Waarom wordt hier zoveel ruimte verspild bij op en afritten?

Pagina: 1 2 3 Laatste
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRaSH
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 14-09 00:27

TRaSH

koffie ?

Freee!! schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 12:07:
[...]

Die vrachtwagens kunnen ook aan de andere kant van het kanaal (waar het industrieterrein ook is) de snelweg op en daar is de invoegstrook wel lang genoeg.
Net even gekeken wat je bedoelde,
Is wel een stukje omrijden en slecht voor het milieu 😉.
En ben benieuwd hoeveel tijd je kwijt bent toch al gauw 5-10 minuten extra in de ochtend/avond spits vermoed ik als er verkeers lichten tussen zitten.

I think I'm afraid to be happy whenever I get to happy, something bad always happen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Glashelder
  • Registratie: September 2002
  • Niet online

Glashelder

Anti Android

Moi_in_actie schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 23:53:
[...]

Ik weet niet wat de regels zijn in Duitsland voor wat betreft dit punt, maar je weet dat je in Nederland moet stoppen op het einde van de invoegstrook, als je niet tijdig kunt invoegen? Doorrijden over de vluchtstrook is verboden.
Nu moet ik ook zeggen, dit is een van de domste verkeerswetten en zelfs de meeste rij-instructeurs zullen gewoon adviseren om in het geval maar even een klein stukje vluchtstrook mee te pakken.
Doorrijden over de vluchtstrook is in een 'noodsituatie' toegestaan. Er ligt inderdaad een uitspraak van een automobilist die is veroordeeld voor doorrijden over de vluchtstrook, maar het ging daarbij om iemand die er bewust voor koos om nog even wat auto's in te halen ipv wat in te houden. Volgens de agenten die de bon uitdeelden was er namelijk ruimte zat :)

PV 4915wp op oost, 2680 wp op west, 1900 wp op zuid. pvoutput - AUX 8 kW bi bloc


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 15-09 19:04

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

TRaSH schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 12:36:
[...]
Net even gekeken wat je bedoelde,
Is wel een stukje omrijden en slecht voor het milieu 😉.
En ben benieuwd hoeveel tijd je kwijt bent toch al gauw 5-10 minuten extra in de ochtend/avond spits vermoed ik als er verkeers lichten tussen zitten.
Dat omrijden valt best wel mee als ze al aan de andere kant van het kanaal zitten. En daar zit (ook) een industrieterrein. Ik ben gewoon van mening dat die oprit afgesloten moet worden voor alles wat niet bovenaan de oprit minimaal 100 km/h kan (en mag) rijden met een snelheidscontrole (met bijbehorende boete) op gevaarlijk te langzaam rijden.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TRaSH
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 14-09 00:27

TRaSH

koffie ?

Dan kunnen ze beter die hele oprit afstuiten aangezien ik regelmatig mee maak dat zelfs personen auto's het niet halen.
En dan moet ik nog in de remmen als ik met 83/84 aankom rijden.
Die staal boer waar ik(Tata Steel) soms kom zit bij de crematorium op het industrie terrein.

I think I'm afraid to be happy whenever I get to happy, something bad always happen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Moi_in_actie schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 23:53:
[...]

Ik weet niet wat de regels zijn in Duitsland voor wat betreft dit punt, maar je weet dat je in Nederland moet stoppen op het einde van de invoegstrook, als je niet tijdig kunt invoegen? Doorrijden over de vluchtstrook is verboden.
Nu moet ik ook zeggen, dit is een van de domste verkeerswetten en zelfs de meeste rij-instructeurs zullen gewoon adviseren om in het geval maar even een klein stukje vluchtstrook mee te pakken.

Ik was afgelopen zomer in Engeland, als je denkt dat invoegstroken in Duitsland soms kort zijn... dat zijn landingsbanen vergeleken met die in Engeland. In Engeland heb je letterlijk kruisingen op de snelweg, waar je vanaf stilstand moet invoegen. Soms heb je een korte invoegstrook, maar dat is meestal niet meer dan 2 tot 5 auto lengtes. Gelukkig heeft mijn auto redelijk wat vermogen en is vlot accelereren geen probleem, maar ik zou daar niet willen rijden met een Fiat Panda, Volkswagen Lupo of een of andere Koreaans/Japans bakkie met een 1L motor.

Voor wat de TS betreft: het antwoord is allang geven, als je de mogelijkheid hebt om het wat ruimer op te zetten dan heeft dit alleen maar voordelen. Je kunt met meer overzicht invoegen, meer tijd om op snelheid te komen enzovoorts. Ook met het nemen van een afrit is het wel fijn als deze strook wat langer is. Dat ze vaker met de uitrit eerst over de onderliggende weg gaan, in plaats van "door de korte bocht" te gaan is ook voor de verkeersveiligheid. Indien je eerst over de weg heen rijdt kan je al kijken hoe de verkeerssituatie daar is. Daarnaast dwingt de daarop volgende bocht om al af te remmen.
Ik was internationaal chauffeur, Spanje, Italië, Griekenland, Noorwegen, zweden, Finland, Duitsland, en voornamelijk Engeland. (België en Frankrijk vermeden wij ten alle tijden i.v.m absurde boete's)
Het was een waar genot om in Engeland te rijden, Ze rijden naar mijn beleving bijna altijd erg netjes, zijn ook over het algemeen een heer in het verkeer met jou de mogelijkheid geven om bijvoorbeeld de Motorway op te rijden, ook al heb je een ''trage'' vrachtwagen.
In Duitsland heerst een bijzonder naar IKKE cultuur.
Iedereen is een baas, iedereen is agent, iedereen is een rechter.

Leuk voorbeeld is de weg richting mijn woonplaats. het is een bosweg, smal en onoverzichtelijk.
Gevaar voor overstekend wild zoals wildzwijnen, Herten, en vossen (wolven zouden er volgens de boswachter die ik gesproken heb er ook al leven)
Deze weg zint niet om harder als 50/60 te rijden, gezien de vele kruizen langs de weg.
Toch maak ik dagelijks mee dat ze nog net niet mij van de baan drukken, de kofferbak in willen kruipen, bochten snijden ze als de beste (bus, trucks, en personenwagens), halen in in een bocht dat geen enkel overzicht bied of er wel iets tegemoet komt.
Dan nog, mijn huidige auto heeft maar 105pk (1.6), dat ding is eenmaal niet snel met klimmen.
Merk je als je een flinke klim moet maken dat je absoluut niet mag remmen anders kom je amper boven de 80.
en toch nog seinen met de lampen, niet kunnen anticiperen zoals ''hey voor hem rijd een vrachtwagen die nog trager is. ik laat die auto dan maar voor" nee toch op het laatste moment inhalen zodat ik op een haar na op de truck zou zijn gebotst.

Als er Nederlanders rijden (altijd fijn!) in Duitsland op de bondswegen zie je meteen dat ze een stuk beter anticiperen, en je de ruimte geven om een handeling uit te voeren d:)b

Het is hier op de A3/B256 zelfs zo erg dat ik door een opvallend politieauto die notabene op mijn weghelft reed ( 2 baans ) om als spookrijder mij van de weg te drukken.
Kwam in de greppel terecht en mijn stuur keek scheel.

Nu wil ik niet heel Duitsland als aso-mobilist uitmaken.
Maar je merkt heel goed dat ze niet bepaald zo vriendelijk zijn in het verkeer.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
FreshMaker schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 11:45:
En jij hebt dan niet het besef om OF naar links te gaan, OF remmen / versnellen om ruimte te creëren ?
Het blijft anticiperen, je zou ook een keer zelf kunnen toegeven en plaats maken
Nee. Ten eerste ben ik verplicht om rechts te rijden, en ten tweede geeft het onduidelijkheid als ik ga remmen of versnellen. Ik houd mijn constante snelheid, de invoeger heeft ongeveer een halve minuut de tijd om te besluiten voor of achter me in te voegen.
Juist dat naar links gaan zorgt ervoor dat steeds meer mensen niet kunnen invoegen omdat ze er vanuit gaan dat mensen wel ruimte maken. Dat doe ik als het nodig is vanwege de drukte of voor een zware vrachtwagen natuurlijk wel, maar op een lege snelweg zoeken ze het maar uit.
Ik druk op mijn toeter zodra iemand mijn richting uit gaat knipperen. Dat is namelijk alleen toegestaan als je veilig van baan kan wisselen, knipperen zonder dat er ruimte is mag niet. Dan ga ik ervanuit dat ik al die tijd niet gezien ben, en druk ik op de toeter om gevaar te voorkomen. Netjes volgens de regels :)

Als iemand serieus niet in staat is om bij een snelweg waar alleen ik rijd veilig in te voegen helpt "ruimte maken" ook niet. Zo iemand hoort niet achter het stuur thuis.
incaz schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 12:24:
Ja, dat kan dus wel, maar het gebeurt blijkbaar niet. Wat heb je dan precies bereikt door dat tot een mogelijk gevaarlijke situatie te laten voortduren? Waarom is gelijk hebben zo belangrijk?
Het gaat niet om "gelijk hebben", het gaat erom dat dezelfde regels voor iedereen gelden. Als je je eigen regels gaat verzinnen wordt het een zooitje.

Oh, het geval waar ik nu op doel was een vrouw :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Glashelder schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 12:50:
[...]

Doorrijden over de vluchtstrook is in een 'noodsituatie' toegestaan. Er ligt inderdaad een uitspraak van een automobilist die is veroordeeld voor doorrijden over de vluchtstrook, maar het ging daarbij om iemand die er bewust voor koos om nog even wat auto's in te halen ipv wat in te houden. Volgens de agenten die de bon uitdeelden was er namelijk ruimte zat :)
Mijn rijinstructeur vertelde exact dit.
In geval van nood niet stilstaan op het einde maar gas bij en zo snel mogelijk invoegen.
Nu versnel ik altijd op gepaste wijze.
of ik wacht even door om te kijken en versnel zodra ik een ruimte heb om veilig in te voegen.
Toch maak ik het vaak mee dat ze koste wat het kost voor die auto, of voor die vrachtwagen moeten komen.
Als ze zouden anticiperen, en de omgeving ook waarnemen, bestaat uit meer als enkel de voorruit....
Dan zouden ze eventueel ook achter de auto/vrachtauto in kunnen voegen om vervolgens 120/130 te rijden.

Als ik zie dat er geen ruimte is laat ik mijn gas los, en schakel terug/geef gas bij om te versnellen zodra de mogelijkheid er is.
Veilig en wel

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
Verwijderd schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:11:
Mijn rijinstructeur vertelde exact dit.
In geval van nood niet stilstaan op het einde maar gas bij en zo snel mogelijk invoegen.
Dit is een mooie hiervoor. Het ziet eruit als een tijdelijke situatie vanwege werkzaamheden, maar de werkzaamheden zijn allang klaar en de invoegstrook eindigt gewoon in een betonnen afscheiding.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

RemcoDelft schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:10:
[...]

Nee. Ten eerste ben ik verplicht om rechts te rijden, en ten tweede geeft het onduidelijkheid als ik ga remmen of versnellen. Ik houd mijn constante snelheid, de invoeger heeft ongeveer een halve minuut de tijd om te besluiten voor of achter me in te voegen.
Juist dat naar links gaan zorgt ervoor dat steeds meer mensen niet kunnen invoegen omdat ze er vanuit gaan dat mensen wel ruimte maken. Dat doe ik als het nodig is vanwege de drukte of voor een zware vrachtwagen natuurlijk wel, maar op een lege snelweg zoeken ze het maar uit.
Ik druk op mijn toeter zodra iemand mijn richting uit gaat knipperen. Dat is namelijk alleen toegestaan als je veilig van baan kan wisselen, knipperen zonder dat er ruimte is mag niet. Dan ga ik ervanuit dat ik al die tijd niet gezien ben, en druk ik op de toeter om gevaar te voorkomen. Netjes volgens de regels :)

Als iemand serieus niet in staat is om bij een snelweg waar alleen ik rijd veilig in te voegen helpt "ruimte maken" ook niet. Zo iemand hoort niet achter het stuur thuis.


[...]

Het gaat niet om "gelijk hebben", het gaat erom dat dezelfde regels voor iedereen gelden. Als je je eigen regels gaat verzinnen wordt het een zooitje.

Oh, het geval waar ik nu op doel was een vrouw :9
Voor een vrachtwagen maak ik zodra ze willen invoegen ruim baan op verantwoorde wijze.
Ik kijk in de spiegels of er niks achter mij rijd, of op de midden/linker baan aan komt knallen.
Ik bedien de knipperlicht, sein 1 a 2 keer kort met grootlicht. en schuif een baan op.
zodra ik er voorbij ben voeg ik weer uiterst rechts.
En vaak zie je in de spiegels een vriendelijke hand (bedankje) en een lichtsein.
Zo kan het dus ook in plaats van stoer op de rijstrook blijven en de vrachtwagen/chauffeur in gevaarlijke situatie's te brengen.
Een personenauto kan wat mij betreft de beste wensen krijgen.
Een auto is wendbaarder en versnelt/remt sneller als een 40/50 ton vrachtwagen.
Daarvoor ga ik niet een baan opschuiven, maar ik rem of versnel ook niet.
Wel geef ik een seintje dat hij kan invoegen.
Vaak zie je aan de bestuurder dan of hij ervaren of onervaren is.
Of hij remt als een gek af. of hij voegt in en laat een hand (bedankje) zien.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • FreshMaker
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
RemcoDelft schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:10:
[...]

Nee. Ten eerste ben ik verplicht om rechts te rijden, en ten tweede geeft het onduidelijkheid als ik ga remmen of versnellen. Ik houd mijn constante snelheid, de invoeger heeft ongeveer een halve minuut de tijd om te besluiten voor of achter me in te voegen.


Het gaat niet om "gelijk hebben", het gaat erom dat dezelfde regels voor iedereen gelden. Als je je eigen regels gaat verzinnen wordt het een zooitje.

Oh, het geval waar ik nu op doel was een vrouw :9
Tja, verplichtingen, die moet je ten allen tijde opvolgen .... een beetje hoffelijkheid is ongewenst.
Dus het gaat WEL om gelijk hebben, want de ander schatte de situatie verkeerd in, en ondanks de ruimte die jij wél hebt ( de invoegstrook heeft weinig ruimte aan de andere zijde ) besluit jij om je gelijk te houden, want je MOET rechts blijven rijden.

Man of vrouw, dat doet er niet ter zake, als jij de tijd hebt om dat al vast te stellen, had je ook tijd over om de beslissing te nemen om even naar links te gaan, en desnoods te versnellen.

* FreshMaker zou dan zelfs als invoeger gas bijgeven, en daarna weer terug naar de max snelheid zakken, want tja ... je MOET daar 100 rijden.

Zie je de spiraal .... had allemaal voorkomen kunnen worden door ZELF iets toe te geven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

RemcoDelft schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:21:
[...]

