Blue-eagle schreef op dinsdag 6 november 2018 @ 10:02:
Wat is het goedkoopste wat je kan doen voor zoiets? Mijn moeder geeft aan "betaal geen cent, hou een feestje met m'n vrienden en nabije familie en laat ze maar geld aan een goed doel doneren in mijn naam."
En ik ben hetzelfde. Als ik morgen door neerval wil ik dat niemand betaalt voor een kist, uitvaart, of wat dan ook. Ook niet voor transport naar een mortuarium. Niks.
Als doodgaan geld kost mag de overheid d'r voor opdraaien wat mij betreft. Ik heb m'n hele leven lang belastingen betaald, daar mogen ze 't van betalen. Gooi me op een massagraf, verwerk mijn lichaam bij een dierenarts, of steek gewoon de fik erin. Helemaal prima.
Wat is het allergoedkoopste wat je kan doen?
Als je je lichaam niet doneert aan de wetesnschap oid, ben je volgens mij wel verplicht het bij een officiele instantie te laten 'verwerken' (Wie belt de Rendac?

). Op eigen houtje cremeren of begraven is niet toegestaan lijkt me.
Dus dan kom je qua kosten uit bij de meest simpele crematie (begravenis lijkt me duurder ivm grafrechten etc).
Ik heb geen verzekering en ben ook niet van plan er ooit een te nemen. Sowieso vind ik dat een uitvaart van <10k prima te doen moet zijn. Je hebt de rouwkaarten, bijeenkomst vooraf (in zaaltje van cafe of crematorium, kerk word m sowieso niet), de crematie zelf en het koffie/bier/broodje achteraf (wederom in cafe / crematorium of prive garage/zaaltje). Met alle respect, maar dat hoeft geen fortuin te kosten.
Zo hoef ik echt geen dure urn oid, iets simpels is prima. Een dure kist vind ik sowieso echt belachelijk (die worden toch begraven/vervbrand..). Kan je niet gewoon een 'show' kist huren bij het crematorium die niet de oven in gaat? Wat mij betreft bestellen ze een kist bij Aliexpress..
Op dit moment (24 jaar) ben ik meer 'waard' (= spaarrekening) dan die 10k, dus zou dat geen probleem moeten zijn. Eventuele problemen met voorschieten van geld verwacht ik ook niet, daarvoor heb ik een familie die groot en hecht genoeg is.
Ik ga er eigenlijk (enigszins optimistisch) later alleen maar meer 'waard' te worden, dus bezittingen (cash, auto etc) te hebben. In geval van een huis met partner is het natuurlijk anders (minder makkelijk om te zetten in cash geld), maar ik denk als je een huis koopt dat je daar iets voor regelt (of de hypotheekverstrekker verplicht stelt) in de zin van een overlijdingsrisicoverzekering.
Verder: Als je met 2 man een huis koopt en je hebt enorme problemen met een dergelijke investering moet je jezelf afvragen of je dat huis wel moet kopen. Er kunnen altijd overwachte kosten zijn (cv ketel, wasmachine droger etc) en je kan jezelf moeilijk voor alles verzekeren. Wat dat betreft de mooiste (gedateerde) reactie in dit topic:
Over 30 jaar kost een kop koffie €15 en een krat bier €80, zullen we die ook alvast verzekeren?