Dit blijft genoemd worden, maar dit is vaak gebaseerd op het totale gemiddelde van mannen en totale gemiddelde van vrouwen, vaak wordt er ook naar een minimaal aantal uren gekeken. En in het totaalplaatje verdienen vrouwen gemiddeld minder dan vrouwen. Maar er zijn enorm veel variabelen waardoor onmogelijk te zeggen is in hoeverre een vrouw hetzelfde, meer, of minder zou verdienen dan een man als de variabelen exact hetzelfde zijn.
Gemiddeld bij hetereoseksuele stellen is de man iets ouder dan de vrouw, wat het inkomensverschil versterkt.
En dat is erg omdat? Daarbij, waarom expliciet heteroseksuele stellen noemen? Wie zegt dat het bij homoseksuele stellen anders is?
"Overal" zie je dat vrouwen vooral voor de kinderen zorgen, "dus daar zal dan wel wat in zitten".
Vrouwen zorgen over het algemeen anders voor kinderen dan mannen, puur door hoe persoonlijkheid en bepaalde trekjes hardwired zijn. Ik zeg hiermee niet dat een vrouw een kind beter op kan voeden, maar een vrouwelijk persoon (ook mannen kunnen vrouwelijke trekken hebben) toont over het algemeen meer empathie en is zorgzamer, wat weer positief is als je voor iemand zorgt.
Financiële en maatschappelijke druk zorgt er dus voor dat vrouwen heel vaak die "keuze" maken om voor de kinderen te zorgen. Maar zouden ze ook diezelfde keuze maken als ze even veel of meer zouden verdienen dan hun partner, en als de situatie in de maatschappij beter verdeeld zou zijn tussen mannen en vrouwen?
Dat is dus onmogelijk te zeggen. Ook weet je niet in hoeverre die financiële en sociale druk er is. Afwijken van die norm en de druk negeren gaat anno 2017 prima volgens mij. Maar ik ken ook genoeg stellen waarbij de vrouw, met een goede opleiding, stelt dat ze het niet erg vindt uren te minderen om voor de kinderen te zorgen. En dan heb ik het over vrouwen die sterk in hun schoenen staan en zich niet laten sturen door druk. Ze voelen zich verbonden met hun kind, meer dan hun vriend/man, en uiten dat door zich meer in te zetten voor de kinderen.
Vergis je niet, er is heel veel sociale druk op vrouwen om niet "hun carrière boven hun kinderen" te stellen... Op mannen is die druk er nauwelijks.
Nee, op mannen is er dan weer de druk carrière boven privé te stellen. Sommige mensen kijken je raar aan als je stelt dat je niet perse hogerop hoeft te komen. Mij boeit die druk niet en ik kan me er werkelijk niet druk om maken. De mensen om mij heen denken er hetzelfde over. Da's gewoon een gezonde omgeving. Iedereen doet wat ie zelf prettig vindt, ongeacht wat de sociale en maatschappelijke norm is. Er is in mijn omgeving dan ook niemand (voor zover ik weet) die durft te beweren dat vrouwen achtergesteld zijn in onze maatschappij. Voor elk probleem dat een vrouw mogelijk ervaart zal er ook een mannelijke tegenhanger zijn. Dat uitbannen lukt waarschijnlijk niet zonder verregaande regelgeving. Beter dat je gewoon goed in je vel zit en je niet tegen laat houden door sommige opmerkingen of sociale normen.
[
Voor 6% gewijzigd door
SomerenV op 01-06-2017 15:16
]