De Devschuur Coffee Corner - Iteratie ⓬ Vorige deel Overzicht Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 81 ... 102 Laatste
Acties:
  • 585.997 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07 10:18
Ah, duidelijker nu :)
A doen terwijl je een B bent, dat vat het goed samen.

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 18:43

DevWouter

Creator of Todo2d.com

@Immutable Ik heb door de YouTube filmpje van George Hotz gekeken, maar wat hij vertelt is behoorlijk slecht. Zelfs als zijn uitleg gericht is aan een startende junior developer dan is het bagger. |:(

Omdat kritiek makkelijk is, hier (de verkorte) correcte antwoord: De taak van een ontwikkelaar is om waarde te generen (en niet code).

Zijn categorisatie van ontwikkelaars slaat dan ook compleet nergens op.
Immutable schreef op zondag 6 december 2020 @ 17:56:
[...]


Nee, dat je met de kwaliteiten van B, A probeert te doen... en daardoor dus ongewenst resultaat krijgt? Waar men zelf niet van op de hoogte is? Management sowieso niet... En dat kost toch enorm veel uren om dat te onderhouden. Heb zelf een concurrenten onderzoek gedaan, omdat niemand dat deed of interessant vond. Mjha, daaruit kwam naar voren dat praktisch alle concurrenten ook gewoon een Gui systeem gebruikt. Huidige keuze bij concurrenten is voornamelijk Qt met QML.

Ben ook bang dat men valt in de "Sunk Cost Fallacy" en ook het "Ikea" effect ook erg sterk is. En nog wat biases waardoor ik denk dat er gewoon heel veel geld verbrand zal worden.

Waarom ik denk dat de meeste mensen in B zitten, komt doordat ik mij geografisch waarschijnlijk niet bevind in en rondom eindhoven en amsterdam. Dus is een perspectief probleem.
Serieus, negeer die categorisatie en ga een gesprek aan met je manager (of iemand van Sales) en vraag hem hoe het product waarde voor de klant genereert. Let op: Ik heb het hier over de klant, niet de gebruiker. En verbied elke technische term.

Vraag desnoods of je een dag met sales (die naar klanten gaat) mee kan lopen zodat je kan ervaren hoe jouw bedrijf en jouw klanten elkaars belangen begrijpen.

Wat betreft banen: Er zijn kansen zat in Nederland.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • Voutloos
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
DevWouter schreef op zondag 6 december 2020 @ 18:57:
Zijn categorisatie van ontwikkelaars slaat dan ook compleet nergens op.
Je hebt 2 soorten mensen; een groep die iedereen graag in hokjes stopt en een groep doe het niet doet. Ik zit in de laatste groep. 8)

{signature}


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Creepy
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 11-10 14:13

Creepy

Tactical Espionage Splatterer

DevWouter schreef op zondag 6 december 2020 @ 18:57:
Wat betreft banen: Er zijn kansen zat in Nederland.
Dat.. staar je niet blind op bijv Amsterdam. En kijk inderdaad eens of je met je management kan praten, lijkt een aardig gevalletje NIH te zijn....

"I had a problem, I solved it with regular expressions. Now I have two problems". That's shows a lack of appreciation for regular expressions: "I know have _star_ problems" --Kevlin Henney


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wilf
  • Registratie: Maart 2007
  • Niet online

Wilf

shuo cao cao

Immutable schreef op zondag 6 december 2020 @ 15:14:
[...]


Toch gek, ken jij iemand die dat soort systemen programmeert? Misschien is het wel zo dat we hier in ons land dat helemaal niet kunnen? Of niet genoeg mensen zijn die dat kunnen.
Meeste devvers in Nederland die zijn zoals George Hotz dat noemde in zijn video(https://youtu.be/N2bXEUSAiTI?t=512) op 8:33 en later dat de meeste programmeurs eigenlijk maar vertalers zijn. Je vertaald een business case in code. Meeste mensen programmeren geen infrastructuur zoals bijvoorbeeld een complete Qt framework zoals hij zegt, maar zijn puur vertalers.

Vooral in landen zoals Nederland zie ik vooral vertalers.

Mijn vraag is dat serieus, wie programmeert die dingen dan daadwerkelijk feitelijk. Echt geen Nederlanders, die hebben de expertise hierin niet. Dat leer je niet op HBO informatica.
Goed dat je reageert op mijn reactie want het was wellicht niet duidelijk dat ik NIET bedoelde dat programmeurs uit India slecht(er) zijn. Absoluut niet zelfs. Meer dat programmeurs bijna de facto uit India lijken te komen voor grootschalige commerciële projecten en dat je dus echt peanuts moet betalen om de slechtste daar te vinden.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Giesber
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 08-10 16:19
Immutable schreef op zondag 6 december 2020 @ 15:14:
[...]
Toch gek, ken jij iemand die dat soort systemen programmeert? Misschien is het wel zo dat we hier in ons land dat helemaal niet kunnen? Of niet genoeg mensen zijn die dat kunnen.
Ik ken iemand die dat gedaan heeft ja, bij een bedrijf dat die software ontwikkelde voor Telenet. Dat is uiteindelijk gewoon Java code, en in plaats van klassen genaamd "Customer" of "Product" zal het wel "Movie" of "Recording" zijn. Nu weet ik niet hoe diep die code gaat. Dingen als firmware en drivers zullen wel door de leverancier van dat ding gemaakt worden (da's een Zwitsers of Oostenrijks bedrijf dacht ik). Iemand die firmware geprogrammeerd heeft ken ik overigens ook, al is die uit miserie overgestapt van C naar Java. En daar wil ik niet mee suggereren dat C een slechte taal is, het had eerder te maken met het debuggen van prototypes wat nogal frustrerend kon zijn.
.oisyn schreef op zondag 6 december 2020 @ 15:35:
[...]
Ik heb zelf ook from scratch een eigen OS geschreven, heb ik ook niet geleerd op school. Ik weiger te geloven dat ik zo bijzonder ben, em dat ik me ophou in een kring die ook bijzonder is :)
Dan ben je niet per se bijzonder, dan ben je een vakman. Voor 99% van de anderen hier: niet getreurd, je kan ook een vakman zijn zonder een OS te schrijven :) .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 18:43

DevWouter

Creator of Todo2d.com

Voutloos schreef op zondag 6 december 2020 @ 19:44:
[...]
Je hebt 2 soorten mensen; een groep die iedereen graag in hokjes stopt en een groep doe het niet doet. Ik zit in de laatste groep. 8)
Ik val in derde categorie: Mensen die graag buiten de vakjes kleurt :+

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 18:43

DevWouter

Creator of Todo2d.com

Giesber schreef op zondag 6 december 2020 @ 21:55:

Iemand die firmware geprogrammeerd heeft ken ik overigens ook, al is die uit miserie overgestapt van C naar Java. En daar wil ik niet mee suggereren dat C een slechte taal is, het had eerder te maken met het debuggen van prototypes wat nogal frustrerend kon zijn.
Bedenk ook dat veel van de "vaardigheden" van een ontwikkelaar afhankelijk is van hun toolset. Zo vind ik, sinds ik TDD toepas, dat debuggen vaak een zwaktebod (onterecht overigens). Maar met sommige frameworks is TDD werken dusdanig pijnlijk dat het goedkoper, makkelijker en sneller is om het niet te continue te doen.

Ik sluit me ook aan bij jouw uitspraak dat C geen op zich geen slechte taal hoeft te zijn, maar als het lastig is om in te werken levert dat wel een minder product op.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F.West98
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 03:07

F.West98

Alweer 16 jaar hier

Over debuggen en C(++) gesproken :+
Ik moet echt even kwijt waar ik net 4-5 uur aan heb besteed, aan ik denk wel de vreemdste bug in tijden. Uiteindelijk niet structureel opgelost, maar de workaround voldoet aangezien deze code een beetje one-off is. (famous last words ofc :P )

Heel simpel gezegd:
C++:
1
2
3
4
5
6
7
Foo *foo; // komt uit een andere class
foo->Func(); // SEGFAULT
// maar:
typedef void (Foo::*func)();
func f = &Foo::Func;
auto fooInstance = *foo;
(fooInstance.*f)(); // werkt wel


Ik snapte maar niet waar de segfault vandaan kwam, want foo was gewoon non-null en zag er goed uit. Het zat in een loop waar het pas bij iteration 17 mis ging. Maar veel debuggen later blijkt dat er een callq *%rcx werd gedaan waarbij rcx dus for some reason 0x0 was... En ik heb nog steeds geen flauw idee waarom, lijkt erop dat de vtable lookup fout ging? Ik heb geen flauw idee. Mijn gdb-fu is niet voldoende om me hier verder aan te wagen.

