Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 06-06 10:10

Wailing_Banshee

You're Next

lennardg1 schreef op vrijdag 18 april 2025 @ 08:28:
[...]


Dit is in dit topic een terugkerende tegenstelling:

Persoon A: 'Als je niet alles op een grote hoop gooit hou je niet van elkaar'
Persoon B: 'Praten en afspraken maken over de financien hoort bij een volwassen relatie'
Waarom zou je niet A+B kunnen doen? Wij gooien alles op een grote hoop, maar we maken wel afspraken over de financien. Ik denk zelfs dat als je alles op een grote hoop, je hele goede afspraken moet maken.
Joris748 schreef op vrijdag 18 april 2025 @ 20:38:
[...]

Nee, haar zakgeld kon omlaag omdat ze er toch niks mee deed. Behalve oppotten op een spaarrekening en nooit een idee hebben wat ze ermee kon doen voor zichzelf.
Ja, en? Ik zou het daar ook niet mee eens zijn. Ik zou niet eens weten wat mijn partner op zijn rekening heeft staan, en of hij het oppot of uitgeeft of niet. Wij hebben afgesproken dat het zakgeld persoonlijk is, zodra het van de gezamenlijke rekening afgeschreven is, is het uitgegeven.
_eLMo_ schreef op vrijdag 18 april 2025 @ 09:30:
[...]
Wij hebben beide zakgeld, valt onder persoonlijke lasten, daar zit ook kleding in. Wij zijn beide redelijk spaarzaam / frugal. Ik doe erg lang met kleding en loop eigenlijk altijd in C&A kleding, erg positief over hun kwaliteit en prijs. Daarnaast ben ik sinds twee jaar ook eigen baas, dat scheelt ;)
Kleding zijn we beide hetzelfde in: als het kapot is, moet het vervangen worden. En dat gaat gewoon van de gezamenlijke rekening. Idem voor de kapper, mijn partner gaat regelmatig naar de kapper en ik zelden (ik ga meestal alleen als we weer eens langere tijd gaan kamperen, want lang haar kan soms lastig zijn met douches die maar 5 minuten warm water geven :D)
Wij zijn heel erg van het devies “save where you can, spend where you want”. Ons inkomen is in de top 5% van Nederland, maar we leven in een tussenwoning in een B-wijk (met erg veel plezier!).
Het scheelt als je beide hetzelfde denkt, wat dat betreft. Ik zou niet met iemand kunnen samenleven die een "spend when you can, save when you want" mentaliteit heeft :D
Wederom: onze inkomens zijn niet altijd zo hoog geweest, en veel van onze vrienden leven duurder dan ons. Vrijheid is ons meer waard dan merkkleding bijvoorbeeld ;) Wij gaan op vakantie met de tent, cheap en de kids vinden het 10x zo leuk als all-inclusive of een huisje.
Oh, een cruise op z'n tijd is zeker niet verkeerd, maar ik moet er niet aan denken om dat voor elke vakantie te doen! Met de tent achterop de auto is ook erg leuk!

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _eLMo_
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

_eLMo_

Formerly: marowi

ralpje schreef op zaterdag 19 april 2025 @ 09:19:
[...]


Op één of andere manier ben ik vooral triggered door die 'geheime boodschappen' van 30 euro. :+
Hahaha, goeie, dat stamt nog uit de tijd dat mijn vrouw de boodschappen deed, en we wat geld apart hielden voor mij wanneer het boodschappengeld op was en we nog maand overhadden, of we een feestje hadden. Dat kwam origineel van mijn zakgeld, en dat wilden we niet.

Inmiddels is dat eigenlijk samengevoegd met de “huisspullen” rekening, dat zijn dingen die je zo af en toe in huis nodig hebt (een nieuwe mat, een nieuw peertje, schoonmaakspul). Maar sinds ik boodschappen doe is dat eigenlijk niet meer nodig. Ik zal ‘m eens samenvoegen met de normale buffer of boodschappen rekening volgende ronde.

[ Voor 5% gewijzigd door _eLMo_ op 22-04-2025 08:11 ]

SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Steun de TET!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _eLMo_
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

_eLMo_

Formerly: marowi

President schreef op zaterdag 19 april 2025 @ 11:10:
[...]

Dat zijn denk ik dingen zoals 'ik koop een cadeautje voor de verjaardag van mijn partner' of 'ik koop een keer een bloemetje'

Of hij heeft het speciaal voor ons zo genoemd omdat hij het woord dat daar staat niet mag gebruiken :+
Daar hebben we de cadeaurekening voor :9

SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Steun de TET!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Batavia
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 08-06 23:33
Joris748 schreef op vrijdag 18 april 2025 @ 20:52:
[...]

Het kwam er op neer dat er geen enkele oplossing bespreekbaar was, laat staan dat er meegedacht werd. Dit was maar 1 van de vele opties die ik voorgesteld heb.

Ik had een ongelijke verdeling in mijn nadeel prima gevonden, als ik nog steeds in mijn behoeftes kon voorzien en niet ten kosten gaat van het gezin.
Dan is de oplossing simpel. Jij stopt met de dure hobbies?

Volgens mij worden we allemaal beperkt in onze uitgaves. Mijn kids krijgen ook niet alles wat ze bij elkaar kunnen dromen.

En ik denk dat het fundamenteel is voor een relatie. Als jij een ander systeem wilt dan afgesproken moet jij met een oplossing komen die acceptabel is. Zij hoeft niet met 1 van jou 10 oplossingen in te stemmen. De verplichting om mee te denken ligt bij jou. Niet bij haar.

Misschien moet je eens het gesprek aan gaan wat haar behoeftes zijn en wat zij gezamelijk zou willen financieren (waar zij ook baat bij heeft). Maar bottom line is iedere relatie is beperkend, ongeacht het systeem dat je kiest. Als je dat er niet voor over hebt stop de relatie.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • iketot
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 20:12
Batavia schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 11:17:
[...]


