Aha, ik had ingezet op het kostenloze spoor, nog als nalevering omdat ik ervanuit was gegaan dat de Elga standaard mét printje geleverd zou worden. Wellicht is dat een deel van het probleem
Ik weet idd het art. nummer waar het om gaat.
[Voor 63% gewijzigd door Geronimoos op 21-01-2022 11:22]
@Geronimoos @number3
Het Bluetooth printje is standaard bij de Elga.
Ik heb het ook nog niet. Volgens mijn installateur ETA medio februari kosteloos.
Maar als het wel te bestellen is bij technische unie dan ga ik mijn installateur even aansporen om wat druk bij remeha uit te oefenen.
Hoe kom je daarbij? Ik heb juist bij installatie te horen gekregen dat ik een ELGA heb zonder bluetooth. Aan de binnenkant van de kap van je Elga kan je zien of ie standaard uitgeleverd is of niet.
Een ding is zeker de smart antenne print is gewoon bestelbaar en hoeft niet te wachten 👀
Echter als je goede afspraken met je installateur hebt, gewoon aansporen.
De metingen met OTGW op de ELGA ACE 4kw doen hun werk... En nu zie ik een verdacht patroon op Ta (HM001). Dit in combinatie met de WAR+RT+naregeling, via de eTwist die uiteraard werkt via Opentherm.
(sorry, verkeerd forum: hoe verwijder ik deze post?
[Voor 74% gewijzigd door edkok op 24-01-2022 10:54]
@number3 Ik heb er nog 1..
Eerst de simpele: ik heb dus een eTwist via de OT gateway op de OTGW. De door de eTwist gemeten kamertemp (CM030) gaat vaak terug naar onder de 5 graden (zaagtanden), terwijl je op het display van de eTwist dat niet ziet.
Ik heb een andere eTwist gebruikt en die deed precies hetzelfde.
Zien andere forumleden dat ook?
De moeilijke dan:
Ik gebruik als regelstrategie de WAR + naregeling met eTwist met een correctie van 2. De regelstrategie kan je via de eTwist instellen, de correctie moet op de Elga Ace.
Ik zie bij gelijke instellingen (in de nachtverlaging) een ander HM001 verloop (Ta WP) , de rode cirkel rechts, vergeleken met de nacht ervoor (cirkel links). De nachttemp's zijn vergelijkbaar, het setpunt ook (HM003).
Enige verschil is dat de nachtverlaging rechts blijkbaar even nodig vond dat HM003 naar minimaal ging, de groene cirkel. Daarna ging HM003 weer als een speer omhoog. Het gevolg was een nachtelijk gasverbruik van ca 1,5 kuub terwijl dat niet nodig was.
Is het toeval dat dit gebeurt net in een terugval van CM030?
Blijkbaar vindt de Elga Ace een te grote sprong in HM003 (setpunt Ta WP) heel eng en gaat als een bezetene hulp zoeken van de backup, dus CV. Met die zaagtanden in HM001 Ta als gevolg.
Ik heb nu sinds 2 dagen, na dit geval, als test de regelstategie op volledig WAR gezet en op een vlakke stooklijn met hoog voetpunt gezet. Die verlaag ik dan handmatig met een paar graden in de nacht. Daarmee zie ik geen vreemd backup gedrag van de CV ketel. Blijkbaar "doet" de eTwist, via OT, zaken die het daglicht niet verdragen kan
Uiteraard wil ik weer terug naar WAR + naregeling maar dan moet ik wel op de eTwist kunnen vertrouwen.
Zijn er forumleden die goede ervaringen hebben met ander OT thermostaten in combinatie met de Elga Ace?
NB: de Elga Ace codes heb ik in Domoticz zelf benoemd, die komen niet standaard uit OTGW.
@edkok ik ie hetzelfde gedrag van de Troom (room temperature).
Ik heb al eens gevraagd aan mijn installateur wat dat is. Zijn verhaal is dat het de Elga Ace defrost cyclus is. Snap zelf niet waarom de eTwist zich daarmee bezig zou moeten houden. Dus voor mij is het nog steeds een raadsel waarom er teruggeregeld wordt naar circa 4C door de eTwist op de OpenTherm kant, terwijl op het display gewoon braaf de gewenste temperatuur blijft staan.