Wat me al wel opviel is dat in de debugger variable view foo dus herkend werd als "primitive type" terwijl het wel Foo * had als type. In andere iteraties was het gewoon een object dat je kon expanden. Maar als je dan naar source->foo keek, was het object daar wel te expanden met exact dezelfde pointer value.

* F.West98 moet maar gaan slapen

edit: Ohja, met valgrind ging het nooit fout, en een simpelere fooInstance.Func(); werkt ook niet.

[ Voor 4% gewijzigd door F.West98 op 07-12-2020 00:21 ]

2x Dell UP2716D | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

@F.West98 Je maakt een kopie van Foo op regel 6. Klinkt alsof de vtable van het origineel kapot is.

[ Voor 6% gewijzigd door .oisyn op 07-12-2020 01:21 ]

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 18:43

DevWouter

Creator of Todo2d.com

.oisyn schreef op maandag 7 december 2020 @ 01:20:
@F.West98 Je maakt een kopie van Foo op regel 6. Klinkt alsof de vtable van het origineel kapot is.
@F.West98 ik sluit me daarbij aan. Het is al heel wat jaartjes geleden dat ik met C++ gewerkt hebt, maar het doet me denken toen een class op de verkeerde manier aan het casten was, waardoor (zoals .oisyn ook aangeeft) ik de vtable kwijt raakte.
Een tweede mogelijkheid is dat je iets verkeerds doet met serializeren/deserializeren.

Dat de tweede variant werkt omdat je handmatig de function adres ophaalt i.p.v. de vtable te gebruiken.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Koenvh
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11-10 00:28

Koenvh

Hier tekenen: ______

DevWouter schreef op zondag 6 december 2020 @ 22:37:
[...]

Ik val in derde categorie: Mensen die graag buiten de vakjes kleurt :+
Ik ben gewoon vakman :+

🠕 This side up


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gekkie
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 11-10 00:43
* gekkie doet programmeren met nummertjes, kwast de code van stackoverflow op de juiste regelnummers, et voila :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mugwump
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 21:57
gekkie schreef op maandag 7 december 2020 @ 09:51:
* gekkie doet programmeren met nummertjes, kwast de code van stackoverflow op de juiste regelnummers, et voila :+
Ja, dat soort collega's heb ik ook. Drie dagen aan het knippen en plakken en als er een enorme berg spaghetti staat mag ik uitzoeken waarom het niet werkt. :P

"The question of whether a computer can think is no more interesting than the question of whether a submarine can swim" - Edsger Dijkstra


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • gekkie
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 11-10 00:43
Mugwump schreef op maandag 7 december 2020 @ 09:57:
[...]
Ja, dat soort collega's heb ik ook. Drie dagen aan het knippen en plakken en als er een enorme berg spaghetti staat mag ik uitzoeken waarom het niet werkt. :P
Ja gek is dat, bij schilderen met nummertjes zie je dan weer zelden dat ze een kom met spaghetti mogen naschilderen. :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • farlane
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-10 14:49
F.West98 schreef op zondag 6 december 2020 @ 23:39:
Over debuggen en C(++) gesproken :+
Ik moet echt even kwijt waar ik net 4-5 uur aan heb besteed, aan ik denk wel de vreemdste bug in tijden. Uiteindelijk niet structureel opgelost, maar de workaround voldoet aangezien deze code een beetje one-off is. (famous last words ofc :P )

Heel simpel gezegd:
C++:
1
2
3
4
5
6
7
Foo *foo; // komt uit een andere class
foo->Func(); // SEGFAULT
// maar:
typedef void (Foo::*func)();
func f = &Foo::Func;
auto fooInstance = *foo;
(fooInstance.*f)(); // werkt wel
Is je foo een "simpele" Foo of is het onderdeel van een hierarchy met (pure)virtual functions, misschien meerdere base classes?

Somniferous whisperings of scarlet fields. Sleep calling me and in my dreams i wander. My reality is abandoned (I traverse afar). Not a care if I never everwake.


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Beetje laat maar toch; ik vind het belangrijk.
Immutable schreef op zondag 6 december 2020 @ 15:14:
Meeste devvers in Nederland die zijn zoals George Hotz dat noemde in zijn video(https://youtu.be/N2bXEUSAiTI?t=512) op 8:33 en later dat de meeste programmeurs eigenlijk maar vertalers zijn.
"They don't really write algorithms. You will never in any job have to write a sort algorithm or a binary search algorithm".

Fucking yikes. Wat een elitaire pannekoek. Laat ik het zo zeggen, en ik bedoel dit goed zodat je er misschien wat van leert, maar als je met dit soort uitspraken aankomt in een intakegesprek, dan gaat het hem niet worden.

Ik ben "Java developer". Oftewel; ik vertaal business requirements in Java code. Schrijft ik dan geen 'algorithmen'? Wat nou als zo'n requiement is "hier is een memory mapped file van gesorteerde file hashes, kijk voor elke file of de hash daarvan voorkomt in die file, zo ja dan is het kinderporno"? Want dat is namelijk exact wat ik geimplementeerd heb. Het was overigens een interpolation search (O(log(log(n)))), een gespecialiseerde vorm van een binary search (O(log(n))).

Nog even afgezien van dat dat beetje dom toeval z'n argument al onderuit haalt. Ook "ik wil geld afboeken maar moet eerst checken of dat geld er wel is" is een algorithme. Ook "geef dit resultaat alleen terug als de gebruiker dit object mag zien" is een algorithme. We worden betaald om requirements om te zetten in algorithmes. We hergebruiken alleen bestaande code omdat iedere keer openieuw een hashmap implementeren een beetje tijdsverspilling is.

God wat heb ik een hekel aan dat soort "Youtube personaliteiten" die zonder dat er kritiek op geleverd kan worden dit soort onzin spuwen. Als ik je een tip mag geven; ga naar conferenties. Als hij daar dit soort teksten uitkraamt wordt 'ie terecht wegehoond.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07 10:18
@Hydra
George Hotz is niet zomaar een YouTube personaliteit maar iemand die furore gemaakt heeft met PS3, IOS jailbreaks en zelfrijdende auto-apparatuur. Het is ongetwijfeld een hele slimme gozer, maar communicatief en sociaal is het nogal een mafkees. Beetje een product van de Sillicon-Valley wereld.

Afgezien van dat, helemaal met je eens.

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
armageddon_2k1 schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:35:
@Hydra
George Hotz is niet zomaar een YouTube personaliteit maar iemand die furore gemaakt heeft met PS3, IOS jailbreaks en zelfrijdende auto-apparatuur.
Ik heb 'em gegoogled. En dat maakt iemand geen ervaren software engineer. Ik ga ook niet doen alsof ik een expert ben op 't gebied van pentesten. Het is volkomen debiel en immens schadelijk dat dit soort mensen 'beginners' dit soort onzin bijbrengen.

[ Voor 13% gewijzigd door Hydra op 07-12-2020 14:37 ]

https://niels.nu


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07 10:18
Hydra schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:36:
[...]


En dat maakt iemand geen ervaren software engineer. Ik ga ook niet doen alsof ik een expert ben op 't gebied van pentesten.
Klopt, maar het is niet zomaar een YouTube persoonlijkheid ;) Dat ie denkt dat ie met z'n eigen ervaringen in een specifieke branch de autoriteit heeft om over de gehele dev wereld te kunnen oordelen is natuurlijk het probleem.

