangrijke uitvalsbasis en een springplank naar twee belangrijke steden (Sloviansk en Kramatorsk) die de Russen moeten veroveren in de Donbas.Deze verbinding is nu weg. Middels een tactische overwinning. En daarmee een strategische overwinning in de strijd om de Donbas.
Ja, het zuiden is ook belangrijk... maar dit is een forse impact op de strijd in de Donbas qua logistiek voor de Russen.
/f/image/ZCbPT1c0rBkqYrLaTc6tz88H.png?f=fotoalbum_large)
Afgaand op de dikke gele lijnen in het grotere gebied
Natuurlijk zullen er kleinere verbindingen zijn maar kijk eens wat de impact is van het wegvallen van de gele verbinding vanuit Belgorod zuidwaarts. De eerstvolgende komt uit Voronezh helemaal buitenom ergens ter hoogte van Luhansk. Als dat de grote wegen en spoorwegen zijn... is dat toch wel een flinke overwinning in het strategische theater.Ja, het zuiden is belangrijk, maar alleen op basis van deze gele lijnen is Rusland eigenlijk Luhansk oblast alweer kwijt in de nabije toekomst.
UA offensive next stop: Svatove en Starobilsk
                                                [ Voor 67% gewijzigd door Verwijderd op 12-09-2022 22:07 ]
heerlijk en ik hoop zo het doorzetVerwijderd schreef op maandag 12 september 2022 @ 21:22:
ik kan het niet laten; ik kijk toch nog even op de kaart, zoals RdW ons aangeraden heeft.
Gewoon nog even nagenieten van afgelopen weekend.5 september
[Afbeelding]12 september
[Afbeelding]
Met een korrel zout nemen dit natuurlijk maar geeft wel een indicatie dat de russen blijkbaar te weinig troepen hebben om lange linies te bewaken.MOSCOW, Sept 12 (Reuters) - A Russian-installed official in Ukraine's Kharkiv region said on Monday that Ukrainian forces had outnumbered Russian and pro-Russian forces by eight times during a lightning counteroffensive over the weekend.
— Idrees Ali (@idreesali114) 12 september 2022
I accept no liability for the content of this post, or for the consequences of any actions taken on the basis of the information provided.
Toch een flink gat in die brug:YakuzA schreef op vrijdag 9 september 2022 @ 11:21:
Rusland heeft blijkbaar/mogelijk de brug ten zuiden van Kupiansk gepoogd op te blazen?
(senkove)
[Twitter]
https://twitter.com/auditor_ya/status/1569317819552079872
In het zuiden gaat misschien nog wat meer gebeuren, zowel in de Donbass als Kherson. Maar hier gaat het denk ik even consolideren worden en dan is het al bijna oktober en begint het regenseizoen meer. Dan stopt alles.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Dat zou ik ook denken maar andere kant denk ik ook dat er gebruik gemaakt gaat worden van de paniek bij de russen. Met een beetje druk heb je kans dat er nog meer in stort hetgeen je nog in een veel betere positie brengt voor de herfst en winter.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 21:40:
Ik denk dat het nu even wat rustiger zal worden. Er is nu een duidelijk natuurlijke frontlijn aangebracht, de Russen zijn vernederd en de Oekraïners hebben waarschijnlijk even tijd nodig om te consolideren. Het voordeel dat de Oekraïners hebben is dat ze met de herfst in aantocht weer een stuk hebben bevrijd en hun betere formaties kunnen gaan verplaatsen naar andere fronten. Achter een rivier kan je mindere kwaliteit troepen stationeren, zeker na wat er afgelopen week is gebeurd.
In het zuiden gaat misschien nog wat meer gebeuren, zowel in de Donbass als Kherson. Maar hier gaat het denk ik even consolideren worden en dan is het al bijna oktober en begint het regenseizoen meer. Dan stopt alles.
Tenzij het allemaal nog sneller gaat maar dat lijkt me wensdenken mijnerzijds. Het blijven heel veel russen met, als ze het tenminste organiseren kunnen, heel veel artillerie en granaten/raketten.
Ja dit was mij zaterdag ook al opgevallen, toen was die artillerie al aardig verstomd. 's middags nam het toch wel weer toe. Mooi dat je de kaart van 5 september ernaast kan leggen. Wat een verschil zeg. Ik had ook wat moeite het voor mijzelf uit te leggen. Waren alle Russen ook op hun telefoons aan het kijkenVerwijderd schreef op maandag 12 september 2022 @ 21:22:
ik kan het niet laten; ik kijk toch nog even op de kaart, zoals RdW ons aangeraden heeft.
Gewoon nog even nagenieten van afgelopen weekend.5 september
[Afbeelding]12 september
[Afbeelding]
Als we het even rationaliseren had de artillerie direct westelijk van Luhansk gewoon kunnen doorgaan, die had geen centje pijn van de aanvallen. Mogelijk zijn ze als een wezenloze met hun artilleriestukken aan het rondsjouwen, waarbij het centraal geleide leger regelmatig met zichzelf in botsing is gekomen. De resolutie van de commando's vanuit de centrale leiding bleek weer eens te grof en te impliciet.
Een long shot: Morgen staat de complete Russische artillerie kluitjesvoetbal te spelen bij Duvanka of zo. Voor zover de lopen niet verbogen zijn geraakt bij de verkeersopstoppingen.
Mooie plaatjes zo samen, vormen bijna een meme.
Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)
Verwijderd
nog twee kaartjes toegevoegd.teacup schreef op maandag 12 september 2022 @ 21:51:
[...]
Ja dit was mij zaterdag ook al opgevallen, toen was die artillerie al aardig verstomd. 's middags nam het toch wel weer toe. Mooi dat je de kaart van 5 september ernaast kan leggen. Wat een verschil zeg. Ik had ook wat moeite het voor mijzelf uit te leggen. Waren alle Russen ook op hun telefoons aan het kijken?
Als we het even rationaliseren had de artillerie direct westelijk van Luhansk gewoon kunnen doorgaan, die had geen centje pijn van de aanvallen. Mogelijk zijn ze als een wezenloze met hun artilleriestukken aan het rondsjouwen, waarbij het centraal geleide leger regelmatig met zichzelf in botsing is gekomen. De resolutie van de commando's vanuit de centrale leiding bleek weer eens te grof en te impliciet.
Een long shot: Morgen staat de complete Russische artillerie morgen kluitjesvoetbal te spelen bij Duvanka of zo. Voor zover de lopen niet verbogen zijn geraakt bij de verkeersopstoppingen.
Mooie plaatjes zo samen, vormen bijna een meme.
het ging me niet om de shelling icons maar om de bevrijde en bezette gebieden.
Forse hap eruit, terug tot aan de rivier.
En daarna kaartje toegevoegd met de rode verbinding van Belgorod naar Izyum.
Laatste plaatje toont eigenlijk geen noemenswaardige gele verbindingen ten oosten van Belgorod zuidwaarts Oekraine in, behalve een dikke verbinding zuidwaarts vanuit Voronezh naar ter hoogte van Luhansk via het kleinere Donetsk westwaarts Oekraine in (niet te verwarren met de grotere oblast-hoofdstad Donetsk verder westwaarts.
