Waarom niet? Het hele punt wat door andere werd gemaakt was dat nadat hij begint met oversteken, de voetganger gewoon doorloopt. Des te verder de fietser naar rechts reed, des de groter de kans dan op de aanrijding zou zijn geweest.Paitor schreef op donderdag 4 juni 2020 @ 10:16:
[...]
Oke, dan toch het volgende (btw, ik zit vaak op een racefiets en rijd meestal gemiddeld 30).
De fietser heeft het plan om rechtsaf te slaan en het café blokkeert het zicht de straat in, tot een seconde voor het om de hoek gaan. De fietser gaat de bocht om en komt ergens links of in het gunstigste geval midden van de weg uit. Rechts op de weg kunnen we uitsluiten, want dan had dit ongeluk nooit gebeurd.
Dat lijkt me nogal een inkopper, als hij nog op de stoep stond en was aangereden dan was overduidelijk de wielrenner fout.De voetganger heeft al dan niet uitgekeken voor het oversteken, maar is in ieder geval al begonnen aan het oversteken en een aantal stappen op de weg, voordat deze aangereden wordt.
En andersom ook niet...De fietser is niet eens in staat geweest om te bellen of iets anders te doen om de voetganger te waarschuwen uit te wijken.
Is het echt zo vergezocht dat die fietser een overstekende voetganger zag, daar links omheen probeerde te gaan, voetganger stopte omdat hij ineens een wielrenner zag, en boem tegen elkaar?
Afhankelijk hoe het precies is gegaan kan ik zeker situatie voorstellen waar de wielrenner ook schuldig is. Maar nog steeds had de voetganger ook geen voorrang, dus lijkt het me wel heel makkelijk om hem alle onschuld te geven.