Voor je tweede punt moet ik zelf even proberen te snappen wat je nu doet en ziet.
[Voor 28% gewijzigd door number3 op 25-01-2022 16:44. Reden: aanvulling in reactie]
Ik ben er achter gekomen waar het vreemde gedrag waarschijnlijk vandaan kwam.. het spelen met het OTGW CS commando.
Paar dagen gelegen toevallig (weer) gedaan en ik zag hetzelfde gedrag in de nacht: zaagtanden in de Ta HM003 om het kwartier die van 27,9 C naar ca 40 C of daarboven. Een toename in gasgebruik (2 kuub die nacht, normaal bijna niets bij deze buitentemp) en een afname in kWh (van meestal 5-6 bij deze buitentemp naar 1-2).
Als ik het goed begrijp overrule je daarmee de AP063 van de Elga Ace (Max CV aanv Setpunt) en die staat op 55 C bij mij. Ik dacht, laat ik eens CP=50 geven. Want dan heb ik niet zoveel nodig. Op het eerste gezicht gebeurde er niet veel maar later in de monitor zag ik dus weer die zaagtand. En het huis wordt er dus veel minder efficiënt door verwarmd.
Ik heb de Elga een restart gegeven door de stekker er even uit te halen. Daarna weer normaal.
Vandaag achter de installateur aan gebeld die veel te druk is. De BT printplaatjes voor de Elga zijn binnen en worden binnenkort geplaatst. Niks geen extra rekening van EUR 75.
Heel gek. Laten we dan hopen dat we met deze discussie andere Elga eigenaren kunnen helpen gratis hun module te krijgen.
Voor nu op naar de volgende stap, het gaan uitlezen van data!
Bij mij zat er vanaf de levering al BT in. Bereik is hier niet denderend. EA hangt op zolder. Tot in het trapgat 1 verdieping lager nog ontvangst daarna niet meer. Uitlezen met de service app is erg handig.
Bedenk dat als je een Opentherm thermostaat aan de EA hangt, dat de settings die je met deze app leest niet hetzelfde hoeven te zijn. Bijvoorbeeld CP210, voetpunt stooklijn dag. Met de eTwist in OT stand is dat bij mij anders dan als ik CP210 aflees in de service app...
@DeltaT In de service app staat, onder actuele waarden > 0/1 (laatste tab) CM140 "OT aanwezig?" op Ja. Ik neem aan dat dit de herkenning is.
Nog iets bijzonders: de eTwist in RBUS of OT stuurt een beperkt aantal CP parameters aan. Waarschijnlijk vanwege de beperkte functies op de eTwist. Zo werkt CP240 (ruimte invloed ) niet met de eTwist aangesloten. Ik kan 'm aanpassen op de EA maar heeft geen effect. Zo ook CP070 en CP220 (nacht stooklijn)
EDIT: van mijn leverancier: wij hebben getest de eTwist in RBUS met de EA en wij zien dat een wijziging van CP210 (voetpunt dag) via de eTwist ook zichtbaar is op de EA. Andersom de CP210 aanpassen op de EA is ook zichtbaar op de eTwist. Maar dit werkt niet met CP220 en CP070 (t.b.v stooklijn 's nachts)
Heeft iemand toevallig de iSense , want die kan veel meer..
[Voor 23% gewijzigd door edkok op 18-02-2022 12:11]
@DeltaT Nee, de koppeling tussen EA en CV ketel is AAN/UIT. Dit omdat volgens mijn installateur mijn type CV ketel (Intergas Prestige CW 6) niet goed samenwerkt met de EA in OT modus.
Door de CV max temp op 50 te zetten voorkom ik dat de ketel te grof warmte in het systeem pompt. Dit stel ik dus in op de Intergas, niet op de EA.
@edkok Heb ook die van mij op 45 gezet, wat is de minimale vermogen van de intergas?
Die OT is toch implementatie gevoelig… daarom ook mijn vraag, zou zo maar kunnen dat heel wat verwarrende waarden door de bus gaan.
Heb mijn BT module nog niet…
@stuffer Ik vraag me af of de iSense een lagere nacht stooklijn ondersteunt. Volgens de handleiding van de iSense zit er wel een nachtstooklijn in (paragraaf 11.3 Stookgrens nacht van de RTC uitvoering).