Dan is de oplossing simpel. Jij stopt met de dure hobbies?

Volgens mij worden we allemaal beperkt in onze uitgaves. Mijn kids krijgen ook niet alles wat ze bij elkaar kunnen dromen.

En ik denk dat het fundamenteel is voor een relatie. Als jij een ander systeem wilt dan afgesproken moet jij met een oplossing komen die acceptabel is. Zij hoeft niet met 1 van jou 10 oplossingen in te stemmen. De verplichting om mee te denken ligt bij jou. Niet bij haar.

Misschien moet je eens het gesprek aan gaan wat haar behoeftes zijn en wat zij gezamelijk zou willen financieren (waar zij ook baat bij heeft). Maar bottom line is iedere relatie is beperkend, ongeacht het systeem dat je kiest. Als je dat er niet voor over hebt stop de relatie.
Als je iets verder leest, heeft hij ook al meerdere keren gezegd dat om zijn EX ging, ze zijn dus niet meer bij elkaar.. ;)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Batavia
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 08-06 23:33
iketot schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 11:51:
[...]


Als je iets verder leest, heeft hij ook al meerdere keren gezegd dat om zijn EX ging, ze zijn dus niet meer bij elkaar.. ;)
je hebt helemaal gelijk, misschien wel de oplossing voor alle discussies in dit topic ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArthurMorgan
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online
Ik ben ook degene met de minder dure hobbies dan mijn vrouw. Heb dus altijd vrij veel liggen en dat neemt over de jaren alleen maar toe. Zij is vaak echt aan het sparen voor dingen.
Tsja... Ik geef haar wel eens wat extra. Maar over het algemeen is het gewoon 50/50.

Ik kon vorig jaar daardoor vrij ad hoc een foldable telefoon kopen. Een van de beste aankopen de laatste jaren voor me. Maar ik zou het raar vinden dat zij meer zakgeld zou hebben puur vanwege dat ze een duurdere hobby heeft. Of dat het zakgeld, wat gewoon gebaseerd is op de inkomsten/uitgaven en spaarbehoeften, daarom verhoogd zou moeten worden.

Kleedgeld heeft ze wel meer. Vrouwenkleding kost gewoon vaak meer en slijt ook regelmatig harder. Dus dat is een extern argument. Dingen als sport en harmonie en dergelijke gaan ook vanuit de algemene pot omdat dat ten bate van gezondheid/sociale contacten is.

Alles heeft budgetten. Bij ASN heb je ook bepaalde spaarpotten. daar maken we veel gebruik van. Zodat er eigenlijk zelden uitgaven zijn die niet al 'voorzien' zijn. Dus die alles op 1 hoop en goede duidelijke afspraken over de uitgaven gaan gewoon hand in hand. En je hobbies pas je maar aan aan je budget ;)
(ik heb per slot van rekening ook niet het vrijstaande huis met een enorme tuin die ik graag zou willen :D )

And that’s the bottom line cause Stone Cold said so


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TunderNerd
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 07:57
Oef, wat een systemen. Ik heb hier veelvuldig gelezen, tijd om een klein steentje bij te dragen.
Zij is bij mij ingetrokken, huis staat volledig op mijn naam. Ik verdien tevens het leeuwendeel. Er zijn geen kinderen, samenlevingscontracten, en ondanks verschillende zeer subtiele hints ook niet gehuwd.
  • Boodschappen & gas water licht betalen we 50-50.
  • Zij betaald mij maandelijks een vast bedrag "huur", effectief betaal ik hier onderhoud + kleine verduurzamingen van
  • Lease-auto betaal ik zelf, kan ze altijd pakken wanneer deze "vrij" is
  • grote aankopen zoals meubels/ elektronica betalen we naar ratio inkomen (zeg 70-30)
  • Vakanties gaan grotendeels 50-50, vaak betaal ik stiekem her en der wat meer
De duidelijke grondregels maken het goed te doen. Ik bepaal zelf of ik soms wat extra wil doen, op dit moment ben ik wegens een drukke tijd meer geholpen in natura dan geld. Iets romantischer verwoord: ik kan alleen een extra study doen doordat ook zij voor me klaar staat wanneer nodig, en daar mag wat tegenover staan.
We hangen beide niet aan geld maar wel aan eerlijkheid, dat geeft vaker de discussie dan de echte bedragen, beide sterke principes.
We verwachten met anderhalf jaar samen een huis te kopen. Door 2 keer geluk in de huizenmarkt loop ik zeer significant voor op haar. Hoe dit gaat uitpakken zien we t.z.t. wel weer, tot nu toe zijn we er altijd door goed te communiceren prima uit gekomen en leven we als god in Frankrijk!

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • de Peer
  • Registratie: Juli 2002
  • Nu online

