Tijdens mijn studie heb ik wel degelijk geleerd dat je elke foto die je maar kunt vinden mag gebruiken. Totdat iemand bezwaar maakt en auteursrecht claimt. Op dat moment volstaat het simpelweg verwijderen van de foto en is de zaak daarmee afgedaan. Echter was dit wel een jaartje of 10 geleden en ging dit over Nederlandse wetgeving.
Wat ik zelf zou proberen is dit opzoeken en bekijken of het waar is. Dan beroepen op Nederlandse wetgeving. Wellicht heb je dan een iets betere onderhandelingspositie om het bedrag te verlagen
Wat ik zelf zou proberen is dit opzoeken en bekijken of het waar is. Dan beroepen op Nederlandse wetgeving. Wellicht heb je dan een iets betere onderhandelingspositie om het bedrag te verlagen
Dit is een quote van dohmen advocaten.Een duidelijk voorbeeld van een niet beschermde foto is een zogenoemde ‘productfoto’. Dat is een foto waarop zo natuurgetrouw mogelijk een object wordt weergegeven, vaak een product, vandaar de naam. Op webshops wordt daarvan vaak gebruik gemaakt. Die foto is eigenlijk niets anders dan – ik zei het al min of meer– een kopie van de werkelijkheid. De foto is dus niet origineel, want de werkelijkheid was er eerder! Die foto is dus in Nederland vrij voor iedereen om te gebruiken, ook commercieel en zonder bronvermelding!
[ Voor 35% gewijzigd door gebruikershaes op 10-03-2020 07:50 ]