Dit is een mooie hiervoor. Het ziet eruit als een tijdelijke situatie vanwege werkzaamheden, maar de werkzaamheden zijn allang klaar en de invoegstrook eindigt gewoon in een betonnen afscheiding.
Als je een betonnen afscheiding niet kan onderscheiden met die die gewoon open is zou je eventueel kunnen overwegen om een bril te dragen.
Alsnog geen excuus om op het einde maar stil te gaan staan.
je kunt makkelijk iets zien aankomen op de weg naast je. er is geen betonnen muur die je zicht ontneemt dus spiegels en even om kijken of je iets ziet aankomen. en die auto ook in de gaten blijven houden.
deze weg geeft je alle mogelijkheden om veilig in te kunnen voegen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 15-09 19:04

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

TRaSH schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 12:58:
Dan kunnen ze beter die hele oprit afstuiten aangezien ik regelmatig mee maak dat zelfs personen auto's het niet halen.
Ik zou er geen traan om laten.
En dan moet ik nog in de remmen als ik met 83/84 aankom rijden.
Die staal boer waar ik(Tata Steel) soms kom zit bij de crematorium op het industrie terrein.
OK, dat crematorium ken ik en is inderdaad aan de kant van het kanaal met de te korte invoegstrook.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
Verwijderd schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:27:
Als je een betonnen afscheiding niet kan onderscheiden met die die gewoon open is zou je eventueel kunnen overwegen om een bril te dragen.
Alsnog geen excuus om op het einde maar stil te gaan staan.
je kunt makkelijk iets zien aankomen op de weg naast je. er is geen betonnen muur die je zicht ontneemt dus spiegels en even om kijken of je iets ziet aankomen. en die auto ook in de gaten blijven houden.
deze weg geeft je alle mogelijkheden om veilig in te kunnen voegen
Het ging over de situatie waarin iemand niet op tijd kan invoegen, en dus een stukje vluchtstrook meepakt. Ik geef hier een situatie waarbij dat niet kan, die vluchtstrook is er niet, en de invoegstrook is aanzienlijk korter dan normaal.
Dat geeft dus aanzienlijk minder mogelijkheden om veilig in te voegen dan de gemiddelde invoegstrook. En zelfs op veel langere invoegstroken nemen mensen soms een stukje vluchtstrook mee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • incaz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 15-11-2022
RemcoDelft schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:10:
Nee. Ten eerste ben ik verplicht om rechts te rijden, en ten tweede geeft het onduidelijkheid als ik ga remmen of versnellen. Ik houd mijn constante snelheid, de invoeger heeft ongeveer een halve minuut de tijd om te besluiten voor of achter me in te voegen.
:/
Juist dat naar links gaan zorgt ervoor dat steeds meer mensen niet kunnen invoegen omdat ze er vanuit gaan dat mensen wel ruimte maken.
Wonderlijk, al die mensen die zich zo enorm druk maken om andere mensen een lesje te leren.
Dat doe ik als het nodig is vanwege de drukte of voor een zware vrachtwagen natuurlijk wel, maar op een lege snelweg zoeken ze het maar uit.
Ik druk op mijn toeter zodra iemand mijn richting uit gaat knipperen.
Ah, dat klinkt echt als sociaal en veilig weggebruik ja.
Het gaat niet om "gelijk hebben", het gaat erom dat dezelfde regels voor iedereen gelden. Als je je eigen regels gaat verzinnen wordt het een zooitje.
Dat is bij uitstek iets dat gaat om gelijk hebben. Mensen zijn heel goed om interactief bepaalde dingen uit te werken, rekening met elkaar te houden, regels flexibel toe te passen, zelf ongeschreven maar beter functionerende regels uit te werken...
(in onze krappe straatjes bv is de regel 'rechts heeft voorrang' volstrekt onpraktisch, en dus is de regel daar meestal: 'naar een lege straat gaat als eerst' en dat snappen de meeste mensen prima - zonder dat het een Dogmatische Altijd Toepasbare Regel Waar Je Nooit Vanaf Zult Wijken hoeft te worden. )

Zelf heb ik overigens geen tijd voor die onzin. Echt, als iedereen alle verkeersregels uitsluitend volgens het boekje zou toepassen, zonder blijk te geven van verkeersinzicht en wat welwillendheid, en men alleen maar stug gelijk wil hebben, zou niemand hier ooit thuis komen volgens mij.

Never explain with stupidity where malice is a better explanation


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 05:04:
Een tijdje terug was ik nog in Duitsland en wat mij daar bijzonder veel opviel was het feit dat op en afritten veel scherper door de bocht gaan, en dus veel minder ruimte innemen, dan hier in Nederland.

Nu zou je kunnen zeggen, dat het hier in Nederland nodig is voor het drukke verkeer, maar er zijn zat plekken hier in het noorden waar het helemaal niet druk is waarvan ik denk "Waarom moet die afrit zo lang zijn?" Een voorbeeld hieronder:

Dit is de afrit op A7 bij Scheemda. Google Maps toont de schaal rechtsonder in beeld. Bij de oprit naar de A7 kon ik 3 schaal lijnen min of meer er tussen plaatsen. Met andere woorden, voordat je de snelweg op wil richting Winschoten / Nieuweschans (of Duitsland) rij je eerst 300 meter naar het westen voordat je de draai maakt de snelweg op.

De groene lijn. En nu heb ik even een aparte methode gebruikt om te bepalen hoe lang deze is. Ik heb gewoon een liniaal voor mijn scherm gehouden en de schaal lijn is 8 cm lang. De groene lijn is 53cm lang. 53/8 = 6,6. En dan is het ook nog een rechte lijn. De afrit is niet een rechte lijn. In deze situatie is de afrit gewoon 700 meter lang.

Als de afrit heel veel verkeer zou moeten verwerken kan ik het me voorstellen, maar het komt uit in Scheemda. Een plaats met maar 2445 inwoners. En dit is niet de enige plek waar dit gebeurt. Ook op de nieuwe kruising tussen de A7 en de N33 zijn de op -en af ritten zo lang en wordt er zoveel ruimte verspilt eigenlijk, dat ik me dat niet kan voorstellen, in een land als Nederland, waar 1. ruimte schaars is, en 2. al dat extra asfalt kost natuurlijk ook veel meer. In Duitsland hebben ze veel meer ruimte maar zie je dit soort hele lange op en afritten niet. Heeft iemand hier een verklaring voor?

De rode stippen geven aan hoe ik het gedaan zou hebben als ik bij Rijkswaterstaat zou hebben gewerkt.

[afbeelding]
Hee Snowie,

Daar kan ik je een heel simpel antwoord op geven. In Nederland is het zo dat op- en af-ritten onderdeel zijn van de snelweg. De op en afritten zijn zodanig geconstrueerd dat je daar veilig en verantwoord de snelheid kan maken die nodig is om veilig in of uit te voegen. Dit houdt dus ook in dat je bij een 120 km/u een langere afrit hebt en dus ook een langere oprit. Dit omdat men rekening houdt dat iedere auto veilig moet kunnen invoegen.

In o.a. Duitsland is mijn ervaring dat de bochten erg krap zijn maar ook in de in en uitvoegstroken erg kort zijn. Mijn inziens zou het daar iets ruimer mogen worden opgezet. Dat zou de veiligheid ten goede komen.

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eric.1
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 11:47
RemcoDelft schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:10:
[...]
Nee. Ten eerste ben ik verplicht om rechts te rijden,
verplicht rechts en onnodig links, daar zit nog een wereld van verschil tussen.

Tevens heb ik in ieder geval geleerd (rijlessen) dat als je een invoegstrook nadert en er een auto aankomt die in wilt voegen, je dient te anticiperen om niet in de knel te komen met elkaar. Jij kan eenvoudig even iets langzamer of iets sneller rijden (aangezien jij toch al op snelheid bent)...desnoods een baan naar links opschuiven. Waarom zou je het hele probleem op het bord van de versnellende auto neerleggen? Lekker sociaal.

Korte of lange invoegstroken, het blijft een kwestie van geven en nemen. Als niemand wat ruimte geeft, sjah, dan maakt het inderdaad niet uit of die invoegstrook 10meter of 500meter is...

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Napo
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
eric.1 schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 14:03:
[...]

Tevens heb ik in ieder geval geleerd (rijlessen) dat als je een invoegstrook nadert en er een auto aankomt die in wilt voegen, je dient te anticiperen om niet in de knel te komen met elkaar. Jij kan eenvoudig even iets langzamer of iets sneller rijden (aangezien jij toch al op snelheid bent)...desnoods een baan naar links opschuiven. Waarom zou je het hele probleem op het bord van de versnellende auto neerleggen? Lekker sociaal.
Je zou een situatie moeten willen creeeren waar men met gemak op kan anticiperen. Rijdt je op de rechter rijstrook en er komt een invoeger dan blijf je daar met een constante snelheid rijden. De invoeger kan dan gemakkelijk inschatten waar je rijdt, hoe snel je rijdt en wat hij/zij moet doen om veilig in te voegen.

Het aanpassen van de snelheid of het wisselen van rijbanen zorgt er enkel voor dat het aantal variabelen voor de invoeger toeneemt en derhalve wordt het niet gemakkelijker.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eric.1
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 11:47
Napo schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 14:12:
[...]


Je zou een situatie moeten willen creeeren waar men met gemak op kan anticiperen. Rijdt je op de rechter rijstrook en er komt een invoeger dan blijf je daar met een constante snelheid rijden. De invoeger kan dan gemakkelijk inschatten waar je rijdt, hoe snel je rijdt en wat hij/zij moet doen om veilig in te voegen.

Het aanpassen van de snelheid of het wisselen van rijbanen zorgt er enkel voor dat het aantal variabelen voor de invoeger toeneemt en derhalve wordt het niet gemakkelijker.
Sjah, maarja, als je merkt dat die aankomende auto al lastig op snelheid komt (voorbeeld) kun je eenvoudig even wat sneller voorbij gaan zodat hij rustig achter jou plaats kan nemen terwijl hij nog op snelheid komt. "ik rij hier al dus jij past je maar aan", geen wonder dat mensen problemen hebben met korte invoegstroken ...

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
incaz schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 13:59:
(in onze krappe straatjes bv is de regel 'rechts heeft voorrang' volstrekt onpraktisch, en dus is de regel daar meestal: 'naar een lege straat gaat als eerst' en dat snappen de meeste mensen prima - zonder dat het een Dogmatische Altijd Toepasbare Regel Waar Je Nooit Vanaf Zult Wijken hoeft te worden. )
Waar heb je het over? De regel is heel eenvoudig: je mag pas een kruispunt oprijden als je er ook weer vanaf kan. Als dat krappe straatje geblokkeerd is, mag je niet rijden.
Echt, als iedereen alle verkeersregels uitsluitend volgens het boekje zou toepassen, zonder blijk te geven van verkeersinzicht en wat welwillendheid, en men alleen maar stug gelijk wil hebben, zou niemand hier ooit thuis komen volgens mij.
Altijd fijn een discussie voeren met iemand die denkt dat de regels niet voor haar gelden :X
Laat ik een andere stelling maken: als iedereen alle verkeersregels strict zou toepassen, zouden er per dag enkele doden en honderden ongevallen minder te betreuren zijn! Vrijwel alle ongevallen gebeuren doordat iemand zich niet aan de regels houdt.
eric.1 schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 14:03:
Tevens heb ik in ieder geval geleerd (rijlessen) dat als je een invoegstrook nadert en er een auto aankomt die in wilt voegen, je dient te anticiperen om niet in de knel te komen met elkaar. Jij kan eenvoudig even iets langzamer of iets sneller rijden (aangezien jij toch al op snelheid bent)...desnoods een baan naar links opschuiven.
Ik wens je succes met je rijexamen als je rijschool je leert dat degene op de voorrangsweg wel plaats maakt.
Door je snelheid aan te passen kan je invoegen juist onmogelijk maken: jij gaat harder terwijl de invoeger ook harder gaat, daarna samen wat afremmen, en de invoegstrook is over. Dat geeft onduidelijkheid en kan zelfs opgevat worden als de invoeger bewust hinderen. Wat is het toch met die drang om maar je eigen regels te willen maken?
Het is zo eenvoudig: om in te voegen, zorg je dat je niet naast maar tussen 2 auto's uitkomt. Dat kan je al zien voordat je op de daadwerkelijke invoegstrook rijdt.
Waarom zou je het hele probleem op het bord van de versnellende auto neerleggen? Lekker sociaal.
Ik had het over de situatie waar er juist alle mogelijke ruimte is, daar is geen "probleem" behalve dat iemand totaal geen verkeersinzicht heeft. Misschien wel afkomstig van jouw rijschool ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

eric.1 schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 14:03:
Korte of lange invoegstroken, het blijft een kwestie van geven en nemen. Als niemand wat ruimte geeft, sjah, dan maakt het inderdaad niet uit of die invoegstrook 10meter of 500meter is...
Voor mij is zestig meter ruimte, achter mij is zestig meter ruimte (bij 100km/h). Want iedereen houdt natuurlijk netjes 2 seconden afstand, toch? Als jij je auto in de tien tot twintig seconden dat je over de invoegstrook rijdt niet in een van die twee hele grote gaten krijgt... ;w

I don't like facts. They have a liberal bias.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • incaz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 15-11-2022
RemcoDelft schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 15:31:
Laat ik een andere stelling maken: als iedereen alle verkeersregels strict zou toepassen, zouden er per dag enkele doden en honderden ongevallen minder te betreuren zijn! Vrijwel alle ongevallen gebeuren doordat iemand zich niet aan de regels houdt.
Prima stelling, maar kun je die ook verder onderbouwen? Je moet natuurlijk niet alleen de case uitwerken voor alle situaties waarbij een ongeluk optrad doordat iemand de regels overtreden heeft... maar ook alle situaties waarbij een ongeluk voorkomen is doordat mensen flexibel verkeersinzicht tonen ipv zich star aan regels te houden, waarbij de verkeersdoorstroming min of meer op peil blijft.
(Mijn stelling was immers dat als iedereen zich star aan de regels houdt, je niet meer thuiskomt. Dat is uiteraard iets overdreven, maar de essentie meen ik: ik denk dat het op veel drukke plekken volstrekt onwerkbare situaties geeft als mensen zich niet iets flexibeler opstellen dan de verkeersregels voorschrijven.)

Als je cijfers of een inhoudelijke studie hebt die hierop ingaat, ben ik zeker geinteresseerd. Tot die tijd zou ik zeggen: interessante stelling heb je bedacht, maar het lijkt me naar alle waarschijnlijkheid niet waar en de argumentatie die je geeft is in elk geval niet genoeg.

Never explain with stupidity where malice is a better explanation


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • maarud
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 11:35
AllSeeyinEye schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 11:09:
Regardless, het gehuil hier doet vermoeden dat tenminste driekwart niet het fatsoen in z'n donder heeft om vanaf de snelheidsbeperking zich daaraan te houden. Wat mij betreft wordt er zo snel mogelijk een 100% trajectcontrole ingevoerd op alle punten waar beperkingen ten opzichte van 130 gelden, dat zijn immers de gevaarlijkere punten / wegdelen.
Gelukkig hebben we als mensen ook nog een vrije wil. Ondanks dat er regels zijn opgesteld heeft de mens zelf de keus om zich daar aan te houden of niet. Als iemand 110 wil rijden op die plek waar je 100 mag, dan is dat zijn eigen keus, misschien heeft ie daar wel een reden voor (ziekenhuis oid en die € 75 boete neemt hij/zij voor lief), misschien heeft hij het per ongeluk niet gezien, whatever. Je kan niet voor iemand anders denken.

Het blijft een overtreding, maar daar kiest die persoon zelf voor. Het is dan ook wel zo fijn om respect te tonen voor het feit dat men zelf mag kiezen door je eigen mening niet op te dringen aan een ander, zeker niet als dat niet hoeft (want je kan je mening prima 'verkondigen' door op één van de rechterbanen 100 te rijden).

Natuurlijk levert dat hoofdschuddende situaties op, maar ach, waarom zou je je daar druk over maken? Ik probeer tegenwoordig relaxed te blijven in het verkeer nadat ik al een paar keer heb meegemaakt dat ik langzamere bestuurders inhaal maar vervolgens diezelfde persoon een paar seconden later bij het eindpunt tegenkom. En dat vereist veel geduld en zelfbeheersing, maar houdt je wel relaxed.

En dan haalt er iemand af en toe in met een hogere snelheid dan toegestaan, nou, dan gaan we aan de kant, zodat hij/zij er langs kan, ik denk bij mezelf 'dat is best nutteloos want ik zie in de verte rode verkeerslichten, maar ja, zelf weten', en we rijden vrolijk verder.

