Ardana schreef op woensdag 28 juli 2021 @ 14:34:
[...]
Ik heb niemand horen zeggen dat vrouwen ziel, zielig en slachtoffer zijn. Dit is een stropop. Jij bent de enige in de hele discussie die deze woorden in de mond neemt.
[...]
En dit is weer 'n nare manier van discussiëren. Jij stelt dat "grapjes over div. onderwerpen" de "normale manier van werken" is.
[...]
En hier suggereer je weer dat het een onderbuikgevoel is om "gewoon" serieus genomen te willen worden, en met respect te worden behandeld. En nee, veel grapjes zijn níet respectvol. Ook niet als vrouwen, om wat voor reden dan ook, mee doen.
Niet om het een of ander, Ardana, maar alleen een naam van een drogreden noemen is niet genoeg om het af te doen als drogreden. Dan doe je in wezen hetzelfde als @
corset , maar met nét iets minder effort.
Ik kan me in beide wereldbeelden vinden overigens. Ik heb op kantoren gewerkt met 50:50 verdeling (geen programmeurs overigens), een omgeving met alleen mannen (zonder puberaal gedrag), en bij mijn vorige werkgever bestond zelfs een kamer met alleen dames die erom berucht waren dat je daar als jongere sportieve man bést ongure opmerkingen kon krijgen.
Nu ben ik naast m'n werk ook bezig met een opleiding, en ondanks alle (naar mijn inziens buitensporige) effort die de hogeschool steekt in diversiteit, komt dat maar niet van de grond. Waar ik het vaak niet eens ben met @
CH4OS, maakt hij
hier wel een goed punt: de instroom van vrouwen is namelijk best hoog voor HBO ICT opleidingen zover ik kan zien, maar het gros van de dames gaat nat op de exacte vakken.
Maar ja, zo heb ik in mijn kennissenkring ook mannen die gestopt zijn met de PABO en IPABO omdat ze met de nek aangekeken worden en daar het idee leeft dat je tóch niks zal worden als mannelijke leraar. Of je moet niet voor de klas willen staan en iets in bestuur willen doen.
Uiteindelijk zit er klaarblijkelijk gewoon een verschil in voorkeur voor beide dames en heren (dat argument van speelgoed en kleding marketing is zó begin 2000). De vraag is wat @
dakka wil bereiken met zijn nieuwe beleid, want "ik wil meer vrouwen omdat meer vrouwen" - even gechargeerd - is iets wat je kan oplossen door gewoon te discrimineren zoals de universiteit van Eindhoven deed. Het is een hoogst militante houding waarmee je op kort termijn je doel bereikt, maar de vraag is wat het met de cultuur in het bedrijf doet.
Mannen en vrouwen, het zijn soms net mensen.