Het grote (LED-)zaklampentopic - deel 2 Overzicht

Pagina: 1 ... 16 17 Laatste
Acties:

  • rockhopper
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 18:05

rockhopper

Pinguïn geen klimmer!

Ja verschillende doelen, verschillende types zaklamp (algemene term).

Ik hoor mensen over nood en over camping. Beide zijn behoorlijk verschillend buiten de overeenkomst dat je inderdaad niet in het donker wilt zitten. Bij echte nood wil je dan wel ben je onafhankelijk van elektriciteit die weggevallen is. Dan heb je nog drie smaakjes over die de boel langdurig kunnen overbruggen: een grote accu capaciteit, dan wel een voorraad van zeer algemeen te gebruiken accus (batterijen voor de leek) denk dan aan AA's.
Het tweede smaakje is opladen via een zonnepaneel of iets dergelijks.
En tot slot, bekend van de tweede wereldoorlog, de knijpkat. Oftewel een lamp met een ingebouwde dynamo die je met spierkracht op kan laden zodat je onafhankelijk van alles licht kan maken.

Bij camping heb je eigenlijk drie soorten lampjes die handig zijn. Mijn persoonlijke favoriet de hoofdlamp, omdat je hierbij licht hebt waar je kijkt en je beide handen vrij hebt. Groot nadeel hierbij is dat je niemand mag/kan aankijken.
De tweede is de al eerder hierboven besproken lantaarn. Nuttig maar beperkte functionaliteit, ik heb het liefst een lamp die op diverse manieren ingezet kan worden. Dit is meer een one-trick-pony, maar wel een goede trick. Je verlicht een ruimte zodat iedereen er baat bij heeft zonder dat iemand er last van heeft.
De derde is de standaard zaklamp. Hierbij kies ik het liefst een semi allrounder. Dus wel genoeg licht, maar niet super fel. Tot aan 1000 Lumen is meestal ruim voldoende. En dan een hybride throw/flood. Dus niet te veel een smalle zoeklicht bundel, maar ook niet zo floody dat je na 15 meter niks meer ziet.

Mijn huidige, beslist niet meer up-to-date voorraad:
Wurkkos TS21 (liggen overal en nergens, want 1 lamp = geen lamp) kost geen drol en is een prima allrounder zonder ergens in uit te blinken buiten de prijs-kwaliteit verhouding (lader ingebouwd)
Acebeam H30 Voor mij de ideale hoofdlamp, heeft zowel high cri, rood licht als een floody en een wat meer throwy stand. Voor hoofdlampen aan de zwaardere kant. (lader ingebouwd)
Acebeam E70 Voor het zwaardere werk
Nitecore SRT5 Mijn absolute favoriet, heeft een draairing waarmee je de lichtintensiteit traploos kan op of afschalen. Inmiddels al jaaaaren uit de roulatie tot mijn grote verdriet.
Olight IR2 De kleinste van allemaal, aan de sleutelbos. Zo zit ik buitenshuis nooit zonder licht. Lader ingebouwd, bediening is meh (geen fan van draai bediening) Eigenlijk zou ik er nog een paar moeten hebben voor de reserve sleutelbossen.
Afgelopen jaar niet of nauwelijks nieuw spul gehaald wegens verhuizing maar het begint langzaam weer te jeuken...

Canon R7 || RF 100-500mm F/4.5-7.1 L IS USM || 100-400mm F/4.5-5.6 L IS USM || EF-S 15-85mm F/3.5-5.6 IS USM || 50mm F1.4 USM || Speedlite 430EX II


  • DonMetal
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 21:30
HansAnders07 schreef op donderdag 23 april 2026 @ 11:53:
Hoi allen,

Ik ben ook in de rabbithole gedoken haha. Ik heb een aantal pagina's teruggelezen maar kom er nog niet helemaal uit wat nou het beste past bij wat ik zoek/wil.

Ik ben opzoek naar een goede zaklamp voor noodsituaties bijvoorbeeld bij stroomuitval. Compact, lange batterijduur en eentje die je bijvoorbeeld in huis kunt gebruiken maar ook buiten.

Verder zoek ik een lamp die je op de camping kunt gebruiken in of bij de vouwwagen. Hiervoor kwam ik de Sofirn LT1S tegen.

Zijn er mensen die tips hebben?
Voor noodsituaties ben ik fan van een oplaadbare lamp op 18650 accu's. Met daarnaast een klein voorraadje CR123A's die er ook in kunnen.

Dan kun je waar mogelijk opladen. Maar kan het niet, dan kun je altijd terugvallen op CR123A's. Ja, CR123A's kun je niet overal kopen. Maar als je een 12-pack hebt liggen kun je je lang redden, en het grote voordeel is dat ze 10 jaar op de plank kunnen blijven liggen zonder echt te degraderen of lekken. Met AA's heb je daar wel last van.

Joejoe!


  • elsinga
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 17:18

elsinga

=8-)

henkie196 schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:52:
[...]


[...]

Of, als je meer ervan houdt om het einde van de straat ook bij te schijnen:
[Afbeelding]
Daarvoor heb ik een tweetal LEP zaklampen. De 2km variant s iets minder EDC, de 1.2km versie past gewoon in mijn broekzak. Niet geschikt als breedlicht, openingshoek is daarvoor veel te smal. Maar ik zou er een piloot serieus mee kunnen verblinden (en daarom schijn ik er niet mee omhoog).

Robert Elsinga =8-) | IT security, Scouting, zendamateur (PC5E, WC5E) | www.elsinga.net/robert, www.pc5e.nl

Pagina: 1 ... 16 17 Laatste