Heerlijk :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dashlane
  • Registratie: Juni 2017
  • Laatst online: 15-09 20:12
Wat ik zelf ook altijd zo irritant vind is dat veel mensen op de snelweg te dicht op elkaar zitten en daardoor een stroboscoop aan remlichten creëert. Iedereen trapt achter elkaar op de rem waardoor de snelheid achteraan gigantisch zakt. Als men de juiste afstand aanhoudt dan heb je tijd om gas los te laten ipv als een bezetene op het rempedaal te trappen. Het veroorzaakt filevorming, gevaarlijke situaties en onnodig brandstof gebruik.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Pat911
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 12:18
incaz schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 16:22:
[...]
Als je cijfers of een inhoudelijke studie hebt die hierop ingaat, ben ik zeker geinteresseerd. Tot die tijd zou ik zeggen: interessante stelling heb je bedacht, maar het lijkt me naar alle waarschijnlijkheid niet waar en de argumentatie die je geeft is in elk geval niet genoeg.
De bond van verzekeraars heeft een top 10 samengesteld van oorzaken van verkeersongevallen. Slechts een top 10 zonder daarbij de cijfers of er doden zijn gevallen. Maar het geeft in ieder geval wel aan dat het merendeel de chauffeur als oorzaak heeft.

autoblog - top 10 oorzaken

Pas op nummer 10 een externe oorzaak, een slechte weg. Maar ook hier heb je als bestuurder een verantwoordelijkheid te nemen als je dat constateert (en dan heb ik het niet over net die ene kuil die je in het donker niet kan zien).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-09 23:36
doe mij maar een lange invoegstrook. ik ben dan vrachtwagenchauffeur en rij regelmatig met zware vrachten Ik heb ook al een paar keer gehad bij korte invoegstroken op de snelweg dat ik onvoldoende snelheid had en niet de ruimte kreeg om in te voegen. daar maar een stuk vluchtstrook mee pakken totdat ik wel de ruimte kreeg om in te voegen

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
Pat911 schreef op zondag 10 september 2017 @ 11:59:
De bond van verzekeraars heeft een top 10 samengesteld van oorzaken van verkeersongevallen. Slechts een top 10 zonder daarbij de cijfers of er doden zijn gevallen. Maar het geeft in ieder geval wel aan dat het merendeel de chauffeur als oorzaak heeft.
Dank je voor de link. Maar incaz denkt dat ze door het overtreden van de regels ongevallen voorkomt, en vraagt om een (onmogelijke) wetenschappelijke studie waarmee aangetoond wordt dat regels overtreden meer ongevallen veroorzaakt dan het voorkomt. Tsja, als je met zulke absurde vragen aankomt geef ik het op, dus bedankt voor de link.
Dashlane schreef op zondag 10 september 2017 @ 11:09:
Wat ik zelf ook altijd zo irritant vind is dat veel mensen op de snelweg te dicht op elkaar zitten en daardoor een stroboscoop aan remlichten creëert. Iedereen trapt achter elkaar op de rem waardoor de snelheid achteraan gigantisch zakt. Als men de juiste afstand aanhoudt dan heb je tijd om gas los te laten ipv als een bezetene op het rempedaal te trappen. Het veroorzaakt filevorming, gevaarlijke situaties en onnodig brandstof gebruik.
Dat heeft te maken met een gigantisch tekort aan wegen: om 2 seconden afstand te houden heb je in de spits 4 keer meer wegen nodig. Typisch genoeg betaal je wel 4 keer meer voertuigbelastingen dan de overheid uitgeeft aan wegen, dus het had er kunnen zijn.
Probeer maar eens 2 seconden afstand te houden in de spits, dan duikt er continu iemand tussen. Op de motor wordt zelfs 3-5 seconden aangeraden als veilige afstand, dat is onmogelijk.

In de file net zo: i.p.v. stilstaan, optrekken, afremmen, zou je 50 meter afstand kunnen houden en gewoon een tijdje 20 km/h kunnen blijven rijden. Ook hier: probeer het eens, binnen enkele seconden zit er iemand voor je, en kan je weer meedoen aan remmen, stilstaan, optrekken. Een looplicht op de vangrail zou misschien kunnen helpen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pat911
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 12:18
RemcoDelft schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:26:
[...]

Dank je voor de link. Maar incaz denkt dat ze door het overtreden van de regels ongevallen voorkomt, en vraagt om een (onmogelijke) wetenschappelijke studie waarmee aangetoond wordt dat regels overtreden meer ongevallen veroorzaakt dan het voorkomt. Tsja, als je met zulke absurde vragen aankomt geef ik het op, dus bedankt voor de link.
Dat is inderdaad een absurde veronderstelling. Iedereen zal wel eens iets moeten doen dat tegen de regels, maar ervan uitgaan dat dat dus ook ongevallen voorkomt... nee. Door je aan de regels te houden, weet een ander ook wat hij/zij wel of niet kan doen. Als iedereen maar doet wat hij/zij denkt dat het beste is, dan weet niemand wat hij/zij moet verwachten. Ik ga ze niet opzoeken, maar ik weet zeker dat het aantal ongevallen in landen waar ze het niet zo nauw nemen met de verkeersregels een stuk hoger is dan hier in NL.
RemcoDelft schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:26:
[...]
In de file net zo: i.p.v. stilstaan, optrekken, afremmen, zou je 50 meter afstand kunnen houden en gewoon een tijdje 20 km/h kunnen blijven rijden. Ook hier: probeer het eens, binnen enkele seconden zit er iemand voor je, en kan je weer meedoen aan remmen, stilstaan, optrekken. Een looplicht op de vangrail zou misschien kunnen helpen.
Een verbod om van rijbaan te verwisselen in een file zou een rustiger beeld opleveren. Eigenlijk wat je wel ziet bij sommige op/afritten, waar je vanuit de linkerbaan niet meer naar rechts mag gaan.

[ Voor 25% gewijzigd door Pat911 op 10-09-2017 13:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-09 23:36
RemcoDelft schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:26:


[...]

Dat heeft te maken met een gigantisch tekort aan wegen: om 2 seconden afstand te houden heb je in de spits 4 keer meer wegen nodig. Typisch genoeg betaal je wel 4 keer meer voertuigbelastingen dan de overheid uitgeeft aan wegen, dus het had er kunnen zijn.
Probeer maar eens 2 seconden afstand te houden in de spits, dan duikt er continu iemand tussen. Op de motor wordt zelfs 3-5 seconden aangeraden als veilige afstand, dat is onmogelijk.
ik zit vanaf maandag weer 4 maand in de nachtdienst op de vrachtwagen. dit is ook 1 van de redenen waarom ik graag snachts rij
In de file net zo: i.p.v. stilstaan, optrekken, afremmen, zou je 50 meter afstand kunnen houden en gewoon een tijdje 20 km/h kunnen blijven rijden. Ook hier: probeer het eens, binnen enkele seconden zit er iemand voor je, en kan je weer meedoen aan remmen, stilstaan, optrekken. Een looplicht op de vangrail zou misschien kunnen helpen.
ik zit op de vrachtwagen en kan hier over mee praten. sommige bestuurders steken dan ook nog hun middelvinger op als ze er tussen vliegen en direct op de rem gaan staan en ik daardoor met de vrachtauto bijna hun bumper kus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • incaz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 15-11-2022
Pat911 schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:38:
[...]

Dat is inderdaad een absurde veronderstelling.
Het is dan ook niet echt mijn stelling.
Iedereen zal wel eens iets moeten doen dat tegen de regels, maar ervan uitgaan dat dat dus ook ongevallen voorkomt... nee.
Nee? Jij denkt niet dat het een ongeluk kan voorkomen door bv uit te wijken naar een weghelft waar je eigenlijk niet mag rijden, om een aanrijding te voorkomen?
Door je aan de regels te houden, weet een ander ook wat hij/zij wel of niet kan doen. Als iedereen maar doet wat hij/zij denkt dat het beste is, dan weet niemand wat hij/zij moet verwachten.
Dat is dan ook een flauwe stropop die is opgezet over mijn mening.

Bedenk dat het ging om een situatie waar iemand (om welke reden dan ook), niet handig aan het invoegen was en stug naast de auto op de hoofdrijbaan bleef rijden. RemcoDelfts aanpak: exact dezelfde snelheid aan blijven houden op de rechterbaan en claxonneren als de auto z'n richtingsaanwijzer aan doet.
Mijn aanpak: afhankelijk van de situatie uitwijken naar de linkerbaan, gas terugnemen, of even gas bijgeven, zodat het conflict is opgelost voor de invoeger aan het eind van de invoegstrook is.
RemcoDelft schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:26:
Dank je voor de link. Maar incaz denkt dat ze door het overtreden van de regels ongevallen voorkomt, en vraagt om een (onmogelijke) wetenschappelijke studie waarmee aangetoond wordt dat regels overtreden meer ongevallen veroorzaakt dan het voorkomt.
Incaz denkt inderdaad dat flexibel verkeersinzicht / defensieve rijstijl (dus dat je tekortkomingen van andere weggebruikers eerder (vroeg) opvangt dan tot een confrontatie brengt) zowel een betere doorstroming als minder ongelukken veroorzaakt dan een star en dogmatisch aan de regels houden ja.

Maar flexibel verkeersinzicht en een defensieve rijstijl houden in dat je soms dus naar de linkerbaan gaat om ruimte te maken voor een invoegende weggebruiker, ook al zegt de regel dat je zoveel mogelijk rechts rijdt.
Het zegt niet dat je regels structureel negeert, dat je alleen maar links blijft rijden, dat je het gas nog eens extra intrapt omdat maximumsnelheden maar suggesties zijn, of dat het best ok is om met je telefoon te kloten. Dus als je mijn mening wilt weergeven, dan aub wel naar mijn intentie. Bedankt.

Never explain with stupidity where malice is a better explanation


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • deadmeatsubs
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 14-09 14:18
[...]
ik zit op de vrachtwagen en kan hier over mee praten. sommige bestuurders steken dan ook nog hun middelvinger op als ze er tussen vliegen en direct op de rem gaan staan en ik daardoor met de vrachtauto bijna hun bumper kus.
[/quote]


Voor mij was deze aflevering van Top Gear een eye opener:
https://www.topgear.com/v...rt-13-series-12-episode-1

"just let the lorry go, always let the lorry go"

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-09 23:36
deadmeatsubs schreef op zondag 10 september 2017 @ 14:12:
[...]
ik zit op de vrachtwagen en kan hier over mee praten. sommige bestuurders steken dan ook nog hun middelvinger op als ze er tussen vliegen en direct op de rem gaan staan en ik daardoor met de vrachtauto bijna hun bumper kus.
[/quote]


Voor mij was deze aflevering van Top Gear een eye opener:
https://www.topgear.com/v...rt-13-series-12-episode-1

"just let the lorry go, always let the lorry go"
sommigen hebben veel te weinig respect voor het zware verkeer
ik heb er zelf ook een hekel aan om in een bocht naast een vrachtwagen te rijden. Er zijn ook nog genoeg mensen die nog nooit van de uitzwaai gehoord hebben bij een vrachtwagen en dode hoek? wat is dat?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sissors
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Pat911 schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:38:


[...]

Een verbod om van rijbaan te verwisselen in een file zou een rustiger beeld opleveren. Eigenlijk wat je wel ziet bij sommige op/afritten, waar je vanuit de linkerbaan niet meer naar rechts mag gaan.
Maar is niet realistisch. Wat nu als we een file hebben doordat we van 3 rijstroken naar 2 gaan? De linkerrijstrook gaat eraf. Dan hebben we daardoor een file, waarbij wat de middelste rijstrook was compleet vast staat, en de rechter rijstrook gewoon lekker door kan rijden, immers er mag niemand naar die rijstrook als er een file is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
incaz schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:59:
Nee? Jij denkt niet dat het een ongeluk kan voorkomen door bv uit te wijken naar een weghelft waar je eigenlijk niet mag rijden, om een aanrijding te voorkomen?
Dat uitwijken is niet nodig als iedereen zich aan de regels houdt. Je redenatie sluit mooi aan bij mijn originele stelling: enkele doden en honderden ongevallen per dag minder als iedereen zich aan de regels houdt.

Vandaag (op de motor) weer een mooi voorbeeld meegemaakt van te lange afritten: op een 80-weg was de snelheid vanwege werkzaamheden teruggebracht naar 50. Ik reed alsnog 57, en werd door 2 auto's ingehaald over de afrit die vervolgens weer invoegden. Want je zou maar 8 seconden later voor de TV zitten 8)7

[ Voor 24% gewijzigd door RemcoDelft op 10-09-2017 17:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • incaz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 15-11-2022
RemcoDelft schreef op zondag 10 september 2017 @ 17:43:
[...]

Dat uitwijken is niet nodig als iedereen zich aan de regels houdt.
Zeker. En hypothetisch pokeren is een geweldig leuk spel. Het dealt alleen slecht met de realiteit :)
Vandaag (op de motor) weer een mooi voorbeeld meegemaakt van te lange afritten: op een 80-weg was de snelheid vanwege werkzaamheden teruggebracht naar 50. Ik reed alsnog 57,
Wait, what? Waarom reed je te hard? Waarom hield je je dan niet aan de regels?

Never explain with stupidity where malice is a better explanation


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
incaz schreef op zondag 10 september 2017 @ 17:51:
Wait, what? Waarom reed je te hard? Waarom hield je je dan niet aan de regels?
Vanwege die l*ml*l die m'n achterspatbord probeerde te duwen. Op de auto heb ik daar een trekhaak voor, op de motor maakt dat helaas geen indruk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pat911
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 12:18
Sissors schreef op zondag 10 september 2017 @ 17:02:
[...]

Maar is niet realistisch. Wat nu als we een file hebben doordat we van 3 rijstroken naar 2 gaan? De linkerrijstrook gaat eraf. Dan hebben we daardoor een file, waarbij wat de middelste rijstrook was compleet vast staat, en de rechter rijstrook gewoon lekker door kan rijden, immers er mag niemand naar die rijstrook als er een file is.
Ja, en zo kun je op elke regel wel iets bedenken waardoor het daar en op dat moment net niet op zou moeten gaan.
Het zou mooi zijn als de wegbeheerder middels matrixborden kan aangeven dat op een bepaald stuk weg het 'keep your lane' principe gehanteerd zou moeten worden. Bijvoorbeeld als er file is op een 4-baansweg waarbij er geen sprake is van een versmalling naar 3 stroken.
Het punt van mijn opmerking is dat het blijven rijden op je eigen baan een rustiger beeld oplevert.
incaz schreef op zondag 10 september 2017 @ 13:59:
[...]
Nee? Jij denkt niet dat het een ongeluk kan voorkomen door bv uit te wijken naar een weghelft waar je eigenlijk niet mag rijden, om een aanrijding te voorkomen?
Ja, dan natuurlijk wel. Open deur....
Zoals ik jouw bericht las, dacht ik dat jij van mening was dat bijvoorbeeld voor een snellere stroming je maar zou moeten gaan bumperkleven...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

RemcoDelft schreef op zondag 10 september 2017 @ 18:47:
Op de auto heb ik daar een trekhaak voor, op de motor maakt dat helaas geen indruk.
Stiekem denk ik dat een grote trekhaak achter op je motor wel de juiste indruk achterlaat :)

I don't like facts. They have a liberal bias.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Gri77ie schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 14:02:
[...]


Hee Snowie,

Daar kan ik je een heel simpel antwoord op geven. In Nederland is het zo dat op- en af-ritten onderdeel zijn van de snelweg. De op en afritten zijn zodanig geconstrueerd dat je daar veilig en verantwoord de snelheid kan maken die nodig is om veilig in of uit te voegen. Dit houdt dus ook in dat je bij een 120 km/u een langere afrit hebt en dus ook een langere oprit. Dit omdat men rekening houdt dat iedere auto veilig moet kunnen invoegen.

