Vanavond Mafia III kunnen spelen en ik zal allereerst de negatieve punten benoemen:
- 1x een random crash gehad
- Het opstarten / het hoofdmenu gaat erg buggy op mijn Ultra Wide monitor (3440x1440). Maar zodra je in-game bent dan zijn al deze problemen weg.
Positieve punten:
- Het verhaal is tot nu toe erg goed. De personen die je in het spel tegenkomt zijn erg goed en lijken totaal niet op elkaar.
spoiler:In het begin wordt je snel in de actie gegooid waar je wel even aan moet wennen. Je wordt ook geïntroduceerd bij veel andere personen waardoor het nogal lastig is te onthouden wie wie is. Maar hoe verder je komt hoe beter het gaat
- De animaties zijn erg goed. Zowel het schieten, achter dingen hiden, over auto's heen springen en wat mij het meeste verraste zijn de animaties van de gezichten. Destijds met L.A. Noire deden ze het erg goed wanneer personen spraken en je kon goed zien of ze de waarheid spraken. Maar het voelde allemaal niet echt "natuurlijk". Tot nu toe hoefde ik geen mensen te ondervragen, maar de animaties van de gezichten etc. zijn heel erg goed.
- Cutscenes zijn erg goed. In het begin wel heel erg veel cutscenes, maar hopelijk wordt dat straks minder.
- Muziek blijft toch wel een mooi ding in de Mafia games. Al heb ik wel het gevoel (correct me if i'm wrong) dat sommige nummers niet van die tijd komen, maar veel later zijn gepubliceerd. Maar daarentegen gaat de tijd snel, dus het zou kunnen dat de nummers in Mafia III wel uit die tijd komen. Met Mafia II had je totaal dit gevoel niet (maar dit is niet een slecht iets).
Niet negatief en niet positief (meer waar ik nog niet van weet of het nu goed of slecht is)
- Graphics: Deze zien er "vreemd" uit. De graphics zien er niet slecht uit, maar het lijkt er op dat alles "blurry" is. Hoe verder je kijkt hoe meer blur je ziet. Het komt waarschijnlijk omdat het een port is van de consoles, en dat de graphics daarom een beetje apart zijn. Maar ik wil nog meer spelen om te zien of het nu goed of slecht is. Ik zag al wel dat er bepaalde graphics mods waren die de shading aanpaste, misschien dat ik deze maar is een keer moet gaan proberen.
- 30 fps: Persoonlijk merk ik er niets van. Ik weet ook niet of ik toevallig de nieuwe patch al heb, maar ik kan nu niet echt zeggen dat ik 60 fps mis ondanks dat mensen zo aan het "klagen" zijn. Misschien dat als de patch uit is dat ik het verschil kan merken, maar tot nu toe heb ik er geen last van.
Conclusie:
Het verhaal is wat ik had verwacht (echt een Mafia game) en daar ben ik blij om. Wat ik nog graag verbeterd zie zijn de graphics. Deze gaan natuurlijk niet door de ontwikkelaars verbeterd worden, maar tegenwoordig zijn mensen al snel bezig met Shader Mods en andere dingen, dus deze ga ik waarschijnlijk proberen wanneer ze uit zijn (heb al gezien dat er Shader Mods beschikbaar zijn).
Nog enkele screenshots: