Persoonlijk vind ik zorg ook een primaire overheidstaak en enige vorm van sociale zekerheid ook. Ik denk alleen dat we in Nederland 3 problemen hebben:RemcoDelft schreef op maandag 04 januari 2016 @ 16:27:
[...]
Ik zat gisteren eens naar de totale overheidsuitgaven te kijken: bijna tweederde gaat op aan zorg en zeer veel vormen van sociale zekerheid. De basis-overheidstaken zoals onderwijs, veiligheid en infrastructuur kosten slechts een fractie daarvan.
1. op 't gebied van zorg durft men de discussie niet te voeren wat een mensenleven waard is/ zolang iets te behandelen is, wordt 't ongeacht de prijs behandeld ('t is iets minder zwart/wit, maar wel heel erg die richting op). Gevolg is exploderende zorgkosten
2. doorgeslagen controle-drang op het gebied van sociale zekerheid, waardoor ik vermoed dat er zeer veel geld op die manier verloren gaat
3. de stap van sociale zekerheid naar werk is in 1e instantie veel te klein/ beperkt lonend, waardoor het voor heel veel mensen als niet aantrekkelijk ervaren wordt.
Die combinatie maakt 't niet zo raar dat juist op die 2 gebieden de kosten enorm stijgen.