In o.a. Duitsland is mijn ervaring dat de bochten erg krap zijn maar ook in de in en uitvoegstroken erg kort zijn. Mijn inziens zou het daar iets ruimer mogen worden opgezet. Dat zou de veiligheid ten goede komen.
Ik denk dat het een combinatie van beide is. In Duitsland is alles net even te krap en hier is alles net even te overdreven ruim, zoals te zien in de TS. Vooral dat grond tussen de lussen dat verspilt wordt, dat ligt er doorgaans braak bij. Hadden ze dat allemaal wat efficiënter ingericht dan had de boer weer een hectare grond er bij voor z'n plantjes, piepers en andere gewassen. Die Flevopolder is er al niet voor niets voor gemaakt.

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Napo
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
jwvdst schreef op zondag 10 september 2017 @ 14:36:
[...]

sommigen hebben veel te weinig respect voor het zware verkeer
Helaas gok ik dat dit ook deels door een groep vrachtwagenchauffeurs komt. De Chauffeurs die mensen opdrukken in stukken wegwerkzaamheden (alles wat onder de 90km/u is afgereguleerd) alsmede het afdwingen van ruimte met hun richtingaanwijzer.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

eric.1 schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 14:03:
[...]

verplicht rechts en onnodig links, daar zit nog een wereld van verschil tussen.

Tevens heb ik in ieder geval geleerd (rijlessen) dat als je een invoegstrook nadert en er een auto aankomt die in wilt voegen, je dient te anticiperen om niet in de knel te komen met elkaar. Jij kan eenvoudig even iets langzamer of iets sneller rijden (aangezien jij toch al op snelheid bent)...desnoods een baan naar links opschuiven. Waarom zou je het hele probleem op het bord van de versnellende auto neerleggen? Lekker sociaal.
Ik heb geleerd om absoluut niet te vertragen. Tenzij de snelweg al vol is. De auto op de invoegstrook moet kijken waar hij in kan voegen, dat hoef ik niet voor hem te doen. Ik moet al op het verkeer achter en voor me letten. En als iedereen die twee seconden afstand zou nemen (wat ik dus wel doe), kan iedereen altijd invoegen, zolang ze maar hun snelheid aanpassen aan de snelheid die wordt gereden op de hoofdrijbaan. En niet proberen in te voegen met 70km/h op een rijbaan die 100+ rijdt...

[ Voor 0% gewijzigd door Wailing_Banshee op 11-09-2017 08:23 . Reden: wel even alle belangrijke woorden invullen! ]

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
Snowwie schreef op maandag 11 september 2017 @ 02:28:
[...]

Ik denk dat het een combinatie van beide is. In Duitsland is alles net even te krap en hier is alles net even te overdreven ruim, zoals te zien in de TS. Vooral dat grond tussen de lussen dat verspilt wordt, dat ligt er doorgaans braak bij. Hadden ze dat allemaal wat efficiënter ingericht dan had de boer weer een hectare grond er bij voor z'n plantjes, piepers en andere gewassen. Die Flevopolder is er al niet voor niets voor gemaakt.
Dat zijn juist allemaal mooie kleine stukjes (gemaakte) natuur :) Een tractor laten ploegen binnen een klaverblad lijkt me ongewenst.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Thalaron
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 11:08
Wailing_Banshee schreef op maandag 11 september 2017 @ 07:38:
[...]

Ik heb geleerd om absoluut niet te vertragen. Tenzij de snelweg al vol is. De auto op de invoegstrook moet kijken waar hij in kan voegen, dat hoef ik niet voor hem te doen. Ik moet al op het verkeer achter en voor me letten. En als iedereen die twee seconden afstand zou nemen (wat ik dus wel doe), kan iedereen altijd invoegen, zolang ze maar hun snelheid aanpassen aan de snelheid die wordt gereden op de hoofdrijbaan. En proberen in te voegen met 70km/h op een rijbaan die 100+ rijdt...
Buiten de discussie of je wel/niet moet vetragen.. tijden veranderen enzo...

"Vroegah" toen mijn schoonvader aan het lessen was moest men tijdens het examen, hij althans wel, laten zien dat hij al rijdend een peukie kon draaien 8)7

Mij is geleerd dat, waar mogelijk, je rekening met diegene die in wilt voegen moet houden. Hiermee doelde men op dat, wanneer hij/zij geen ruimte heeft om in te voegen, dat je ruimte maakt. Door evt. gas bij/terug te nemen zodat betreffende achter/voor jou in kan voegen of bij voorkeur tijdig een baan op te schuiven. Dus indien hier ruimte voor is én je de overige weggebruikers niet hindert.

Indien iedereen netjes 2 (bij slecht weer 3) seconde afstand zou nemen zoals het huidig in de richtlijnen geadviseerd wordt zou het inderdaad niet zo'n punt zijn, echter zijn de meeste mensen meer van de polonaise.

(Bron m.b.t. 2/3 seconde regel; Afgelopen maand mijn theorie voor A behaald).

Ikzelf houd mij in principe te aller tijde aan de verkeersregels en pas mijn gedrag aan naar wat de situatie om mij heen vereist. Wanneer ik straks op de motor op de A2 aan het rijden ben en er is filevorming waarbij 50 de max is zal ik 50-55 gaan rijden. Gaan vrachtwagens mij op een gegeven moment inhalen met 70-80 dan ga ik echt niet mijzelf in gevaar brengen i.v.m. "max 50"... Dan houdt ik mij inderdaad niet meer aan de regels echter doe ik dat i.v.m. dat anderen dat ook niet doen.

Net zoals bij verkeerslichten en deze springt op oranje. Je dient dan, indien dat mogelijk is, te stoppen. Ik heb geregeld gehad waarbij de medeweggebruiker achter mij daar duidelijk anders over dacht. Veel mensen zien oranje als "nu kan ik nog even snel gas bijgeven" i.p.v. "kan ik tijdig stilstaan?"... Gevolg; Indien oranje en ik kan stoppen maar ik merk dat de persoon achter mij dit niet van plan is kán het zijn dat ik ervoor kies om dan maar door te rijden. In de auto heeft die achter mij dikke pech wanneer ik normaal, lees zonder noodstop, kan afremmen. Doe ik dit op de motor dan heb ik voornamelijk zelf last van die keuze.

Indien iedereen respect zou hebben voor de verkeersregels en rekening met elkaar zou houden waar mogelijk zou het een stuk relaxter rijden zijn. Helaas is de praktijk dat men liever enkel en alleen met zijn/haar eigen gelijk telefoon bezig is.

Laatst nog een "jammerlijk" voorbeeld. Met motorrijlessen zat een van de instructeurs bij mijn rijschool achterop bij iemand die aan het lessen was. Hierbij waren ze aan het oefenen op een groot parkeerterrein. Hierbij moesten de instructeur vol op de rem. Zonder instructeur had het misgelopen. De reactie van de chauffeur; Ja jullie rijden hier elke keer in de weg blablabla... Voor de duidelijkheid had de auto in deze situatie géén voorrang en wist dus hoe de situatie op deze parkeerplaats kon zijn. Omdat mevrouw gefrustreerd bezig is en haar punt wilt maken neemt ze voorrang waar ze dit niet heeft waarbij ze een gevaarlijke situatie creëert... Gewoon omdat ze VIND dat ze hier gelijk heeft. Mevrouw heeft zelf natuurlijk nooit ander verkeer gehinderd tijdens het behalen van haar eigen rijbewijs...

Of mensen die lesauto's als een idioot afsnijden/bumperkleven etc.

Maar goed. Om de mogelijkheid te hebben om langs alle hufters en verkeersovertreders heen te kunnen blijf ik erbij dat lange op- en afritten wenselijk zijn. :+

SolarEdge - 18x305Wp Denon (Glas-Glas) 5,49 kWp 120° ZO + Growatt - 15x430Wp Denon (Glas-Glas) 6,45kWp 300° NW


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

Thalaron schreef op maandag 11 september 2017 @ 08:14:
Mij is geleerd dat, waar mogelijk, je rekening met diegene die in wilt voegen moet houden. Hiermee doelde men op dat, wanneer hij/zij geen ruimte heeft om in te voegen, dat je ruimte maakt. Door evt. gas bij/terug te nemen zodat betreffende achter/voor jou in kan voegen of bij voorkeur tijdig een baan op te schuiven. Dus indien hier ruimte voor is én je de overige weggebruikers niet hindert.
Dat gat laten vallen voor je heeft natuurlijk weer alleen zin als de invoeger zijn snelheid gelijk trekt aan de hoofdrijbaan. En eigenlijk gaat het altijd naadloos in dat soort gevallen (er zijn natuurlijk altijd eikels die zoiets hebben van: Ik wil er niemand meer tussen hebben! en dus gaan plakken tegen hun voorganger, maar als ik dan die voorganger ben, probeer ik meestal die invoeger voor mij te laten...)
Laatst nog een "jammerlijk" voorbeeld. Met motorrijlessen zat een van de instructeurs bij mijn rijschool achterop bij iemand die aan het lessen was. Hierbij waren ze aan het oefenen op een groot parkeerterrein. Hierbij moesten de instructeur vol op de rem. Zonder instructeur had het misgelopen. De reactie van de chauffeur; Ja jullie rijden hier elke keer in de weg blablabla... Voor de duidelijkheid had de auto in deze situatie géén voorrang en wist dus hoe de situatie op deze parkeerplaats kon zijn. Omdat mevrouw gefrustreerd bezig is en haar punt wilt maken neemt ze voorrang waar ze dit niet heeft waarbij ze een gevaarlijke situatie creëert... Gewoon omdat ze VIND dat ze hier gelijk heeft. Mevrouw heeft zelf natuurlijk nooit ander verkeer gehinderd tijdens het behalen van haar eigen rijbewijs...

Of mensen die lesauto's als een idioot afsnijden/bumperkleven etc.
Ik vraag me ook altijd af wat dat soort mensen denken... Totaal respectloos...

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-09 23:36
Napo schreef op maandag 11 september 2017 @ 07:10:
[...]


Helaas gok ik dat dit ook deels door een groep vrachtwagenchauffeurs komt. De Chauffeurs die mensen opdrukken in stukken wegwerkzaamheden (alles wat onder de 90km/u is afgereguleerd) alsmede het afdwingen van ruimte met hun richtingaanwijzer.
Hoe bedoel je onder de 90km/h afgereguleerd?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Robertdj
  • Registratie: Januari 2014
  • Niet online
Nederlanders staan bekend als "Nür Links" in Duitsland. Het zijn echter vooral de Duitsers zelf die massaal een spelletje "de rechterstrook is lava!" spelen. Feit blijft wel dat toeristen op veel punten niet het beste export product van een land zijn, rijgedrag is één van die punten.

Wat ruimte betreft bij invoegen, in Nederland mag je vaak niet vanaf links naar de rechterstrook thv een invoegstrook (doorgetrokken streep links, 'strepellijn' rechts) in Duitsland is het juist andersom, thv een invoegstrook mag je niet direct door naar de snellere linker strook.

In Duitsland word je door het gebrek aan borden (in vergelijking met ons) en hulpjes in het algemeen veel meer gedwongen om te anticiperen. Dat de gemiddelde Duitser beter rijdt dan de gemiddelde Nederlander durf ik daarom wel te geloven. Het lijkt me echter niet wenselijk om bestuurders op deze manier te dwingen beter te rijden.

Geloof wel dat er opfris theorie en praktijklessen nodig zijn voor mensen die al een tijdje hun rbw hebben. Er zijn zoveel misvattingen over de verkeersregels (zoals ruimte bij invoegen bv). Ook zijn er extreem veel bestuurders met verkeerd aangeleerde gewoontes, waarbij het gebruikelijke handjeophetstuur imho het ergerlijkst is, de richtingaanwijzer zit in zo'n situatie zeker 10cm van je vingers, wat in de praktijk (blijkbaar) te veel is. |:(
Of natuurlijk slecht anticiperen waardoor men snel schrikt maar uit schrik ook nog 's de rem aantikt wat weer een domino-effect kan veroorzaken. Of mensen die denken dat hun tank spontaan leegloopt wanneer ze boven de 3k toeren komen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Napo
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
jwvdst schreef op maandag 11 september 2017 @ 10:32:
[...]

Hoe bedoel je onder de 90km/h afgereguleerd?
Afbeeldingslocatie: http://70.vlaanderen/sites/default/files/thumbnails/image/home-header_v3.jpg

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • .Maarten
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 15-09 17:50
AllSeeyinEye schreef op zaterdag 9 september 2017 @ 11:09:
Regardless, het gehuil hier doet vermoeden dat tenminste driekwart niet het fatsoen in z'n donder heeft om vanaf de snelheidsbeperking zich daaraan te houden. Wat mij betreft wordt er zo snel mogelijk een 100% trajectcontrole ingevoerd op alle punten waar beperkingen ten opzichte van 130 gelden, dat zijn immers de gevaarlijkere punten / wegdelen.
Heel veel punten met beperking zijn niet omdat het gevaarlijk is om er 130 te rijden maar wegens milieu of geluidseisen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Exigence
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:06

Exigence

dnkroz

Snowwie schreef op maandag 11 september 2017 @ 02:28:
[...]

Ik denk dat het een combinatie van beide is. In Duitsland is alles net even te krap en hier is alles net even te overdreven ruim, zoals te zien in de TS. Vooral dat grond tussen de lussen dat verspilt wordt, dat ligt er doorgaans braak bij. Hadden ze dat allemaal wat efficiënter ingericht dan had de boer weer een hectare grond er bij voor z'n plantjes, piepers en andere gewassen. Die Flevopolder is er al niet voor niets voor gemaakt.
Er wordt de laatste jaren juist enorm veel aandacht besteed aan de invulling van dat soort "braak liggende" stukjes grond. Hierbij wordt heel goed nagedacht over de invulling met diverse soorten grassen, bermbeplanting en bomen. Wat ik ooit begreep is dat er in de bestekken erg gedetailleerd wordt ingegaan op bijvoorbeeld grassoorten. Zo staan er naar mijn weten in buitenbochten weer andere grassoorten dan in de binnenbochten (ivm. remmende werking van de grond etc.). In binnenbochten wordt juist weer gewerkt met soorten die uit zichzelf niet hoog groeien, in verband met zichtlijnen. Naast dit alles is er ook steeds meer aandacht voor boomsoorten die authentiek voor de regio zijn en worden ze acht niet alleen maar heel jong geplant.

Dit alles vanuit mijn eigen ervaring moet ik er bij zeggen. Bij projecten bij ons in de buurt zijn juist de "braak liggende" stukken terrein rondom erg mooi ingevuld en dragen zelfs bij aan de look en feel van de weggedeelten. Daarnaast is er na slechts een klein jaar al niet meer te zien wat voor een bouwput het een jaar geleden was door de aanplant van volwassen bomen en mooie grassoorten.

Nee, ik denk dat wij in Nederland erg goed en mooi omgaan met de directe omgeving van de weg :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

Exigence schreef op maandag 11 september 2017 @ 11:38:
[...]
Dit alles vanuit mijn eigen ervaring moet ik er bij zeggen. Bij projecten bij ons in de buurt zijn juist de "braak liggende" stukken terrein rondom erg mooi ingevuld en dragen zelfs bij aan de look en feel van de weggedeelten. Daarnaast is er na slechts een klein jaar al niet meer te zien wat voor een bouwput het een jaar geleden was door de aanplant van volwassen bomen en mooie grassoorten.

Nee, ik denk dat wij in Nederland erg goed en mooi omgaan met de directe omgeving van de weg :)
Het zijn vaak natuurgebiedjes. Ik zie in Groningen toch heel vaak valkjes bidden boven zo'n binnenbocht gebiedje.

En vorig jaar was dit stuk helemaal bedekt met bloemen:
https://goo.gl/maps/Mf8o4xZGigN2

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Exigence
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09:06

Exigence

dnkroz

Wailing_Banshee schreef op maandag 11 september 2017 @ 11:56:
[...]

Het zijn vaak natuurgebiedjes. Ik zie in Groningen toch heel vaak valkjes bidden boven zo'n binnenbocht gebiedje.