de Peer

under peer review

TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:26:
Oef, wat een systemen. Ik heb hier veelvuldig gelezen, tijd om een klein steentje bij te dragen.
Zij is bij mij ingetrokken, huis staat volledig op mijn naam. Ik verdien tevens het leeuwendeel. Er zijn geen kinderen, samenlevingscontracten, en ondanks verschillende zeer subtiele hints ook niet gehuwd.
  • Boodschappen & gas water licht betalen we 50-50.
  • Zij betaald mij maandelijks een vast bedrag "huur", effectief betaal ik hier onderhoud + kleine verduurzamingen van
  • Lease-auto betaal ik zelf, kan ze altijd pakken wanneer deze "vrij" is
  • grote aankopen zoals meubels/ elektronica betalen we naar ratio inkomen (zeg 70-30)
  • Vakanties gaan grotendeels 50-50, vaak betaal ik stiekem her en der wat meer
De duidelijke grondregels maken het goed te doen. Ik bepaal zelf of ik soms wat extra wil doen, op dit moment ben ik wegens een drukke tijd meer geholpen in natura dan geld. Iets romantischer verwoord: ik kan alleen een extra study doen doordat ook zij voor me klaar staat wanneer nodig, en daar mag wat tegenover staan.
We hangen beide niet aan geld maar wel aan eerlijkheid, dat geeft vaker de discussie dan de echte bedragen, beide sterke principes.
We verwachten met anderhalf jaar samen een huis te kopen. Door 2 keer geluk in de huizenmarkt loop ik zeer significant voor op haar. Hoe dit gaat uitpakken zien we t.z.t. wel weer, tot nu toe zijn we er altijd door goed te communiceren prima uit gekomen en leven we als god in Frankrijk!
Ik lees hier een heleboel 'ik' dus mijn hint voor haar zou zijn om zsm een samenlevingscontract te regelen. Maar dat had eigenlijk al eerder gemoeten. Is nu de moeite niet meer waard denk ik. Straks met het nieuwe huis komt er ook een mooi moment om het in 1 x goed te regelen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • MisterMailman
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 20:25
Hier hebben we het altijd vrij simpel gehouden:
Eerste fase van de relatie ieder eigen rekening. Bij samenwonen een gezamenlijke rekening voor de vaste lasten waar we naar rato op inlegden (huurhuis).
Toen kwam er een kind, en kochten we samen ons eerste huis. En maakten we een samenlevingscontract + wederzijds testament. Nu gaan onze salarissen + toeslagen + teruggaaf naar de gezamenlijke rekening en storten we zakgeld voor eigen hobby's naar onze eigen rekening. Want onze levens zijn nu zo (financieel) verweven, dat dat gescheiden houden voor ons niks toevoegt.
Mochten we ooit uit elkaar gaan, dan hebben we onze eigen rekening + eigen spaarrekening. De gezamenlijke rekening verdelen we dan wel, samen met het huis (en het kind :+ ). Dan is de gezamenlijke rekening nog de minste zorg :P

[ Voor 4% gewijzigd door MisterMailman op 22-04-2025 14:31 ]

Panasonic WH-MDC05J3E5 | Atlantic Explorer V4 270 | 2800Wp | Gasloos


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TunderNerd
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 07:57
de Peer schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:29:
[...]

Ik lees hier een heleboel 'ik' dus mijn hint voor haar zou zijn om zsm een samenlevingscontract te regelen. Maar dat had eigenlijk al eerder gemoeten. Is nu de moeite niet meer waard denk ik. Straks met het nieuwe huis komt er ook een mooi moment om het in 1 x goed te regelen.
Ik (ha, daar staat die weer) zie hier nog niet de waarde van in? Ik ben mij bewust van het feit dat financieel alles "over mij" loopt en dat bij mijn overleiden er nu niks geregeld is, doch vind ik die kans te klein om daar NU wat mee te doen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • kepler
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:03
TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:36:
[...]


Ik (ha, daar staat die weer) zie hier nog niet de waarde van in? Ik ben mij bewust van het feit dat financieel alles "over mij" loopt en dat bij mijn overleiden er nu niks geregeld is, doch vind ik die kans te klein om daar NU wat mee te doen.
Ik ben geen expert, maar volgens mij is het dus wel een probleem als jij overlijdt, dan krijgt zij helemaal niks en staat ze op straat?:
In de wet is bepaald wie erfgenamen zijn als er geen testament is. Als de overledene gehuwd was, of een geregistreerd partnerschap had, is de partner erfgenaam. Als de overledene kinderen had, zijn die (ook) erfgenaam. Zonder partner en kinderen erven de ouders, broers en zussen.
Dus ofwel testament regelen, ofwel huwelijk/samenleving contract. En denk dan ook aan je overlijdensrisicoverzekering (volgens mij moet je dat dan ook aanpassen?)

Ja de kans is klein, maar wel aanwezig natuurlijk. Kleine moeite om dat goed voor haar te regelen (als je dat wil natuurlijk)

Edit: misschien wordt ze dan wel gezien als huurder van het huis?

[ Voor 3% gewijzigd door kepler op 22-04-2025 14:52 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Devian
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 19:48
TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:26:
Oef, wat een systemen. Ik heb hier veelvuldig gelezen, tijd om een klein steentje bij te dragen.
Zij is bij mij ingetrokken, huis staat volledig op mijn naam. Ik verdien tevens het leeuwendeel. Er zijn geen kinderen, samenlevingscontracten, en ondanks verschillende zeer subtiele hints ook niet gehuwd.
  • Boodschappen & gas water licht betalen we 50-50.
  • Zij betaald mij maandelijks een vast bedrag "huur", effectief betaal ik hier onderhoud + kleine verduurzamingen van
  • Lease-auto betaal ik zelf, kan ze altijd pakken wanneer deze "vrij" is
  • grote aankopen zoals meubels/ elektronica betalen we naar ratio inkomen (zeg 70-30)
  • Vakanties gaan grotendeels 50-50, vaak betaal ik stiekem her en der wat meer
De duidelijke grondregels maken het goed te doen. Ik bepaal zelf of ik soms wat extra wil doen, op dit moment ben ik wegens een drukke tijd meer geholpen in natura dan geld. Iets romantischer verwoord: ik kan alleen een extra study doen doordat ook zij voor me klaar staat wanneer nodig, en daar mag wat tegenover staan.
We hangen beide niet aan geld maar wel aan eerlijkheid, dat geeft vaker de discussie dan de echte bedragen, beide sterke principes.
We verwachten met anderhalf jaar samen een huis te kopen. Door 2 keer geluk in de huizenmarkt loop ik zeer significant voor op haar. Hoe dit gaat uitpakken zien we t.z.t. wel weer, tot nu toe zijn we er altijd door goed te communiceren prima uit gekomen en leven we als god in Frankrijk!
Ja jij hebt het goed geregeld voor jezelf. Straks nog even een rijke buurvrouw aan de haak slaan, je vriendin dumpen, en dan zit je helemaal gebakken.

https://wren.co/join/Devian


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaD_co
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 18:43
_eLMo_ schreef op vrijdag 18 april 2025 @ 09:10:
Wij hebben alles op 1 hoop en zakgeld naar privé. Samen maken we de begroting, en die wordt maar op 1 ding geoptimaliseerd: levensgeluk.

