Misschien is dit ook nog een optie voor als je laptop/CPU superwarm wordt.
Het is een register aanpassing waarmee je de manier van het turbo gedrag kunt aanpassen in de geavanceerde opties van het windows energieschema. (Weet niet of dit met W11 ook werkt)
Als je dit opslaat in een kladblok tekstbestandje als .reg bestand en deze uitvoert dan krijg je de turbo opties onder de energiebeheer voor processor onder: Versterkingsmodus voor processorprestaties:
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00\be337238-0d82-4146-a960-4f3749d470c7]
"Attributes"=dword:00000002
-
https://forums.tomshardwa...ider-for-laptops.3737865/
-
En mbt koelpasta is het toch het beste dat je de originele laat zitten want pasta in een laptop of videokaart vervangen met MX4 (Wat je overal op YouTube filmpjes ziet) of yogibeer geeft tijdelijk een temperature drop om vervolgens weer keihard de lucht in te schieten omdat makkelijk spreidbare pastes op hoge temperatuur naar de zijkanten van de chip scheiden met alleen nog een siliconen poel op de chip.
Mocht je pasta willen gebruiken dan kun je het beste stugge pasta gebruiken.
SYY-157 / Shin-Etsu 23-7921-5 / Thermagic ZF-EX / FuceIce Plus / en vroeger Kingpin KPx toen het nog stugge pasta was, formule is helaas aangepast naar een "gebruikersvriendelijke" versie en de huidige staat van Gelid GC-Extreme weet ik niet maar dat was ook een goede paste.
Ik leg een streep aan aan de rand van de chip en die werk ik met weinig druk op de spatel en beleid over de chip want alleen een streep/druppel in het midden kan een droog hoekje achterlaten.
En de CPU + cold-plate moeten echt 100% brandschoon en siliconenvrij van oude pasta zijn.
Ik maak schoon met zo'n arcticlean setje met 2 flesjes totdat er geen grijs materiaal meer op doekjes/staafjes zit en daarna breng ik 70% alcohol aan om restmateriaal tijd te geven om er in op te lossen en als laatste stap uitpoetsen met 99%.
Bij desktop koelers zonder vernikkeld oppervlak of directe heatpipes gebruik ik als 1 na laatste stap nog een gasbrandertje, bij kort verhitten komt er vaak nog een hele poel van vocht uit, droogvegen en daarna primen/uitpoetsen met een puntje "gewone" verse pasta (zelfde manier als liquid metal) en daarna 1 druppel of 3 druppels daarvan boven op de Die posities van de nieuwe Ryzens. Zo doe ik het al ong 20 jaar
[
Voor 55% gewijzigd door
Phenos2 op 03-04-2022 07:49
. Reden: Een heel koelpasta verhaal! ]