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
armageddon_2k1 schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:38:
Klopt, maar het is niet zomaar een YouTube persoonlijkheid ;)
Ik zei ook niet 'zomaar' ;) Daar ging het verhaal ook niet om. Het ging erom dat wat 'ie zegt gewoon volkomen idioot bent. Al ben je John Carmack; ik had er hetzelfde over gedacht. Sterker nog; het komt vaak voor dat als mensen een paar successen hebben gehad dat er dan niet kritisch meer gekeken wordt naar wat ze daadwerkelijk doen. En dat is best kwalijk. Ik hoop in ieder geval dat als ik een fout maak een junior me daarop durft aan te spreken en niet denkt van "hij zal 't met z'n 18 jaar ervaring wel weten".

Maargoed. Dit gaat nogal offtopic. Dus... PHP is kut?

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19:52

Crazy D

I think we should take a look.

Een deel van de programmeurs (zo niet de meesten, of allen...) vertalen requirements naar code (dat is nou juist programmeren :P). Dat dat in het ene geval een onderdeel van een OS of een driver is en bij een ander een applicatie om het leven van een gebruiker makkelijker te maken (versnelde invoer van het 1 of ander) boeit toch niet? Zolang je het maar naar je zin hebt met wat je doet... Ik ben blij dat ik niet 40 uur per week low level code zit te kloppen maar dat ik met mijn applicaties direct de business ondersteun hun processen te optimaliseren (feitelijk doen de ontwikkelaars die aan Windows werken dat ook, als de klant Windows gebruikt :P). Dat vind ik namelijk leuk om te doen. En iemand anders vind weer wat anders leuk en dat is maar goed ook :P

PHP sucks big time :P Ontzettend lange naam, en het is ook gewoon niet fijn typen als 1 letter vaker voorkomt. Een taal die . heet lijkt me wel wat. Lekker kort, makkelijk typen. :+

[ Voor 5% gewijzigd door Crazy D op 07-12-2020 14:50 ]

Exact expert nodig?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • gekkie
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 11-10 00:43
Ondanks of dankzij je 18 jaar ervaring .. zou ik je toch willen vragen om dit beter te motiveren door een vergelijk op het vlak van de genoegens die beide schenken :+

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Koenvh
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11-10 00:28

Koenvh

Hier tekenen: ______

@Crazy D Ik heb een hele goede niche gevonden: ik vertaal code naar requirements. Ik werk net zo lang met de Blockchain tot er iets nuttigs uitkomt :+

🠕 This side up


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Crazy D schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:49:
Een deel van de programmeurs (zo niet de meesten, of allen...) vertalen requirements naar code (dat is nou juist programmeren :P). Dat dat in het ene geval een onderdeel van een OS of een driver is en bij een ander een applicatie om het leven van een gebruiker makkelijker te maken (versnelde invoer van het 1 of ander) boeit toch niet? Zolang je het maar naar je zin hebt met wat je doet... Ik ben blij dat ik niet 40 uur per week low level code zit te kloppen maar dat ik met mijn applicaties direct de business ondersteun hun processen te optimaliseren (feitelijk doen de ontwikkelaars die aan Windows werken dat ook, als de klant Windows gebruikt :P). Dat vind ik namelijk leuk om te doen. En iemand anders vind weer wat anders leuk en dat is maar goed ook :P
Afgezien daarvan zou je het argument aan kunnen dragen dat een OS schrijven makkelijker is; een computer verandert niet halverwege een sprint van mening wat betreft de requirements ;) Maargoed; het is uberhaupt geen discussie. Het is niks anders dan een domme vorm van gatekeeping.
PHP sucks big time :P Ontzettend lange naam, en het is ook gewoon niet fijn typen als 1 letter vaker voorkomt. Een taal die . heet lijkt me wel wat. Lekker kort, makkelijk typen. :+
Dan is C++ iets voor je; dan kun je met defines alles afkorten naar een enkel karakter :P

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crazy D
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19:52

Crazy D

I think we should take a look.

Koenvh schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:52:
@Crazy D Ik heb een hele goede niche gevonden: ik vertaal code naar requirements. Ik werk net zo lang met de Blockchain tot er iets nuttigs uitkomt :+
:o ik heb bij een niet-nader-te-noemen-omdat-het-de-software-is-waar-ik-mijn-brood-mee-verdien-softwarehuis weleens het gevoel dat het wel zo werkt... En als het vanuit de code niet lukt, passen ze de handleiding maar aan zodat het in ieder geval beschreven is zoals het werkt...

Exact expert nodig?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Koenvh schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:52:
@Crazy D Ik heb een hele goede niche gevonden: ik vertaal code naar requirements. Ik werk net zo lang met de Blockchain tot er iets nuttigs uitkomt :+
Heh. In ons vorige project moesten we vanuit Java code een business rule extraheren. Kwamen we erachter dat die 20 regels code eigenlijk na een refactoring helemaal niks meer deden. Was wel even een WTF momentje.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dcm360
  • Registratie: December 2006
  • Niet online

dcm360

Moderator Discord

HD7767 powered

Hydra schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:55:
[...]


Afgezien daarvan zou je het argument aan kunnen dragen dat een OS schrijven makkelijker is; een computer verandert niet halverwege een sprint van mening wat betreft de requirements ;) Maargoed; het is uberhaupt geen discussie. Het is niks anders dan een domme vorm van gatekeeping.
De requirements veranderen misschien niet, maar de computer misschien wel. Nu krijg je halverwege het project gewoon de nieuwere revisie CPU/PCB waarvoor je het OS aan het schrijven bent, succes met de verschillen (vinden) :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F.West98
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 03:07

F.West98

Alweer 16 jaar hier

.oisyn schreef op maandag 7 december 2020 @ 01:20:
@F.West98 Je maakt een kopie van Foo op regel 6. Klinkt alsof de vtable van het origineel kapot is.
Ja daar lijkt het toch wel op ergens. Het is slecht geschreven code uit 2006, sindsniet niet onderhouden, dus ik voel er ook weinig voor om het fundamenteel te gaan uitzoeken. (en het werkt met Java via JNI, dus een ellende om te debuggen) Uiteindelijk gevonden dat een cleanup functie ergens roet in het eten gooit dus die maar ergens anders heen verplaatst in de logica.
DevWouter schreef op maandag 7 december 2020 @ 01:32:
[...]


@F.West98 ik sluit me daarbij aan. Het is al heel wat jaartjes geleden dat ik met C++ gewerkt hebt, maar het doet me denken toen een class op de verkeerde manier aan het casten was, waardoor (zoals .oisyn ook aangeeft) ik de vtable kwijt raakte.
[..]
Waarschijnlijk is het zoiets inderdaad, kwam later ook allemaal gekke situaties tegen met object slicing enzo.
farlane schreef op maandag 7 december 2020 @ 13:28:
[...]


Is je foo een "simpele" Foo of is het onderdeel van een hierarchy met (pure)virtual functions, misschien meerdere base classes?
Ja een hele hierarchy dus :P

2x Dell UP2716D | R9 7950X | 128GB RAM | 980 Pro 2TB x2 | RTX2070 Super
.oisyn: Windows is net zo slecht in commandline als Linux in GUI


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Woy
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Woy

Moderator Devschuur®
Een groot gedeelte van mijn werk omvat eigenlijk de stap voordat de requirements omgezet worden naar code, namelijk de gebruikers laten beseffen wat de daadwerkelijke requirements zijn, en ze daarbij ook begeleiden om de requirements zo te laten kiezen dat alleen degene die daadwerkelijke toegevoegde waarde hebben geimplementeerd hoeven te worden, zodat niet veel dev tijd besteed wordt aan zinloze eisen.

“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • farlane
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-10 14:49
F.West98 schreef op maandag 7 december 2020 @ 16:45:
[...]
Waarschijnlijk is het zoiets inderdaad, kwam later ook allemaal gekke situaties tegen met object slicing enzo.
[...]
Ja een hele hierarchy dus :P
Kans is aanwezig dat daardoor op een of andere manier bij de call de verkeerde vtable wordt gebruikt...