Dat was ook mijn conclusie en het wordt min of meer ook bevestigd door UA vanavond. Ze stellen dat de russen hun posities hebben ingenomen achter de rivier, ofwel ze hebben toch weer een soort organisatie weten op te tuigen. Jammer dat het niet meer is ingestort, maargoed.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 21:40:
Ik denk dat het nu even wat rustiger zal worden. Er is nu een duidelijk natuurlijke frontlijn aangebracht, de Russen zijn vernederd en de Oekraïners hebben waarschijnlijk even tijd nodig om te consolideren. Het voordeel dat de Oekraïners hebben is dat ze met de herfst in aantocht weer een stuk hebben bevrijd en hun betere formaties kunnen gaan verplaatsen naar andere fronten. Achter een rivier kan je mindere kwaliteit troepen stationeren, zeker na wat er afgelopen week is gebeurd.
In het zuiden gaat misschien nog wat meer gebeuren, zowel in de Donbass als Kherson. Maar hier gaat het denk ik even consolideren worden en dan is het al bijna oktober en begint het regenseizoen meer. Dan stopt alles.
Verwijderd
Ik kan me echter niet weerhouden om toch te hopen dat ze in Kupyansk toch de rivier overgestoken zullen hebben.
Met het eerdere bericht dat er Russen uit Svatove zouden zijn gevlucht hoop en vermoed en gok ik erop dat UA toch wel actief is aan de oostkant van de rivier en verkenningen uitvoert richting Svatove.
Of op z'n minst een bruggehoofd behoudt aan de andere kant.
Hoeveel weken zijn er redelijkerwijs nog voordat het stopt?DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 21:40:
Maar hier gaat het denk ik even consolideren worden en dan is het al bijna oktober en begint het regenseizoen meer. Dan stopt alles.
Dat zou juist pleiten voor een laatste push, de tegenstander geen kans geven om een tegenaanval op te zetten omdat het regenseizoen dan begonnen is.
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Dit is genoeg. Het is zinloos om je eigen logistieke apparaat te overbelasten. Zeker omdat ze toch al druk zullen zijn in Kherson. Die nieuwe Russische linies zullen ook niet veel voorstellen. De Oekraïners zijn waarschijnlijk nu aan het oogsten dus de tractoren zijn even druk bezig voordat ze alle nieuwe Russische "donaties" kunnen verzamelen.RoD schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:08:
[...]
Dat was ook mijn conclusie en het wordt min of meer ook bevestigd door UA vanavond. Ze stellen dat de russen hun posities hebben ingenomen achter de rivier, ofwel ze hebben toch weer een soort organisatie weten op te tuigen. Jammer dat het niet meer is ingestort, maargoed.
Waarschijnlijk moeten ze nog aardig wat materiaal repareren en de regen gaat een keer komen. Laat ze eerst Kherson ook maar tot een succes brengen alsmede misschien toch nog Lysisansk. Kijk zelf maar op de kaart hoeveel korter dit hun frontlijnen maakt als je de rivieren niet meetelt. Opeens kunnen de Oekraïners dan hun gemechaniseerde formaties concentreren in het midden terwijl er weinig meer van de Russische offensieve slachtkracht over is na deze vernedering.
Als ze inderdaad honderden tanks zijn verloren dan mag je zelf doorrekenen met de volgende getallen:
3 = peloton
9 = compagnie
31/41 = bataljon (verschilt tussen een tank of infanterieregiment)
Regiment heeft een bataljon en een divisie zal drie of vier bataljons hebben in totaal.
Als het er dus echt zoveel zijn, tja dan durf ik wel te stellen dat 1st gardisten tankleger, geen tanks meer heeft. En aangezien de Russen de invasie zelfs al begonnen met zwaar verouderde T-72A tanks in bepaalde eenheden, weet ik echt niet hoe ze die nog moeten vervangen met alle verliezen die ze hebben geleden. De T-62 zagen we al en heeft niks te zoeken op een modern slagveld. Helpt niet dat veel tankbemanningen een voltreffer niet overleven waardoor je de bemanning niet in een andere tank kan zetten...
De offensieve slagkracht is gewoon weg en zo zal het voor meer formaties zijn. Artillerie is niet veel beter omdat ook aardig wat buitgemaakt lijkt te zijn. Belangrijker nog is dat veel lopen waarschijnlijk versleten zijn na maanden aan beschietingen. En als ik een beetje denk hoe de Sovjet-Unie functioneerde, dan weet ik niet of dat een vervanging is die in het veld kan gebeuren. In principe bestaat een artilleriestuk namelijk uit een stalen buis met daarin een tweede buis met de groeven erin geboord. Die kan je eruit halen en vervangen. Idem voor de ontstekingskamer + sluitstuk die je vaak eraf kan schroeven. Met westers geschut kan dat zeker in het veld, met de Russen weet ik het niet zo zeker. Kan goed dat een heel kanon ervoor terug naar de fabriek moet...
Totdat de grond keihard gevroren is en het waarschijnlijk dus -20 is.hoevenpe schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:15:
[...]
Hoeveel weken zijn er redelijkerwijs nog voordat het stopt?
Dat zou juist pleiten voor een laatste push, de tegenstander geen kans geven om een tegenaanval op te zetten omdat het regenseizoen dan begonnen is.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Oekraïnse militairen krijgen serieuze winteruitrusting van de NAVO, hoe denkt Rusland wat rest van z'n leger te laten overleven in die vrieskou? Je zou bijna medelijden krijgen, dan is er geen verdediging meer.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:26:
Totdat de grond keihard gevroren is en het waarschijnlijk dus -20 is.
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Ook met fatsoenlijke uitrusting is -20 of erger geen pretje.hoevenpe schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:38:
[...]
Oekraïnse militairen krijgen serieuze winteruitrusting van de NAVO, hoe denkt Rusland wat rest van z'n leger te laten overleven in die vrieskou? Je zou bijna medelijden krijgen, dan is er geen verdediging meer.
Dat blijft misschien wel een van de meest bizarre dingen van deze hele oorlog. Wie begint er nu een oorlog in februari, in een land dat wereldwijd bekend staat bij iedereen die ook maar iets van militaire zaken weet, als ongelofelijk koud en dan een hele tijd een modderpoel. Het is iets dat ik waarschijnlijk nooit zal begrijpen.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Verwijderd
je noemt wel T-72 en T-62 maar ik herinner me een recent berichtje van Gerashchenko.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:26:
[...]
Dit is genoeg. Het is zinloos om je eigen logistieke apparaat te overbelasten. Zeker omdat ze toch al druk zullen zijn in Kherson. Die nieuwe Russische linies zullen ook niet veel voorstellen. De Oekraïners zijn waarschijnlijk nu aan het oogsten dus de tractoren zijn even druk bezig voordat ze alle nieuwe Russische "donaties" kunnen verzamelen.
Waarschijnlijk moeten ze nog aardig wat materiaal repareren en de regen gaat een keer komen. Laat ze eerst Kherson ook maar tot een succes brengen alsmede misschien toch nog Lysisansk. Kijk zelf maar op de kaart hoeveel korter dit hun frontlijnen maakt als je de rivieren niet meetelt. Opeens kunnen de Oekraïners dan hun gemechaniseerde formaties concentreren in het midden terwijl er weinig meer van de Russische offensieve slachtkracht over is na deze vernedering.
