Het 2018 model had de keuze tussen een zonnedak (kan open) en een panoramadak (dicht). Het open dak is erg prettig en tot 80km/u is het lekker om open te hebben. Daarboven is het wel wat lawaaïg en deed ik hem meestal dicht.
Waar je even goed op moet letten is dat de rubbers van het open dak in goede staat zijn. Die willen nog weleens kapot gaan. Ik smeerde ze voor de winter altijd in met een beetje zuurvrije vaseline en heb nooit problemen gehad, maar dat doet natuurlijk vrijwel niemand. Als ze vastgevroren zitten en je doet het raam open, dan trek je de rubbers kapot. Ook zitten er twee afwateringskanalen op de hoeken van het raam. Die willen ook nog wel eens verstoppen en dan kan het water ook niet meer weg.
Ik vermoed dat
Tesla om twee redenen die open dakjes uit het programma heeft gehaald. De eerste is dat het natuurlijk makkelijker is om altijd dezelfde auto te bouwen ipv twee varianten. De andere is dat er gewoon best vaak lekkages waren. Ik denk dat dit in veel gevallen kwam door matig onderhoud. Veel
Tesla's zien de garage amper en een open dakje heeft gewoon wat simpel onderhoud nodig.
Koop je een 2018 Model S, controleer dan de rubbers rond het raam. Mocht er een afwateringskaneeltje niet goed afwateren, dan even met wat lucht doorblazen en het werkt meestal weer prima. Gewoon een beetje water ingieten en kijken of het wegloopt (onder de auto zou je het terug moeten vinden). Niet meteen een liter erin kwakken, want als het niet wegloopt, dan loopt het in je interieur.
Als je lichte bekleding hebt in het interieur, dan kan je vaak ook aan de hemelbekleding zien of er lekkage is geweest. Dan zitten er vlekken bij het open dak. Bij donkere bekleding is dat meestal minder goed zichtbaar.
The miracle isn't that I finished. The miracle is that I had the courage to start.