Somniferous whisperings of scarlet fields. Sleep calling me and in my dreams i wander. My reality is abandoned (I traverse afar). Not a care if I never everwake.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • PatrickH89
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 20:52
armageddon_2k1 schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:38:
[...]


Klopt, maar het is niet zomaar een YouTube persoonlijkheid ;) Dat ie denkt dat ie met z'n eigen ervaringen in een specifieke branch de autoriteit heeft om over de gehele dev wereld te kunnen oordelen is natuurlijk het probleem.
George Hotz heeft last van grootheidswaanzin. Ik zou hem eerder een anti-autoriteit noemen. Komt weinig zinnigs uit zijn mond, wellicht betere dingen uit zijn vingers.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RagingPenguin
  • Registratie: December 2012
  • Niet online
Hydra schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:27:
Beetje laat maar toch; ik vind het belangrijk.


[...]


"They don't really write algorithms. You will never in any job have to write a sort algorithm or a binary search algorithm".

Fucking yikes. Wat een elitaire pannekoek. Laat ik het zo zeggen, en ik bedoel dit goed zodat je er misschien wat van leert, maar als je met dit soort uitspraken aankomt in een intakegesprek, dan gaat het hem niet worden.

Ik ben "Java developer". Oftewel; ik vertaal business requirements in Java code. Schrijft ik dan geen 'algorithmen'? Wat nou als zo'n requiement is "hier is een memory mapped file van gesorteerde file hashes, kijk voor elke file of de hash daarvan voorkomt in die file, zo ja dan is het kinderporno"? Want dat is namelijk exact wat ik geimplementeerd heb. Het was overigens een interpolation search (O(log(log(n)))), een gespecialiseerde vorm van een binary search (O(log(n))).

Nog even afgezien van dat dat beetje dom toeval z'n argument al onderuit haalt. Ook "ik wil geld afboeken maar moet eerst checken of dat geld er wel is" is een algorithme. Ook "geef dit resultaat alleen terug als de gebruiker dit object mag zien" is een algorithme. We worden betaald om requirements om te zetten in algorithmes. We hergebruiken alleen bestaande code omdat iedere keer openieuw een hashmap implementeren een beetje tijdsverspilling is.

God wat heb ik een hekel aan dat soort "Youtube personaliteiten" die zonder dat er kritiek op geleverd kan worden dit soort onzin spuwen. Als ik je een tip mag geven; ga naar conferenties. Als hij daar dit soort teksten uitkraamt wordt 'ie terecht wegehoond.
En daarnaast krijg je als 'business requirements developer' vaak genoeg vragen als 'waarom is de query die alle historische sales data aggregeert traag' en dan heb je toch weer wel een behoorlijke kennis van algoritmes nodig om het query plan van je query te begrijpen.

Deze hele 'X is moeilijker dan Y' is vaak gewoon een hopeloze over-naïve onderschatting van wat Y eigenlijk is. En er zullen ongetwijfeld prutsers in Y zitten die je punt lijken te maken, maar idioten vind je overal.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koenvh
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11-10 00:28

Koenvh

Hier tekenen: ______

Ik kreeg laatst een berichtje van de overheid dat mijn ID-kaart eind dit jaar verloopt. Nu dacht ik terug aan dit artikel van even geleden:
nieuws: Identiteitskaart om in te loggen met DigiD-niveau 'hoog' verschijnt i...

Ik ga denk ik maar een paar weken wachten met een nieuwe ID-kaart aanvragen. Ik ben wel benieuwd hoe dit gaat werken, vooral of het ook werkt als client certificate voor websites en dergelijke (net zoals de Estse ID-kaart). Toevallig hier iemand met kennis daarover die 'ie mag/wil delen? Ik heb namelijk een paar ideetjes O-)

🠕 This side up


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

PatrickH89 schreef op maandag 7 december 2020 @ 17:08:
[...]


George Hotz heeft last van grootheidswaanzin. Ik zou hem eerder een anti-autoriteit noemen. Komt weinig zinnigs uit zijn mond, wellicht betere dingen uit zijn vingers.
Eens. Heeft hij het probleem van autonoom rijdende auto's al gesolved?

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
RagingPenguin schreef op maandag 7 december 2020 @ 17:26:
Deze hele 'X is moeilijker dan Y' is vaak gewoon een hopeloze over-naïve onderschatting van wat Y eigenlijk is. En er zullen ongetwijfeld prutsers in Y zitten die je punt lijken te maken, maar idioten vind je overal.
Precies. Sterk staaltje Dunning-Kruger. Niks meer.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PatrickH89
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 20:52
.oisyn schreef op maandag 7 december 2020 @ 17:42:
[...]


Eens. Heeft hij het probleem van autonoom rijdende auto's al gesolved?
Volgens hem wel begreep ik destijds. Maar Elon luisterde helaas niet naar hem, anders waren we al veel verder geweest :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Hij claimt overigens dat het werk van "niet-developers" binnenkort door AI gedaan wordt gewoon door AI te trainen op requirements en de code die eruit komt. Zegt genoeg hoeveel hij over AI weet. Volgens mij is het een scammer.

https://niels.nu


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 18:43

DevWouter

Creator of Todo2d.com

Hydra schreef op maandag 7 december 2020 @ 18:41:
Hij claimt overigens dat het werk van "niet-developers" binnenkort door AI gedaan wordt gewoon door AI te trainen op requirements en de code die eruit komt. Zegt genoeg hoeveel hij over AI weet. Volgens mij is het een scammer.
En we weten allemaal hoe goed een AI omgaat met foutieve input data omgaat. _O-

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Giesber
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 08-10 16:19
Hydra schreef op maandag 7 december 2020 @ 14:57:
[...]


Heh. In ons vorige project moesten we vanuit Java code een business rule extraheren. Kwamen we erachter dat die 20 regels code eigenlijk na een refactoring helemaal niks meer deden. Was wel even een WTF momentje.
Ben je intussen al tegen een concurrency issue aangelopen omdat de verwijderde code genoeg CPU cycles innam om dat concurrency issue op te lossen? :+

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Woy
  • Registratie: April 2000
  • Niet online

Woy

Moderator Devschuur®
Koenvh schreef op maandag 7 december 2020 @ 17:39:
Ik kreeg laatst een berichtje van de overheid dat mijn ID-kaart eind dit jaar verloopt. Nu dacht ik terug aan dit artikel van even geleden:
nieuws: Identiteitskaart om in te loggen met DigiD-niveau 'hoog' verschijnt i...
Mmm, 4 januari, dezelfde datum als dat er begonnen zou kunnen worden met het Corona vaccin. Zal de ID chip daarmee geïnjecteerd worden?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SmP9D5R8SR4JV8qFq5v8UbXFzqo=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/lpOFANMFleNSWrBnCcg0IhW7.jpg?f=user_large

:+

“Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.”


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gekkie
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 11-10 00:43
Woy schreef op maandag 7 december 2020 @ 20:17:
[...]
Mmm, 4 januari, dezelfde datum als dat er begonnen zou kunnen worden met het Corona vaccin. Zal de ID chip daarmee geïnjecteerd worden?
Vandaar dat al die cpu's en gpu's niet leverbaar zijn. Alle productielijnen zijn in gebruik voor de vaccin chips.
Zie je nou wel .. gauw verder met alufolie behangen.

En de MSM zoals tweakers }:O zeggen er ook al niks over zullen ze wel alleen premium maken zodat alleen Bill Gates het nog kan betalen, hier helemaal niks over de deepstate: nieuws: Ook de vorige generaties videokaarten en cpu's raken op en stijgen in... !1!11!!!

[ Voor 36% gewijzigd door gekkie op 07-12-2020 20:45 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Alain
  • Registratie: Oktober 2002
  • Niet online
Vandaag moest ik een stukje software aanpassen op een schip ergens op zee in de buurt van Zweden. Ik had alles netjes voorbereid en dacht, laat ik even testen of het alarm ook goed binnenkomt zonder een echte emergency shutdown te triggeren.

