Bullet NL schreef op dinsdag 10 maart 2015 @ 01:07:
Gezien de reactie van de PvdA is men van uit de coalitie er niet op uit om op een breuk aan te sturen. De PvdA top heeft ook wel door dat nu verkiezingen gelijk staat als het hoofd van Samson op het hakblok leggen.
Wat ik net begreep is dat Blok nu tijdelijk Justitie er bij gaat doen zodat ze de keuze voor een vervanger tot over de verkiezingen trekken. Prima oplossing, zo bouw je rust in om naar goede opvolgers te zoeken.
Natuurlijk niet. Men heeft zich in een positie van gezamenlijke aansprakelijkheid ten aanzien van een serie beslissingen en beleidsomwentelingen laten positioneren die hen in essentie in exact dezelfde positie brengt bij eventuele vervroegde verkiezingen als de VVD.
Vandaar het bewuste voornemen tot inbouw van een rustperiode. Dat gun je elkaar tenslotte, als je samen door de deur moet blijven gaan omdat je anders weer die vervelende stoelendans dient te doen.
Rukapul schreef op maandag 09 maart 2015 @ 23:41:
[...]
Wat met name verrassend is is dat niemand de zaken noemt zoals ze zijn: een bewindspersoon heeft welbewust gelogen om ergens mee weg te komen.
Opstelten draait er in zijn ontslagbrief (natuurlijk) omheen door te stellen dat de informatie eerder beschikbaar had kunnen zijn en dat hij daarom aftreedt, maar de echte reden is dat hij (of op z'n minst Teeven) betrapt is.
Dat verdient buiten directe politieke consequenties eigenlijk ook zwaardere maatregelen. Wat het zeker niet verdient zijn bewoordingen als 'dramatisch voor betrokkenen' of 'hardwerkende collega'. Zo'n compassie met mensen die het niet zo nou nemen met het (staats)recht? Het crime
fighterduo zou het niet gewild hebben.
De beide heren kunnen weliswaar niets anders nu dan afscheid nemen, er zullen echter geen zwaardere maatregelen volgen. Ze hebben beide in samenwerking en gelijk opgaan van carrière in een verleden een cruciale rol gespeeld waar de partij veel nut van heeft gehad. Dat is politieke munt, dat zet je in op dit soort momenten.
Misschien is de zwaardere maatregel nog wel het verduidelijken van de situatie aan de heer Teven, die lijkt het nog steeds niet te begrijpen dat alhoewel je bij onze partij een beetje fout mag zijn (nee, dit is geen verwijzing naar dat NSB verhaal) je wel professioneel genoeg dient te zijn om op elk niveau een scheiding te bewerkstelligen tussen politieke verantwoordelijkheid voor persoon, functie en partij.
Daar heeft hij, net als Opstelten (en als ik eerlijk mag zijn, ik zou zó nog veertig personen op een lijst kunnen zetten) in gefaald. In verkiezingstijd wil dat per definitie zeggen dat je dan in conflict zit met de vereisten van continuïteit van de partij. Aangezien die partij de vertegenwoordiger is van specifieke belangen kunnen en mogen daar in die omstandigheden geen experimenten of onderhandelingen van oude skeletten op tafel komen. De heer Opstelten begrijpt dit, had een ander einde in het zicht van zijn loopbaan, maar zo is het ook wel goed. De heer Teven begrijpt het fundamenteel niet, loopt echter tegen een muur aan.
Dat blijft altijd een mooi verhaal om de ideologisch geïnspireerde rechtse stemmer te verleiden. Ik denk dat we eerlijk mogen zijn, de VVD is geen liberale partij, het is een partij van selectieve belangen - ongeacht aan welke kant die staan of uitwerking hebben. Het is een positie en functioneren waar men heel slim mee omgaat, derhalve dat men er ook telkens in slaagt om dat rode gevaar politiek medeverantwoordelijk te maken - zelfs actief mee te laten doen en zelfs het voortouw te laten nemen - bij strategische beslissingen
Excuses, maar dat verhaal is exact hetzelfde soort misleiding als het verhaaltje wat voor de seniore sponsors altijd uit de la getrokken wordt (de "rode gevaar" voordracht) - dezelfde fundamentele insteek trouwens als "de hypotheekrenteaftrek staat bij ons als een huis (dus alle neuzen dezelfde kant op)".
RoestVrijStaal schreef op dinsdag 10 maart 2015 @ 00:36:
Ik vraag me nu af, krijgt Pieter Cloo, de secretaris-generaal (dus de allerhoogste topambtenaar) van het Ministerie van Veiligheid en Justitie, ook niet klop?
De situatie laat zien dat het informatiesysteem op het ministerie dat hij dagelijks leidt niet in orde is, en dat heeft zijn bazen de kop gekost.
Wat hen de kop gekost heeft is iets heel anders. Even los van het dragen van verantwoordelijkheid, men heeft zelfstandig door de jaren heen beslissingen genomen die hen gecompromitteerd hebben. Dat zijn bewuste beslissingen geweest. Dat breekt hen nu op.
begintmeta schreef op dinsdag 10 maart 2015 @ 01:00:
Dan moeten de ambtenaren bijna de informatie die de minister in eerste instantie gaf hebben verzonnen, en hebben ze nogal geboft dat Teevens geheugen zo slecht was en of hij niet oplette. Maar je weet maar nooit...
Misschien dat iemand middels de Wet Openbaarheid van Bestuur een tijdlijn kan maken wie wanneer opdracht gaf voor het uit dienst nemen van dat systeem en vervanging daarvan - ongeacht functioneren van het systeem.
Welkom bij de uitoefening van politieke macht. Met het huidige spel kan een slimme VVD'er bij de komende verkiezingen mensen zelfs nog prima de boodschap verkopen dat Opstelten als symbool van ideologie voetje gelicht is door de PvDA, dus moeten toch echt alle neuzen dezelfde kant uit - ga zo door. Dit is gewoon politiek.
Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.