Wij verdelen op levensgeluk, elk van de partners verdient even veel levensgeluk, 50/50.

Wat dat is, en hoe je dat doet is een continu proces voor de rest van je leven. Wij doen elk jaar een life-retro om te bepraten hoe we vonden dat het jaar ging, een van de onderwerpen daarbij is of iemand zich financieel beperkt voelt, of graag een doel wil halen.

Nee dat is geen strakke vaste agenda, maar na 10 jaar huwelijk kan ik zeggen dat je vaak nog anders in elkaar zit dan je al dacht, anders opgevoed bent en dat daarop reflecteren meer begrip en meer geluk brengt.

Wij hebben toen we huurden het “naar rato” aangehouden (je betaald het deel lasten naar rato van inkomensverhouding). Met het kopen van een huis en trouwen zijn we naar alles op een hoop met begroting gegaan.

Qua financiën houd ik de begroting bij (want ik houd van excel) welke we samen bijwerken op basis van onze doelen wanneer er grote veranderingen zijn. Dit brengt ons beide financiële rust.

Er is op dit moment een inkomens verschil, maar we doen allebei waar we gelukkig van worden en mijn partner is bezig met het opzetten van een bedrijf en draagt op dit moment minder lasten. Maar dat is zeker ook wel eens andersom! En de inkomens waren 10 jaar geleden ook een stuk lager ;)

[Afbeelding]

Elk onderstreepte titel is een eigen rekening (Bunq). We begonnen met vast vs variabel, maar er zijn nu eenmaal meer incidentele vaste en variabele lasten, en dingen die je gewoon elke vaste periode wil doen. Deze opsplitsing correspondeert aan taken die we verdeelt hebben. Ik doe altijd boodschappen dus heb ik een boodschappen rekening, mijn partner koopt kinderkleding dus heeft daar een rekening voor. Anders zaten we elkaar vaak in de weg omdat ik vaak vooruit denk en spaar en mijn partner vaak meer incidenteel opeens meer uitgeeft.

Nu kunnen we samen constateren wanneer posten over de schreef gaan (en de buffer het niet lekker meer dekt) en bijstellen. Zo dacht mijn partner uit te kunnen met een veel lager bedrag voor sommige posten dan werkelijkheid bleek, en dat leverde de wrijving op (“heb je weer meer geld nodig!?”)

Door dit eerlijk te constateren, en dan niet te zeiken maar gewoon meer budget te geven (eerlijk en open samen prioriteiten voor geld bepalen!) waar het nodig is hebben wij nu eigenlijk zelden nog gedoe over geld.
Wacht, dus jullie hebben in totaal 13 rekeningen?

Nu ben ik niet bekend met Bunq, maar hoe gaat dit in zijn werk met betalen?
Heb je hiervoor dan ook 13 pasjes / digitale wallets. en moet je opletten dat je de goede kiest voordat je iets in winkel x koopt?

ATI X300 std @ 324/195 stable @ 432/283 @ 13202 3dmarks http://service.futuremark.com/compare?2k1=8575346


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _eLMo_
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

_eLMo_

Formerly: marowi

MaD_co schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 15:15:
[...]


Wacht, dus jullie hebben in totaal 13 rekeningen?

Nu ben ik niet bekend met Bunq, maar hoe gaat dit in zijn werk met betalen?
Heb je hiervoor dan ook 13 pasjes / digitale wallets. en moet je opletten dat je de goede kiest voordat je iets in winkel x koopt?
We hebben 16 gezamelijke betaalrekeningen, 2 privé betaalrekeningen (zakgeld / zakgeld spaar) van mij (en m'n vrouw vast ook) en dan nog zakelijk (ander account).

Bij bunq kan je zoveel passen halen als je wil, maar wij hebben elk 1 pas, en wij kiezen de correcte bankrekening in de app voor de betaling (dus je "zet" je pas op een bankrekening).
Je kan ook de app laten bepalen, dan leert hij het, en vertel je hem welke merchant van welke rekening gaat (maar werkte nog niet betrouwbaar genoeg voor ons).

Daarnaast heb ik 2 virtuele kaarten voor vaste subscriptions op online diensten (appstore / amazon / netflix), en 1 voor incidentele uitgeven waarvoor geen iDeal kan. Die zet je dan ook even op de juiste rekening voor je betaald.

Normaal bij iDeal opent de app en vraagt hij gewoon welke rekening je vanaf wil boeken.

In feite is dit een digitaal "enveloppen" budget systeem wat voor ons erg goed werkt.

[ Voor 4% gewijzigd door _eLMo_ op 22-04-2025 15:23 ]

SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Steun de TET!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Road-runner83
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 16:22
TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:36:
[...]


Ik (ha, daar staat die weer) zie hier nog niet de waarde van in? Ik ben mij bewust van het feit dat financieel alles "over mij" loopt en dat bij mijn overleiden er nu niks geregeld is, doch vind ik die kans te klein om daar NU wat mee te doen.
Het is duidelijk dat jij het goed geregeld hebt maar je vriendin wat minder goed ;). Altijd lastig als de 1 een stuk meer verdient en al een koophuis heeft maar je vriendin bouwt op dit moment 0,0 op. Ze heeft onderdak waar ze huur voor betaald. Maargoed met het oog op samen kopen is er hoop voor haar om ook wat op te bouwen O+ :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • President
  • Registratie: Februari 2015
  • Nu online
TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:36:
[...]


Ik (ha, daar staat die weer) zie hier nog niet de waarde van in? Ik ben mij bewust van het feit dat financieel alles "over mij" loopt en dat bij mijn overleiden er nu niks geregeld is, doch vind ik die kans te klein om daar NU wat mee te doen.
Mja, als jij over een minuut de weg oversteekt kan je over twee minuten al dood zijn. Dat het een kleine kans is begrijp ik, maar dat is dan een kleine kans met een gigantisch groot probleem voor je partner...

