Mijn huidige instellingen zijn niet zoveel veranderd in vergelijking met mijn vorige instellingen. Ook is het niet nodig om instellingen aan te passen afhankelijk van welke content je kijkt, maar zijn er verschillende instellingen van toepassing indien je besluit een andere beeldmodus te gebruiken.
Momenteel gebruik ik voor alle bronnen die ook HDR kunnen afspelen beeldmodus 'Standaard' en voor alle bronnen die géén HDR kunnen afspelen 'Film'
Reden is dat 'Film' op papier de beste kleurweergave heeft, maar indien je 'Film' gebruikt in combinatie met HDR is er een bug die helaas ook nog altijd in 1230.5 aanwezig is. Deze bug staat bekend als 'Backlight Breathing'. De helderheid van je scherm begint dan te pulseren indien er een felle achtergrond op beeld verschijnt. Beeldmodus 'Standaard' heeft hier geen last van.
Hieronder de instellingen die ik momenteel gebruik bij 1230.5
Houdt er rekening mee dat je achtergrondverlichting naar eigen smaakt kunt aanpassen. Al vind ik persoonlijke dat je met onderstaande waardes zowel overdag met omgevingslicht, als in de avond in een donkere kamer mooi beeld blijft behouden.
SDR
Achtergrondverlichting bij beeldmodus 'Film' & 'Game' 9 (~200 nits)
Achtergrondverlichting bij beeldmodus 'Standaard' 10 (~200 nits)
Helderheid 45
Contrast 90 (Hoger dan 90 geeft extra 'color banding')
Scherpte 20
Kleur 49
Tint (G/R) 50/50
Clean Digital View uit
Auto Motion Plus uit
Smart LED Laag
Dynamisch contrast uit
Kleurtint Warm2
Witbalans Alles op 0
Gamma 0
Kleurruimte Auto
HDR
Beeldmodus Standaard
Achtergrondverlichting 20
Helderheid 45
Contrast 100
Scherpte 20
Kleur 50 is correct, maar ik zet deze op 60 voor meer kleur impact in HDR. (Persoonlijke voorkeur

)
Tint (G/R) 50/50
Clean Digital View uit
Auto Motion Plus uit
Smart LED Hoog
Dynamisch contrast uit
Kleurtint Warm2
Witbalans Alles op 0
Gamma 0
Kleurruimte Auto
***EDIT***
Nog een filmpje welke de input lag waardes per beeldmodus aangeeft. Indien je beeld en audio perfect synchroon wil laten lopen dien je deze waardes in te voeren bij 'Geluidsvertraging' (Geluid --> Expertinstellingen) van de betreffende beeldmodus.
Uiteraard kun je naar eigen smaak instellingen wijzigen

Maar bovenstaande waardes zijn degene die het meest natuurgetrouwe beeld geven (zoals door de content provider bedoeld) zonder dat je een proffesionele calibratie laat uitvoeren op je tv.
Giovanni76 schreef op zondag 30 september 2018 @ 22:41:
[...]
Cool. Ben benieuwd wanneer het op mijn Tv zelf te downloaden valt. Ik ben al blij met huidige HDR fix, dus zolang dat blijft staan en kleuren/zwartwaarde worden nog mooier, dan is dat

Hopelijk kan je daarna nieuwe SDR/HDR settings doorgeven aan ons, maybe met behulp van andere forums.
Iik heb je aanbevolen schoonmaak spul gekocht voor mijn KS9500 en was wel ff flink bezig met poetsen, maar olie vlekken zijn weg. Ik was wel gespannen toen ik begon

maar thanks voor de tip!!!
ThaBen for Samsung President!

Graag gedaan!
Blij om te horen dat je nu ook weer een vlek vrij scherm hebt

Indien ik nieuwe informatie over 1230.5 ontvang waardoor instellingen moeten worden bijgesteld, zal ik deze zeker hier posten
[
Voor 30% gewijzigd door
ThaBEN op 01-10-2018 10:16
]