En vorig jaar was dit stuk helemaal bedekt met bloemen:
https://goo.gl/maps/Mf8o4xZGigN2
Juist ja, da's toch prachtig :*) Bij ons in de omgeving (Friesland) zijn het veelal buizerds.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Eli3l
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 25-05 03:09
perpixel schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 14:19:
[...]


Brrrr wat misselijk. Je geniet er van dat je andere mensen "te pakken hebt gehad" met als grote argument dat je wettelijk gelijk hebt? Dat 4 stroken bezet worden door 4 auto's en er dus duidelijk mensen onnodig links rijden dat maakt je dan niks uit?

Het file probleem in Nederland word door dit soort acties veroorzaakt.
Nee hoor, die file ontstaat doordat mensen zich niet aan de snelheid houden en daardoor een harmonica effect ontstaat. Het enige correcte om te doen is om na het bord 100 ook daadwerkelijk 100 te rijden en niet uitrollen tot je 100 rijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kuusj
  • Registratie: April 2012
  • Laatst online: 14-09 16:24

Kuusj

Ofwel varken in 't Limburgs

Of ze rijden in Duitsland in auto's die een grotere cilinderinhoud hebben dan de melkpakken in Nederland waardoor een langere strook niet nodig is :+ ? Ik moet met m'n 69PK Picanto in ieder geval flink doortrappen om met 130km/h in te kunnen voegen haha.

Ik vind het niet verkeerd dat de invoegstroken langer zijn, het is vaak ook enorm druk op snelwegen en als er net 3 vrachtwagens in een rijtje zitten die niet 1-2-3 een rijbaan kunnen opschuiven en je hebt geen 200+PK om ervoor te komen heb je vaak al iedere meter van de invoegstrook nodig om een plekje te bemachtigen.

9800X3D - RX 6900XT - Volvo S40 T5 '10 - Kever '74


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

kuusj98 schreef op maandag 11 september 2017 @ 14:14:
Of ze rijden in Duitsland in auto's die een grotere cilinderinhoud hebben dan de melkpakken in Nederland waardoor een langere strook niet nodig is :+ ? Ik moet met m'n 69PK Picanto in ieder geval flink doortrappen om met 130km/h in te kunnen voegen haha.

Ik vind het niet verkeerd dat de invoegstroken langer zijn, het is vaak ook enorm druk op snelwegen en als er net 3 vrachtwagens in een rijtje zitten die niet 1-2-3 een rijbaan kunnen opschuiven en je hebt geen 200+PK om ervoor te komen heb je vaak al iedere meter van de invoegstrook nodig om een plekje te bemachtigen.
Als die vrachtwagens niet zouden proberen bij elkaar naar binnen te rijden, zou dat nog wel meevallen. Ik heb een tijdje in Zwolle gewerkt (Zwolle Noord) en dan richting Groningen was vreselijk. De rechterbaan was helemaal vol met vrachtwagens die misschien één of twee meter van elkaar stonden. Het is een op/afrit contructie en ik echt een paar keer meegemaakt dat ik er gewoon niet tussen gelaten werd (en dus weer eraf kon om vervolgens weer een weg naar de snelweg terug te vinden...)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Reden dat vrachtwagens zo dicht opelkaar rijden is ook vrij simpel uit te leggen: ze komen met 1-2km/h verschil op elkaar afrijden, ze willen graag hun snelheid houden, dus rijden door tot ze de trailer kussen. Dan forceren ze een plek op de baan ernaast met hun richtingaanwijzer, gaan naar links, blijven dan 2 kilometer naastelkaar rijden en als ze weer naar rechts kunnen doen ze dat.
Enige wat daar tegen helpt is een vrachtwageninhaalverbod en handhaving op bumperkleven en inhaalverbod negeren.

Wat vrachtwagenchauffeur ook kan doen is 50 meter eerder naar links gaan (kost met 2km/h verschil anderhalve minuut extra), en pas weer naar rechts gaan als er 50 meter ruimte is tussen beide vrachtwagens zit. Ik gok dat ook dit niet in dank wordt afgenomen door automobilisten op een 130km/h weg met 2 stroken per rijrichting.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Eli3l
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 25-05 03:09
_JGC_ schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:13:
Reden dat vrachtwagens zo dicht opelkaar rijden is ook vrij simpel uit te leggen: ze komen met 1-2km/h verschil op elkaar afrijden, ze willen graag hun snelheid houden, dus rijden door tot ze de trailer kussen. Dan forceren ze een plek op de baan ernaast met hun richtingaanwijzer, gaan naar links, blijven dan 2 kilometer naastelkaar rijden en als ze weer naar rechts kunnen doen ze dat.
Enige wat daar tegen helpt is een vrachtwageninhaalverbod en handhaving op bumperkleven en inhaalverbod negeren.

Wat vrachtwagenchauffeur ook kan doen is 50 meter eerder naar links gaan (kost met 2km/h verschil anderhalve minuut extra), en pas weer naar rechts gaan als er 50 meter ruimte is tussen beide vrachtwagens zit. Ik gok dat ook dit niet in dank wordt afgenomen door automobilisten op een 130km/h weg met 2 stroken per rijrichting.
Een inhaalverbod op tweebaanswegen voor vrachtwagens (24 uur) en op driebaanswegen tijdens de spits zou zeer welkom zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

_JGC_ schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:13:
Reden dat vrachtwagens zo dicht opelkaar rijden is ook vrij simpel uit te leggen: ze komen met 1-2km/h verschil op elkaar afrijden, ze willen graag hun snelheid houden, dus rijden door tot ze de trailer kussen. Dan forceren ze een plek op de baan ernaast met hun richtingaanwijzer, gaan naar links, blijven dan 2 kilometer naastelkaar rijden en als ze weer naar rechts kunnen doen ze dat.
Enige wat daar tegen helpt is een vrachtwageninhaalverbod en handhaving op bumperkleven en inhaalverbod negeren.

Wat vrachtwagenchauffeur ook kan doen is 50 meter eerder naar links gaan (kost met 2km/h verschil anderhalve minuut extra), en pas weer naar rechts gaan als er 50 meter ruimte is tussen beide vrachtwagens zit. Ik gok dat ook dit niet in dank wordt afgenomen door automobilisten op een 130km/h weg met 2 stroken per rijrichting.
In dit geval heb ik het over een weg die helemaal vol stond (tot en met de spitsstrook toe, de vertraging ontstond doordat de spitsstrook ophield en er dus geritsts moest worden). Ik zie het ook dagelijks bij het Julianaplein: vrachtwagens rijden bumper op bumper, zonder dat er een reden voor is om snelheid vast te houden (stoplicht is rood => vrachtwagens moeten ook stil staan!)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Eli3l schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:19:
[...]


Een inhaalverbod op tweebaanswegen voor vrachtwagens (24 uur) en op driebaanswegen tijdens de spits zou zeer welkom zijn.
Zonder handhaving heb je daar niks aan. A7 tussen Heerenveen en Groningen is ook in z'n geheel inhaalverbod voor vrachtwagens tijdens de spits, toch flikkert geregeld zo'n chauffeur z'n combinatie naar de linkerstrook. Als ze dat doen als invoeghulp voor een collega is het tot daaraantoe, maar ook vaak zat gewoon schurft aan het inhaalverbod.

Als vrachtwagens eerlijk geeikt zouden worden mbt de begrenzer zou het ook al schelen. Tijd terug reed ik 93 op GPS en CC met aanhanger, had ik een vrachtwagen stijf op m'n aanhanger rijden. Die dingen worden begrenst ergens tussen de 80 en 90, dat zo eentje met 93 op GPS en CC je op zit te drukken is dan ook opmerkelijk. Mooiste aan dat alles vond ik een Hyundai Atos die naast me kwam rijden, wilde invoegen en geen snelheid maakte, dot gas zodat er gat tussen mij en vrachtwagen kwam, Atos ertussen en daarna verdwenen vrachtwagen en Atos lekker in m'n spiegel terwijl ik de CC terug naar 90 had gezet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

_JGC_ schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:26:
[...]

Zonder handhaving heb je daar niks aan. A7 tussen Heerenveen en Groningen is ook in z'n geheel inhaalverbod voor vrachtwagens tijdens de spits, toch flikkert geregeld zo'n chauffeur z'n combinatie naar de linkerstrook. Als ze dat doen als invoeghulp voor een collega is het tot daaraantoe, maar ook vaak zat gewoon schurft aan het inhaalverbod.

Als vrachtwagens eerlijk geeikt zouden worden mbt de begrenzer zou het ook al schelen. Tijd terug reed ik 93 op GPS en CC met aanhanger, had ik een vrachtwagen stijf op m'n aanhanger rijden. Die dingen worden begrenst ergens tussen de 80 en 90, dat zo eentje met 93 op GPS en CC je op zit te drukken is dan ook opmerkelijk. Mooiste aan dat alles vond ik een Hyundai Atos die naast me kwam rijden, wilde invoegen en geen snelheid maakte, dot gas zodat er gat tussen mij en vrachtwagen kwam, Atos ertussen en daarna verdwenen vrachtwagen en Atos lekker in m'n spiegel terwijl ik de CC terug naar 90 had gezet.
Dus omdat jij geen 95 wil rijden ga je een vrachtwagen zitten irriteren? Die dan misschien zo geïrriteerd wordt dat hij jou in wil gaan halen? :+
Zodat je dan weer kan klagen over inhalende vrachtwagens :D

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Eli3l
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 25-05 03:09
YakuzA schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:35:
[...]

Dus omdat jij geen 95 wil rijden ga je een vrachtwagen zitten irriteren? Die dan misschien zo geïrriteerd wordt dat hij jou in wil gaan halen? :+
Vrachtwagens zouden strenger gereguleerd moeten worden op snelheid, inhalen en rusttijden. Die dingen zijn veel gevaarlijker bij een ongeval dan jouw auto. Daarnaast zijn het professionele chauffeurs en zou je dus meer van hun mogen verwachten.

Bovendien rijdt hij gewoon op een normale snelheid en houd zich aan de regels, dat is niet iemand irriteren die achter je rijd. Die vrachtwagen wilt per se de regels overtreden, dat is dan jammer voor hem inderdaad.

Als ik max 50 mag rijden en iemand achter mij harder wilt rijden, heeft hij gewoonweg pech.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • RemcoDelft
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 03-05 10:30
Eli3l schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:38:
Vrachtwagens zouden strenger gereguleerd moeten worden op snelheid, inhalen en rusttijden.
Standaard alles flitsen vanaf 80 zou dat oplossen. Vervolgens is het vrij eenvoudig om de vrachtwagens (80) en aanhangers (90) apart van de personenauto's (100/120/130) te beboeten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
YakuzA schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:35:
[...]

Dus omdat jij geen 95 wil rijden ga je een vrachtwagen zitten irriteren? Die dan misschien zo geïrriteerd wordt dat hij jou in wil gaan halen? :+
Zodat je dan weer kan klagen over inhalende vrachtwagens :D
Die vrachtwagen hoort niet eens >90 te kunnen, dus als ik 93 GPS constant rijd, dan zou die vrachtwagen niet eens bij me in de buurt moeten komen. Dat ie het wel kan betekent dat ie met de begrenzer heeft zitten prutsen. Wie zegt dat die vrachtwagen behalve 95 niet ook 100 kan rijden?

Nou ben ik niet vies van om even te versnellen naar 100-105 om een inhaalactie sneller te laten verlopen, maar liever houd ik me gewoon aan de snelheid met een aanhanger. Op de snelweg is dat ook niet zo'n probleem, wie harder wil haalt me maar in.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

YakuzA schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:35:
[...]

Dus omdat jij geen 95 wil rijden ga je een vrachtwagen zitten irriteren? Die dan misschien zo geïrriteerd wordt dat hij jou in wil gaan halen? :+
Zodat je dan weer kan klagen over inhalende vrachtwagens :D
Je weet dat een vrachtwagen maar 80 mag? De snelheid van auto's met aanhangers is juist verhoogd naar 90 zodat vrachtwagens niet meer geirriteerd zouden worden door auto's met aanhangers. Dus als die vrachtwagen hierdoor geirriteerd werd, is het toch echt z'n eigen schuld.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-09 23:36
_JGC_ schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:45:
[...]

Die vrachtwagen hoort niet eens >90 te kunnen, dus als ik 93 GPS constant rijd, dan zou die vrachtwagen niet eens bij me in de buurt moeten komen. Dat ie het wel kan betekent dat ie met de begrenzer heeft zitten prutsen. Wie zegt dat die vrachtwagen behalve 95 niet ook 100 kan rijden?

Nou ben ik niet vies van om even te versnellen naar 100-105 om een inhaalactie sneller te laten verlopen, maar liever houd ik me gewoon aan de snelheid met een aanhanger. Op de snelweg is dat ook niet zo'n probleem, wie harder wil haalt me maar in.
De begrenzer en tachograaf moet elke 2 jaar geijkt worden en als de banden bijna vetsleten zijn bij het ijken rij je zo 93km/h als dan nieuwe banden gemonteerd worden

Er zijn trouwens steeds meer transportbedrijven die de begrenzer van de vrachtautos vanwege het verbruik op 85km/h in laten stellen.

[ Voor 7% gewijzigd door jwvdst op 11-09-2017 23:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

jwvdst schreef op maandag 11 september 2017 @ 23:42:
[...]

De begrenzer en tachograaf moet elke 2 jaar geijkt worden en als de banden bijna vetsleten zijn bij het ijken rij je zo 93km/h als dan nieuwe banden gemonteerd worden

Er zijn trouwens steeds meer transportbedrijven die de begrenzer van de vrachtautos vanwege het verbruik op 85km/h in laten stellen.
Klopt, maar dat is vaak van de Internationaal transportbedrijven.
de Nationaal bedrijfjes houden het vaak op 89/90
Wailing_Banshee schreef op maandag 11 september 2017 @ 16:10:
[...]

Je weet dat een vrachtwagen maar 80 mag? De snelheid van auto's met aanhangers is juist verhoogd naar 90 zodat vrachtwagens niet meer geirriteerd zouden worden door auto's met aanhangers. Dus als die vrachtwagen hierdoor geirriteerd werd, is het toch echt z'n eigen schuld.
de schuld van de chauffeur? of de schuld van de bestuurder met aanhanger die zijn snelheid niet kan houden, die zijn ook bloed irritant.
vrachtwagen inhalen om vervolgens continue van 70 naar 90 en weer terug te gaan.
of letterlijk etters die 80 op de teller gaan rijden en zodra de vrachtwagen wilt inhalen doodleuk gas te geven.
en tempolimiet verschilt per land, Duitsland is strikt 80, frankrijk gaat pas jammeren als je 85+ rijd.
engeland is het 90/93. zonder ook maar één agent hierover te horen klagen.
de VOSA die je bestuurderskaart nakijkt heeft mij nog nooit over mijn snelheid beklaagd.
nog een voordeel van de VOSA is als je maar genoeg rust hebt zullen ze je echt niet bekeuren over een kwartier of half uur rijtijd overschreiding.
de Duitsers daartegen mekkeren over alles.

On-Topic.
op de Duitse A3 nabij Limburg (niet de NL Limburg) heeft ook zo een irritant scherp en onverlicht afrit.
vandaag vollsperre op de A3 ivm personenauto met caravan die de berm heeft gezien.
Minder leuk is dat een heel gezin hierdoor niet meer bestaat...krijg het er nog steeds koud van als ik de ravage zag :/

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Op een vlakke weg met CC je snelheid niet kunnen houden?

Nog zo een: in Noorwegen in de bebouwde kom een vrachtwagen op je kont hebben zitten, wel zoekrijden na elke klim, maar na elke afdaling is ie er weer. Uiteindelijk uit frustratie maar gestopt bij een bushalte, die vrachtwagen hield ik daarna niet meer bij zonder gevangenisstraf te riskeren.