Als ze inderdaad honderden tanks zijn verloren dan mag je zelf doorrekenen met de volgende getallen:
3 = peloton
9 = compagnie
31/41 = bataljon (verschilt tussen een tank of infanterieregiment)
Regiment heeft een bataljon en een divisie zal drie of vier bataljons hebben in totaal.
Als het er dus echt zoveel zijn, tja dan durf ik wel te stellen dat 1st gardisten tankleger, geen tanks meer heeft. En aangezien de Russen de invasie zelfs al begonnen met zwaar verouderde T-72A tanks in bepaalde eenheden, weet ik echt niet hoe ze die nog moeten vervangen met alle verliezen die ze hebben geleden. De T-62 zagen we al en heeft niks te zoeken op een modern slagveld. Helpt niet dat veel tankbemanningen een voltreffer niet overleven waardoor je de bemanning niet in een andere tank kan zetten...
De offensieve slagkracht is gewoon weg en zo zal het voor meer formaties zijn. Artillerie is niet veel beter omdat ook aardig wat buitgemaakt lijkt te zijn. Belangrijker nog is dat veel lopen waarschijnlijk versleten zijn na maanden aan beschietingen. En als ik een beetje denk hoe de Sovjet-Unie functioneerde, dan weet ik niet of dat een vervanging is die in het veld kan gebeuren. In principe bestaat een artilleriestuk namelijk uit een stalen buis met daarin een tweede buis met de groeven erin geboord. Die kan je eruit halen en vervangen. Idem voor de ontstekingskamer + sluitstuk die je vaak eraf kan schroeven. Met westers geschut kan dat zeker in het veld, met de Russen weet ik het niet zo zeker. Kan goed dat een heel kanon ervoor terug naar de fabriek moet...
De Twitter-verwijzing lijkt verwijderd te zijn, maar gelukkig hebben we de foto's nog.
T-80's mostly..!!!!!
                                                Die fotohoevenpe schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:38:
[...]
Oekraïnse militairen krijgen serieuze winteruitrusting van de NAVO, hoe denkt Rusland wat rest van z'n leger te laten overleven in die vrieskou? Je zou bijna medelijden krijgen, dan is er geen verdediging meer.
Anyway, zelf met goede uitrusting is -20 geen walk in the park, er is altijd wel een deel van je lichaam wat koud heeft. Bewegingsvrijheid gaat ook omlaag, etc.
[ Voor 3% gewijzigd door XWB op 12-09-2022 22:46 ]
Verwijderd
simpel: omdat men hoopte een Operatie Danube 1968 te pullen.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:41:
[...]
Ook met fatsoenlijke uitrusting is -20 of erger geen pretje.![]()
Dat blijft misschien wel een van de meest bizarre dingen van deze hele oorlog. Wie begint er nu een oorlog in februari, in een land dat wereldwijd bekend staat bij iedereen die ook maar iets van militaire zaken weet, als ongelofelijk koud en dan een hele tijd een modderpoel. Het is iets dat ik waarschijnlijk nooit zal begrijpen.
in drie dagen klaar.
Dan boeit het niet hoe hard het vriest of dat er daarna regen komt.
Immers, dat konvooi van tientallen mijl zou dan allang in Kyiv Kiev zitten en zich warmen aan het haardvuur terwijl de Oekraieners buiten moeten slapen.
Dat was het plan.
Maar geen enkel plan overleeft het eerste contact met de vijand die wist dat je zou komen...
[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 12-09-2022 22:48 ]
Hetzelfde land dat ook vandaag weer kansloze aanvallen op Oekraïnse linies bij Bakmut en Soledar uitvoert. Zelfs als het de 142e keer wel lukt om een kilometer op te rukken wat is het nut als boven en onder je het front instort?DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:41:
Wie begint er nu een oorlog in februari, in een land dat wereldwijd bekend staat bij iedereen die ook maar iets van militaire zaken weet, als ongelofelijk koud en dan een hele tijd een modderpoel.
Verdeel je troepen over de andere fronten, dit heeft geen enkele zin meer...
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Verwijderd schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:44:
[...]
je noemt wel T-72 en T-62 maar ik herinner me een recent berichtje van Gerashchenko.
De Twitter-verwijzing lijkt verwijderd te zijn, maar gelukkig hebben we de foto's nog.
T-80's...!!!!!
[Afbeelding]
Ik vertik het om echt een onderscheid te maken tussen T-62B, T-72B en T-80. Het was niet mijn idee om drie verschillende tanks die ongeveer even capabel zijn, ongeveer tegelijkertijd te gaan produceren met sommige onderdelen die uitwisselbaar zijn en andere niet. Heb ik het nog niet gehad over updates en verschillende subvarianten...
Maar 1ste gardisten tankleger was voor zover ik weet een T-80 formatie dus.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Jamaar, tis geen oorlog maar een speciale operatie van 3 dagen.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:41:
[...]
Ook met fatsoenlijke uitrusting is -20 of erger geen pretje.![]()
Dat blijft misschien wel een van de meest bizarre dingen van deze hele oorlog. Wie begint er nu een oorlog in februari, in een land dat wereldwijd bekend staat bij iedereen die ook maar iets van militaire zaken weet, als ongelofelijk koud en dan een hele tijd een modderpoel. Het is iets dat ik waarschijnlijk nooit zal begrijpen.
Die propaganda onzin kan me niks schelen. Dit plan was te debiel voor woorden. Dat zei ik eind februari/begin maart al en ik heb geen seconde getwijfeld daaraan. Maar we gaan offtopic.olafmol schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:49:
[...]
Jamaar, tis geen oorlog maar een speciale operatie van 3 dagen.
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.
Denk dat ze werkelijk dachten dat een 'westerse' luchtlanding op Hostomel dit klusje in enkele dagen zou klaren, er geen plan B was en ter plekke verzonnen moest worden.DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:50:
Die propaganda onzin kan me niks schelen.
Een soort Ferrari-pitmuur, maar dan met kernwapens...
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Verwijderd
maar het 3e wel:DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:48:
[...]
offtopic:
Ik vertik het om echt een onderscheid te maken tussen T-62B, T-72B en T-80. Het was niet mijn idee om drie verschillende tanks die ongeveer even capabel zijn, ongeveer tegelijkertijd te gaan produceren met sommige onderdelen die uitwisselbaar zijn en andere niet. Heb ik het nog niet gehad over updates en verschillende subvarianten...
Maar 1ste gardisten tankleger was voor zover ik weet een T-80 formatie dus.
Wikipedia: 3rd Army Corps (Russia)
De T-80's zouden eerst naar Rostov area zijn verplaatst. En houwitsers naar Charkiv area.The 3rd Army Corps is a military formation of the Russian Ground Forces formed in June 2022 to participate in the 2022 Russian invasion of Ukraine.[1] It has a planned strength estimated at 15,500–60,000 personnel, and belongs to the Western Military District.
Maar misschien waren de T-80's inmiddels ook deels aangekomen in Izyum.
Et voila:
Wikipedia: Roman Berdnikov⚡️ Intelligence: Command of Russia’s Western Military District dismissed after series of mass defeats.
As Ukraine’s counteroffensive continues, Russia has changed the leadership of its army’s Western Military District, says Ukraine’s Defense Ministry’s Intelligence Directorate.