Alleen staat er ook "Stookgrens nacht: buitentemperatuur waarboven de cv uitgeschakeld is gedurende de nacht."
En dat uitschakelen is dus niet de bedoeling. Ik wil een nachtstooklijn die het voetpunt van de stooklijn verlaagd naar een in te stellen punt.
Heb je ervaring met de iSense met een stookgrens nacht waarbij de ketel gewoon wat minder hard stookt? Dat effect werkt niet met een gewoon klokprogramma ('s nachts 1 graad lager") want de eTwist gaat dan te grof met de Ta om.
[Voor 19% gewijzigd door edkok op 22-02-2022 14:45]
@DeltaT Bedoel je minimale aanvoertemperatuur of minimaal vermogen? Ik heb alleen de aanvoer verlaagd, niet het vermogen. Met de laatste heb ik wel eens wat getest (verlagen), maar leek tot meer verbruik (?) te leiden. De minimale Ta ligt tussen 10C-60C van deze ketel.
Minimaal vermogen is afhankelijk van het type ketel. De Prestige CW6 kan minimaal 7kW (=25%). Dat wordt bij die van mij gedaan door het toerental van de ventilator te wijzigen.
Mijn installateur zegt het volgende over de AAN/UIT inregeling van de EA <> Intergas: "De Elga Ace geeft zo nu en dan storingen als deze OT is aangesloten met een Intergas apparaat, dit is niet met elk type zo, maar wel met de meeste. Om storingen te voorkomen is deze aan/uit aangesloten. Intergas wil namelijk andere parameters zien voor bepaalde instellingen dan Remeha en dit is niet te omzeilen."
@edkok maximale aanvoer temperatuur, op een moderne modulerende ketel is aan het vermogen zitten niet echt productief, behalve als je afgifte zeer laag is.
Dat bedoel ik met implementatie gevoelig, mijn Atag Q serie doet niet aan OT dus Aan/Uit is de enige optie en komt ook op 7kW minimum.
Een kleine update vanuit mijn kant. De installateur gaat eerst zelf thuis testen met de BT unit, vervolgens gaat deze bij mij geplaatst worden.
Dan wat anders. Ik heb me een tijdje geleden opgegeven voor Demoproject Hybride https://www.demoprojecthybride.nl/. Voor dit project wordt de wp met sensoren vol gehangen en wordt deze helemaal doorgemeten. Data wordt inzichtelijk, ook voor jou als eigenaar. Plus mogelijk nog EUR 500 project vergoeding. Dit werd eerder afgewezen, maar door het tekort aan warmtepompen ben ik toch benaderd of ik mee wil doen. Dus voor wie geïnteresseerd is; check de link en misschien kan je ook mee doen?
Een korte update vanuit mijn kant. De BT module is inmiddels geinstalleerd. Was 5 minuten werk dus was benieuwd wat mijn installateur allemaal eerst nog "moest testen". Maar goed. Inmiddels dus de Elga via BT uit te lezen dmv de "Smart Service" app. Helaas alleen actuele waardes en naar mijn idee heb ik nog niet alle parameters voorbij zien komen.
Ik zal kijken of ik komende week enkele screenshots kan delen.
De set voor Demo Project Hybride heb ik nog niets van gehoord.
@number3 Hoe draait dit bij jou? Is trouwens de slimme meter noodzakelijk voor de werking? Dit aangezien ik een digitale meter heb, zonder het "slimme" erin. Ik ben benieuwd!
Groeten,
Ralph
[Voor 4% gewijzigd door RalphAM op 10-04-2022 20:45]
@RalphAM yep, tot op heden kan ik het alleen uitlezen met de smart service app, volgens mij kan ik wel ook parameters instellen, maar heb er nog geen manier voor gevonden.
Ik heb de slimme meter in mijn opstelling uitgelezen, en het verbruik van de elga meet ik met een eenvoudige shelly, zodat ik het verbruik van de warmtepomp goed kan zien.
Ik ben nog bezig met de modbus print, die is er wel, maar niet vrijgegeven.
En de set van apparatuur heb ik intussen ontvangen, om te installeren, nu nog mijn installateur weer op bezoek krijgen om de boel te installeren.