De werkdruk van de opdrachtgever is bij veel truckers een stuk hoger dan de pakkans bij overtredingen.

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 13-09 23:36
Eli3l schreef op maandag 11 september 2017 @ 15:19:
[...]


Een inhaalverbod op tweebaanswegen voor vrachtwagens (24 uur) en op driebaanswegen tijdens de spits zou zeer welkom zijn.
deze 2 dingen kun je vergeten.
Het 24uurs inhaalverbod voor vrachrwagens komt er niet omdat je ook rustige momenten hebt op 2 baans snelwegen.
En een inhaalverbod op 3+ baans snelwegen in de spits voor vrachtwagens komr er niet omdat de winst nihil is door de links plakkende personenautos/bestelbusjes

en leef je eens even in: Er is een 24uurs inhaalverbod voor vrachtwagens op snelwegen en je rijdt met je vrachtwagen achter een zwaar transport van 200 ton die vergunningwege maar max 62km/h rijdt.Dan ben je niet blij als je daar bijvoorbeeld 120km achter moet rijden. Het kost je dan wel een half uur extra met als mogelijk gevolg dat je dan net niet je route af kunt maken binnen de wettelijke maximum rijtijd. Vaak wordt dan wel bepaald in de vergunning dat deze transporten alleen snacht of buiten de spits mogen rijden zodat er dan minder overlast is voor het overige verkeer.

Ik vindt dat je wel heel erg makkelijk af geeft op vrachtwagens. Vergeet niet dat de economie voor een groot deel afhankelijk is van de vrachtwagens. Ook zal ik als het druk is minder snel een collega vrachtwagen inhalen maar als het rustig is dan haal ik rustig de vrachtwagen in met 3km/h snelheidsverschil. En ja de vrachtwagen waar ik mee rij is begrenst op 85km/h. En ook ik wordt door genoeg vrachtwagens ingehaald die 90km/h rijden

[ Voor 51% gewijzigd door jwvdst op 14-09-2017 07:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roenie
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online
Snowwie schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 05:04:
...Nu zou je kunnen zeggen, dat het hier in Nederland nodig is voor het drukke verkeer, maar er zijn zat plekken hier in het noorden waar het helemaal niet druk is waarvan ik denk "Waarom moet die afrit zo lang zijn?" ...
Je hebt het erover dat er ruimte verspild wordt, maar zeker in Groningen is er ruimte zat voor lange op- en afritten. Dus wat is dan het probleem?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Roenie schreef op zondag 17 september 2017 @ 09:10:
[...]
Je hebt het erover dat er ruimte verspild wordt, maar zeker in Groningen is er ruimte zat voor lange op- en afritten. Dus wat is dan het probleem?
Omdat die ruimte ook benut had kunnen worden voor agrarische doeleinden. Als je van ALLE op -en afritten in de provincie Groningen de verspilde ruimte optelt dan kom je op verscheidene tientallen km2. Daar hadden ze ook extra aardappels op kunnen verbouwen.

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • incaz
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 15-11-2022
Snowwie schreef op zondag 17 september 2017 @ 20:19:
[...]
Omdat die ruimte ook benut had kunnen worden voor agrarische doeleinden. Als je van ALLE op -en afritten in de provincie Groningen de verspilde ruimte optelt dan kom je op verscheidene tientallen km2. Daar hadden ze ook extra aardappels op kunnen verbouwen.
Ik denk dat betere verkeersdoorstroming echt stukken meer oplevert dan een paar aardappels extra.

Never explain with stupidity where malice is a better explanation


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roenie
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online
Snowwie schreef op zondag 17 september 2017 @ 20:19:
[...]

Omdat die ruimte ook benut had kunnen worden voor agrarische doeleinden. Als je van ALLE op -en afritten in de provincie Groningen de verspilde ruimte optelt dan kom je op verscheidene tientallen km2. Daar hadden ze ook extra aardappels op kunnen verbouwen.
Verkeersveiligheid is wel meer waard dan aardappelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GemengdeDrop
  • Registratie: Oktober 2008
  • Niet online

GemengdeDrop

Mét salmiakzout

Roenie schreef op zondag 17 september 2017 @ 21:46:
[...]
Verkeersveiligheid is wel meer waard dan aardappelen.
ach joh, je kan nu zwemmen en bootjevaren waar eerder aardappels stonden :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
incaz schreef op zondag 17 september 2017 @ 21:38:
[...]


Ik denk dat betere verkeersdoorstroming echt stukken meer oplevert dan een paar aardappels extra.
Zoveel verkeer rijdt er hier in het noorden niet. Afritten van tussen de 500 meter en een kilometer lang?
Hoeveel miljoenen had men kunnen besparen op het asfalt dat dan niet nodig was.

En dan nog even over efficiency. Bij Scheemda wordt het het nieuwe ziekenhuis gebouwd. Maar denkt men ook na over de toegankelijkheid van het ziekenhuis? Ik zie er niets van. Het vreemde is, men kan wel honderd duizenden euro's besteden aan het idioot lang maken van op -en afritten, maar zoiets als onderstaande zie ik niet gebeuren:

Hieronder een kaart van Scheemda en omgeving. De rode vlak geeft aan waar het nieuwe Ommelander Ziekenhuis locatie Scheemda komt. Als er een medisch noodgeval is en een ambulance komt vanuit het westen over de A7, dan moet deze eerst over de hachelijk lange afrit. Dan bij de rotonde rechtsaf, verderop weer rechtsaf om daarna weer minstens 500 meter richting het westen te rijden. Vanuit het oosten is het nog erger, dan moeten er zelfs twee rotondes genomen worden. Dus, ik met mijn boerenverstand stel de blauwe afritten voor. Hoeveel tijd kan er bespaard worden door ambulances (maar ook regulier verkeer) dat rechtstreeks naar het ziekenhuis kan vanaf de A7 zonder 180° lussen, dubbele rotondes, extra afslagen etc. Al dat asfalt wat nu over een lengte van minimaal 600 a 700 meter ligt had ook kunnen gebruikt worden om de blauwe afrit te construeren, rechtstreeks op het ziekenhuis.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/xAPArNXuoQV67wzXbiIrkwX7/full.png

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op zondag 17 september 2017 @ 22:00:
[...]

Zoveel verkeer rijdt er hier niet in het noorden niet. Afritten van tussen de 500 meter en een kilometer lang?
Hoeveel miljoenen had men kunnen besparen op het asfalt dat dan niet nodig was.

En dan nog even over efficiency. Bij Scheemda wordt het het nieuwe ziekenhuis gebouwd. Maar denkt men ook na over de toegankelijkheid van het ziekenhuis? Ik zie er niets van. Het vreemde is, men kan wel honderd duizenden euro's besteden aan het idioot lang maken van op -en afritten, maar zoiets als onderstaande zie ik niet gebeuren:

Hieronder een kaart van Scheemda en omgeving. De rode vlak geeft aan waar het nieuwe Ommelander Ziekenhuis locatie Scheemda komt. Als er een medisch noodgeval is en een ambulance komt vanuit het westen over de A7, dan moet deze eerst over de hachelijk lange afrit. Dan bij de rotonde rechtsaf, verderop weer rechtsaf om daarna weer minstens 500 meter richting het westen te rijden. Vanuit het oosten is het nog erger, dan moeten er zelfs twee rotondes genomen worden. Dus, ik met mijn boerenverstand stel de blauwe afritten voor. Hoeveel tijd kan er bespaard worden door ambulances (maar ook regulier verkeer) dat rechtstreeks naar het ziekenhuis kan vanaf de A7 zonder 180% lussen, dubbele rotondes, extra afslagen etc. Al dat asfalt wat nu over een lengte van minimaal 600 a 700 meter ligt had ook kunnen gebruikt worden om de blauwe afrit te construeren, rechtstreeks op het ziekenhuis.

[afbeelding]
Nogmaals... de op en afritten zijn in Nederland niet idioot lang. Die worden afgestemd op de snelheid die ter plekke gereden mag worden. Aangezien op en afritten onderdeel zijn van de snelweg moet je theoretisch ook de snelheid daar kunnen rijden/ of kunnen maken zonder dat het gevaarlijk wordt.

Dus dat jij het dan idioot vindt dat kan maar ik twijfel meer aan de op en afritten in Duitsland dan die hier in NL. Ik ben zelf best van het autorijden en heb voor mijn werk diverse rij-opleidingen gehad. Maar die in Duitsland zijn echt niet best... Kom je aan met 130 km/u en mag je afremmen naar 40 binnen 100 meter... Dat ga je in NL niet tegenkomen....

Daar ben ik blij om...

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Ik zeg ook niet dat het in Duitsland perfect is, daar zijn de op -en afritten juist behoorlijk kort en krap. Maar ik heb het puur over hier, waarom ze hier zo lang zijn en waarom op zoveel plekken er zo ineffectief wordt gewerkt met de ruimte die er is. Het voorbeeld hierboven, de afrit A7 Winschoten en de afrit N33 Veendam zijn allemaal voorbeelden waar men volledig is doorgeschoten. Zoals ik al eerder zie, het lijkt er soms op dat de gemeentes 'franje' belangrijker vinden dan verkeersveiligheid en een fatsoenlijke verkeersdoorstroming.

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op zondag 17 september 2017 @ 23:43:
Ik zeg ook niet dat het in Duitsland perfect is, daar zijn de op -en afritten juist behoorlijk kort en krap. Maar ik heb het puur over hier, waarom ze hier zo lang zijn en waarom op zoveel plekken er zo ineffectief wordt gewerkt met de ruimte die er is. Het voorbeeld hierboven, de afrit A7 Winschoten en de afrit N33 Veendam zijn allemaal voorbeelden waar men volledig is doorgeschoten. Zoals ik al eerder zie, het lijkt er soms op dat de gemeentes 'franje' belangrijker vinden dan verkeersveiligheid en een fatsoenlijke verkeersdoorstroming.
Als we het over de op en afritten hebben. Welke franje bedoel je en waarin is men doorgeschoten? Qua verkeer zijn er maar weinig landen veiliger als Nederland. Afrit Winschoten is volgens mij 120 of 130 km/u. Dus lange op en afrit. N33 ken ik niet maar als je een 100 km/u weg hebt hangen daar bouweisen aan mbt de radius van de bochten voor de op en afritten. Deze radius is afhankelijk van de geplande snelheid. Hoe hoger de snelheid, des de flauwe de bocht Ergo hoe meer ruimte je nodig hebt. Nogmaals heeft niets met doorschieten, overdrijven of franjes te maken.

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Gri77ie schreef op zondag 17 september 2017 @ 23:57:
Als we het over de op en afritten hebben. Welke franje bedoel je en waarin is men doorgeschoten?
Snowwie in "Waarom wordt hier zoveel ruimte verspild bij op en afritten?"

Als de brug naar Winschoten open staat moet ander verkeer dat bv van de A7 komt en naar Beerta of Finsterwolde wil ook blijven wachten. En andersom net zo.

Was een aquaduct onder het kanaal door niet goedkoper geweest op de langere termijn? Alle voordelen op een rij:
- Scheepvaart kan ongehinderd door
- Verkeer kan ongehinderd door (maar in een andere configuratie dan dit)
- Geen onderhoudskosten meer aan de brug
- Geen bedieningskosten meer aan de brug
- Bij onderhoud van de brug geen omleidingen meer
- Bij heet weer als de brug niet dicht wil (door uitzettend asfalt), geen files meer.

Nadeel:
- Waarschijnlijk kost een aquaduct meer, maar een aquaduct is gewoon een tunnel graven onder een kanaal. Zo ongewoon is dat niet.

En wat de franje betreft, drie dooie bomen in het midden van de rotonde, siermuren links en rechts her en der, verlaagde fietspaden, vijvers, tunnels voor fietsers, hey ze kunnen dus wel tunnels maken. Ik zou zeggen streetview eens op deze locatie dan zie je het zelf. :)

[ Voor 10% gewijzigd door Snowwie op 18-09-2017 00:11 ]

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RobinHood
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online

RobinHood

Touch grass? Ben geen tuinman!

De verkeersveiligheid en doorstroming gaan juist omhoog bij lange op/afritten die geen plotselinge bochten of snelheidsveranderingen hebben.

Wat rijdt lekkerder? Een flauwe bocht en alle tijd hebben om snelheid te verliezen, of een krappe, haakse bocht waardoor je behoorlijk snel snelheid moet verliezen?

Rotondes kunnen ook prima dingen zijn om na een afrit te plaatsen, ook die dingen stromen vaak beter door dan een kruispunt.

Overigens is dit allemaal werk van mensen die heel wat jaartjes op een universiteit hebben gezeten, een gemeente kan dus niet op een bierviltje een leuk op/afritdesign kalken en zeggen "Jongens, bouw deze eens", wees blij, anders had je pas echt interessante creaties gezien :+

En waarom geen aquaduct? Omdat die krengen erg duur zijn, eentje aanleggen heel lang duurt, de aanleg veel overlast geeft[ook voor de automobilist] en het moet maar net kunnen qua grond. "Zomaar even een tunneltje graven" kan niet in een modderland als Nederland.

Overigens moeten ook aquaducten onderhouden worden, staat zo raar als je kanaal een soort reusachtige stortdouche voor auto's wordt :+

Echt, er zijn heus nog wel wat mensen aan het werk met dit soort dingen die weten wat ze doen. Als er ergens een brug ligt in plaats van een aquaduct, heeft dat vast een prima reden, net als dat een wat lange afrit er vast niet voor de lol ligt.

We zijn België of Duitsland niet met hun gti's en Soda-brücken :P

[ Voor 12% gewijzigd door RobinHood op 18-09-2017 00:14 ]

People as things, that’s where it starts.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Bobmeister
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 09:23
Zijn dit soort opmerkingen echt nodig?

[ Voor 90% gewijzigd door deepbass909 op 18-09-2017 21:23 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
RobinHood schreef op maandag 18 september 2017 @ 00:11:
De verkeersveiligheid en doorstroming gaan juist omhoog bij lange op/afritten die geen plotselinge bochten of snelheidsveranderingen hebben.
Daar ben ik het ook het ook heus wel met je over eens, het gaat hier mee om het feit dat het sommige op -en afritten wel heel erg ruim zijn opzet, tot aan het overdreven aan toe.
Wat rijdt lekkerder? Een flauwe bocht en alle tijd hebben om snelheid te verliezen, of een krappe, haakse bocht waardoor je behoorlijk snel snelheid moet verliezen?
Liever helemaal geen bocht, maar ja soms moet je de bocht om.
Rotondes kunnen ook prima dingen zijn om na een afrit te plaatsen, ook die dingen stromen vaak beter door dan een kruispunt.
Dat zou ik ook zeker niet ontkennen, dit hebben ze zelfs in Mythbusters bevestigd.
Overigens is dit allemaal werk van mensen die heel wat jaartjes op een universiteit hebben gezeten, een gemeente kan dus niet op een bierviltje een leuk op/afritdesign kalken en zeggen "Jongens, bouw deze eens", wees blij, anders had je pas echt interessante creaties gezien :+
Nee, maar ze moeten uiteindelijk wel toestemming geven om een een dergelijke op -of afrit te laten aanleggen en je zou toch een beetje verwachten dat er ook op z'n minst een second opinion wordt gedaan en of er gekeken wordt naar de effecten van bepaalde verkeersstromen. Ik ben 4 jaar lang taxi chauffeur geweest en het was altijd trammelant bij die rotbrug bij Winschoten. Die rotonde is te smal, verkeer dat bij wijze van links af wil moet wachten op verkeer dat rechtsaf wil. Ik zie gewoon inefficiëntie op sommige plekken (rotonde Winschoten) en teveel efficiëntie op weer andere plekken (afrit Scheemda of afrit Veendam).
En waarom geen aquaduct? Omdat die krengen erg duur zijn, eentje aanleggen heel lang duurt, de aanleg veel overlast geeft[ook voor de automobilist] en het moet maar net kunnen qua grond. "Zomaar even een tunneltje graven" kan niet in een modderland als Nederland.
Kom op zeg, als Nederland zijnde, een land dat bekend staat om z'n waterkeringen en andere prestige projecten en met zelfs een tunnel onder Het Kanaal door, zou het mogelijk zijn om een tunneltje te maken van enkel tientallen meters lang? Modder? Dat is toch nog prettig spul om door heen te baggeren, je zou maar door graniet moeten.
Overigens moeten ook aquaducten onderhouden worden, staat zo raar als je kanaal een soort reusachtige stortdouche voor auto's wordt :+
Ik denk dat een mechanische brug veel meer kost dan een betonnen bak. Want dat is wat een aquaduct eigenlijk is. Een betonnen bak waar water door heen stroomt en een tunnel er onder door.
Echt, er zijn heus nog wel wat mensen aan het werk met dit soort dingen die weten wat ze doen. Als er ergens een brug ligt in plaats van een aquaduct, heeft dat vast een prima reden, net als dat een wat lange afrit er vast niet voor de lol ligt.
Ik denk eerder dat veel van deze plannen in het kader van bezuinigingen zijn gedaan, alhoewel dat wel weer afsteekt tegen de hele lange op -en afritten die al genoemd zijn in dit topic.