According to Ukrainian intelligence, Russian Lieutenant General Roman Berdnikov, who had commanded Russia’s intervention in Syria and was appointed commander of the Western Military District on Aug. 26, was removed from command.
Later reports suggested that Putin fired him 'after just 16 days’ amid major losses in The Kharkiv counteroffensive
[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 12-09-2022 23:03 ]
▪️ Parts of the Russian 3rd army corps that attempted to assist fleeing Kupyansk forces were destroyed and did flee while leaving equipment.
— WarTranslated (@wartranslated) 11 september 2022
Plan A was om Kyiv in te nemen met een luchtlandingsmacht en de boel af te zetten. Plan B was de kolonne om door te trekken naar Kyiv en met een grotere macht de stad in te nemen. Daarna hielden de plannen op, ik schat omdat ze er van uit gingen dat rusland toch niet kon verliezen.hoevenpe schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:56:
[...]
Denk dat ze werkelijk dachten dat een 'westerse' luchtlanding op Hostomel dit klusje in enkele dagen zou klaren, er geen plan B was en ter plekke verzonnen moest worden.
Een soort Ferrari-pitmuur, maar dan met kernwapens...
[removed]
Verwijderd
dat bedoel ik.XWB schreef op maandag 12 september 2022 @ 23:01:
3rd Army Corps zou al deels vernietigd zijn @Verwijderd
[Twitter]
Poppetje is niet voor niets verslagen.
En een aantal T-80's zijn buitgemaakt.
Ja, zelfde model, maar dan iets nieuwer. Ik weet het. Kan er ook niets aan doen dat de Russen zijn blijven voortborduren op dat miserabele model maar ik neem ze niets kwalijk.
Verwijderd
DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:50:
[...]
Die propaganda onzin kan me niks schelen. Dit plan was te debiel voor woorden. Dat zei ik eind februari/begin maart al en ik heb geen seconde getwijfeld daaraan. Maar we gaan offtopic.
hoevenpe schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:56:
[...]
Denk dat ze werkelijk dachten dat een 'westerse' luchtlanding op Hostomel dit klusje in enkele dagen zou klaren, er geen plan B was en ter plekke verzonnen moest worden.
Een soort Ferrari-pitmuur, maar dan met kernwapens...
op zich helemaal niks mis met de aanval op Hostomel. Heeft in het verleden ook gewerkt en waarschijnlijk hadden ze niet het idee dat het mis zou kunnen gaan.redwing schreef op maandag 12 september 2022 @ 23:03:
[...]
Plan A was om Kyiv in te nemen met een luchtlandingsmacht en de boel af te zetten. Plan B was de kolonne om door te trekken naar Kyiv en met een grotere macht de stad in te nemen. Daarna hielden de plannen op, ik schat omdat ze er van uit gingen dat rusland toch niet kon verliezen.
Ze hebben alleen buiten het Oekraiense leger gerekend, dat dit allemaal aan heeft zien komen en tal van maatregelen getroffen had om de boel te ontregelen. O.a. middels acties van de Alpha group special forces van UA.
Ze hadden iets beter naar dat flimpje van Arestovych moeten kijken uit 2019. Ik ga er vanuit dat dit al eerder gepubliceerd zou zijn op TV oid, of waar dan ook publiekelijk in UA. Ik zelf heb het filmpje uiteraard pas na 24 feb 2022 gezien.. maar als het eerder gepubliceerd is geweest, had RF kunnen weten dat de grote lijnen al bekend waren. En ook dat de VS wist dat ze zouden komen.
De FSB heeft UA echter getipt o.a. over de Tsjetsjenen via Hostomel:
During the 2022 Russian invasion of Ukraine, the Alpha group (according to Ukrainian sources) ambushed and wiped out a convoy in northern Kyiv, around Hostomel, composed of Chechen paramilitary (the "Kadyrovtsy") heading to the city
‘Ik wist niet of ik de soldaten moest omhelzen of de hand schudden’
Volkskrant Liveblog
Dit soort berichten worden te alomtegenwoordig om als incidenten af te doen.23:35 12/9/2022
De bewoners van heroverde gebieden in Oost-Oekraïne reageren met bloemen en tranen, verbaasd en opgelucht over de snelle opmars van het Oekraïense leger afgelopen dagen.
‘Ze lieten gewoon hun wapens vallen’, zei een verbouwereerde Olena Matvienko zondag tegen The Washington Post. Voor ze het goed en wel door had, vertrokken de Russische militairen die haar boerendorpje Zaliznychne, zo’n vijftig kilometer van Charkiv, de afgelopen maanden tot een angstaanjagende plek hadden gemaakt, vol kraters en brandende voertuigen. Huilend van geluk vertelt ze de Amerikaanse krant dat ze ‘niet had verwacht dit nog mee te maken’.
Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)
Daar lijkt het soms wel op. Ook nav de berichten dat nieuwe soldaten uit Rusland gewoon niet meer willen gaan.teacup schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 06:42:
Het is allemaal wat irrationeel, maar ik betrap mijzelf op de impressie dat dat Russische leger het besluit voor Poetin aan het nemen is. Op zich is dit gewoon een logisch gevolg van de indirecte top-down commandostructuur waaronder het Russische leger zucht.
‘Ik wist niet of ik de soldaten moest omhelzen of de hand schudden’
Volkskrant Liveblog
[...]
Dit soort berichten worden te alomtegenwoordig om als incidenten af te doen.
Verwijderd
Wut? Ik heb even wat gemist. UA is vanuit Kupyansk toch doorgepushed en zit alweer praktisch bij Svatove en rukt op naar Lyman vanuit het noorden? Te mooi om waar te zijn.
                                                [ Voor 87% gewijzigd door Verwijderd op 13-09-2022 07:38 ]
THere is no evidence supporting this. This is purely based o all the most optimistic rumor
— Def Mon (@DefMon3) 13 september 2022
Ik hoop dat het klopt, maar ik zou graag meer beelden en bevestiging zien.
Toch lijkt het te gebeuren, meerder bronnen laten zien dat de Russen een linie hebben/opbouwen een 20 kmoostelijk van de Oskil river. Betekent wel dat ze al een stukje Luhansk opgeven.user109731 schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 08:38:
Die kaart is nogal optimistisch:
[Twitter]
Ik hoop dat het klopt, maar ik zou graag meer beelden en bevestiging zien.
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Yup, en logischerwijze zullen ze dan het stuk ertussen enigszins verdedigen om die linie goed op te kunnen bouwen, maar wel op zo'n manier dat ze terug zullen gaan naar die linie.Tens schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 08:49:
[...]
Toch lijkt het te gebeuren, meerder bronnen laten zien dat de Russen een linie hebben/opbouwen een 20 km oostelijk van de Oskil river. Betekent wel dat ze al een stukje Luhansk opgeven.
[removed]
Heb genoeg foto's en filmpjes van Oekraïners bij die rivier en bruggen gezien om te weten dat Rusland niet aan de overkant van de Oskil ingegraven zit. Dan zou de westoever door o.a. sluipschutters en artillerie veel te onveilig zijn om rustig selfies te maken.user109731 schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 08:38:
Die kaart is nogal optimistisch.
Waarschijnlijk is een strook ten oosten van de rivier niemandsland, zonder reguliere Oekraïnse troepen maar wel partizanen en SOF om het gebied defacto te controleren. Russisch is het in ieder geval niet meer.
