Ik heb niet alles gelezen, dus excuus als het als eens gezegd is, maar ik wilde een alternatief aanbieden wat misschien een gulden middenweg zou kunnen zijn.
Ik ga wel eerst beginnen met dat ik vind dat het jouw geld is en je ouders/broer daar 0 recht op hebben. Misschien dat je ze iets gunt, maar ze hebben nul
recht erop. Alle partijen hier hebben keuzes gemaakt, alle partijen merken daar nu de gevolgen van, goed of slecht.
Naar mijn ervaring zijn verslaafden (drugs, (snel)geld, drank, whatever) erg gewiekst betreft aan nieuw geld komen. Het klinkt allemaal heel echt altijd, en waarschijnlijk zijn het ook allemaal halve waarheden. Alleen vertellen ze je de tweede helft niet. Bv geen benzine geld om naar werk *huil huil*. Wat ze niet vertellen dat ze dit bij persoonX ook zeiden, geld ervoor krijgen, om dat vervolgens niet aan benzine uit te geven.
Wat een methode is die redelijk werkt is ze geen benzinegeld te geven, maar even mee te gaan tanken en dan dat on the spot betalen. Die actie voor ze doen, maar ze het niet zelf laten doen.
Let wel: dit zet ook weer de deur open voor meer gebedel, namelijk dat ze de volgende lege tank ook bij je komen halen, bespaart ze namelijk toch mooi 25eu
Edit: Betreft het geld opvragen, ik raad aan dat je elke keer dat ze het opbrengen gewoon rustig aangeeft dat je het er liever niet over hebt, en dat elke keer blijft herhalen, tot vervelens aan toe.
Ik heb het liever niet over mijn financiën, kunnen we het ergens anders over hebben?
Opzettelijk geen onderbouwing erbij. Dat hoeft namelijk niet, het is jouw geld, als je dat nu allemaal wilt investeren in pokemonkaartjes is dat je goed recht. Als je een onderbouwing erbij plaatst geef je ruimte voor discussie, en die is er niet.
[
Voor 18% gewijzigd door
Martijn.C.V op 12-08-2020 13:28
]