@number3 welke shelly heb je? Gebruik zelf de 1pm met de 3 temperatuur sensoren voor Ta Tr Elga en Tr CV. Geeft goede inzicht in de momenten van de CV bij verwarming.
Heb je de Elga 4 of 6? Bij mij de 6 trekt ie soms wel meer dan de 2,5 kW wat de shelly plug S aan kan. In de standbij stand is het bij mij 7,5 W. Met pomp aan 21.
[Voor 22% gewijzigd door DeltaT op 19-04-2022 00:26]
Weer iets bijzonders dat de OTGW meet. Sinds een paar maanden is geen warmte vraag meer nodig en verbruikt de Elga Ace 4kw dagelijks ca 0,4 kWh. Staat dan ook op zomerstand / standby.
Dat is niet vreemd. Vreemd is de meting via OTGW van Ta. Grofweg elk etmaal wordt de Ta verhoogd naar ca 35 graden. Nogmaals, er is geen warmtevraag, dus mij een raadsel waarom Ta grofweg elk etmaal even een schop krijgt. Omdat het tijdstip voorspelbaar is ben ik naast de CV en Elga Ace binnenunit gaan zitten. En ja wel: op het verwachte tijdstip springt de klep open en stroomt warm CV water van de ketel naar de Elga en zo de leidingen in. De CV ketel springt daarbij heel kort (minder dan een minuut) aan.
Nog iets vreemds: de slimme meter detecteert het gasverbruik niet, terwijl de CV ketel toch echt even aanslaat. Misschien is het verbruik zo klein dat het onder een bepaalde limiet van Domoticz zit..
Mijn installateur heeft met Remeha contact opgenomen en Remeha kent dit proces niet!
Wie heeft nog meer een dagelijks Ta verhoging zonder warmte vraag? Mijn ketel is een Intergas CW6 Prestige via AAN/UIT geschakeld met de Elga.
edkok schreef op maandag 20 juni 2022 @ 16:52:
Weer iets bijzonders dat de OTGW meet. Sinds een paar maanden is geen warmte vraag meer nodig en verbruikt de Elga Ace 4kw dagelijks ca 0,4 kWh. Staat dan ook op zomerstand / standby.
Dat is niet vreemd. Vreemd is de meting via OTGW van Ta. Grofweg elk etmaal wordt de Ta verhoogd naar ca 35 graden. Nogmaals, er is geen warmtevraag, dus mij een raadsel waarom Ta grofweg elk etmaal even een schop krijgt. Omdat het tijdstip voorspelbaar is ben ik naast de CV en Elga Ace binnenunit gaan zitten. En ja wel: op het verwachte tijdstip springt de klep open en stroomt warm CV water van de ketel naar de Elga en zo de leidingen in. De CV ketel springt daarbij heel kort (minder dan een minuut) aan.
Nog iets vreemds: de slimme meter detecteert het gasverbruik niet, terwijl de CV ketel toch echt even aanslaat. Misschien is het verbruik zo klein dat het onder een bepaalde limiet van Domoticz zit..
Mijn installateur heeft met Remeha contact opgenomen en Remeha kent dit proces niet!
Wie heeft nog meer een dagelijks Ta verhoging zonder warmte vraag? Mijn ketel is een Intergas CW6 Prestige via AAN/UIT geschakeld met de Elga.
@edkok Gokje: wellicht draait de WP elke 24 uur om de pomp(en) enzo op vastzitten te voorkomen. Dat doen veel CV installaties standaard ook (althans mijn oude Atag deed dat, dergelijke schakelingen zitten ook vaak op speciale pompschakelaars (ook om vast zitten te voorkomen).
Ik heb het even geprobeerd en bij de eerste poging krijg ik een 401
code:
1
2
3
4
5
2022-07-06 06:50:18 ERROR (SyncWorker_3) [custom_components.bdr_thermostat.BdrAPI] ERROR with post request to https://remoteapp.bdrthermea.com/user/baxi/login: 401
2022-07-06 06:50:18 ERROR (MainThread) [homeassistant.config_entries] Error setting up entry BDR Thermostat for bdr_thermostat
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/__init__.py", line 57, in async_setup_entry
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/BdrAPI.py", line 46, in bootstrap
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/BdrAPI.py", line 73, in _login
Hoewel ik de user/baxi in the url nog wel verdacht vind, dus misschien is daar nog wel wat te fixen.
Ik heb de url even gewijzig nu krijg ik een 403, maar misschien heb ik nog wat anders fout gedaan:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2022-07-06 07:06:41 ERROR (SyncWorker_3) [custom_components.bdr_thermostat.BdrAPI] ERROR with post request to https://ruapi.remoteapp.bdrthermea.com/v1.0/pairings: 403
2022-07-06 07:06:41 ERROR (MainThread) [homeassistant.config_entries] Error setting up entry BDR Thermostat for bdr_thermostat
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/__init__.py", line 57, in async_setup_entry
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/BdrAPI.py", line 47, in bootstrap
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/BdrAPI.py", line 90, in _pair
2022-07-06 07:09:14 ERROR (SyncWorker_7) [custom_components.bdr_thermostat.BdrAPI] ERROR with post request to https://ruapi.remoteapp.bdrthermea.com/v1.0/pairings: 403
2022-07-06 07:09:14 ERROR (MainThread) [homeassistant.config_entries] Error setting up entry BDR Thermostat for bdr_thermostat
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/__init__.py", line 57, in async_setup_entry
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/BdrAPI.py", line 47, in bootstrap
File "/config/custom_components/bdr_thermostat/BdrAPI.py", line 90, in _pair
edkok schreef op maandag 20 juni 2022 @ 16:52:
Weer iets bijzonders dat de OTGW meet. Sinds een paar maanden is geen warmte vraag meer nodig en verbruikt de Elga Ace 4kw dagelijks ca 0,4 kWh. Staat dan ook op zomerstand / standby.
Dat is niet vreemd. Vreemd is de meting via OTGW van Ta. Grofweg elk etmaal wordt de Ta verhoogd naar ca 35 graden. Nogmaals, er is geen warmtevraag, dus mij een raadsel waarom Ta grofweg elk etmaal even een schop krijgt. Omdat het tijdstip voorspelbaar is ben ik naast de CV en Elga Ace binnenunit gaan zitten. En ja wel: op het verwachte tijdstip springt de klep open en stroomt warm CV water van de ketel naar de Elga en zo de leidingen in. De CV ketel springt daarbij heel kort (minder dan een minuut) aan.
Nog iets vreemds: de slimme meter detecteert het gasverbruik niet, terwijl de CV ketel toch echt even aanslaat. Misschien is het verbruik zo klein dat het onder een bepaalde limiet van Domoticz zit..
Mijn installateur heeft met Remeha contact opgenomen en Remeha kent dit proces niet!
Wie heeft nog meer een dagelijks Ta verhoging zonder warmte vraag? Mijn ketel is een Intergas CW6 Prestige via AAN/UIT geschakeld met de Elga.
Is dat de OTGW meting of de echte verbruik? Op mijn 6kW kom ik op 0,178 per dag met inderdaad een piekje van 7,8 naar 8,6 W af en toe max een per dag.
@hawk88 Kun je de inlog codes delen svp? Want ik wil dat ook wel eens proberen om dit in mijn HA aan de praat te krijgen. Al hoewel in nog wel een hulpeloze beginner ben in HA :-)
@hawk88 Gelukt, Bedankt!
Vandaag via de repo (github) de bestanden binnen gehaald. Daarna een custom map gemaakt in HA die draait in Docker op mijn Synology, alles gekoppeld en tot het draait.
Maar nu wil in natuurlijk wel wat meer informatie eruit peuteren. Meest belangrijkste voor mij nu is de temperatuur van het water in de boiler. Ik heb alleen geen idee hoe ik dat eruit tover en wellicht heb jij dit niet in je magic box ;-) opgenomen.
Dus als je nog tips kan aanreiken maak je mij en wellicht andere helemaal blij,
Je moet waarschijnlijk met een auth bearer token de request doen. Niet alleen met je username en wachtwoord
edit:
Je moet idd met een authenticatie token een request doen. Maar het lijkt er op dat eigenlijk alle interessante dingen die mogelijk zijn al uitgelezen worden. Misschien dat de energie consumptie nog wel aardig zou zijn.
Oh en de parameters zouden ook nog interessant kunnen zijn
edit2:
Zou wel leuk zijn om dit als een Energy sensor toe te voegen voor in het energie dashboard.
edit3:
Het is ook mogelijk om de stooklijn uit te lezen en aan te passen:
[Voor 103% gewijzigd door hawk88 op 20-09-2022 21:04]
edit:
Je moet idd met een authenticatie token een request doen. Maar het lijkt er op dat eigenlijk alle interessante dingen die mogelijk zijn al uitgelezen worden. Misschien dat de energie consumptie nog wel aardig zou zijn.
Oh en de parameters zouden ook nog interessant kunnen zijn
Klopt het dat bij het uitlezen van de etwist dit via de remeha site gaat. Kortom de etwist doet een phone home naar Apeldoorn en die data lees je uit via de api?
Of connect je direct naar je etwist (waarbij de etwist niet naar buiten praat)?
edit:
Je moet idd met een authenticatie token een request doen. Maar het lijkt er op dat eigenlijk alle interessante dingen die mogelijk zijn al uitgelezen worden. Misschien dat de energie consumptie nog wel aardig zou zijn.
Oh en de parameters zouden ook nog interessant kunnen zijn
Ik heb vorige week mijn Elga binnen gehad. hij moet alleen koudetechnisch nog worden aangesloten.
Ik ga hem gebruiken met mijn Tado. nu hoor ik verschillende verhalen over het aansluiten hiervan. (aan/uit of modulerend)
Ik wil dit dus gaan monitoren en ik zie hier mooie grafiekjes voorbij komen temperatuur en stroomverbuik.
Waar monitoren jullie dit mee?
Ik heb zojuist via HACS de api gedownload, maar ik mis ergens de stap om te koppelen aan de etwist. In de documentatie wordt gesproken over:
'Set configuration parameter as in your BDR app', maar ik kan dat config menu nergens vinden. In mijn sidebar zie ik HACS en daarin de 'integrations' en daarin staat BDR. Ook in Settings, Devices & Integrations staat onder HACS een BDR service toegevoegd.
Spreekt voor zich dat ik nog een leek ben op dit gebied, waar kan ik deze instellingen doen?
'Set configuration parameter as in your BDR app', maar ik kan dat config menu nergens vinden. In mijn sidebar zie ik HACS en daarin de 'integrations' en daarin staat BDR. Ook in Settings, Devices & Integrations staat onder HACS een BDR service toegevoegd.
Spreekt voor zich dat ik nog een leek ben op dit gebied, waar kan ik deze instellingen doen?
Settings > devices & services
Grote knop "add Integration" en dan BDR..
Dan moet dat menu opkomen
[Voor 3% gewijzigd door hawk88 op 08-10-2022 08:16]
Bedankt voor het testen. De andere setting ga ik inbouwen als ik zelf de elga ace heb en de etwist. Die hebben geen haast. Deze wel omdat je eindelijk vanaf dag 1 de data vastlegging wilt hebben in home assistant. Ik mis wel de gegenereerde warmte als waarde.
BlueSS50 schreef op maandag 3 oktober 2022 @ 15:20:
Ik heb vorige week mijn Elga binnen gehad. hij moet alleen koudetechnisch nog worden aangesloten.
Ik ga hem gebruiken met mijn Tado. nu hoor ik verschillende verhalen over het aansluiten hiervan. (aan/uit of modulerend)
Ik wil dit dus gaan monitoren en ik zie hier mooie grafiekjes voorbij komen temperatuur en stroomverbuik.
Waar monitoren jullie dit mee?
Ik heb geen BT module maar wel de Gateway-30
Heb jij de Gateway-30 later gekocht en zelf aangesloten? Ben benieuwd naar de resultaten!
Bedankt voor het testen. De andere setting ga ik inbouwen als ik zelf de elga ace heb en de etwist. Die hebben geen haast. Deze wel omdat je eindelijk vanaf dag 1 de data vastlegging wilt hebben in home assistant. Ik mis wel de gegenereerde warmte als waarde.
Ja dat zou ik ook wel willen weten, vooral voor het bepalen van de COP.