[ Voor 5% gewijzigd door hoevenpe op 13-09-2022 09:32 ]
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Verwijderd
denk dat ze op de noord-zuid lijn langs Svatove gaan zitten. Daar lijkt relief te zijn.hoevenpe schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 09:22:
[...]
Heb genoeg foto's en filmpjes van Oekraïners bij die rivier en bruggen gezien om te weten dat Rusland niet aan de overkant van de Oskil ingegraven zit. Dan zou de westoever door o.a. sluipschutters en artillerie veel te onveilig zijn om rustig selfies te maken.
Waarschijnlijk is een strook ten oosten van de rivier niemandsland, zonder reguliere Oekraïnse troepen maar wel partizanen en SOF om het gebied defacto te controleren. Russisch is het in ieder geval niet meer.
gezien Oekraïne een stevig artilleriearsenaal heeft, wat zijn de kansen dat ze de regen/winter gebruiken om die linies achter rivieren stevig te bestoken en met infantrie over te steken/in te nemen? Gezien als jij niet met tanks kunt rijden, je tegenstander het waarschijnlijk ook niet kan. Of opteren ze er eerder voor ze maar in de ellende te laten zitten en af en toe wat te beschieten om de moraal helemaal de kop in te drukken?DaniëlWW2 schreef op maandag 12 september 2022 @ 22:26:
[...]
Dit is genoeg. Het is zinloos om je eigen logistieke apparaat te overbelasten. Zeker omdat ze toch al druk zullen zijn in Kherson. Die nieuwe Russische linies zullen ook niet veel voorstellen. De Oekraïners zijn waarschijnlijk nu aan het oogsten dus de tractoren zijn even druk bezig voordat ze alle nieuwe Russische "donaties" kunnen verzamelen.
Waarschijnlijk moeten ze nog aardig wat materiaal repareren en de regen gaat een keer komen. Laat ze eerst Kherson ook maar tot een succes brengen alsmede misschien toch nog Lysisansk. Kijk zelf maar op de kaart hoeveel korter dit hun frontlijnen maakt als je de rivieren niet meetelt. Opeens kunnen de Oekraïners dan hun gemechaniseerde formaties concentreren in het midden terwijl er weinig meer van de Russische offensieve slachtkracht over is na deze vernedering.
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
Het een lijkt me het andere niet uitsluiten. Alleen kun je je afvragen wat het dan gaat worden met de restanten aan burgerbevolking aldaar, de kans dat Russen zich netjes laten uithongeren en bevriezen terwijl de burgerbevolking wel blijft leven lijkt me ook niet onmetelijk groot.polthemol schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 10:16:
[...]
gezien Oekraïne een stevig artilleriearsenaal heeft, wat zijn de kansen dat ze de regen/winter gebruiken om die linies achter rivieren stevig te bestoken en met infantrie over te steken/in te nemen? Gezien als jij niet met tanks kunt rijden, je tegenstander het waarschijnlijk ook niet kan. Of opteren ze er eerder voor ze maar in de ellende te laten zitten en af en toe wat te beschieten om de moraal helemaal de kop in te drukken?
Verwijderd
⚡️ COUNTER-OFFENSIVE: 🇺🇦 LOSSES AS OF SEP 13
— Ragnar Gudmundsson 🇮🇸🇺🇦 (@ragnarbjartur) 13 september 2022
65 🇺🇦 equipment losses have been visually confirmed in the counter-offensive, compared to 541 🇷🇺 ones
+3 equipment losses added between days
📈 https://t.co/28XHp1CcEu pic.twitter.com/pL3HOUyids
Goeie ratio
Maar niet dat UA daar nu zit, en al helemaal niet dat die daar een offensief uitvoeren.Tens schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 08:49:
[...]
Toch lijkt het te gebeuren, meerder bronnen laten zien dat de Russen een linie hebben/opbouwen een 20 kmoostelijk van de Oskil river. Betekent wel dat ze al een stukje Luhansk opgeven.
Tijdens de Russische bezetting zijn zeker duizend burgers in Izjoem door geweld omgekomen. De stad in Oost-Oekraïne was sinds 1 april in Russische handen en werd zaterdag door het Oekraïense leger bevrijd. Voor de oorlog telde Izjoem ruim 45.000 inwoners, nu zijn dat er naar schatting 10.000.
Dat maakte Maksim Strelnikov, voorzitter van het stadsbestuur, maandag bekend tijdens een persbriefing. Volgens Strelnikov hebben veel inwoners geleden onder het gebrek aan medische voorzieningen. Circa 80 procent van de infrastructuur van de stad is verwoest. Strelnikov vreest voor de overgebleven inwoners tijdens de winter, omdat hun woningen geen verwarming hebben.
Ik geloof ook niet dat iemand dat al beweerde.TheekAzzaBreek schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 13:31:
[...]
Maar niet dat UA daar nu zit, en al helemaal niet dat die daar een offensief uitvoeren.
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Verwijderd
in navolging op het eerdere kaartje heeft ie een nieuw kaartje waarop de hele frontline alweer opgeschoven is tot aan de noordzuid-lijn van Svatove. Bizar. Zuigt ie dit uit z'n duim, of...?Verwijderd schreef op dinsdag 13 september 2022 @ 07:30:
zou het echt een omwenteling betekenen in Rusland? Of zien de militairen de herfst/winter aan komen en is dat nog minder leuk om met hun kont in Oekraine te zitten in loopgraven? Die zitten liever enigszins warmpjes op hun thuisbasis. In de zomer was het nog te doen maar als je nu nog een contract tekent zit je in december ook nog in UA.
Wut? Ik heb even wat gemist. UA is vanuit Kupyansk toch doorgepushed en zit alweer praktisch bij Svatove en rukt op naar Lyman vanuit het noorden? Te mooi om waar te zijn.
[Afbeelding]
Mooie kaartjes maar waarschijnlijk complete fantasie.
In de comments wordt wel gesproken over een mogelijke rivier-overschrijding bij Borova. Dat is dan wel weer interessant.
IZIUM AXIS: /0300 YTC 14 SEP/ UKR has yet to release figures on the number of RU prisoners taken, but at lease one unit, the 1st Guards Tank Army has been rendered hors de combat, defeated and disarmed, this unit numbers more than 10K men. The extent of this defeat is epic. pic.twitter.com/tZbxfAo89Q
— Chuck Pfarrer | Indications & Warnings | (@ChuckPfarrer) 14 september 2022
[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 14-09-2022 13:27 ]
hey Chuck!
— J. like JJ 🇫🇷 🇺🇦 (@HeliosRunner) 14 september 2022
hold on friend !-))
first, there is still troops fighting up north the Donets river if moving out...
& the 1st Guard tank army was only destroy for a part, they retreated, there is no indication of a total defeat.
only tons of destroyed materials!
cheers!
Dit account was ook de eerste met een draad aan foto's bij de eerste "batch". Lijkt erop dat we vandaag weer een mooie update van Oryx krijgen.Destroyed Russian «Tigers». And thread (again).
— Kriegsforscher (@OSINTua) 14 september 2022
All the photos you have seen for the last few days from Izuim area were taken only at one part of the city.