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

Gri77ie schreef op zondag 17 september 2017 @ 23:57:
[...]


Als we het over de op en afritten hebben. Welke franje bedoel je en waarin is men doorgeschoten? Qua verkeer zijn er maar weinig landen veiliger als Nederland. Afrit Winschoten is volgens mij 120 of 130 km/u. Dus lange op en afrit. N33 ken ik niet maar als je een 100 km/u weg hebt hangen daar bouweisen aan mbt de radius van de bochten voor de op en afritten. Deze radius is afhankelijk van de geplande snelheid. Hoe hoger de snelheid, des de flauwe de bocht Ergo hoe meer ruimte je nodig hebt. Nogmaals heeft niets met doorschieten, overdrijven of franjes te maken.
Aansluiting N33/A7
https://www.google.nl/maps/@53.1702916,6.894191,16z

Ik ga daar zelf zelden overheen (ik blijf meestal op de N33). Dit is best een ingenieus bouwerk, want verkeer vanuit Veendam naar Groningen (dat dus linksaf zou slaan) gaat samen met het verkeer naar Duitsland (wat dus rechtsaf slaat) van de N33, en dan halverwege heb je weer een splitsing. Hierdoor heb je niet zo'n hele krappe bocht aan de andere kant van de A7 (wat je veel bij klaverbladen ziet), maar een lange vloeiende bocht. Vooral richting Duitsland heb je hierdoor het grote voordeel dat de afrit en oprit heel ver uit elkaar zitten (richting Groningen zit er nog een extra afrit halverwege)
Snowwie schreef op maandag 18 september 2017 @ 07:33:

Ik denk dat een mechanische brug veel meer kost dan een betonnen bak. Want dat is wat een aquaduct eigenlijk is. Een betonnen bak waar water door heen stroomt en een tunnel er onder door.
Vergis je niet. Die betonnen bak is best lastig te maken. Hij moet niet te lang zijn (dan wordt het een tunnel en gelden er weer hele andere regels, bijv. vervoer van giftige stoffen), hij moet ongelooflijk sterk zijn (dat water is ook niet licht).
Maar ook ruimte. Een brug die open kan heeft veel minder ruimte nodig dan een tunnel. Je moet ruim voor de tunnelbuis al gaan zakken in de grond. Het water heeft een diepgang van 2,5m? Dan moet je nog een paar meter verder naar onder (zeg maar 5 meter) en dan nog de minimale hoogte van 4m dus je zult zo'n 9 a 10 meter moeten zoeken. Ik woon vlak bij een tunneltje onder de N33, die is zeer steil, 4,5m hoog en heeft een totale lengte van zo'n 120m (dus van het stuk dat naar beneden gaat tot het stuk dat weer boven is). In dit geval moet je 2 keer zo diep, je wilt niet zo steil gaan (verschil tussen een landweggetje en een gewone doorgaande weg) dus reken maar dat je zo'n 400-500m minmaal moet rekenen. Dat betekend dat die daling ongeveer moet beginnen waar de A7 ligt. Dan heb je wel een hele lange afrit nodig om daar te komen! (en dan laten we de andere kant maar even buiten beschouwing...)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Wailing_Banshee schreef op maandag 18 september 2017 @ 08:43:
Aansluiting N33/A7
https://www.google.nl/maps/@53.1702916,6.894191,16z

Ik ga daar zelf zelden overheen (ik blijf meestal op de N33). Dit is best een ingenieus bouwerk, want verkeer vanuit Veendam naar Groningen (dat dus linksaf zou slaan) gaat samen met het verkeer naar Duitsland (wat dus rechtsaf slaat) van de N33, en dan halverwege heb je weer een splitsing. Hierdoor heb je niet zo'n hele krappe bocht aan de andere kant van de A7 (wat je veel bij klaverbladen ziet), maar een lange vloeiende bocht. Vooral richting Duitsland heb je hierdoor het grote voordeel dat de afrit en oprit heel ver uit elkaar zitten (richting Groningen zit er nog een extra afrit halverwege).
Dat is op zich wel een goede constructie, omdat er namelijk heel veel verkeer over de N33 richting Groningen gaat. Was het hier stukken rustiger geweest dan hadden ze een vergelijkbare lust gemaakt die je aan de andere kant ziet. Wel grappig overigens, veel mensen die hun TomTom nooit updaten rijden altijd rechtdoor om tot de conclusie te komen dat de oude oprit 'linksaf' naar Groningen niet meer bestaat en ze moeten doorrijden naar afslag Noordbroek om daar te keren. En omdat ik daar regelmatig rij zie ik het ook nog regelmatig gebeuren. Kom ik uit Veendam, en ik moet juist die kant op, komen er regelmatig auto's mee bij afslag Noordbroek om vervolgens 2x linksaf te gaan en weer de N33 op te draaien.... >:)
Vergis je niet. Die betonnen bak is best lastig te maken. Hij moet niet te lang zijn (dan wordt het een tunnel en gelden er weer hele andere regels, bijv. vervoer van giftige stoffen), hij moet ongelooflijk sterk zijn (dat water is ook niet licht).
Maar ook ruimte. Een brug die open kan heeft veel minder ruimte nodig dan een tunnel. Je moet ruim voor de tunnelbuis al gaan zakken in de grond. Het water heeft een diepgang van 2,5m? Dan moet je nog een paar meter verder naar onder (zeg maar 5 meter) en dan nog de minimale hoogte van 4m dus je zult zo'n 9 a 10 meter moeten zoeken. Ik woon vlak bij een tunneltje onder de N33, die is zeer steil, 4,5m hoog en heeft een totale lengte van zo'n 120m (dus van het stuk dat naar beneden gaat tot het stuk dat weer boven is). In dit geval moet je 2 keer zo diep, je wilt niet zo steil gaan (verschil tussen een landweggetje en een gewone doorgaande weg) dus reken maar dat je zo'n 400-500m minmaal moet rekenen. Dat betekend dat die daling ongeveer moet beginnen waar de A7 ligt. Dan heb je wel een hele lange afrit nodig om daar te komen! (en dan laten we de andere kant maar even buiten beschouwing...)
In ieder geval, Rijkswaterstaat zal wel bepaalde redenen hebben om ons wegennetwerk zo in te richten. Het viel mij gewoon ontzettend op hoe lang sommige op -en afritten wel niet zijn, zeker in vergelijking met Duitsland. Wat ze daar te weinig doen, doen ze hier net even te veel. En de keuze tussen bruggen of tunnels zullen ze wel maken uit financieel en praktisch overzicht, alhoewel ik het vermoeden heb dat in de laatste 10 jaar het voornamelijk uit financiële redenen is gedaan. Het was crisistijd dus alles mocht niet te veel kosten.

Maar ja, wat zie ik nu weer in Veendam. Op de rotonde Llodysplein hebben ze het midden helemaal uitgegraven om daar een vijver van te maken met in het midden een mooie stukje kunstwerk en een fontein
er in. En dat terwijl tussen de N33 en deze fontein het onkruid tussen de wegen bijna een meter hoog staat.
En dan praat ik dus over deze locatie, dit is een foto van Google Maps. Hier staat het onkruid nog niet niet zo hoog, maar moet je het nu eens zien. Nu staat er minstens een meter. En dus 150 meter verder op staat dat nieuwe fontein.

Ik zeg ja, gemeentes hebben soms meer op met franje dan de boel praktisch en netjes te houden.

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Divak
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 12-09 15:00
Afgelopen maand ben ik door meer dan 15 landen gereden op vakantie in Centraal en Oost Europa. Bij thuiskomt zijn de lange op- en afritten en het wegontwerp by far iets waar we in Nederland trots op kunnen zijn. Wij hebben goede richtlijnen en wetten met betrekking tot wegontwerp en bijbehorende veiligheid.

Je hoort mensen wel eens vertellen hoe goed de wegen in Duitsland, maar dat valt reuze mee. Er zijn veel minder afritten en het is af en toe lekker om een kwartier lang op de maximale snelheid van je auto op cruise control te rijden, maar de op- en afritten zijn een drama.

Zo ook in het buitenland, hoe meer je naar het oosten gaat, hoe inconsequenter en slechter de wegen worden. Daar doet inderdaad elke gemeente wat ze willen. Op veel wegen zullen rotondes niet misstaan. Neem dit in combinatie met bijzonder slechte chauffeurs die pas sinds van de val de sovjetunie in een auto mogen zitten en pas sinds <10 jaar weten wat een snelweg is, en je hebt een mooie mix voor enorm veel gevaarlijke situaties en veel ongelukken.

[ Voor 4% gewijzigd door Divak op 19-09-2017 09:03 ]


  • bluemoon23
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 11-06-2024
itsalex schreef op vrijdag 8 september 2017 @ 07:01:
Ook is het normaal in het buitenland om te stoppen op de invoegstrook en je echt totdat je ruimte hebt.
Ehmmm, dat is niet uit netheid, maar dat is noodzaak omdat die invoegstroken te kort zijn om op gelijke snelheid in te voegen :/

  • itsalex
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
@bluemoon23 Klopt maar dat geeft wel aan hoe de mentaliteit is in het buitenland en hoe het is in Nederland waar ze de auto er letterlijk voor "pleuren".
Zoals laatst ook dat iemand die gaat letterlijk stoppen net op het laatste moment en dan voor de splitsing op de snelweg nog eruit, terwijl ze bijna letterlijk op de vangrail zit van de splitsing en geen snelheid meer heeft en het verkeer met 100 km/h aankomt rijden (ik dus en ik zat er echt letterlijk bijna op, ik kon gelukkig uitwijken anders had ik haar totaallos en mijzelf ook gereden want er was totaal geen uitwijkmogelijkheid en verschil tussen 10 en 100 km/h is zo groot, dat compenseer je ook niet even zomaar met remmen). Als het niet kan, rij dan gewoon door en dan afvragen waarom zoveel ongelukken gebeuren.

I hit the CTRL key, but I'm still not in control!


  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 15-09 19:04

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

itsalex schreef op donderdag 21 september 2017 @ 11:49:
@bluemoon23 Klopt maar dat geeft wel aan hoe de mentaliteit is in het buitenland en hoe het is in Nederland waar ze de auto er letterlijk voor "pleuren".
Zoals laatst ook dat iemand die gaat letterlijk stoppen net op het laatste moment en dan voor de splitsing op de snelweg nog eruit, terwijl ze bijna letterlijk op de vangrail zit van de splitsing en geen snelheid meer heeft en het verkeer met 100 km/h aankomt rijden (ik dus en ik zat er echt letterlijk bijna op, ik kon gelukkig uitwijken anders had ik haar totaallos en mijzelf ook gereden want er was totaal geen uitwijkmogelijkheid en verschil tussen 10 en 100 km/h is zo groot, dat compenseer je ook niet even zomaar met remmen). Als het niet kan, rij dan gewoon door en dan afvragen waarom zoveel ongelukken gebeuren.
Voor dat soort zaken zijn dashcams heel handig.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


  • itsalex
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online
@Freee!! En het ergste is, deze ligt in mijn auto maar niet opgehangen want ik heb geen tijd gehad om de stroom af te tappen van mijn licht en daarop aan te sluiten want ik wil geen kabel hebben langs/voor/over/etc mijn voorruit.

I hit the CTRL key, but I'm still not in control!


  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 15-09 19:04

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

itsalex schreef op donderdag 21 september 2017 @ 12:25:
@Freee!! En het ergste is, deze ligt in mijn auto maar niet opgehangen want ik heb geen tijd gehad om de stroom af te tappen van mijn licht en daarop aan te sluiten want ik wil geen kabel hebben langs/voor/over/etc mijn voorruit.
Nu weet je dus weer waarom je de tijd moet nemen.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op dinsdag 19 september 2017 @ 01:29:
[...]

Dat is op zich wel een goede constructie, omdat er namelijk heel veel verkeer over de N33 richting Groningen gaat. Was het hier stukken rustiger geweest dan hadden ze een vergelijkbare lust gemaakt die je aan de andere kant ziet. Wel grappig overigens, veel mensen die hun TomTom nooit updaten rijden altijd rechtdoor om tot de conclusie te komen dat de oude oprit 'linksaf' naar Groningen niet meer bestaat en ze moeten doorrijden naar afslag Noordbroek om daar te keren. En omdat ik daar regelmatig rij zie ik het ook nog regelmatig gebeuren. Kom ik uit Veendam, en ik moet juist die kant op, komen er regelmatig auto's mee bij afslag Noordbroek om vervolgens 2x linksaf te gaan en weer de N33 op te draaien.... >:)

[...]

In ieder geval, Rijkswaterstaat zal wel bepaalde redenen hebben om ons wegennetwerk zo in te richten. Het viel mij gewoon ontzettend op hoe lang sommige op -en afritten wel niet zijn, zeker in vergelijking met Duitsland. Wat ze daar te weinig doen, doen ze hier net even te veel. En de keuze tussen bruggen of tunnels zullen ze wel maken uit financieel en praktisch overzicht, alhoewel ik het vermoeden heb dat in de laatste 10 jaar het voornamelijk uit financiële redenen is gedaan. Het was crisistijd dus alles mocht niet te veel kosten.

Maar ja, wat zie ik nu weer in Veendam. Op de rotonde Llodysplein hebben ze het midden helemaal uitgegraven om daar een vijver van te maken met in het midden een mooie stukje kunstwerk en een fontein
er in. En dat terwijl tussen de N33 en deze fontein het onkruid tussen de wegen bijna een meter hoog staat.
En dan praat ik dus over deze locatie, dit is een foto van Google Maps. Hier staat het onkruid nog niet niet zo hoog, maar moet je het nu eens zien. Nu staat er minstens een meter. En dus 150 meter verder op staat dat nieuwe fontein.

Ik zeg ja, gemeentes hebben soms meer op met franje dan de boel praktisch en netjes te houden.
Snowie, ik snap je niet meer. Je geeft in je beginpost een vraag, en die verwoordt de topictitel prima. Nu worden meerdere malen antwoorden gegeven op je stelling en dan komen er allerlei franjes en randzaken bij de op en afritten. Of je het antwoord nu leuk vindt of niet. De lengte en radius van de diverse bochten van op en afritten zijn in NL afgestemd op de geplande te rijden snelheid. Daar zijn allemaal landelijk vastgestelde richtlijnen voor. Daar kan ik niets aan veranderen dat zijn gewoon richtlijnen die worden gehanteerd voor de aanleg van snel- en autowegen. Dat jij dat overdreven of verspilling vindt daar kan ik je kennelijk niet vanaf brengen. Maar stel dan geen vraag. Leg dan uit dat jij het verspilling vindt. (edit) dat is namelijk jou gevoel en ervaring en daar kan ik niets tegenin brengen. Bij een vraag waarom iets is zoals het is, kan ik vanuit mijn vakgebied wel degelijk iets melden. Net zoals dat buiten de bebouwde kom er is afgesproken dat er op bepaalde gevaarlijke punten (lees kruisingen en onoverzichtelijke bochten etc etc) verlichting wordt aangebracht. Als je dit weet helpt dit je de weg te "lezen".