Tijdens het copy/pasten werd de tweede variabele niet gekopieerd en ik lette niet goed op. Resultaat: Ik zie ineens 150 alarmen binnen komen. Emergency shutdown. Oeps 8)7

Nu zorg ik er zelf wel voor dat deze zaken voor mogen komen op het moment dat ik er aan werk (het schip lag voor anker niks te doen). Maar het was wel een beetje knullig ...

[ Voor 3% gewijzigd door Alain op 07-12-2020 21:40 ]

You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mugwump
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 21:57
Hydra schreef op maandag 7 december 2020 @ 18:41:
Hij claimt overigens dat het werk van "niet-developers" binnenkort door AI gedaan wordt gewoon door AI te trainen op requirements en de code die eruit komt. Zegt genoeg hoeveel hij over AI weet. Volgens mij is het een scammer.
"Schrijf een algoritme dat zo efficiënt mogelijk sorteert". Weg is het werk van "echte" developers. :P

"The question of whether a computer can think is no more interesting than the question of whether a submarine can swim" - Edsger Dijkstra


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • farlane
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-10 14:49
Alain schreef op maandag 7 december 2020 @ 21:37:
Tijdens het copy/pasten werd de tweede variabele niet gekopieerd en ik lette niet goed op. Resultaat: Ik zie ineens 150 alarmen binnen komen. Emergency shutdown. Oeps 8)7
Nog steeds geen versiebeheer op PLC/DCS software zodat je het offline kunt voorbereiden en niet op een draaiend systeem hoeft te copy-pasten? Of op zijn minst een patch kunt voorbereiden misschien...?

Somniferous whisperings of scarlet fields. Sleep calling me and in my dreams i wander. My reality is abandoned (I traverse afar). Not a care if I never everwake.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alain
  • Registratie: Oktober 2002
  • Niet online
farlane schreef op maandag 7 december 2020 @ 23:02:
[...]

Nog steeds geen versiebeheer op PLC/DCS software zodat je het offline kunt voorbereiden en niet op een draaiend systeem hoeft te copy-pasten? Of op zijn minst een patch kunt voorbereiden misschien...?
Het probleem is meer dat ik geen simulatie heb van het schip. Ook in een versiebeheer systeem kun je bagger toevoegen als je het niet kunt testen.

You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • farlane
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-10 14:49
Alain schreef op maandag 7 december 2020 @ 23:13:
[...]
Het probleem is meer dat ik geen simulatie heb van het schip. Ook in een versiebeheer systeem kun je bagger toevoegen als je het niet kunt testen.
Mja ok, maar de copy paste actie ging fout toch, niet de inhoud van je aanpassing? Of was je gewoon @runtime aan het ehm, commisionen zonder iets te hebben kunnen voorbereiden? :P

Maar wel of geen versiebeheer? (Just curious)

[ Voor 5% gewijzigd door farlane op 07-12-2020 23:27 ]

Somniferous whisperings of scarlet fields. Sleep calling me and in my dreams i wander. My reality is abandoned (I traverse afar). Not a care if I never everwake.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Alain
  • Registratie: Oktober 2002
  • Niet online
farlane schreef op maandag 7 december 2020 @ 23:26:
[...]


Mja ok, maar de copy paste actie ging fout toch, niet de inhoud van je aanpassing? Of was je gewoon @runtime aan het ehm, commisionen zonder iets te hebben kunnen voorbereiden? :P

Maar wel of geen versiebeheer? (Just curious)
De aanpassing ging goed. Ik wilde alleen weten of deze ook goed aankwam in het AMS. Was gewoon online commisioning. Wel voorbereid, maar de koppeling met het AMS kon ik niet testen en daar maakte ik een menselijke fout.

Versiebeheer maak ik me al jaren hard voor binnen onze organisatie, maar het blijft een zorgenkindje. Voor ons als system integrator is dit erg duur. Binnen de projecten organisatie waar ik ruim 12 jaar voor gewerkt heb, hadden we een mappensysteem die op zich goed voldeed. Niet gebruikersvriendelijk, maar met externe tools werkbaar.

Nu werk ik ruim 3 jaar voor de service afdeling (ik was de eerste software engineer op de service afdeling) en moet meer dan 25 platformen onderhouden. Gemaakt door afdelingen over de hele wereld. Dan wens je wel een fatsoenlijk systeem.

Ik ben nu bezig met een partij die ons voor een betaalbare prijs een goede oplossing kan bieden. Ik moet het alleen nog intern verkopen. Gelukkig heb ik een manager die de meerwaarde ziet, maar nu moet op hoger niveau nog besloten worden.

You don't have to be crazy to do this job, but it helps ....


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

DevWouter schreef op maandag 7 december 2020 @ 01:32:
Dat de tweede variant werkt omdat je handmatig de function adres ophaalt i.p.v. de vtable te gebruiken.
Dit is overigens niet waar, als je een pointer to member hebt naar een virtual function, dan zal de call daarnaartoe ook via de vtable gaan en de most derived versie dus worden aangeroepen.

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DevWouter
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 18:43

DevWouter

Creator of Todo2d.com

.oisyn schreef op dinsdag 8 december 2020 @ 01:33:
[...]

Dit is overigens niet waar, als je een pointer to member hebt naar een virtual function, dan zal de call daarnaartoe ook via de vtable gaan en de most derived versie dus worden aangeroepen.
Je hebt gelijk: http://cpp.sh/7srvh
Er zit ook een voorbeeld bij van ongerelateerde class.

"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mugwump
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 21:57
Alain schreef op maandag 7 december 2020 @ 23:13:
[...]


Het probleem is meer dat ik geen simulatie heb van het schip. Ook in een versiebeheer systeem kun je bagger toevoegen als je het niet kunt testen.
YouTube: How To Fold A Paper Boat. (Full HD)

Graag gedaan!

"The question of whether a computer can think is no more interesting than the question of whether a submarine can swim" - Edsger Dijkstra


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Matis
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 11-10 11:07

Matis

Rubber Rocket

Alain schreef op maandag 7 december 2020 @ 23:13:
Het probleem is meer dat ik geen simulatie heb van het schip. Ook in een versiebeheer systeem kun je bagger toevoegen als je het niet kunt testen.
Maar heb je dan ook een baggerschip?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/mada3XlXq71dLcJ0-xDDsThS8fA=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/1xLwdrtQOeJG7sDVBOM4dZiu.png?f=user_large

If money talks then I'm a mime
If time is money then I'm out of time


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Niekleair
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 11-06-2024
Sorry, mijn post hoort hier niet 8)7

@sig69 Ja, ik realiseerde me dat ik op de verkeerde plek zat te posten

[ Voor 148% gewijzigd door Niekleair op 09-12-2020 00:23 ]

[img]error.jpg[/img]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 00:35
Is al opgelost

[ Voor 79% gewijzigd door sig69 op 09-12-2020 00:22 ]

Roomba E5 te koop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • plofkip
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-10 01:11
Doen er nog mensen hier mee met de advent of code?
Vond dag 8 opdracht 2 wel even tricky (9m te bedenken hoe het aan te pakken), maar wel alles behaald tot dusver.
Mooie kans om met .NET 5 te stoeien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 00:35
@plofkip Hier weet ik niet, maar in het topic eentje lager zeker wel ;)

Roomba E5 te koop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • plofkip
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-10 01:11
sig69 schreef op woensdag 9 december 2020 @ 00:25:
@plofkip Hier weet ik niet, maar in het topic eentje lager zeker wel ;)
Oeps :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThomasG
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 23-09 14:00
Volgens mij zijn ze helemaal gek geworden bij DHL. Ik heb op de 30-11 iets besteld, en dat zou 1-12 worden bezorgd. De bezorger komt bij mij aan de deur en zegt "Ik moet hier iets bezorgen, maar maar mijn busje zat vol dus ik heb het niet bij mij, ik kom op een ander moment terug". Vervolgens zie ik in de status dat het iedere dag opnieuw gesorteerd wordt en "aankomt op de CityHub in jouw regio". Iedere dag opnieuw.

Neem ik maandag contact op DHL, zeggen ze "je moet bij de verzender zijn". Bel ik de verzender, belooft DHL aan de verzender dat het dinsdag 8 december wordt bezorgd. Weer opnieuw gesorteerd, maar er wordt niet eens een bezorg poging gedaan.

Bel ik vandaag met DHL, zeggen ze "Ja er is een probleem ontstaan met de verzending". Wat dat probleem is willen ze mij niet vertellen. Blijkbaar is dat al zo sinds 2-12, maar vonden ze dat niet nodig om aan mij en/of de verzender te melden. Ook niet toen de verzender 8-12 contact met ze op nam. In plaats daarvan vraagt DHL mij om weer contact opnemen met de verzender, zodat zij aan DHL kunnen vragen om een onderzoek te starten.

Nu komt het. De verzender heeft weer contact opgenomen met DHL, en nu zegt DHL "nee hoor, er is geen probleem. Wij weten ook niet waarom het nog bij ons staat, maar wij gaan het morgen (de 10e) bezorgen hoor!" 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koenvh
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11-10 00:28

Koenvh

Hier tekenen: ______

@ThomasG Mijn ervaring met elke pakketdienst is dat de berichtgeving alleen werkt als het goed gaat, als er iets misloopt raakt 'ie helemaal in verwarring. Met uitzondering van dingen uit China, dat werkt sowieso nooit echt lekker. :P

🠕 This side up


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • R4gnax
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 06-09 17:51
Giesber schreef op maandag 7 december 2020 @ 19:53:
[...]

Ben je intussen al tegen een concurrency issue aangelopen omdat de verwijderde code genoeg CPU cycles innam om dat concurrency issue op te lossen? :+
Oh fijn. Nu krijg ik een flashback. :+
RagingPenguin schreef op maandag 7 december 2020 @ 17:26:
Deze hele 'X is moeilijker dan Y' is vaak gewoon een hopeloze over-naïve onderschatting van wat Y eigenlijk is. En er zullen ongetwijfeld prutsers in Y zitten die je punt lijken te maken, maar idioten vind je overal.
Eens. Natuurlijk is het zo dat er een segment mensen is die aan line-of-business applicaties werken en enkel code uitstampen zonder naar zaken als looptijd-efficiëntie of geheugengebruik te kijken. Maar er is even zo goed een segment wat wel naar die zaken kijkt en daarna alsnog een afweging moet maken tussen technisch 100% perfectie en op tijd en binnen budget op kunnen leveren.

Strive for perfection, but settle for excellence is een zeer waardevol stukje wijsheid uit die hoek.

Helaas is het zo dat er een enorm stigma op deze groep ontwikkelaars rust, dankzij een boel populistisch gebrachte "kijk deze prutsers eens prutsen!"-correspondentie die weelderig tiert omdat de domeinen waar zij binnen werken zo lekker behapbaar zijn om zonder al te veel context zelf te begrijpen; over te brengen op anderen; en hen te laten begrijpen waarom deze 'prutsers' fout bezig zijn.

Maar hey; ontwikkelaars die het kaliber van fout maken zoals in complexe beveiligingsproducten onveilige unrar executables in kernel mode te laten draaien zijn wellicht nog grotere prutsers. En OS engineers die oopsie-woopsie bij een milestone update alle documenten van de ingelogde gebruiker weggooien ook. Etc. Alleen wordt daar nooit zo erg over doorgezaagd omdat het een andere orde van probleem is en veel minder laaghangend fruit is voor een bepaalde groep mensen om op af te geven.

Hot take:
De echte prutsers zijn de software-developers die het nodig vinden om het werk van anderen de grond in te stampen om het bestaansrecht van hun eigen tere zieltje te valideren. En mijns inziens valt een spreekwoordelijke 'aandachtshoer' als Hotz in elk geval ten dele onder die groep.

[ Voor 76% gewijzigd door R4gnax op 12-12-2020 14:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 10-10 08:02
Strikvraag? Zijn security specialisten de nieuwe SEO/SEA 'Specialisten'

Worden de laatste tijd doodgegooit met gelukzoekers die één of andere OWASP scan hebben losgelaten op een site en hele bak issues gevonden hebben die ze tegen betaling best even verder willen uitleggen.

Dat de meeste 'problemen' die ze vinden false/positives zijn vergeten ze voor het gemak maar even.

Een van de meest geniale is, wij hebben Drupal 7 gevonden op de site, en de meest recente versie is 9 en uit security oogpunt moet je de versie even upgraden. Als die scanner-tovenaar even zich had verdiept voor ie zijn mail stuurden had ie kunnen weten dat dit niet even een 'upgrade' maar een volledige rebuild van totaal nieuwe code.

Of wat dacht je van mogelijke man in the middle attacks, ja tuurlijk dat kan eigenlijk altijd wel. Maar als iemand zoveel moeite doet omdat voor elkaar te krijgen bij een statische website mag ik mij dan ook afvragen waarom iemand dat zou willen doen en wat die 'hacker' dan denkt te kunnen doen? En waarom ik 100'en euro moet betalen om een rapport en een advies te krijgen wat ik zelf in nog geen 2 minuten Google-fu ook kan vinden.

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mugwump
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 21:57
kwaakvaak_v2 schreef op maandag 14 december 2020 @ 10:49:
Strikvraag? Zijn security specialisten de nieuwe SEO/SEA 'Specialisten'

Worden de laatste tijd doodgegooit met gelukzoekers die één of andere OWASP scan hebben losgelaten op een site en hele bak issues gevonden hebben die ze tegen betaling best even verder willen uitleggen.

Dat de meeste 'problemen' die ze vinden false/positives zijn vergeten ze voor het gemak maar even.

Een van de meest geniale is, wij hebben Drupal 7 gevonden op de site, en de meest recente versie is 9 en uit security oogpunt moet je de versie even upgraden. Als die scanner-tovenaar even zich had verdiept voor ie zijn mail stuurden had ie kunnen weten dat dit niet even een 'upgrade' maar een volledige rebuild van totaal nieuwe code.

Of wat dacht je van mogelijke man in the middle attacks, ja tuurlijk dat kan eigenlijk altijd wel. Maar als iemand zoveel moeite doet omdat voor elkaar te krijgen bij een statische website mag ik mij dan ook afvragen waarom iemand dat zou willen doen en wat die 'hacker' dan denkt te kunnen doen? En waarom ik 100'en euro moet betalen om een rapport en een advies te krijgen wat ik zelf in nog geen 2 minuten Google-fu ook kan vinden.
Ze "vergeten" niets, ze doen gewoon bulkwerk. Hoe meer er gehapt wordt, des te beter.

"The question of whether a computer can think is no more interesting than the question of whether a submarine can swim" - Edsger Dijkstra


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
kwaakvaak_v2 schreef op maandag 14 december 2020 @ 10:49:
Strikvraag? Zijn security specialisten de nieuwe SEO/SEA 'Specialisten'
Ugh.

95% van dit soort toko's heeft een bak Indiers aan boord die niks anders doen dan standaard tooltjes runnen. Goeie security mensen zijn hun gewicht in goud waard; ze zijn zeldzamer dan goeie devs.

Heb bij Philips meegemaakt dat zo'n toko een scan had gedaan van ons product, en een document vol vals positives ging toen direct naar management. Echt een kutstreek.

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 10-10 08:02
Hydra schreef op maandag 14 december 2020 @ 11:23:
[...]


Ugh.

95% van dit soort toko's heeft een bak Indiers aan boord die niks anders doen dan standaard tooltjes runnen. Goeie security mensen zijn hun gewicht in goud waard; ze zijn zeldzamer dan goeie devs.

Heb bij Philips meegemaakt dat zo'n toko een scan had gedaan van ons product, en een document vol vals positives ging toen direct naar management. Echt een kutstreek.
Dat is dezelfde tactiek die ze bij ons ook toepassen, direct door naar management sturen. Logisch want daar is de kans het het grootste dat er gehapt wordt.