There is another one and forest (which is dangerous) pic.twitter.com/tMYIr5mW5D
Edit, there we go
[Twitter: https://twitter.com/oryxspioenkop/status/1570021643480612864?t=lr1P6spb7PZ-VAGY1NQYNw&s=19]
[ Voor 16% gewijzigd door RoD op 14-09-2022 14:10 ]
Valt me iedere keer wel op hoeveel er gekanibaliseerd is en sowieso al niet meer reed. Geeft toch wel duidelijk aan dat zelfs het materieel dat ze goed genoeg vonden om te gebruiken waardeloos is onderhouden.RoD schreef op woensdag 14 september 2022 @ 14:09:
We hebben al massa's achtergelaten voertuigen gezien, maar er blijken er nog veel meer te zijn:
[Embed] Dit account was ook de eerste met een draad aan foto's bij de eerste "batch". Lijkt erop dat we vandaag weer een mooie update van Oryx krijgen.
Edit, there we go
[Embed]
[removed]
Hier een analyse met welke voertuigen het zijn.RoD schreef op woensdag 14 september 2022 @ 14:09:
We hebben al massa's achtergelaten voertuigen gezien, maar er blijken er nog veel meer te zijn:
[Embed] Dit account was ook de eerste met een draad aan foto's bij de eerste "batch". Lijkt erop dat we vandaag weer een mooie update van Oryx krijgen.
Edit, there we go
[Embed]
#Ukraine: Russian losses from Izium, #Kharkiv Oblast seem to be never-ending - two damaged Russian Tigr infantry mobility vehicles, a damaged BTR-82A APC and a very rare 2S23 Nona-SVK 120mm gun-mortar were captured there by the Ukrainian army. pic.twitter.com/mMztqsJRQT
— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) 14 september 2022
Verwijderd
⚡️ Zelensky: Balakliia, Izium remind Bucha.
— The Kyiv Independent (@KyivIndependent) 14 september 2022
“The view is very shocking, but it is not shocking for me because we began to see the same pictures from Bucha, from the first de-occupied territories… the same destroyed buildings, killed people,” President Volodymyr Zelensky said.
Right now, being in Kharkiv region, I feel joy and anger.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) 14 september 2022
Joy that hundreds of thousands of Ukrainians are now free.
Anger that so many lives were destroyed, so many people were killed, tortured, raped. That infrastructure and factories were destroyed.
Russia must pay for it.
There are fallen poles all along the road from Kharkiv to Izium. I couldn't figure out what happened. It couldn't have been a blast wave.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) 14 september 2022
It turned out Russians knocked down those poles with tanks to steal batteries and solar panels.
Murderers and looters. pic.twitter.com/lHMscLIGei
[ Voor 20% gewijzigd door Verwijderd op 14-09-2022 15:59 ]
Sommige voertuigen hebben kapotte banden, maar andere hebben helemaal geen wiel meer. Lijkt wel alsof die gebruikt zijn voor reserveonderdelen.RoD schreef op woensdag 14 september 2022 @ 14:09:
We hebben al massa's achtergelaten voertuigen gezien, maar er blijken er nog veel meer te zijn:
[Embed] Dit account was ook de eerste met een draad aan foto's bij de eerste "batch". Lijkt erop dat we vandaag weer een mooie update van Oryx krijgen.
Edit, there we go
[Embed]
"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert
Ten oosten van Izyum en ten westen van Lyman. Vorderingen die nodig zijn om Lyman ook vanuit het westen te kunnen bestoken.Eastern Front Map (September 16)
— Ukraine Battle Map (@ukraine_map) 16 september 2022
Ukrainian Forces have retaken the villages of Studenok and Sosnove located East of the Oskil River 🇺🇦
Russian Forces have controlled both villages for about 100 days pic.twitter.com/0uLJKt4aAO
Een teken dat we nog lang niet alles hebben gevonden/gezien🇺🇦💪Another goodwill gesture
— 🇺🇦 UkraineNewsLive🇺🇦 (@UkraineNewsLive) 16 september 2022
was found in #Kharkov forests.#Ukraine #UkraineRussiaWar #UkraineWar #Ukraina #Ukrainian #ukrainecounteroffensive #UkrainianArmy #Ukrainians pic.twitter.com/mWLCal7yYL
Verwijderd
hier nog een investering van het Russische leger in de Oekraiense commandostructuur:RoD schreef op vrijdag 16 september 2022 @ 16:08:
[Embed] Een teken dat we nog lang niet alles hebben gevonden/gezien
The Armed Forces of Ukraine managed to seize a nearly intact R-149MA1 command post vehicle based on the BTR-80
— Oriannalyla 🇺🇦 (@Lyla_lilas) 16 september 2022
It is used to control troops on the battlefield. pic.twitter.com/18r3revwDT
Leuk om te reverse engineren voor het westen ook, wellicht is het materieel natuurlijk prima of had het zelfs features waar wij niets van wisten (zoals de drang om het voertuig te laten staan en weg te rennen).Verwijderd schreef op vrijdag 16 september 2022 @ 16:41:
[...]
hier nog een investering van het Russische leger in de Oekraiense commandostructuur:
[Twitter]
Maar serieus, ben wel benieuwd of er in de juiste handen wél bruikbaar spul tussen gezeten had.
Voor het westen zijn vooral de EW vehicles interessant, omdat rusland daar wel een voorsprong heeft.FlowSnake schreef op vrijdag 16 september 2022 @ 17:24:
[...]
Leuk om te reverse engineren voor het westen ook, wellicht is het materieel natuurlijk prima of had het zelfs features waar wij niets van wisten (zoals de drang om het voertuig te laten staan en weg te rennen).
Maar serieus, ben wel benieuwd of er in de juiste handen wél bruikbaar spul tussen gezeten had.
Command vehicles zullen niet zoveel spannende dingen bevatten.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
⚡️Kupyansk is completely liberated
— 🇺🇦 UkraineNewsLive🇺🇦 (@UkraineNewsLive) 16 september 2022
As a result of well-coordinated actions, the #KRAKEN unit successfully crossed the Oskol River, which allowed the Ukrainian troops to drive the enemy out of the left-bank part of the city.#Ukraine #UkraineWar #ukrainecounteroffensive pic.twitter.com/KkVWqVeFty
De oostelijke kant van de Oskil bij Kupiansk lijkt nu ook bezet door UA
Is iig de eerste bevestiging die ik zie over de oostkant van de rivier.
[ Voor 20% gewijzigd door YakuzA op 16-09-2022 19:29 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Russian "Starshe Eddy" also confirms the liberation of Kuypans'k's eastern side.
— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated) 16 september 2022
Says Ukrainians continue pushing Rubtsi in the south (possibly to reach Lyman; Rubtsi is tagged on the map attached).https://t.co/yelC2XyoAv pic.twitter.com/tdcNUNjtFr
Zou mooi zijn als ze Lyman van die kant kunnen bereiken
Verwijderd
Ik denk echt dat de Russen wel door hadden dat ze Donetsk gewoonweg niet zouden kunnen veroveren.
I think it's possible the Russians intended to retreat from the Izium area for a while. I do not think the retreat worked out as they planned. I think they are going for defensive positions in the North, unsure where, possibly further south than now pic.twitter.com/QXxnDVuMKC
— Def Mon (@DefMon3) 16 september 2022
Met bloed zweet en tranen hebben ze Severodonetsk kunnen innemen en Lysychansk is eigenlijk gewoonweg prijsgegeven door UA.