Het is alleen de vraag of deze oplossing blijft werken. Er is een overstap naar een nieuwe app. Remeha home en ook dus mogelijk een nieuw centraal platform aangezien de etwist ook een update krijgt. Verschillende functionaliteiten worden ook niet meer aangeboden.
Het is alleen de vraag of deze oplossing blijft werken. Er is een overstap naar een nieuwe app. Remeha home en ook dus mogelijk een nieuw centraal platform aangezien de etwist ook een update krijgt. Verschillende functionaliteiten worden ook niet meer aangeboden.
Eerder genoemde HA integratie werkt prima maar mn eTwist verliest meestal iedere 3 dagen z’n wifi verbinding. Als ik zo op internet kijk ben ik niet de enige maar ik heb nog nergens een oplossing gevonden. Een van jullie dit weten te fixen?
Interessante discussie dit! Binnenkort worden bij mij een Elga Ace 6 en een Tzerra CW5 ketel geplaatst. Voor de Elga is een Gateway 30 voorzien en er wordt een eTwist thermostaat geplaatst. Ik ben van plan om het systeem te monitoren en, waar mogelijk te optimaliseren.
Vraag: kan ik gegegevens voor volgen van COP uitlezen uit de Elga via de Gateway 30 of eTwist?
Indien niet: ik heb de mogelijkheid om leidingtemperaturen te meten met een ESP8266 en ik heb ook een slimme connector die energie meet. Ontbreekt nog: debiet.
Een paar hints zouden welkom zijn. Ik ben van plan om e.e.a. te documenteren via Github.
Goofy2k schreef op zaterdag 22 oktober 2022 @ 12:38:
Interessante discussie dit! Binnenkort worden bij mij een Elga Ace 6 en een Tzerra CW5 ketel geplaatst. Voor de Elga is een Gateway 30 voorzien en er wordt een eTwist thermostaat geplaatst. Ik ben van plan om het systeem te monitoren en, waar mogelijk te optimaliseren.
Vraag: kan ik gegegevens voor volgen van COP uitlezen uit de Elga via de Gateway 30 of eTwist?
Indien niet: ik heb de mogelijkheid om leidingtemperaturen te meten met een ESP8266 en ik heb ook een slimme connector die energie meet. Ontbreekt nog: debiet.
Een paar hints zouden welkom zijn. Ik ben van plan om e.e.a. te documenteren via Github.
Cop kan uitgelezen worden via service App via Bluetooth, maar nog geen manier gevonden om het anders uit te lezen
Goofy2k schreef op zaterdag 22 oktober 2022 @ 12:38:
Interessante discussie dit! Binnenkort worden bij mij een Elga Ace 6 en een Tzerra CW5 ketel geplaatst. Voor de Elga is een Gateway 30 voorzien en er wordt een eTwist thermostaat geplaatst. Ik ben van plan om het systeem te monitoren en, waar mogelijk te optimaliseren.
Vraag: kan ik gegegevens voor volgen van COP uitlezen uit de Elga via de Gateway 30 of eTwist?
Indien niet: ik heb de mogelijkheid om leidingtemperaturen te meten met een ESP8266 en ik heb ook een slimme connector die energie meet. Ontbreekt nog: debiet.
Een paar hints zouden welkom zijn. Ik ben van plan om e.e.a. te documenteren via Github.
Debiet is in ieder geval bij de Elga Ace 4kW een vaste instelling en varieert niet of nauwelijks. Dit kan ik bevestigen nu ik een Kamstrup heb gemonteerd. Met een sensor op aanvoer en retour kan je dus een aardig idee krijgen over de warmteproductie, en door met een vermogensmeter het electriciteitsverbruik te meten kan je een indicatie krijgen van de cop. Maar perfect wordt dit waarschijnlijk nooit, omdat je temperatuurmeting aan de buitenkant van de buis er altijd een beetje naast zit. Maar je kan wel goed meten wat het effect is van verschillende instellingen.
Dank je. Ik moet gaan ontdekken of mij dat ook lukt! Die waarde zal dan wel een soort van gemiddelde zijn over een afgelopen periode? Of zijn er meerdere waarden? Bijvoorbeeld per dag, op datum?
Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.
Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.
Functioneel en analytisch
Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie.
Meer details
janee
Relevantere advertenties
Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht.
Meer details
Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.
Ingesloten content van derden
Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden.
Meer details