Als het direct bij ons op development uitkomt, lezen wij het en antwoorden vaak met een 'Ga eerst je huiswerk eens doen voor je mensen lastig valt met je bevinden, en een OWASP tool runnen doen wij zelf ook al regelmatig. Doei.."

Management schiet vaak direct in paniek mode en denken dat ze direct gehacked kunnen worden en op de voorpagina van de krant komen te staan.

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
kwaakvaak_v2 schreef op maandag 14 december 2020 @ 11:54:
Management schiet vaak direct in paniek mode en denken dat ze direct gehacked kunnen worden en op de voorpagina van de krant komen te staan.
Yup. Dat is daar bij Philips toen ook vrij hoog opgelopen. Eerst dus dat wij een "wat is deze?" vanuit management kregen, en toen bleek dat het complete bullshit was, die toko een "hoezo vallen jullie ons hiermee lastig zonder eerst naar de devs te gaan" om z'n oren kreeg. Ik krijg van die arrogante houding van die 'security consultants' daar nog steeds een nare smaak in m'n mond. Tijd voor koffie.

https://niels.nu


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • alienfruit
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 22:27

alienfruit

the alien you never expected

Lekker luieren nu dat Google Cloud is down 😴

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • R4gnax
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 06-09 17:51
Hydra schreef op maandag 14 december 2020 @ 12:01:
[...]


Yup. Dat is daar bij Philips toen ook vrij hoog opgelopen. Eerst dus dat wij een "wat is deze?" vanuit management kregen, en toen bleek dat het complete bullshit was, die toko een "hoezo vallen jullie ons hiermee lastig zonder eerst naar de devs te gaan" om z'n oren kreeg. Ik krijg van die arrogante houding van die 'security consultants' daar nog steeds een nare smaak in m'n mond. Tijd voor koffie.
Het ergste is wanneer je als bedrijf maatwerk-software levert aan je klanten, en het zijn jouw klanten die door zulke snake-oil eikels aangeschreven worden. Moet je eens aan een compleet a-technisch persoon van buiten de organisatie, waar je een goede klant-verhouding mee wilt houden, de situatie uitgelegd krijgen. Fijn man. Ik heb af en toe best medelijden met de PM die dat op z'n bord krijgt...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
alienfruit schreef op maandag 14 december 2020 @ 12:59:
Lekker luieren nu dat Google Cloud is down 😴
Wat? Heel Google Cloud? :D

https://niels.nu


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
R4gnax schreef op maandag 14 december 2020 @ 13:01:
Het ergste is wanneer je als bedrijf maatwerk-software levert aan je klanten, en het zijn jouw klanten die door zulke snake-oil eikels aangeschreven worden. Moet je eens aan een compleet a-technisch persoon van buiten de organisatie, waar je een goede klant-verhouding mee wilt houden, de situatie uitgelegd krijgen. Fijn man. Ik heb af en toe best medelijden met de PM die dat op z'n bord krijgt...
Volgens mij had ik dit wel eens eerder verteld maar we hebben een keer bij een security scan een finding gehad dat we een oude PHP versie gebruikten. Waarom? Omdat we dat als 'geintje' vanuit de API gateway teruggaven (we hadden de standaard header vervangen, stukje obfuscation). Nota bene wist die club dat het allemaal Java was. Gingen ze aardig mee op hun plaat :D

https://niels.nu


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Gropah
  • Registratie: December 2007
  • Niet online

Gropah

Admin Softe Goederen

Oompa-Loompa 💩

Volgens https://www.google.com/appsstatus#hl=nl&v=status wel ja

Maar naar wat ik van andere hoor ligt het in ieder geval bij authentication waardoor de rest ook niet meer benaderbaar is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThomasG
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 23-09 14:00
Gropah schreef op maandag 14 december 2020 @ 13:21:
[...]


Volgens https://www.google.com/appsstatus#hl=nl&v=status wel ja

Maar naar wat ik van andere hoor ligt het in ieder geval bij authentication waardoor de rest ook niet meer benaderbaar is.
Het is inderdaad de authenticatie, waardoor alles waarvoor je ingelogd moet zijn (zoals een email versturen) niet meer werkt 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Ah shit, kan ook niet in m'n mail :D

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Styxxy
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 10-10 20:59
Oh no, geen toegang meer tot mail; wat een drama! :D :+

Eindelijk eens productief kunnen zijn :X .

[ Voor 32% gewijzigd door Styxxy op 14-12-2020 13:45 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Koenvh
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11-10 00:28

Koenvh

Hier tekenen: ______

Zie je wel, het was helemaal geen overbodige luxe om de fax te behouden! :+

🠕 This side up


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Koenvh schreef op maandag 14 december 2020 @ 13:49:
Zie je wel, het was helemaal geen overbodige luxe om de fax te behouden! :+
Ah een Krugmannetje :D
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0VOE99s74piJ9Jk4qR9e0ZfuQJQ=/x800/filters:strip_exif()/f/image/f9xVY0Q4DRAcXRWxtoxr70ux.png?f=fotoalbum_large

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 10-10 08:02
R4gnax schreef op maandag 14 december 2020 @ 13:01:
[...]


Het ergste is wanneer je als bedrijf maatwerk-software levert aan je klanten, en het zijn jouw klanten die door zulke snake-oil eikels aangeschreven worden. Moet je eens aan een compleet a-technisch persoon van buiten de organisatie, waar je een goede klant-verhouding mee wilt houden, de situatie uitgelegd krijgen. Fijn man. Ik heb af en toe best medelijden met de PM die dat op z'n bord krijgt...
Bij ons speelt de PM dat gewoon direct door naar development :)

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Styxxy schreef op maandag 14 december 2020 @ 13:45:
Oh no, geen toegang meer tot mail; wat een drama! :D :+
Het is niet alleen mail he, alles waarbij je de google sign-on gebruikt. En dat zijn er nogal wat als je bedrijf Google Cloud based is... :D

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Styxxy
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 10-10 20:59
Hydra schreef op maandag 14 december 2020 @ 15:30:
[...]
Het is niet alleen mail he, alles waarbij je de google sign-on gebruikt. En dat zijn er nogal wat als je bedrijf Google Cloud based is... :D
Yep I know, was ook een grapje op het mail gebeuren ;) . Nu bij ons zou hetzelfde een probleem zijn als Azure Active Directory eruit zou liggen, gaat er ook veel zaken niet meer werken :( .

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Koenvh
  • Registratie: December 2011
  • Laatst online: 11-10 00:28

Koenvh

Hier tekenen: ______

@.oisyn Geef 'm 'ns ongelijk, wie faxt er nou niet? Het grootste probleem met de telefax is dat ik nooit FOIP lekker werkend heb gekregen :(

🠕 This side up


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • agitri
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 05-10 17:11
Koenvh schreef op maandag 14 december 2020 @ 16:27:
@.oisyn Geef 'm 'ns ongelijk, wie faxt er nou niet? Het grootste probleem met de telefax is dat ik nooit FOIP lekker werkend heb gekregen :(
dat is eigenlijk best goed te doen met t38 moet je wel je voip provider op uitzoeken waar het werkt (of door een codec heen proppen, maar dat weet ik niet meer zeker)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wilf
  • Registratie: Maart 2007
  • Niet online

Wilf

shuo cao cao

Rond / vóór die tijd had ik daar ook discussies over met m’n vader, groot MS-fanboy destijds en geloofde dus ook dat internet niks is en niks wordt. Apple vond hij ook maar niks; het heeft me toen nog een decennium gekost zelf een Apple te kunnen kopen (begon in 1998 met op Apples te werken en in 2008 kocht ik mijn eerste MBP :D).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Oogje
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
Ik wist niet dat de fax zo'n enorme impact heeft gehad O-)

Any errors in spelling, tact, or fact are transmission errors.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Wilf schreef op dinsdag 15 december 2020 @ 08:14:
[...]
Rond / vóór die tijd had ik daar ook discussies over met m’n vader, groot MS-fanboy destijds en geloofde dus ook dat internet niks is en niks wordt.
Ik heb uit m'n HIO tijd nog een weddenschap staan met een C# fanboi die meende dat binnen 10 jaar ofzo C# Java helemaal over zou nemen en Java uit zou sterven. Zit nog steeds op m'n geld te wachten :o