[ Voor 5% gewijzigd door Gri77ie op 21-09-2017 23:11 ]

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Gri77ie schreef op donderdag 21 september 2017 @ 23:08:
Leg dan uit dat jij het verspilling vindt.
Ik kan het uitleggen omdat ik zelf regelmatig over die op -en afritten kom en in de meeste gevallen met maar een paar auto's. En zoals ik eerder al zei, de afrit van de A7 naar de N33 richting Noordbroek is zo lang dat ik gewoon 150km/u kan blijven rijden op die afrit. Dan passeer ik de auto's links van mij nog die gewoon 120km/u rijden. Zo rustig is het er. Maar dat neemt niet weg dat bv. de aansluiting van de N33 op de A7 vanuit Veendam nar Groningen niet goed geregeld is. Dat is een mooie lus, waarin je zonder problemen mooi kunt doorrijden. Maar dat moet ook wel, want daar rijdt aanzienlijk meer verkeer.

In het kort : Ik baseer de 'verspilling' enkel op ervaring. Hier in Groningen bij plaatjes van 2000 a 3000 inwoners heb je geen afritten nodig van bijna een kilometer. Zelfs de afrit Veendam, een plaats met 28.000 inwoners heeft zo'n idioot lange afrit niet nodig.

Mijn YouTube Channel


  • Fiber
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 11:09

Fiber

Beaches are for storming.

Snowwie schreef op donderdag 21 september 2017 @ 23:22:
[...]

Ik kan het uitleggen omdat ik zelf regelmatig over die op -en afritten kom en in de meeste gevallen met maar een paar auto's. En zoals ik eerder al zei, de afrit van de A7 naar de N33 richting Noordbroek is zo lang dat ik gewoon 150km/u kan blijven rijden op die afrit...
Tijd voor een flitspaal daar dan... :)

Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.


  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op donderdag 21 september 2017 @ 23:22:
[...]

Ik kan het uitleggen omdat ik zelf regelmatig over die op -en afritten kom en in de meeste gevallen met maar een paar auto's. En zoals ik eerder al zei, de afrit van de A7 naar de N33 richting Noordbroek is zo lang dat ik gewoon 150km/u kan blijven rijden op die afrit. Dan passeer ik de auto's links van mij nog die gewoon 120km/u rijden. Zo rustig is het er. Maar dat neemt niet weg dat bv. de aansluiting van de N33 op de A7 vanuit Veendam nar Groningen niet goed geregeld is. Dat is een mooie lus, waarin je zonder problemen mooi kunt doorrijden. Maar dat moet ook wel, want daar rijdt aanzienlijk meer verkeer.

In het kort : Ik baseer de 'verspilling' enkel op ervaring. Hier in Groningen bij plaatjes van 2000 a 3000 inwoners heb je geen afritten nodig van bijna een kilometer. Zelfs de afrit Veendam, een plaats met 28.000 inwoners heeft zo'n idioot lange afrit niet nodig.
Maar lees dan ook eens mijn reactie. Het heeft niets te maken met aantallen inwoners. Het heeft te maken met het feit dat die 2000 tot 3000 inwoners ook gewoon veilig in en uit moeten kunnen voegen. Daarom maken ze de op en afritten in NL op deze manier.

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online
Dergelijke op/afritten zijn zo lang omdat het volgens de huidige richtlijnen is aangelegd.

Vroeger reden we geen 120 en 130 op de snelweg, was het veel minder druk en was het heel normaal om 200m gedeelde op/afrit te leggen zoals die korte kutstrookje bij A7/N31 of A7/A32. Of nog erger, een rotonde in de snelweg bij Joure.
Overdag zijn die korte strookjes reden om de snelheid te beperken tot 100.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • burne
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

burne

Mine! Waah!

Snowwie schreef op donderdag 21 september 2017 @ 23:22:
Zelfs de afrit Veendam, een plaats met 28.000 inwoners heeft zo'n idioot lange afrit niet nodig.
'Jullie' kunnen de ruimte een stuk beter missen dan wij hier in het westen. :+
_JGC_ schreef op vrijdag 22 september 2017 @ 00:29:
Vroeger reden we geen 120 en 130 op de snelweg
Vroeger (toen ik nog een kereltje was..) had Nederland geen maximum snelheid, maar in 1973 gingen er 3092 mensen dood in het verkeer. In een Nederland met 13.3 miljoen inwoners en half zoveel auto's.

Vorig jaar waren dat 629 doden. Met 17 miljoen mensen (5 keer Amsterdam erbij) en dubbel zoveel auto's.

[ Voor 45% gewijzigd door burne op 22-09-2017 00:43 ]

I don't like facts. They have a liberal bias.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fiber
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 11:09

Fiber

Beaches are for storming.

burne schreef op vrijdag 22 september 2017 @ 00:30:
[...]

'Jullie' kunnen de ruimte een stuk beter missen dan wij hier in het westen. :+


[...]


Vroeger (toen ik nog een kereltje was..) had Nederland geen maximum snelheid, maar in 1973 gingen er 3092 mensen dood in het verkeer. In een Nederland met 13.3 miljoen inwoners en half zoveel auto's.

Vorig jaar waren dat 629 doden. Met 17 miljoen mensen (5 keer Amsterdam erbij) en dubbel zoveel auto's.
Nog steeds bijna 2 doden per dag of 2 middelgrote vliegtuigen per jaar. Best veel eigenlijk. Als er twee vliegtuigen per jaar alleen al in Nederland zouden neerstorten zou niemand meer vliegen denk ik...

Keep your wits sharp, your heart open and your gun loaded. And never mess with mother nature, mother in-laws and, mother freaking Ukrainians.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Gri77ie schreef op donderdag 21 september 2017 @ 23:44:
[...]


Maar lees dan ook eens mijn reactie. Het heeft niets te maken met aantallen inwoners. Het heeft te maken met het feit dat die 2000 tot 3000 inwoners ook gewoon veilig in en uit moeten kunnen voegen. Daarom maken ze de op en afritten in NL op deze manier.
De lengte is naar mijn mening bedoeld om grote drukte te kunnen opvangen, niet om een dozijn auto's elk 100 meter te geven om uit te voegen. Ik bedoel, neem de N33, daar mag je maar 100km/u. Het interessante is, als je even verderop kijkt naar bij de N33 bij de rotonde Gieten. De afrit van de N33 naar de N34 naar de rotonde is DAAR juist heel kort. Nu mag jij eens uitleggen, de N33 en de N34 staan bekend als dodenwegen, de N33 nu wat minder omdat deze is verdubbeld, waarom er op deze locatie, waar ook ruimte genoeg is, is gekozen voor een af -en oprit van amper 200 meter? Terwijl daar bergen verkeer langs komt. Blijkbaar kan het verkeer prima afremmen over een afstand van 200 meter. Ook dat weet ik, want mijn moeder staat op de camping in Anloo.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/YyIsdYtJwMFqqKKKSMGz6E8u/full.png

En dan maken ze een afrit bij Veendam bijna 5x langer? 8)7 :? :F

Ze verwachten zeker dat Veendam een echte stad gaat worden en over 10 jaar meer dan 100.000 inwoners zal hebben. >:)

[ Voor 3% gewijzigd door Snowwie op 22-09-2017 03:30 ]

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op vrijdag 22 september 2017 @ 03:27:
[...]

De lengte is naar mijn mening bedoeld om grote drukte te kunnen opvangen, niet om een dozijn auto's elk 100 meter te geven om uit te voegen. Ik bedoel, neem de N33, daar mag je maar 100km/u. Het interessante is, als je even verderop kijkt naar bij de N33 bij de rotonde Gieten. De afrit van de N33 naar de N34 naar de rotonde is DAAR juist heel kort. Nu mag jij eens uitleggen, de N33 en de N34 staan bekend als dodenwegen, de N33 nu wat minder omdat deze is verdubbeld, waarom er op deze locatie, waar ook ruimte genoeg is, is gekozen voor een af -en oprit van amper 200 meter? Terwijl daar bergen verkeer langs komt. Blijkbaar kan het verkeer prima afremmen over een afstand van 200 meter. Ook dat weet ik, want mijn moeder staat op de camping in Anloo.
[afbeelding]

En dan maken ze een afrit bij Veendam bijna 5x langer? 8)7 :? :F

Ze verwachten zeker dat Veendam een echte stad gaat worden en over 10 jaar meer dan 100.000 inwoners zal hebben. >:)
Je leest echt niet he ?

De lengte van de op of afrit is niet bedoeld om extra voertuigen kwijt te kunnen. Het is bedoeld om voertuigen veilig de op of afrit te kunnen laten nemen. Op en afritten welke naar een andere snelweg of autoweg gaan zijn berekend op de snelheid welke daar ter plaatse gereden kan worden. Niet op hoeveel file er kan staan. Dat een afrit veel langer is... dat kan. Ik ken de specifieke reden niet. Wat je zou kunnen doen, voor je eigen gemoedsrust, is Rijkswaterstaat eens mailen en hen vragen wat de bedoeling van die extreem lange op en afritten zijn aangezien je het enorme ruimte-verspilling vind. Ik denk dat je nog wel serieus antwoord krijgt ook.

Ik stop inmiddels met reageren... ik geloof dat ik genoeg pogingen heb gedaan om uit te leggen waarom op en afritten een bepaalde lengte zouden hebben.... Succes

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Snowwie
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 10:24
Gri77ie schreef op vrijdag 22 september 2017 @ 03:39:
[...]


Je leest echt niet he ?

De lengte van de op of afrit is niet bedoeld om extra voertuigen kwijt te kunnen. Het is bedoeld om voertuigen veilig de op of afrit te kunnen laten nemen. Op en afritten welke naar een andere snelweg of autoweg gaan zijn berekend op de snelheid welke daar ter plaatse gereden kan worden. Niet op hoeveel file er kan staan. Dat een afrit veel langer is... dat kan. Ik ken de specifieke reden niet. Wat je zou kunnen doen, voor je eigen gemoedsrust, is Rijkswaterstaat eens mailen en hen vragen wat de bedoeling van die extreem lange op en afritten zijn aangezien je het enorme ruimte-verspilling vind. Ik denk dat je nog wel serieus antwoord krijgt ook.

Ik stop inmiddels met reageren... ik geloof dat ik genoeg pogingen heb gedaan om uit te leggen waarom op en afritten een bepaalde lengte zouden hebben.... Succes
Jij leest blijkbaar ook niet, want in het voorbeeld hierboven bij de rotonde Gieten heeft Rijkswaterstaat geen lange op -en afritten gemaakt. Leg mij dat dan eens uit. Terwijl deze locatie stukken drukker is.

Mijn YouTube Channel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gri77ie
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 16-06 03:20

Gri77ie

Ok.... het zal gerust....

Snowwie schreef op vrijdag 22 september 2017 @ 04:10:
[...]

Jij leest blijkbaar ook niet, want in het voorbeeld hierboven bij de rotonde Gieten heeft Rijkswaterstaat geen lange op -en afritten gemaakt. Leg mij dat dan eens uit. Terwijl deze locatie stukken drukker is.
Ik lees wel degelijk. Alleen zijn de argumenten die je geeft die doen niet ter zake. Daar stap je zo overheen. De wegen in NL worden aangelegd op basis van snelheid. Dit ivm de veiligheid. Vervolgens kom je dat je de franjes overbodig en geld verspilling vindt, dan wordt het plotseling dat de ene afrit veeeeeel langer is als weer een andere. Maar ik reageer op je eerste vraag en heb daar, naar mijn beste eer en geweten, antwoord op gegeven. Namelijk dat het niets met ruimte verspilling te maken heeft maar alles met veiligheid en de te rijden snelheid. Als je dat dan niet wilt aannemen maar met andere argumenten aankomt dan kan ik daar niet zoveel mee.

Ik weet in jou voorbeeld over die extreem lange op of afrit namelijk niet wat de verdere bouwplannen zijn. Misschien komt er wel een compleet klaverblad waarom ze al een afrit langer hebben gemaakt dan ie normaal zou moeten zijn. Misschien is er een foutje gemaakt. De enige manier om daar achter te komen is dit te gaan navragen bij de wegbeheerder. Mijn ervaring is dat die over het algemeen redelijk behulpzaam zijn. Dus... klim in de pen, of in het toetsenbord en mail Rijkswaterstaat of de lokale wegbeheerder.

Volgens mij is de vraag over het ruimte verspillen in NL voor wat betreft de op en afritten wel gegeven toch ?

Asus Rog B350-F, Ryzen 3700X, 16 Gb, Asus ROG 2070 Ti


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:13

Wailing_Banshee

You're Next

Snowwie schreef op donderdag 21 september 2017 @ 23:22:
[...]

Ik kan het uitleggen omdat ik zelf regelmatig over die op -en afritten kom en in de meeste gevallen met maar een paar auto's. En zoals ik eerder al zei, de afrit van de A7 naar de N33 richting Noordbroek is zo lang dat ik gewoon 150km/u kan blijven rijden op die afrit. Dan passeer ik de auto's links van mij nog die gewoon 120km/u rijden. Zo rustig is het er. Maar dat neemt niet weg dat bv. de aansluiting van de N33 op de A7 vanuit Veendam nar Groningen niet goed geregeld is. Dat is een mooie lus, waarin je zonder problemen mooi kunt doorrijden. Maar dat moet ook wel, want daar rijdt aanzienlijk meer verkeer.

In het kort : Ik baseer de 'verspilling' enkel op ervaring. Hier in Groningen bij plaatjes van 2000 a 3000 inwoners heb je geen afritten nodig van bijna een kilometer. Zelfs de afrit Veendam, een plaats met 28.000 inwoners heeft zo'n idioot lange afrit niet nodig.
Heb je wel eens gezien hoeveel vrachtwagens er van Groningen naar Veendam en vice versa rijden? (ik was niet voor niets zo blij dat die N33 verdubbeld werd, je kon er practisch nooit 100 rijden!)


Het knooppunt Gieten hebben ze zelf ook al aangegeven dat dat niet goed is opgelost en die gaat ook aangepast worden (het preciese weet ik daar niet van, ik rijd eigenlijk nooit op de N34, en als ik naar de N34 ga is het meestal alleen van Veendam richting Emmen en andersom)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Guusjee
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 11:32

Guusjee

Omdat ik groot ben..

Oke, ik ga zeker geen antwoord hebben op de vraag waarom bepaalde wegen in Groningen op een bepaalde manier worden aangelegd. Ik kan jullie wel vertellen dat bij het ontwerpen van wegen en toe- en afritten er een hoop is vastgelegd door Rijkswaterstaat over hoe snelwegen en in het speciaal toe- en afritten moeten worden ontworpen.

Klik hier voor Richtlijn ontwerp Autosnelwegen 2014

Onder hoofdstuk 6 wordt het e.e.a. genoemd over discontinuïteit. Hier wordt vervolgens gesproken over acceleratie- en deceleratielengte. Dit wordt gebaseerd op de ontwerpsnelheid van de weg en een comfortabel of noodzakelijk versnelling of vertraging.

Op basis van deze gegeven worden de lengte van de toe- en afritten bepaald.

De bogen worden vervolgens op basis van een nieuwe ontwerpsnelheid, bijv. 50 km/u, ontworpen, en ja dan kan je soms wel eens wat ruimte nodig hebben om comfortabel een bocht door te komen. :+

En mijn persoonlijke mening, heerlijk al die ruimte die in Nederland wordt genomen om eenvoudig auto te kunnen rijden. Ik ben oprecht blij dat wij een van de beste wegennetten hebben van de wereld! :)
Pagina: 1 2 3 Laatste