Heb de XPS 13 (FHD/i5) nu een aatal dagen in gebruik waardoor ik een korte impressie kan geven voor de mensen die evt. nog twijfelen (voor zover dit topic nog niet genoeg ervaringen bied):
Het eerste wat me opviel toen ik de XPS 13 uit de doos haalde was de kwaliteit en degelijkheid van de laptop. Het voelt als een premium product en straalt dit ook uit. De dunne bezel is hierbij de kers op de taart.
Het matte scherm heeft me verder positief verrast; hier had ik namelijk nog wat twijfels over omdat ik niet van grainy matte schermen houd. De kwaliteit is echter zeer goed uit en zelf na de simpele windows kalibratie zien de kleuren er al prima uit.
Het contrast is ook goed en qua backlightbleeding is slechts bij een bijna volledig zwart scherm een minieme hoeveelheid licht zichtbaar in de uiterste hoeken links- en rechtsonder.
Het toetsenbord tikt aardig weg, ondanks de relatief geringe travel, en ook het touchpad is prima; smooth met een fijne klik.
Verder is de laptop lekker snel en werkt alles vloeiend. De fan is ook vrijwel nooit te horen, zelfs onder enige load slaat deze zelden aan. Wanneer hij dan toch aanslaat zal het slechts een licht suizen zijn wat met enig omgevingsgeluid niet hoorbaar is. Slechts bij full load kun je hem doorgaans horen, maar dan nog is het aantal decibels indrukwekkend laag. (Dit is ná het updaten van de bios; voor de update sloeg de fan zoals meerdere mensen aan hebben gegeven veel te snel aan)
En last but not least de batterijduur! Die maakt het mobiel werken met deze laptop

. Met licht gebruik zoals office en een beetje internetten etc. met een helderheid van 50-60% haal ik de 12-13 uur vrij gemakkelijk. Heb de power companion erbij gekocht maar ik twijfel nu nog om hem terug te sturen aangezien ik deze waarschijnlijk niet vaak nodig ga hebben.
Er zijn echter ook een aantal (kleine) dingen die me enigszins negatief opvallen. Het toetsenbord, de palmrest en het touchpad zijn erg gevoelig voor vlekken, dit had ik graag anders gezien.
Het touchpad heeft daarnaast ook in mijn geval de beruchte vertraging wanneer ik mijn vinger slechts een klein stukje beweeg. Bij een langere 'swipe' over het touchpad is dit niet aan de orde. Ik hoop dat dit in de toekomst gefixed gaat worden met een update.
Daarnaast ligt de linker shift toets wat dieper verzonken dan de overige toetsen waardoor hij ook ietsje minder travel heeft, maar dat is gelukkig niet van dien aard dat ik 'm terug wil sturen.