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hackerhater
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 11-10 14:35
Hydra schreef op dinsdag 15 december 2020 @ 11:53:
Ik heb uit m'n HIO tijd nog een weddenschap staan met een C# fanboi die meende dat binnen 10 jaar ofzo C# Java helemaal over zou nemen en Java uit zou sterven. Zit nog steeds op m'n geld te wachten :o
Tjah als ze .net (en de tools) vanaf dag 1 multiplatform hadden gemaakt hadden ze een kans gehad.
Toen der tijd zat C# met .NET goed in elkaar en Java was ongeveer een standstill.
Maar gezien het Java niet kon vervangen buiten de Windows-environment heeft Java terug kunnen komen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
hackerhater schreef op dinsdag 15 december 2020 @ 12:35:
Tjah als ze .net (en de tools) vanaf dag 1 multiplatform hadden gemaakt hadden ze een kans gehad.
Toen der tijd zat C# met .NET goed in elkaar en Java was ongeveer een standstill.
Maar gezien het Java niet kon vervangen buiten de Windows-environment heeft Java terug kunnen komen.
Het probleem in de beginjaren was vooral dat MS enorm anti-OS was. Dat zijn ze nooit meer te boven gekomen.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hackerhater
  • Registratie: April 2006
  • Laatst online: 11-10 14:35
Jup, dat waren ze inderdaad.
Vooral toen met Ballmer.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Het is 2020, bijna 2021.

En nog zijn er softwareleveranciers die in hun webservice URL geen versie opnemen :')

Dan krijg je dus van die handige oplossingen... "zeg maar wanneer ik de nieuwe versie aan moet zetten, maar dan werkt de oude niet meer".

:F

Het is blijkbaar moeilijk om gewoon het volgende te doen:

https://www.bedrijf.nl/api/v1/bla
https://www.bedrijf.nl/api/v2/bla
https://www.bedrijf.nl/api/v3/bla

Ik was al wat zwaarmoedig, maar kom op zeg.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PietrKempy
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 08-06 10:55
Lethalis schreef op dinsdag 15 december 2020 @ 13:20:
Het is 2020, bijna 2021.
Dan krijg je dus van die handige oplossingen... "zeg maar wanneer ik de nieuwe versie aan moet zetten, maar dan werkt de oude niet meer".
Dat probleem lost je uiteraard niet enkel op door een versie in je url op te nemen, want dan deployen ze gewoon een versie waar geen api/v1/ meer in zit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
PietrKempy schreef op dinsdag 15 december 2020 @ 13:25:
[...]

Dat probleem lost je uiteraard niet enkel op door een versie in je url op te nemen, want dan deployen ze gewoon een versie waar geen api/v1/ meer in zit.
Nee, maar nu heb je dus ook geen overgangsperiode waarin je tijdelijk beide versies kunt gebruiken. En uiteraard gaat de nieuwe versie pas op 1 januari live i.v.m. wettelijke wijzigingen. Fijne jaarwisseling alvast pfff.

Dat maakt het vrij lastig om voor de vakantie de boel aan te passen (alvast V2 gebruiken), zodat het automatisch gaat werken op 1 januari als ik het liefst halfdood op mijn bed wil liggen en 2020 wil vergeten. Niet dat 2021 beter wordt :P Maar goed.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Grijze Vos
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 28-02 22:17
R4gnax schreef op maandag 14 december 2020 @ 13:01:
[...]

Het ergste is wanneer je als bedrijf maatwerk-software levert aan je klanten, en het zijn jouw klanten die door zulke snake-oil eikels aangeschreven worden. Moet je eens aan een compleet a-technisch persoon van buiten de organisatie, waar je een goede klant-verhouding mee wilt houden, de situatie uitgelegd krijgen. Fijn man. Ik heb af en toe best medelijden met de PM die dat op z'n bord krijgt...
Weet je wat nog veel erger is? "Zinnige" pen test bedrijven minstens 2x per jaar je code laten doorlichten, telkens weer anderen. En dan duurt een echt issue minstens 5 jaar, 10+ pen tests dus voordat het gevonden wordt. (reflective XSS exploit in dit geval.)

Op zoek naar een nieuwe collega, .NET webdev, voornamelijk productontwikkeling. DM voor meer info


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
Weet je wat nog veel erger is? PHP.

https://niels.nu


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • PatrickH89
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 20:52
Hydra schreef op woensdag 16 december 2020 @ 13:51:
[...]


Weet je wat nog veel erger is? PHP.
Foei.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • R4gnax
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 06-09 17:51
Hydra schreef op woensdag 16 december 2020 @ 13:51:
[...]


Weet je wat nog veel erger is? PHP.
/thread :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • armageddon_2k1
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 27-07 10:18
Beter Rust dan. Veel beter dan dat slome Java!!!

Engineering is like Tetris. Succes disappears and errors accumulate.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • kwaakvaak_v2
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 10-10 08:02
Hydra schreef op woensdag 16 december 2020 @ 13:51:
[...]


Weet je wat nog veel erger is? PHP.
Om maar te zwijgen van Electron / Javascript.

Driving a cadillac in a fool's parade.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-10 13:59
armageddon_2k1 schreef op woensdag 16 december 2020 @ 14:38:
Beter Rust dan. Veel beter dan dat slome Java!!!
M'n Java is ondertussen ook aardig roestig, telt dat ook?

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

KolQ FTW!!!111oneone

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Creepy
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 11-10 14:13

Creepy

Tactical Espionage Splatterer

KolQ? Pfff, nieuwerwetste meuk! Orbb!

"I had a problem, I solved it with regular expressions. Now I have two problems". That's shows a lack of appreciation for regular expressions: "I know have _star_ problems" --Kevlin Henney


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Creepy schreef op woensdag 16 december 2020 @ 15:51:
KolQ? Pfff, nieuwerwetste meuk! Orbb!
Die is foetsie helaas ;(

Ik heb onlangs mijn overhaul van stack-based naar operand-based instructies afgerond. M'n Gauss-Jordan matrix inverse is nu nog maar 359 instructies ipv 924 en hij is 33% sneller *O*

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
Matrix.@inverse = ()
{
    if (!this.isSquare)
        return NaN;
    if (this.width == 1)
        return new Matrix(1,1,[1/this.data[0]]);
    local rows = this.rows.toObject();
    local i = Matrix.identity(this.width).rows;
    local s = this.height - 1;
    for (y:0..s)
        rows.[y] ::= i[y];
    local tmp;

    for(y:0..s-1)
    {
        tmp = rows.[y][y];
        if (!tmp)
        {
            for(y2:y+1..s)
            {
                if (rows.[y2][y])
                {
                    tmp = rows.[y];
                    rows.[y] = rows.[y2];
                    rows.[y2] = tmp;
                    tmp = rows.[y][y];
                    break;
                }
            }
            if (y2 == s+1)
                return NaN;
        }
        if (tmp != 1)
            rows.[y] /= tmp;

        for(y2:y+1..s)
        {
            tmp = rows.[y2][y];
            if (tmp)
                rows.[y2] -= tmp * rows.[y];
        }
    }

    tmp = rows.[s][s];
    if (!tmp)
        return NaN;
    rows.[s] /= tmp;

    for(y:s..1)
    {
        for(y2:y-1..0)
        {
            tmp = rows.[y2][y];
            if (tmp)
                rows.[y2] -= tmp * rows.[y];
        }
    }

    tmp = rows.[0][this.width..];
    for (y:1..s)
        tmp ::= rows.[y][this.width..];
    return new Matrix(this.width, this.width, tmp);
};


Asm: https://pastebin.com/rfBhtxXv

[ Voor 94% gewijzigd door .oisyn op 16-12-2020 16:12 ]

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.

Pagina: 1 ... 81 ... 102 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Dit topic is niet de plaats om te lopen helpdesken. De Coffee Corner is primair bedoeld als uitlaatklep voor iedereen in de Devschuur® en niet als vraagbaak.