Popasna is ook moet bloed betaald maar voor de rest komen ze er gewoon niet door.
Ik denk echt dat ze Izyum verzwakt hebben achtergelaten, werkelijk gelovend dat UA bij Kherson alles zou gaan geven en ze dus daar fors moesten gaan versterken.
Ze hebben uiteraard alsnog niet verwacht dat UA alsnog op de koffie zou gaan komen in Izyum, daar niet van.
Het is een domme fout geweest die ze niet meer zullen kunnen herstellen.
Pidlyman on the east side of the Oskil, just south of Borova is liberated - Ukraine has established another wet crossing over the Oskil pic.twitter.com/i1NFFhdFVv
— Malcontent News (@MalcontentmentT) 18 september 2022
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Een burger die een vlag ophangt aan een huis. nog niet geolocated, en geen militair te zien.hoevenpe schreef op zondag 18 september 2022 @ 11:06:
Visueel bewijs van voortgang aan de oostkant van de Oskil rivier:
[Embed]
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Da's ook waar
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Yatskivka is liberated and confirmed under 🇺🇦 control.
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) 18 september 2022
Fighting resumes in Rubtsi which is right next to Yatskivka
Godspeed 🇺🇦✅ pic.twitter.com/gXuKpIbtKc
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
🇺🇦 established control over the settlements of Krymky and Oleksandrivka. pic.twitter.com/RJFEbeNuYa
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) 19 september 2022
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
De doorgaande weg richting het noord-oosten naar Zarichne is nog open, dus dat is dan wel een slechte omsingelinghoevenpe schreef op maandag 19 september 2022 @ 08:35:
En weer wat opgeschoven, Lyman zou inmiddels omsingeld zijn:
[Twitter]
En richting het noorden richting Stavky?
En richting het westen richting Dobrysheve?
die dorpen die bevrijd worden lijken een stuk meer westelijk te liggen, voor Lyman zal dat voor nu nog niet zoveel betekenen, aangezien die richting noord/noordoost weg zullen vluchten.
[ Voor 26% gewijzigd door YakuzA op 19-09-2022 09:03 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Dat die steden niet gemeld zijn wil niet zeggen dat SOF en andere eenheden daar niet zitten...YakuzA schreef op maandag 19 september 2022 @ 08:59:
De doorgaande weg richting het noord-oosten naar Zarichne is nog open, dus dat is dan wel een slechte omsingeling
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Als de steden niet gemeld zijn, wil dat ook niet zeggen dat ze daar wel zittenhoevenpe schreef op maandag 19 september 2022 @ 09:09:
[...]
Dat die steden niet gemeld zijn wil niet zeggen dat SOF en andere eenheden daar niet zitten...
Denk iig dat ‘omsingeling’ van Lyman niet heel reeel is en dat ze waarschijnlijk wel weer te voet de laatste open wegen gaan nemen.
[ Voor 18% gewijzigd door YakuzA op 19-09-2022 09:11 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Ik denk dat je daar een goed punt aan stipt. Die lijnen zijn niet loopgraven tegenover elkaar waar geen enkele militair overheen kan gaan.hoevenpe schreef op maandag 19 september 2022 @ 09:09:
[...]
Dat die steden niet gemeld zijn wil niet zeggen dat SOF en andere eenheden daar niet zitten...
SOF kan een heel stiek dieper al zitten. Speldenprikjes uitvoeren, verkennen, artillerie aanvragen, etc. De eerste paar km zullen heel erg blurry zijn met diverse eenheden door elkaar heen.
Grofweg geven die lijnen wel de linie aan, maar het is grijs, niet zwart/wit.
Bij filmpjes van bevrijdde steden kijk ik vooral naar wat ik niet zie en hoor, is het er rustig en stil dan mag je ervan uitgaan dat gevechten inmiddels kilometers verderop plaatsvinden. Rustig selfies maken doe je niet met een Russische sniper op 500m...Snow_King schreef op maandag 19 september 2022 @ 09:11:
Ik denk dat je daar een goed punt aan stipt. Die lijnen zijn niet loopgraven tegenover elkaar waar geen enkele militair overheen kan gaan.
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Als SOF aanwezig is betekent dat nog niet dat een gebied onder controle is. SOF zijn kleine teams, die kunnen geen gebied controleren.hoevenpe schreef op maandag 19 september 2022 @ 09:09:
[...]
Dat die steden niet gemeld zijn wil niet zeggen dat SOF en andere eenheden daar niet zitten...
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Maar wel een aanvoerlijn blokkeren en/of terugtrekken heel pijnlijk maken.Tens schreef op maandag 19 september 2022 @ 09:28:
Als SOF aanwezig is betekent dat nog niet dat een gebied onder controle is. SOF zijn kleine teams, die kunnen geen gebied controleren.
Regio Utrecht 1850Wp@79° 3700Wp@259°
Ik las het inderdaad meer als de traditionele omsingeling.hoevenpe schreef op maandag 19 september 2022 @ 09:29:
[...]
Maar wel een aanvoerlijn blokkeren en/of terugtrekken heel pijnlijk maken.
De laatste uitvalswegen zullen inderdaad wel flink onder druk blijven staan daar, ook gezien de geruchten dat UA SOF bij Bilohorivka wel de SD kon oversteken en daar in het bos actief is.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Eén foto viel mij daarbij direct op. Geen specifieke gruwelijkheden, maar een veld + weg in de buurt van Izium.
De hoeveelheid en willekeurigheid van de kraters vertelt hoe waanzinnig veel artillerie er gebruikt is en hoe ongericht dat spul lijkt te werken/te worden ingezet:
                    Verwijderd
dit was ten noordwesten van Sloviansk, ook in de buurt:onkl schreef op maandag 19 september 2022 @ 11:15:
In het NRC van zaterdag een fotorapportage over de bevrijding van Izium.
Eén foto viel mij daarbij direct op. Geen specifieke gruwelijkheden, maar een veld + weg in de buurt van Izium.
De hoeveelheid en willekeurigheid van de kraters vertelt hoe waanzinnig veel artillerie er gebruikt is en hoe ongericht dat spul lijkt te werken/te worden ingezet:
[Afbeelding]
                    Klopt, 70 tot 80 procent mist zijn doel. Dat is het nadeel van 'domme' granaten, je hebt er héél veel nodig om iets kapot te kunnen schieten.onkl schreef op maandag 19 september 2022 @ 11:15:
In het NRC van zaterdag een fotorapportage over de bevrijding van Izium.
Eén foto viel mij daarbij direct op. Geen specifieke gruwelijkheden, maar een veld + weg in de buurt van Izium.
De hoeveelheid en willekeurigheid van de kraters vertelt hoe waanzinnig veel artillerie er gebruikt is en hoe ongericht dat spul lijkt te werken/te worden ingezet:
[Afbeelding]
Verwijderd
plus het gebruik van tapijtbombardementen middels Grads en Smerch. Overigens van beide kanten.XWB schreef op maandag 19 september 2022 @ 11:48:
[...]
Klopt, 70 tot 80 procent mist zijn doel. Dat is het nadeel van 'domme' granaten, je hebt er héél veel nodig om iets kapot te kunnen schieten.
