Lijkt mij meer een Catch-22.
Het lijkt mij ook dat het advocatenkantoor er weinig brood in ziet.
En met 'het de zaak niet mogen schaden' lijkt men zich in te dekken.
Welke zaak? Je lijkt v.w.b. het advocatenkantoor geen zaak te hebben.
De griffierechten voor de Kantonrechter bedragen €85-240, dus voor jou een afweging of dat de moeite is voor een procedure via de rbv.
Ik heb meer teruggehaald om een welkomstbonus te kunnen verrekenen. Echter mijn rechtsbijstand (zie eerdere berichten) adviseert daartegen.
Zoals eerder uitgebreid beargumenteerd is dat een zeer verdedigbare actie in eigen belang.
We zijn er niet om er een slaatje uit te slaan, maar om ieder zijn recht te geven tegenover een curator die alleen boedelbelang nastreeft.
Qua Haviltex heb ik al eens aangegeven waarom het door mijn rechtsbijstand ingehuurde advocatenkantoor dit niet van toepassing acht, maar in dit topic is daar niet inhoudelijk op ingegaan.
Link?
Reactie advocaat:
"[-] Zo dient er dus niet enkel naar de taalkundig uitleg van een overeenkomst te worden gekeken, maar ook naar hetgeen partijen voor ogen hadden."
De beide partijen hadden voor ogen het contract uit te dienen, en daardoor aanspraak te geven/hebben op de Welkomstbonus.
De Welkomstbonus speelde voor de klant óók mede een rol bij de selectie van WE als energieleverancier. En maakte als zodanig dus ook mede de 'kern van de overeenkomst' uit.
Ik verwijs ook nog maar eens naar mijn eerdere argumenten mbt. de uitleg van de actievoorwaarden, waaronder de expliciete mogelijkheid voor de curator om jou i.c. ook nog eens een 'opzegvergoeding' in rekening te brengen.
Ik heb de stellige indruk dat de advocaat het niet geheel heeft doordacht.
"De actievoorwaarden kunnen gezien worden als algemene voorwaarden."
Dat is natuurlijk onzin. 'Actievoorwaarden' zijn nu juist géén algemene voorwaarden.
Ze zijn tijdelijk en specifiek. Het is immers een 'actie' en geen regulier bedrijfsproces of marketingstrategie.
Ook dienen de klanten aan specifieke voorwaarden te voldoen teneinde in aanmerking te komen voor de Welkomstbonus.
"Omdat er geen onderhandeling tussen partijen is geweest over de algemene voorwaarden is de bedoeling van partijen minder relevant bij de uitleg van de voorwaarden."
Juist omdat de consument bescherming heeft zou je van een a contrario redenering uit moeten gaan.
Nl. omdat de consument wel uit een groot aantal leveranciers kan kiezen - daar gaat de overheid prat op! - maar de contractvoorwaarden maar heeft te slikken.
De contractvoorwaarden zouden daarom dan ook al snel in het voordeel van de consument moeten worden uitgelegd.
"Bij het opmaken van onderhavige voorwaarden heeft enkel Welkom Energie een bepaalde bedoeling gehad. De klant was bij het opstellen van deze bepalingen geen partij."
Bij het accepteren van de voorwaarden heeft de klant óók een bepaalde bedoeling gehad. Die bedoeling was niet dat WE failliet zou gaan en de klant vervolgens naar zijn teveel betaalde voorschotten en Welkomstbonus kon fluiten.
"dat de Welkomst Bonus niet opeisbaar is doordat de leveringsovereenkomsten zijn geëindigd. "
Hier maakt het 'team advocaten' wel een héél vreemde draai.
Dus éérst beargumenteert men op inhoudelijke gronden dat je geen recht hebt op de Welkomstbonus, en vervolgens stelt men dat de Welkomstbonus niet opeisbaar is omdat de overeenkomst is geëindigd.
En zelfs dat laatste klopt niet omdat WE tav. de leverovereenkomst incl. Actievoorwaarden in gebreke is gebleven, en dús daarvoor kan worden aangesproken.
Die vordering heb je als concurrerend crediteur nu dus op de boedel, en ten dienste daarvan heb je middelen zoals storno, MOI en verrekening.
Het door mijn rechtsbijstand ingehuurde advocatenkantoor adviseert om MOI's te doen maar het teveel teruggevorderde onmiddellijk weer een Welkom te betalen.
Reden: als je meer terugvordert dan waar je recht op hebt is dat onrechtmatig jegens de boedel. Eventueel daaruit volgende schade kan de curator dan weer op je verhalen.
Is eerder besproken. Klinkt heel netjes, maar is te beperkt.
Je hebt immers niet alleen de correcte afrekening tussen WE en klant - dus incl. Welkomstbonus, belastingkorting, etc. etc. - maar ook de
gevolgschade van het WE-faillissement voor de klant.
Er is dus geen sprake van 'onrechtmatigheid jegens de boedel en evt. daaruit volgende schade', maar van het zekeren van eigen belangen zoals ook door de HR benoemd.
Het hele Leveringszekerheids-stelsel gaat op bovenstaande punten volledig boven de hoofden van de klant langs. De levering van energie staat voorop. De rest - incl. financiële afwikkeling - dient volgens de wetteksten gedragen te worden door de klant, direct c.q. door verrekening.
Waarbij men zich baseert op normale concurrerende omstandigheden en levertarieven, niet van falend overheidsbeleid en externe internationale omstandigheden.
Waarbij ik nog even wil opmerken dat mijn voorspelling van stijgende gasprijzen tengevolge van de Oekraine-situatie inmiddels bewaarheid is geworden.