Grimmie187 schreef op maandag 16 september 2019 @ 16:50:
[...]
[...]
Zijn dit reacties van dezelfde persoon?
In de eerste post ageer je tegen te hard rijden en ben je soms wel 10 seconden bezig met inhalen, in de tweede post rij je het liefst 150 en gaat het gaspedaal tot de grond..

yes
En ik ga ook met 45/50 over rotondes heen als ik die kan overzien. En dat doen de meeste mensen ook weer niet. Maar dan weer niet als het nat is bijvoorbeeld. Of als het buiten ~1 a 2 graden boven nul is geweest.
Ik ga alleen niet constant een snelheidsovertreding begaan. Dus in .nl rijd ik langzamer. Wonderlijk toch? Zoals eerder gezegd, ik wil zelfs nog wel zover gaan om eventjes kortstondig boven de max uit te komen als ik daarmee iemand wat van dienst kan zijn. Maar als het gewoon druk is dan houd ik ruimte, houd ik mijn snelheid en ga ik niet onnodig heen en weer zwalken.
Als mensen enigszins beperkte acties uitvoeren wel ja. Misschien zit er áchter die bumperklever wel een motorrijder met doodsverachting die ik dan niet gezien heb. Overigens: Ik heb kleine spiegeltjes en een enorme dode hoek. Houd je daar ook rekening mee?
Als iemand binnen de bumperkleefafstand komt, en je laat ze dan wel voorbij gaan, waarom ben je dan niet al op de ruimte van de rechtsgelegen rijstrook die blijkbaar al die tijd beschikbaar was als je direct kan uitwijken voor de bumperklever? Klinkt als onnodig links rijden.
Ik had het over de situatie dat ik al rechts zat. Dus ik zou hem nooit op die afstand er links voor gooien alleen om maar niet klem te zitten.
Als jij je zo vaak in situaties bevind waarin mensen tot op bumperkleefafstand jouw auto naderen, wordt het dan niet eens tijd om jouw kader van 'sociaal weggebruik' te evalueren?
Hoe zie je dat voor je als ik probeer mensen de ruimte te geven maar toch ook de maximum snelheid te rijden maar niet veel harder? Mensen die bij mij kleven doen dat niet omdat ik niet snel genoeg rij.
Weet je dat onnodig harde remacties vaak auto's meer in onbalans brengen dan snelheid houden, dus wat jij doet onder het mom 'veiligheid, weet je?' eigenlijk precies het tegenovergestelde is?
Dat zeg ik nergens. Als ik iets doe is proberen te voorkomen dat er onnodig hard geremd gaat worden. Ik modereer bijvoorbeeld mijn snelheid waar nodig als het voor mij aan afremt en probeer van het gas af te gaan in plaats van meteen te remmen. Ik kijk ook naar de remlichtjes ver voor me om dat vloeiend te laten gaan. Ik zal hem nooit zomaar naar links gooien. Ik zal hem wel naar links
brengen als ik naar mijn idee een legale inhaal actie kan doen. Dat kan betekenen dat iemand die 150 rijd van het gas af moet. En als
die/ dan moet remmen is die persoon dus juist onveilig bezig.
Jij bent niet in de positie, als normaal weggebruiker, om te mogen bepalen hoe anderen rijden. Jij hoeft alleen maar bezig te zijn met je eigen veiligheid en hoe jouw rijgedrag bijdraagt aan een zo groot mogelijke verkeersveiligheid. Onnodig links blijven hangen, verkeer ophouden omdat jij van mening bent dat zo hard rijden niet nodig is, kan je een artikel 5 verbaal voor krijgen. Voor eigen rechter spelen mag niet.
Eens. Behalve dat jij blijkbaar denkt dat ik constant in het verkeer anderen bewust aan frustreren ben. Dat doe ik niet, ik rij gewoon daar, en ik rij zo snel als maar mag, en als ik enigszins naar rechts kan dan doe ik dat. Alleen zijn er altijd mensen die denken dat dat sneller moet. Jouw argument gaat twee kanten op. Iemand die achter mij zit te drammen mag ook niet voor mij bepalen dat ik nu echt naar rechts moet, terwijl ik gewoon vlot doorrijd. Als ik naar rechts kan dan doe ik dat, maar als het pisdruk is en 50m voor mij een vrachtwagen kan je het wel vergeten. Iemand anders hoeft ook niet voor mij te bepalen dat ik in dat gaatje "moet".
Het zou een hoop schelen als mensen gingen inzien dat er niet elke 200m een flitspaal staat en dat je heus niet aan de kant zal worden gezet als je kortstondig even het gaspedaal iets verder indrukt om de linker(e) baan vrij te maken voor het verkeer dat niet als een oma rijdt wel de voorkeur geeft iets harder door te rijden
Right, dus ik "moet" maar snelheidsovertredingen maken om voor jou de weg vrij te maken? Soms doe ik dat inderdaad, maar dat is dan op dat moment, naar mijn eigen afweging over de situatie, inclusief veiligheid, mijn eigen keuze. Waar halen mensen toch het idee vandaan dat als er niet gecontroleerd word dat het dan ok is?
maar misschien is flitspalen weghalen van de snelwegen ten faveure van trajectcontroles waarbij een kortstondig extra beetje gas wegvalt in de correctiemarge lang zo'n gek idee nog niet.
Dit zou ik sterk toejuichen. Als er bijna overal traject controle is, dan heeft het snel rijden dus geen zin meer, en stoppen mensen misschien ook met onnodig-links-hard-rijden. Waardoor ik weer rustig met vmax van A-naar-B kan zonder beschuldig te worden van oud-oma-gedrag
[
Voor 69% gewijzigd door
GemengdeDrop op 16-09-2019 17:22
]