Berichten zoals deze zullen hun ook zenuwachtig maken:hoevenpe schreef op maandag 19 september 2022 @ 08:35:
En weer wat opgeschoven, Lyman zou inmiddels omsingeld zijn:
[Twitter]
https://liveuamap.com/en/...in-donetsk-region-claimed
Dat UA SOF daar achter de linies rondloopt is tov een paar weken terug al verbazend.Occupation authorities in Donetsk region claimed Ukrainian assault repelled at Kreminna
[ Voor 7% gewijzigd door YakuzA op 19-09-2022 12:25 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
prachtige foto!onkl schreef op maandag 19 september 2022 @ 11:15:
In het NRC van zaterdag een fotorapportage over de bevrijding van Izium.
Eén foto viel mij daarbij direct op. Geen specifieke gruwelijkheden, maar een veld + weg in de buurt van Izium.
De hoeveelheid en willekeurigheid van de kraters vertelt hoe waanzinnig veel artillerie er gebruikt is en hoe ongericht dat spul lijkt te werken/te worden ingezet:
[Afbeelding]
Als er veel is ontploft, dan zal ook nog veel onontploft daar liggen. Lijkt me benauwend om als boer daar in de omgeving te gaan ploegen, zaaien en oogsten van.. boemkool..
behoorlijk eindje in nog rood gebied!YakuzA schreef op maandag 19 september 2022 @ 12:24:
[...]
Berichten zoals deze zullen hun ook zenuwachtig maken:
https://liveuamap.com/en/...in-donetsk-region-claimed
[...]
Dat UA SOF daar achter de linies rondloopt is tov een paar weken terug al verbazend.
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Ja, en afgeslagen. Hopelijk was het ook alleen een speldenprikje om te zien hoe ze zouden reageren. Als het al een echt offensief was, dan is het wel een winst voor de Russen.
Verwijderd
Dat zal waarschijnlijk niet waar zijn, maar het rommelt wel in de omgeving want in Kreminna kom je ook niet zo.
Van wat ik daar gezien had (via hun eigen twitter filmpjes), zijn ze met groepjes van ca 10 over de rivier heen gezet met normale equipment en anti-tank equipment om daar vanuit het bos alle supply lines te frustreren.dangerousp schreef op maandag 19 september 2022 @ 14:10:
[...]
Ja, en afgeslagen. Hopelijk was het ook alleen een speldenprikje om te zien hoe ze zouden reageren. Als het al een echt offensief was, dan is het wel een winst voor de Russen.
Met zo'n groepje een dorp als Kreminna innemen zonder degelijkse support van achteruit lijkt me idd iets teveel gevraagd.
[ Voor 3% gewijzigd door YakuzA op 19-09-2022 14:15 ]
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
De meeste kaarten hebben Bilohorivka nog op contested staan. Maar het lijkt er op dat in die regio voorwaartse beweging mogelijk is, geruchten genoeg tenminste. Terwijl 50 km zuidelijker ze bijna dagelijks een klein stukje achteruit moeten.Verwijderd schreef op maandag 19 september 2022 @ 14:11:
de geruchten gaan de ronde dat Lysychansk bevrijd zou zijn en Severodonetsk binnenkort volgt.
Dat zal waarschijnlijk niet waar zijn, maar het rommelt wel in de omgeving want in Kreminna kom je ook niet zo.
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
De vraag is dan of het hier gaat om een aanval waarbij wat equipment is gesloopt en ze dan verder zijn getrokken, of dat het echt om een afgeslagen aanval gaat (groepje uitgeschakelt)YakuzA schreef op maandag 19 september 2022 @ 14:12:
[...]
Van wat ik daar gezien had (via hun eigen twitter filmpjes), zijn ze met groepjes van ca 10 over de rivier heen gezet met normale equipment en anti-tank equipment om daar vanuit het bos alle supply lines te frustreren.
Met zo'n groepje een dorp als Kreminna innemen zonder degelijkse support van achteruit lijkt me idd iets teveel gevraagd.
[removed]
Verwijderd
⚡️Bilohorivka village in Luhansk region has been liberated and is controlled by Ukraine, - head of Luhansk Military administration Serhii Haidai.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) 19 september 2022
Glory to Heroes!
                                                [ Voor 69% gewijzigd door Verwijderd op 19-09-2022 16:13 ]
Zullen ze vandaaruit eerst naar het noorden trekken zodat ze Lyman kunnen afsnijden, of direct voor Sverodonetsk gaan?
Verwijderd
why not both?dangerousp schreef op maandag 19 september 2022 @ 18:58:
[...]
Zullen ze vandaaruit eerst naar het noorden trekken zodat ze Lyman kunnen afsnijden, of direct voor Sverodonetsk gaan?
Lyman wordt vanuit de westkant waarschijnlijk wel omsingeld.
Ik zou doorgaan naar Lysychansk en Kreminna. High ground en de grotere pas afsnijden van de lijn Lyman-Svatove.
Maar goed, UA verrast wel vaker. Ben benieuwd wat zij gaan doen.
jouw gok is net zo goed als de mijne. UA staat al aan de zuidkant van Lyman, en is druk bezig om vanuit het westen door te drukken. Alles is afhankelijk van wat en hoeveel waar staat, en hoe gevechtsgereed en bevoorrading van alles is. Ik zou naar het noorden de nieuwe verdedigingslijn van de Russen opzoeken zodat er meer een recht front gecreëerd wordt, en de kans van omtrekkende bewegingen kleiner wordt. maar ik ben ouderwetsdangerousp schreef op maandag 19 september 2022 @ 18:58:
[...]
Zullen ze vandaaruit eerst naar het noorden trekken zodat ze Lyman kunnen afsnijden, of direct voor Sverodonetsk gaan?
if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor
Lyman Area Frontline Situation:
— WarMonitor🇺🇦 (@WarMonitor3) 19 september 2022
Near the Oskil River fighting continues around Rubtsi and Ukrainian forces are assaulting Korovii Iar.
Near Lyman Ukrainian forces are attacking south of Lyman and are attacking to the towns north west of Lyman (Novoselivka and Drobysheve) pic.twitter.com/pVo0GdnPpG
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
De NOS meldt op basis van TASS:
Zou dan vermoedelijk gaan om deze plaats:Ook zo'n 40 kilometer noordelijker, in Krasnoritsjenske, zetten Oekraïense troepen het tegenoffensief voort. Volgens het Russische staatspersbureau Tass zijn er bij een Oekraïense aanval zeven mensen om het leven gekomen.
Google Maps
Lijkt me niet dat de reguliere troepen daar al staan, maar duidt net als bij die verhalen over Kremmina dat er blijkt SOF units achter de linies bezig zijn.
There are reports that Ukrainian forces entered #Drobysheve at NW from #Lyman.
— Gregor Martin (@Guderian_Xaba) 22 september 2022
De kaart van ISW geeft ook aan dat gisteren volgens Russische bronnen een deel van deze plaats in Oekraïnse handen was.
Er zijn ook weer geruchten over Lyman. Even afwachten
East of Kupyansk heavy fighting continues around settlements towards the east.
— WarMonitor🇺🇦 (@WarMonitor3) 21 september 2022
Russian forces are attempting some unsuccessful counteroffensives to slow the advance of Ukrainian forces. pic.twitter.com/TTOx9oC93o
                    Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
 
                                                            Dit topic is gesloten.
                                                     ![]()