Ik vind het makkelijk om het op statistieken te gooien

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Dido
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 19:32

Dido

heforshe

TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:36:
Ik (ha, daar staat die weer) zie hier nog niet de waarde van in? Ik ben mij bewust van het feit dat financieel alles "over mij" loopt en dat bij mijn overleiden er nu niks geregeld is, doch vind ik die kans te klein om daar NU wat mee te doen.
Risico = kans x gevolgen, en de gevolgen voor haar zijn bij jouw overlijden enorm...

Dus, vanaf welk moment vind je de kans dan wel groot genoeg om er iets aan te doen? Dat klinkt lullig, maar denk daar eens echt over na.

Niet alleen kun je, zoals al opgemerkt, pech hebben met oversteken. Ik werd zelf 2 jaar geleden opeens duizelig en misselijk en ik viel om. Ik werd wakker in het ziekenhuis. Ik was 47, en ik weet nu waar ik aan dood ga. Ik gun het niemand, maar iedereen kan zo'n wake-up call krijgen. En niet iedereen wordt weer wakker.

Wat betekent mijn avatar?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kepler
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:03
Ik zat trouwens in dezelfde situatie en trok in bij mijn vriendin die een koophuis had gekocht (en ook meer verdiend). De eerste paar maanden was het risico voor mij nog niet zo heel groot, alsin weinig financiële inleg. Mocht er dan iets gebeuren vond ik ook niet dat ik perse recht had op het hele huis, want ik kende mn vriendin toen een jaartje ongeveer. Als er dan iets gebeurde, Tja dan kon ik altijd wel weer een huurhuis vinden oid.

Maar toen kwamen er plannen voor kinderen, en toen hebben we het snel via testament geregeld. Niet eens perse voor mij, maar voor de kinderen.

Als er geen kinderen waren gekomen, dan had ik uiteindelijk iets voor mezelf moeten gaan regelen. Want per maand legde ik natuurlijk meer geld in het huis/spullen.

Ik was (en ben) niet afhankelijk van mijn vriendin in het allerergste geval want heb zelf ook een goede baan, mocht ik dat wel zijn (bv omdat ik baan had opgezegd voor de kinderen/huishouden/whatever) dan is het een hele andere situatie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joris748
  • Registratie: Januari 2018
  • Nu online
kepler schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 16:43:
Ik zat trouwens in dezelfde situatie en trok in bij mijn vriendin die een koophuis had gekocht (en ook meer verdiend). De eerste paar maanden was het risico voor mij nog niet zo heel groot, alsin weinig financiële inleg. Mocht er dan iets gebeuren vond ik ook niet dat ik perse recht had op het hele huis, want ik kende mn vriendin toen een jaartje ongeveer. Als er dan iets gebeurde, Tja dan kon ik altijd wel weer een huurhuis vinden oid.

Maar toen kwamen er plannen voor kinderen, en toen hebben we het snel via testament geregeld. Niet eens perse voor mij, maar voor de kinderen.

Als er geen kinderen waren gekomen, dan had ik uiteindelijk iets voor mezelf moeten gaan regelen. Want per maand legde ik natuurlijk meer geld in het huis/spullen.

Ik was (en ben) niet afhankelijk van mijn vriendin in het allerergste geval want heb zelf ook een goede baan, mocht ik dat wel zijn (bv omdat ik baan had opgezegd voor de kinderen/huishouden/whatever) dan is het een hele andere situatie.
In de huidige huizenmarkt ben je al snel afhankelijk. Het is niet meer evident dat je woonruimte vindt op het moment dat je het nodig hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarkHero
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 05-06 09:23
Tja, verstandig is misschien qua rato. Maar ik vind het ook situatie afhankelijk. Met een eigen bedrijf zou ik wel alles anders doen. Maar nu, ik ben de 'grootverdiener' 80/20 ofzo. We hebben allebei een eigen rekening, een boodschappenrekening waar we allebei evenveel geld op zetten en we hebben een rekening waar alle vaste lasten vanaf gaan, daar stort alleen ik het geld op, dus vaste lasten betaal ik. Boodschappen samen, kleding samen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • overhyped
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 14:06
TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:26:
Oef, wat een systemen. Ik heb hier veelvuldig gelezen, tijd om een klein steentje bij te dragen.
Zij is bij mij ingetrokken, huis staat volledig op mijn naam. Ik verdien tevens het leeuwendeel. Er zijn geen kinderen, samenlevingscontracten, en ondanks verschillende zeer subtiele hints ook niet gehuwd.
  • Boodschappen & gas water licht betalen we 50-50.
  • Zij betaald mij maandelijks een vast bedrag "huur", effectief betaal ik hier onderhoud + kleine verduurzamingen van
  • Lease-auto betaal ik zelf, kan ze altijd pakken wanneer deze "vrij" is
  • grote aankopen zoals meubels/ elektronica betalen we naar ratio inkomen (zeg 70-30)
  • Vakanties gaan grotendeels 50-50, vaak betaal ik stiekem her en der wat meer
De duidelijke grondregels maken het goed te doen. Ik bepaal zelf of ik soms wat extra wil doen, op dit moment ben ik wegens een drukke tijd meer geholpen in natura dan geld. Iets romantischer verwoord: ik kan alleen een extra study doen doordat ook zij voor me klaar staat wanneer nodig, en daar mag wat tegenover staan.
We hangen beide niet aan geld maar wel aan eerlijkheid, dat geeft vaker de discussie dan de echte bedragen, beide sterke principes.
We verwachten met anderhalf jaar samen een huis te kopen. Door 2 keer geluk in de huizenmarkt loop ik zeer significant voor op haar. Hoe dit gaat uitpakken zien we t.z.t. wel weer, tot nu toe zijn we er altijd door goed te communiceren prima uit gekomen en leven we als god in Frankrijk!
Als je als hoofd verdiener de zaken niet goed regelt voor je partner ben je gewoon een lamzak. Er zijn genoeg gevallen bekend van ouders die op staande voet een partner uit huis schoppen.

