JackSparrow schreef op donderdag 2 mei 2019 @ 00:41:
Je hebt bunq dan neem ik aan 'speciaal voor Apple Pay' genomen? En hebt er daarnaast nog een bank bij ofzo? Hoezo moet je online kunnen bankieren via de browser? De laatste keer dat ik de browser heb gebruikt voor het online-bankieren is wel even terug. De apps van eigenlijk alle banken zijn veel fijner in het gebruik, althans de banken die ik de afgelopen jaren heb gebruikt).
Ik heb bunq voor erbij vanwege de gimmicks in plaats van andersom eigenlijk en inderdaad destijds enkel genomen vanwege Apple Pay.

Dat wilde ik toch heel graag eens proberen. Intussen heb ik er wel wat meer dingen naar toe overgeheveld.

Het is een leuke gadget met een aantal erg handige functies, waarvoor heel veel kudos. Durf het alleen niet aan om het als enige/primaire bank te gebruiken. Er ontbreekt toch wat basis functionaliteit (zoals reeds opgenoemd, maar ook bijvoorbeeld een ander probleem: het niet kunnen ontvangen van andere valuta dan EUR, is mij een doorn in het oog), plus vertrouw ik het nog steeds niet helemaal dat ze miljoenen verlies draaien en er één aandeelhouder is aan wiens gratie je overgeleverd bent dat die de toko draaiend wil houden. Als hij er opeens genoeg van heeft of vindt dat het project mislukt is, dan is 't opeens exit. En gezien hun prijsstructuur voor veel mensen verre van aantrekkelijk blijkt te zijn, lijkt de groei ook maar gestaag te verlopen. Al zat mensen gezien die zeer geïnteresseerd waren in bunq, tot ze de prijs zagen. (Al helemaal voor partners (was voorheen €16 per maand!), al is dat recent iets verbeterd.)
Waarom online bankieren een must-have is? Omdat ik waar ik ook ben, telefoon mee/werkend of niet, gewoon bij m'n bankrekeningen wil kunnen als het nodig is - al is het maar als backup (of bijvoorbeeld het kunnen blokkeren van passen). En omdat je op een groot scherm gewoon veel meer kan zien, makkelijker zaken kan kopiëren, veel sneller gegevens kan invoeren (of plakken) en je niet perse je telefoon hoeft te pakken om iets te regelen - dat maakt de administratie en zaken nalopen een heel stuk makkelijker, zeker als er een goede zoekfunctie achter zit... Wat bij bunq in hun app echt nog steeds voor geen meter werkt.

Daarnaast, 100% afhankelijk moeten zijn van één optie (app) om al je bankzaken te regelen is niet prettig. bunqDesktop (wat overigens enkel op je eigen machine kan draaien, "even inloggen op de PC van je vrienden/ouders/whatever" zit er absoluut niet in) draagt al een flink stuk bij om het toch enigszins werkbaar te maken trouwens, eeuwig hulde aan die jongen die dat schrijft, maar ben niet zo'n fan van third-party oplossingen bij bankzaken - opensource of niet. Eigenlijk zou bunq dat gewoon over moeten nemen imho, neem desnoods die ontwikkelaar mee en geef hem een leuk salaris - een officiële oplossing voor naast de mobiele app zou erg welkom zijn, dan is er tenminste nog een partij verantwoordelijk voor eventuele problemen, hetgeen nu niet het geval is... (Daarom ook oAuth, geen API) Dat jij online bankieren niet gebruikt zal wel liggen aan de manier waarop je bankiert/waarvoor je bankiert I guess, wensen en benodigdheden verschillen immers van persoon tot persoon.

Wat mij betreft is het gewoon niet gebruiksvriendelijk dat het er niet is en al helemaal rampzalig als er iets aan de hand is.
Voorlopig blijf ik nog wel even bij bunq trouwens, zeker vanwege de Online MasterCard's en joint-accounts. Maar als er geen verbetering komt op bepaalde vlakken en er functionaliteit ontbreekt waardoor je hoe dan ook te allen tijde verplicht bent om er nog een rekening van een "traditionele bank" naast te hebben, zelfs voor een aantal basiszaken die je standaard bij een bank zou verwachten, weet ik niet of ik er permanent blijf. Ik bedoel, als ik dan toch ook al moet lappen voor die andere rekening dan heeft het niet bijzonder veel zin om bunq er bij te houden.
Ik hoop in ieder geval dat ze de boel verbeteren zodat bunq een echte volwaardige en betrouwbare vervanger kan worden voor "traditionele banken", dat redt het nu nog niet. Wie weet ga ik dan ook helemaal over, want op wat bugs na (sommige severe.) werkt de app verder inderdaad heerlijk, zitten er een paar geniale functies in en is het handig om te hebben.
Begrijp me dus niet verkeerd trouwens, het is een geweldig product (als gadget) en afhankelijk van je wensen kan het helemaal aansluiten bij wat je zoekt - maar voor mij ontbreekt er op het moment nog veel teveel aan bunq om er naartoe over te kunnen gaan zonder zorgen - en natuurlijk als je dan ziet dat de andere banken ook gaan beginnen aan AP worden zij weer aantrekkelijker om daar te blijven (met de hoofdzaken). Ik kijk het sowieso dit jaar nog even aan, kijk begin 2020 hoe het ervoor staat, kijk wat ze dan wel/niet verbeterd hebben, maak de balans op en kijk dan wel weer verder.
Ik gun het bunq van harte om te slagen en groot te groeien, het is jammer dat er her en der wat aan schort en er nul komma nul plannen lijken op die gebieden om het op te lossen. (En nogmaals, dat zijn mijn persoonlijke wensen die niet goed door bunq vervuld worden - voor jou is het misschien wel helemaal compleet.

)
Geen quote of mention @WhatsappHack? Dan niet raar opkijken als je geen reactie krijgt. ;)