Mijn samenvatting van gisteravond:
Ik was om 18.30 al begonnen met een uur proef rijden. Ik had een eigen sessie aangemaakt met 2x wear en een gok hoe het weer zou worden (op 2 omslagen per uur). Daardoor zou ik half uur regen en half uur droog rijden.
In eigen training had ik al vrij gauw een 1.54 te pakken en daar was ik best tevreden mee. Brandstof bleek geen probleem, omdat onze pace zo laag was en het brandstof verbruik per lap ongeveer hetzelfde. Tenslotte viel banden slijtage op de regenbanden ook best wel mee, waardoor ik wist te kunnen pushen op wets vanuitgaande dat het op tijd droog zou worden. Dan zou je, in theorie, toch moeten omwisselen naar slicks en de race daar op uit rijden (en 12 laps op softs zou moeten lukken).
In qualify veel moeite moeten doen om nog een 1.54.0 er uit te persen (ritme was ik even zoek), maar het was met 1 minuut voor de eindstreep toch nog gelukt. Daardoor stond ik op P2 achter David(NL) en voor Kzyto en JohnnyV.
Mijn start in de race was opzich prima, misschien iets te veel wheelspin in de eerste versnelling.
David kon ik niet pakken en merkte ik in de eerste paar bochten ook dat ik weer last had van de FFB bug (zie mijn stuur icon maar links/rechts zagen in de bochten

). Daar had ik toen best wel de pest in, omdat je juist in de regen en overstuur van FFB afhangt
Afin, dat vertaalde zich ook in het verliezen van P2 naar Kzyto. Wat betreft pace kon ik Kzyto redelijk bijbenen, maar we hadden beide onze momentjes. Enkele paar ronden kon ik het gat erg snel dicht rijden, maar inhalen in Spanje is wel zo moeilijk... vooral in de regen en 0 vertrouwen (wegens FFB) in de wagen.
Dat steeg mij iets teveel naar mijn hoofd waardoor ik weer gefrustreerd begon te rijden. Ik viel toen terug naar Johnny op slechts 1-2s voorsprong en maakte veel foutjes. Ik heb toen geprobeerd de rust te herpakken en op den duur had ik de stabliteit wel weer gevonden. Het heeft me denk ik zo 20 minuten gekost om FFB gezaag bug te laten voor wat het is en gewoon te rijden.
Volgens mij had op de helft van de race Kzyto 1-2 fouten in een paar ronde tijd gemaakt, waardoor zijn voorsprong van 5-6s verdampte. Vervolgens spinde hij nogmaals en kon ik P2 heroveren. Kort daarna begon het weer ook op te drogen, en begon ik na te denken of ik voordeel kon halen met mijn eerder vergaarde informatie.
Ik had namelijk uitgetest dat een stabiele pace van 1.51 - 1.52 het moment was om te wisselen. Op dat moment zou het einde van de regen cyclus aanbreken en de wet banden oververhit raken. Ik heb eigenlijk nooit echt intermediates overwogen.. die banden lijken me meer geschikt voor als je weet dat het licht blijft doorregenen. We konden op voorhand zien dat het droog zou worden, dus rijd ik liever de wets op en wissel dan in 1x om naar slicks.
Met 15 minuten te gaan reed ik 1.51.8. Johnny zat ~4s achter mij, en ging naar binnen voor andere banden. Ik wilde echter nog iets betere tijden zien (bij voorkeur 1.51.0) en dat de banden oververhitten. Dat kon ik waarschijnlijk ook wel de rondes daarna doen; maar goed.. als ik nog 2 rondes doorreed voor die 1.51.0 kwam ik op dit reken sommetje:
- pit stop kost 30-40s
- Pace op droog weer banden: 1.45? (met regen setup) Nat weer banden "koel" houden: 1.51
- 11 minuten nog te gaan / 1m51s = 6 laps
- Pit stop / laps = 5-7s/lap vinden
- Uitgaande vrije baan en geen verkeer.
(Vrees niet; ik heb het niet zo netjes uitgerekend zoals hier staat tijdens het rijden.. maar het onderbuik gevoel zei me dit

)
Op papier break-even, maar wist ik niet wat of mijn pace direct 1.45 zou zijn (ik betwijfel het, baan was op plekken echt nog wel nat), en bovendien zag ik David en Kzyto niet naar binnen gaan. Helaas stond de tyre wear niet op 2x, dus was dat probleem ook niet echt aan de orde. Wil ik dus mijn P2 heroveren moest ik die weer inhalen (en mogelijk ook JohnnyV als die de undercut had gedaan). Aangezien inhalen op Spanje zo lastig is, koos ik voor track position

Kzyto zat ~11s achter mij.
Ik moet wel zeggen dat het erg leuk was om op een opdrogende baan te rijden. Bij een drogere baan is zo verleidelijk de auto weer op het limiet van grip niveau te laten hangen in de bochten. Eigenlijk zoals je de hele tijd in de regen probeert te zoeken.. maar juist dan fik je de linker achterband op. Ik reed dus ver onder de limiet door alle doordraaiers heen. Alle bochten naar links daarin tegen kon je redelijk vol nemen omdat dat bijna allemaal trage bochtjes zijn..
Al met al genoten van gisteravond. Maar het was wel weer typisch endurance, dwz iedereen rijd zoveel mogelijk zijn ronde tijden en probeert daarmee zo hoog mogelijk te eindigen. Voor de baanactie zijn de sprint races leuker, maar juist de mix dit seizoen is me prima bevallen.
Mijn race opname:
YouTube: PCARS Corvette C7R wet race on Catalunya
Race start @ 1:10:35