Wees volwassen en regel je zaken. Jouw partner verdient ook een schop onder zijn/haar hol dat diegene dit accepteert.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kepler
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 16:03
Joris748 schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 17:09:
[...]

In de huidige huizenmarkt ben je al snel afhankelijk. Het is niet meer evident dat je woonruimte vindt op het moment dat je het nodig hebt.
Eens, maar ik vond ook dat ik niet haar 'erfenis' kon claimen, relatief vroeg in de relatie.
Maar goed, dat veranderde snel in ons geval :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TunderNerd
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 07:57
overhyped schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 19:14:
[...]


Als je als hoofd verdiener de zaken niet goed regelt voor je partner ben je gewoon een lamzak. Er zijn genoeg gevallen bekend van ouders die op staande voet een partner uit huis schoppen.

Wees volwassen en regel je zaken. Jouw partner verdient ook een schop onder zijn/haar hol dat diegene dit accepteert.
Grappig om te zien dat iedereen hier zo aan stenen hangt, terwijl dit financieel helemaal geen goede investering is. Op dit moment kunnen we beide als een raket sparen en werken we naar volgende huis óf financiële onafhankelijkheid toe. Zoals al eerder gemeld: we hebben enorme (financiële) vrijheid. Deze situatie is nu een paar jaar, bij aankoop volgend huis óf kids gaan we het wel dingen vastleggen.
Het was niet het plan om dit "zo lang" zo te houden, life happened. Dit is geen "ik ben het vergeten/ geen zin", dit is een heel hoop gebeurtenissen in korte tijd. Dat maakt niemand een lamzak/ schopwaardig, dat zijn ten alle tijden overwegingen en gesprekken geweest. Iets minder snel oordelen wordt gewaardeerd.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 06-06 10:10

Wailing_Banshee

You're Next

TunderNerd schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:16:
[...]


Grappig om te zien dat iedereen hier zo aan stenen hangt, terwijl dit financieel helemaal geen goede investering is.
Totdat je erachter komt dat je ineens geen dak meer boven je hoofd hebt, omdat je zelf geen huis hebt, en de eigenaar van het huis je eruit schopt. Het hoeft niet vastgelegd te worden dat ze bijv. het huis krijgt bij jouw overlijden, maar ik zou op z'n minst wel een officeel huurcontract afspreken, want dan heeft ze gewoon huurdersrechten bij jou overlijden (en kan ze niet eens zomaar op straat worden gezet, want als huurder heb je wel rechten).

Ik snap dat heel veel mensen hier niet aan willen denken (want je moet niet denken in het goede van mensen, maar in het kwade van mensen) en ik zeg niet dat jouw natuurlijke erfgenamen (dus de mensen die de erfenis krijgen wanneer er geen testament is) asociale mensen zijn, maar soms moet je wel doen alsof... (helaas!)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • sauron28
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 06-06 16:10
Simpel systeem wat al jaren goed werkt voor ons.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/1unkcNmkUef31gfTAred-gWFI1k=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/rZftA32EltQdfHwUS0Vnp7aW.png?f=user_large

1 centrale rekening waarvandaan alles middels automatische bankhandelingen geregeld wordt.
Wel je eigen rekening houden om uitgave te kunnen doen waarbij je niet hoeft te overleggen en elkaar eens kunt verassen ;)

Zakgeld houden we gewoon gelijk ondanks dat ik 4 en zij 3 dagen werkt en er verschil in inkomen is.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 06-06 10:10

Wailing_Banshee

You're Next

sauron28 schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:29:
Simpel systeem wat al jaren goed werkt voor ons.

[Afbeelding]

1 centrale rekening waarvandaan alles middels automatische bankhandelingen geregeld wordt.
Wel je eigen rekening houden om uitgave te kunnen doen waarbij je niet hoeft te overleggen en elkaar eens kunt verassen ;)

Zakgeld houden we gewoon gelijk ondanks dat ik 4 en zij 3 dagen werkt en er verschil in inkomen is.
Wij hebben de eigen rekening voor een wat vriendelijker doel, namelijk het kunnen verrassen (:p), maar voor de rest ziet het plaatje er voor ons identiek uit. Ik houd wel van simpele dingen in het leven!

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • Joris748
  • Registratie: Januari 2018
  • Nu online
sauron28 schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:29:
Simpel systeem wat al jaren goed werkt voor ons.

[Afbeelding]

1 centrale rekening waarvandaan alles middels automatische bankhandelingen geregeld wordt.
Wel je eigen rekening houden om uitgave te kunnen doen waarbij je niet hoeft te overleggen en elkaar eens kunt verassen ;)

Zakgeld houden we gewoon gelijk ondanks dat ik 4 en zij 3 dagen werkt en er verschil in inkomen is.
Voor verassen heb ik een uitvaartverzekering? ;) :P

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Luqq
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 20:32
MisterMailman schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:30:
Hier hebben we het altijd vrij simpel gehouden:
Eerste fase van de relatie ieder eigen rekening. Bij samenwonen een gezamenlijke rekening voor de vaste lasten waar we naar rato op inlegden (huurhuis).
Toen kwam er een kind, en kochten we samen ons eerste huis. En maakten we een samenlevingscontract + wederzijds testament. Nu gaan onze salarissen + toeslagen + teruggaaf naar de gezamenlijke rekening en storten we zakgeld voor eigen hobby's naar onze eigen rekening. Want onze levens zijn nu zo (financieel) verweven, dat dat gescheiden houden voor ons niks toevoegt.
Mochten we ooit uit elkaar gaan, dan hebben we onze eigen rekening + eigen spaarrekening. De gezamenlijke rekening verdelen we dan wel, samen met het huis (en het kind :+ ). Dan is de gezamenlijke rekening nog de minste zorg :P
Yup exact hetzelfde verloop hier! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sauron28
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 06-06 16:10
Joris748 schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:35:
[...]

