Ik geef je niet meteen ongelijkDwarlorf schreef op maandag 16 mei 2022 @ 08:06:
[...]
Gister een bust geoefend. Eerst met de 0,4 naald en later met de 0,2 naald. Meerdere keren overnieuw gedaan.
Aantal constatereringen:
0,4 naald is te groot voor dit werk
Klopt, de kleur maakt verschil in hoe het dekt. Sowieso is hoeveel je moet verdunnen ook afhankelijk van factoren als wat voor naald je gebruikt, luchtdruk, merk ab maar bijvoorbeeld ook temperatuur en luchtvochtigheid. Alleen afgaan met wat op internet te lezen valt is niet genoeg dusIk had de luchtdruk in eerste instantie veel te hoog.
De verf toch nog te dik. Op de Vallejo Airbrush thinner fles staat 1-2 druppels thiner tov 10 druppels verf. Maar 50/50 komt meer in de buurt. Hangt ook een beetje van de kleur af, bruin is wel heel dik bijv.
Inderdaad!Ik denk dat flow improver (besteld) geen overbodige luxe is.
Dit lezende is mijn eerste gedachte dat je verf alsnog te dik is of dat je luchtdruk nog niet optimaal is, wat wel eens gezegd wordt is dat je verf de consistentie van melk moet hebben als dat je helptIk denk zelfs dat het nog dunner moet bij het spuiten van een bust door met meer lagen te glazen
Verder dit:
Ik weet niet of het een gebrek aan ervaring is maar ik vind dat ik de trekker heel ver moet doortrekken voordat er verf uit komt. Hierdoor spuit je ook al snel ineens teveel. Maw, de verf komt er niet gradueel uit tov hoe verder je de trekker naar achteren trekt.
Heb gister de bust meerdere keren opnieuw gedaan hierdoor. Op zich geen probleem, is ook een proces natuurlijk en zeer leerzaam, maar het viel me wel op.
Ter vergelijking, met mijn H&S spuiten hoef ik zelden verder de naald naar achteren te trekken dan een derde of hooguit de helft op wellicht matt coats na, zowel met 0,2 en 0,4.
En waar verdunde je nu mee?