Vandaag was het zover; de Moto G5 Plus mogen ontvangen! Ik werd al eerder (min of meer) voor gek verklaard dat ik de OnePlus 3 van de hand heb gedaan (300 euro). Ik begon er zelf ook stiekem aan te twijfelen, want de OP3 is en blijft een beest van een toestel.
Ik wil mijn eerste bevindingen met jullie delen:
1. Het verschil tussen Snapdragon 820 en 625 is tot nu toe nauwelijks te merken. Meerdere apps geprobeerd, zoals Youtube, Nu.nl, Snapchat, Facebook, Mario Run en Netflix. Ik heb het niet side-by-side kunnen testen, maar gevoelsmatig merk ik geen verschil. Alles loopt vloeiend. Soms een kleine hapering, maar dat had ik bij de OP3 ook wel eens, dus dat kan ook aan de desbetreffende app liggen.
2. Het scherm van de OP3 is wat mij betreft mooier, zeker nadat je de sRGB-modus aan kunt zetten bij de OP3. Zwart is echt zwart en bij de G5 Plus is het donkergrijs. Buiten dat is het scherm van de G5 Plus verder prima. Afleesbaar in zonlicht, scherp, alleen qua kleurechtheid niet optimaal. Stoor ik me daar tot nu toe aan? Not really. En ik heb in het verleden o.a. de LG G4, S7 Edge en de OP3 gebruikt.
3. Software. Heerlijk,
geen bloatware! De extra optionele toevoegingen van Motorola (Lenovo) voegen ook echt iets toe. Moto Display is handig om snel te zien of er een belangrijk bericht is binnen gekomen. Ik heb ook de MotoDisplay Handwave app gedownload, zodat je over de proximity sensor kunt zwaaien om het Moto Display zichtbaar te maken. Andere opties zijn ook handig, waar ik er nog 1 van wil toelichten: 1-knops navigatie. In eerste instantie was ik hier sceptisch over, maar het werkt echt goed! Niet alleen ontgrendelen met de vingerafdrukscanner, maar ook gebruiken als terug/homeknop, recente apps openen en het toestel weer vergrendelen. Een van de betere vernieuwingen bij smartphones in de afgelopen tijd. Dan heeft zo'n vingerafdrukscanner echt meerwaarde. Daar kan Samsung nog wat van leren.
Een klein minpuntje is het update beleid van Lenovo. Ja, Android Nougat staat er op. Echter nog niet Android 7.1.2 en dat mag je Lenovo wel kwalijk nemen, aangezien het zo goed als Stock Android is. Wanneer gaat Lenovo inzien dat snellere updates zorgt voor meer verkoop? Althans, dat is mijn verwachting.
4. Accuduur is een stuk beter dan de OP3. Waar ik met de OP3 tussen de 3 en 4 uur screen-on-time haalde, haal ik met de G5 Plus nu al meer dan 5 uur en dan heb ik nog 26% over. Wat er ook gebeurt, ik zal altijd het einde van de dag halen met de G5 Plus. En dat geeft een geruststellend en goed gevoel.
Verder wil ik de
camera nog uitgebreid gaan testen, daar kom ik later op terug. Eerste kiekjes zag er goed uit (zie hier een foto:
http://oi68.tinypic.com/2cdaf0z.jpg).
De bouwkwaliteit is goed, de bezels zijn aanwezig (dat wist ik), de speakers niet bijzonder, maar de balkwaliteit is prima.
Ik ben tot nu toe zeer tevreden met mijn Moto G5 Plus. Nilkin Frosted Case is besteld en uiteraard zit er een second Glass op (Mobilize).