Voor verassen heb ik een uitvaartverzekering? ;) :P
Oeps.... 8)7

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • overhyped
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 14:06
TunderNerd schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:16:
[...]


Grappig om te zien dat iedereen hier zo aan stenen hangt, terwijl dit financieel helemaal geen goede investering is. Op dit moment kunnen we beide als een raket sparen en werken we naar volgende huis óf financiële onafhankelijkheid toe. Zoals al eerder gemeld: we hebben enorme (financiële) vrijheid. Deze situatie is nu een paar jaar, bij aankoop volgend huis óf kids gaan we het wel dingen vastleggen.
Het was niet het plan om dit "zo lang" zo te houden, life happened. Dit is geen "ik ben het vergeten/ geen zin", dit is een heel hoop gebeurtenissen in korte tijd. Dat maakt niemand een lamzak/ schopwaardig, dat zijn ten alle tijden overwegingen en gesprekken geweest. Iets minder snel oordelen wordt gewaardeerd.
Ik oordeel niet over jou, wel over dit gedrag. Jouw partner is afhankelijk van jou. Als er iets gebeurt heeft ze nergens recht op. 1 standaard contractje bij een notaris en het is geregeld.

Ik heb helaas een aantal gevallen in m’n omgeving gezien waar het in zo’n situatie flink verkeerd ging. Gedwongen verhuizingen, pensioen dat weg valt, gierige ex schoonouders, noem het maar op. Natuurlijk gebeurt dat jullie niet, net zoals dat in al die gevallen niet gebeurt.

Dus regel je zaken gewoon als volwassen mensen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • overhyped
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 14:06
Wailing_Banshee schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:29:
[...]

Totdat je erachter komt dat je ineens geen dak meer boven je hoofd hebt, omdat je zelf geen huis hebt, en de eigenaar van het huis je eruit schopt. Het hoeft niet vastgelegd te worden dat ze bijv. het huis krijgt bij jouw overlijden, maar ik zou op z'n minst wel een officeel huurcontract afspreken, want dan heeft ze gewoon huurdersrechten bij jou overlijden (en kan ze niet eens zomaar op straat worden gezet, want als huurder heb je wel rechten).

Ik snap dat heel veel mensen hier niet aan willen denken (want je moet niet denken in het goede van mensen, maar in het kwade van mensen) en ik zeg niet dat jouw natuurlijke erfgenamen (dus de mensen die de erfenis krijgen wanneer er geen testament is) asociale mensen zijn, maar soms moet je wel doen alsof... (helaas!)
Precies dit.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MisterMailman
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 20:25
Wailing_Banshee schreef op woensdag 23 april 2025 @ 09:29:
Ik snap dat heel veel mensen hier niet aan willen denken (want je moet niet denken in het goede van mensen, maar in het kwade van mensen) en ik zeg niet dat jouw natuurlijke erfgenamen (dus de mensen die de erfenis krijgen wanneer er geen testament is) asociale mensen zijn, maar soms moet je wel doen alsof... (helaas!)
Vergeet ook niet dat er erfbelasting afgetikt moet worden over de waarde van het huis, en dat een gedwongen verkoop dan soms nodig is om voldoende liquide middelen te genereren. Dus het hoeft niet eens asociaal te zijn, maar de erfgenamen kunnen ook geen keuze hebben.

Panasonic WH-MDC05J3E5 | Atlantic Explorer V4 270 | 2800Wp | Gasloos


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SgtElPotato
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 19:56
TunderNerd schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 14:26:
Oef, wat een systemen. Ik heb hier veelvuldig gelezen, tijd om een klein steentje bij te dragen.
Zij is bij mij ingetrokken, huis staat volledig op mijn naam. Ik verdien tevens het leeuwendeel. Er zijn geen kinderen, samenlevingscontracten, en ondanks verschillende zeer subtiele hints ook niet gehuwd.
  • Boodschappen & gas water licht betalen we 50-50.
  • Zij betaald mij maandelijks een vast bedrag "huur", effectief betaal ik hier onderhoud + kleine verduurzamingen van
  • Lease-auto betaal ik zelf, kan ze altijd pakken wanneer deze "vrij" is
  • grote aankopen zoals meubels/ elektronica betalen we naar ratio inkomen (zeg 70-30)
  • Vakanties gaan grotendeels 50-50, vaak betaal ik stiekem her en der wat meer
De duidelijke grondregels maken het goed te doen. Ik bepaal zelf of ik soms wat extra wil doen, op dit moment ben ik wegens een drukke tijd meer geholpen in natura dan geld. Iets romantischer verwoord: ik kan alleen een extra study doen doordat ook zij voor me klaar staat wanneer nodig, en daar mag wat tegenover staan.
We hangen beide niet aan geld maar wel aan eerlijkheid, dat geeft vaker de discussie dan de echte bedragen, beide sterke principes.
We verwachten met anderhalf jaar samen een huis te kopen. Door 2 keer geluk in de huizenmarkt loop ik zeer significant voor op haar. Hoe dit gaat uitpakken zien we t.z.t. wel weer, tot nu toe zijn we er altijd door goed te communiceren prima uit gekomen en leven we als god in Frankrijk!
En 'bouwt' ze zelf nu op? Want ze betaald jou nu huur (wat jij uitgeeft aan het huis) maar ze zelf effectief niks terug gaat zien en jij nu dus dubbel. Nu kopen jullie straks samen een huis, maar ze bouwt niks op en staat dus 2 jaar achter.

Zucht...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GeeEs
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 19:19
overhyped schreef op dinsdag 22 april 2025 @ 19:14:
[...]


Als je als hoofd verdiener de zaken niet goed regelt voor je partner ben je gewoon een lamzak. Er zijn genoeg gevallen bekend van ouders die op staande voet een partner uit huis schoppen.

Wees volwassen en regel je zaken. Jouw partner verdient ook een schop onder zijn/haar hol dat diegene dit accepteert.
Die laatste zin is inderdaad wel op zn plek.

Diegene die zn eigen broek niet kan ophouden/minder verdient is imho juist de lamzak hier vind ik. Haha.
Moet niet gekker worden.

Als hoofd verdiener ben je wat mij betreft echt niet zomaar ineens verantwoordelijk voor de financiën van je partner omdat je toevallig meer verdient he...

T is maar net wat je af wilt spreken met elkaar/hoe je zaken verdeelt.
Oa... Zorg voor kids is ook gewoon werken, maar krijg je geen salaris voor.
Je regelt het dan samen voor de kids.
Niet zozeer voor elkaar.

[ Voor 9% gewijzigd door GeeEs op 23-04-2025 14:59 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TunderNerd
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 07:57
SgtElPotato schreef op woensdag 23 april 2025 @ 14:41:
[...]


En 'bouwt' ze zelf nu op? Want ze betaald jou nu huur (wat jij uitgeeft aan het huis) maar ze zelf effectief niks terug gaat zien en jij nu dus dubbel. Nu kopen jullie straks samen een huis, maar ze bouwt niks op en staat dus 2 jaar achter.
Ja, doordat de huur dusdanig laag ligt (en dan bedoel ik ook serieus laag) blijft er (bij beide partijen) serieus geld over waarmee geïnvesteerd/ gespaard kan worden. Wat meer achtergrond info:
Ik had/heb een (koop)huis voordat ik haar ontmoette, zij is vanuit ouders bij mij ingetrokken. Op dat moment stond ik dus op een totaal ander vlak. Het hierin naar elkaar toe groeien is een uitdaging. Dit is ook de reden dat we het nu doen zoals we het doen: we leven relatief zuinig (van nature) en zijn aan het werken naar een gezamenlijk (droom)huis. Dat de huizenprijzen stijgen is aan- en verkoop technisch gelijk, dwz: de stijging van de huizenprijzen wordt afgedekt met mijn huidige woning. Vervolgens hebben we beide nu ongeveer de zelfde ruimte om te sparen. Enerzijds gun je je partner alles, anderzijds ga je (zeker de eerste jaren) niet "je halve huis weggeven". Dat is heel zakelijk gezien een te groot risico. We komen nu langzaam aan de volgende stap en dan gaat deze lamzak echt de papieren op orde brengen.
Ik ben het grondig oneens met de "maar jij hebt het vastgoed", dat klopt, maar ik heb ook de verantwoordelijkheden die daar bij horen inclusief een vrij stevige baan. Puur financieel is vanuit haar perspectief dit de goedkoopst mogelijke manier van wonen incl. (deel)auto. Daarnaast is er genoeg vertrouwen dat we samen naar het volgende huis gaan. ALS de huizenmarkt niet zo bizar was, dan was dit een droomdeal. Helaas is de huizenmarkt bizar & ook daar is over nagedacht (en een vangnet aanwezig.)
Het blijft lastig wanneer er een groot verschil in inkomen/ vermogen is, om "eerlijk" te definiëren. In ons optiek is dat er nu, en blijft dat alleen wanneer we goed communiceren. Mochten er kinderen in het spel komen gaat het vast veranderen, en dat is prima. Nu delen we het geluk van een prima huis en alle luxe daar omheen. Ben toch best een tevreden lamzak!

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • overhyped
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 14:06
TunderNerd schreef op woensdag 23 april 2025 @ 16:45:
[...]


Ja, doordat de huur dusdanig laag ligt (en dan bedoel ik ook serieus laag) blijft er (bij beide partijen) serieus geld over waarmee geïnvesteerd/ gespaard kan worden. Wat meer achtergrond info:
Ik had/heb een (koop)huis voordat ik haar ontmoette, zij is vanuit ouders bij mij ingetrokken. Op dat moment stond ik dus op een totaal ander vlak. Het hierin naar elkaar toe groeien is een uitdaging. Dit is ook de reden dat we het nu doen zoals we het doen: we leven relatief zuinig (van nature) en zijn aan het werken naar een gezamenlijk (droom)huis. Dat de huizenprijzen stijgen is aan- en verkoop technisch gelijk, dwz: de stijging van de huizenprijzen wordt afgedekt met mijn huidige woning. Vervolgens hebben we beide nu ongeveer de zelfde ruimte om te sparen. Enerzijds gun je je partner alles, anderzijds ga je (zeker de eerste jaren) niet "je halve huis weggeven". Dat is heel zakelijk gezien een te groot risico. We komen nu langzaam aan de volgende stap en dan gaat deze lamzak echt de papieren op orde brengen.
Ik ben het grondig oneens met de "maar jij hebt het vastgoed", dat klopt, maar ik heb ook de verantwoordelijkheden die daar bij horen inclusief een vrij stevige baan. Puur financieel is vanuit haar perspectief dit de goedkoopst mogelijke manier van wonen incl. (deel)auto. Daarnaast is er genoeg vertrouwen dat we samen naar het volgende huis gaan. ALS de huizenmarkt niet zo bizar was, dan was dit een droomdeal. Helaas is de huizenmarkt bizar & ook daar is over nagedacht (en een vangnet aanwezig.)
Het blijft lastig wanneer er een groot verschil in inkomen/ vermogen is, om "eerlijk" te definiëren. In ons optiek is dat er nu, en blijft dat alleen wanneer we goed communiceren. Mochten er kinderen in het spel komen gaat het vast veranderen, en dat is prima. Nu delen we het geluk van een prima huis en alle luxe daar omheen. Ben toch best een tevreden lamzak!
denk nu eens serieus na over wat jullie beide willen wanneer jij morgen dood neer valt. Wil je dan dat je partner op straat staat en terug moet naar haar ouders? En dat je pensioen terug de pot in gaat? of wil je dat ze kan blijven wonen en aanspraak maakt op nabestaanden pensioen Dat staat los van de situatie als de relatie niet werkt. Dan snap ik heel goed dat je zakelijk elkaars belangen beschermt.
Pagina: 1 ... 27 28 Laatste