Helaas iets boven mijn budgetAnteros schreef op maandag 29 december 2014 @ 19:16:
Anyway, ik kan niet wachten om de boel aan te sluiten en te kalibreren. Hopelijk krijg ik er veel plezier door terug.
Iemand anders die toevallig een AX900 overweegt?
Ik ben zeer benieuwd naar je ervaringen. In mijn nieuwe woonsituatie, met de tv aan de muur bevestigd wordt mijn kijkafstand ongeveer 4,5 meter. Met mijn huidige 32" wordt de kijkbeleving dan herleid naar kijken door een brievenbus. Eigenlijk was ik op zoek naar 50-55" maar we weten allemaal dat televisies snel krimpen bij ingebruikname!Anteros schreef op maandag 29 december 2014 @ 19:16:Iemand anders die toevallig een AX900 overweegt?
Dan nog zal de afstand misschien te groot zijn om UHD van HD te onderscheiden, maar UHD vind ik persoonlijk maar een klein deel van het verhaal. Ik ben meer onder de indruk van de beeld processing met full array local dimming. Toen de AX800 uitkwam waren de meningen verdeeld en het was het toch allemaal net niet. Over de AX900 is iedereen enthousiast, behalve de latency voor gaming maar ik heb toch geen consoles. Enkel de prijs is een probleem. Ik heb het er wel voor over, maar na een verbouwing zijn de financien nogal dun. Ik hoop wat bij te sparen de komende maanden en hoop dat tegen dan de prijs richting 3000,- is gezakt.
* Insert streetcred enhancing system specs and other toys here *
medio mei komen gebruikelijk de nieuwe modellen, dus wellicht dat hij dan al wordt aangeboden voor zachtere prijzen?
Ik was nogal druk met een kleine verbouwing en was daarom niet in staat om wat van me te laten horen.
Ik heb de TV inmiddels maar...... eerst het goede nieuws
Positief
. Ik probeer de TV om te laten ruilen, maar ben bang dat ik deze aan moet melden voor reparatie. *zucht*
Als iemand nog vragen en/of opmerkingen heeft, dan ben ik beschikbaar.
PS: Voor wie meer wil weten over de AX900: http://www.avsforum.com/f...-hd-tv-owners-thread.html
Ik heb de TV inmiddels maar...... eerst het goede nieuws
Positief
- Design is erg fraai met een semi-mat scherm. Ziet er in mijn ogen erg chique uit
- Stevige voet (18kg) en een zwaar scherm (35kg) maken het geheel erg solide
- Kleuren en fijne gradiënten, geweldig! Ik heb persoonlijk niks beters gezien. Zeker geen andere LCDs.
- Bewegingsonscherpte, geweldig! Geen vage smeer-effecten of verlies van detail. Nee, het ziet er gewoon erg strak uit. Ook beter dan elke andere LCD tv die ik gezien heb
- Zwartwaarden, geweldig wanneer local dimming goed werkt. In 98% van de gevallen werkt local dimming van het LED array erg goed. Zwart is pikzwart en daardoor is het contract erg goed zonder enig detailverlies. Echter in sommige gevallen - denk aan hele donkere scenes waar overal in het beeld wel wat licht is -, krijg je de bekende IPS zwart-waarde/glow. Contrast is dan in verhouding matig. Bedenk overigens wel dat ik de TV nog niet gekalibreerd heb!
- Smart-TV functies. Werken tot zover goed en snel genoeg. De media-streamer werkt ook goed met de films die ik gekeken heb.
- Kijkhoeken zijn ook erg goed (IPS-scherm)
- Geluid is goed te noemen. Niet super, niet erg laag, maar gewoon OK. Ik gebruik overigens een surroundversterker, dus ikzelf zal de TV-speaker niet meer gebruiken.
- De hele TV is te bedienen via een iOS app. Zowel zappen, volume maar ook de gehele calibratie kan via deze app. Nooit meer in het menu lopen zoeken naar de juiste functie.
- Zwartwaarden. In 2% van de gevallen is het zwartniveau matig doordat er gebruik wordt gemaakt van een IPS scherm.
- Image retention. Het viel me na een tijdje op dat er image retention zichtbaar was. Deze ging (uiteraard) weg, maar dat kon wel enkele minuten duren. Echter is deze retention niet echt te zien vanaf de bank. Je moet er vrij dichtbij voor zitten om het te zien.
- Gradiënten in het menu (denk aan vlakken die van grijs naar zwart verlopen) zijn niet naadloos. Sterker nog, ze zijn goed te zien. Dit gebeurt overigens NIET met het normale beeld.
- Met local-dimming op MAX zijn er twee donkere horizontale balken zichtbaar in beeld. Met OFF, MIN en MED zijn deze niet zichtbaar.
Als iemand nog vragen en/of opmerkingen heeft, dan ben ik beschikbaar.
PS: Voor wie meer wil weten over de AX900: http://www.avsforum.com/f...-hd-tv-owners-thread.html
In 4K modellen van 2015 zit een 200Hz paneel als ik de pr-persberichten lees (m.u.v. CX600-serie). En draaien op Firefox OS en hebben een Super Bright Panel.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Verwijderd
Ik zou je zaak ook voorleggen bij Panasonic zelf ipv af te stormen op ''CE repair'' De zaken die je benoemd zou je nog in een firmware upgrade kunnen krijgen als je je klacht meld. Overigens zijn de achtergronden/menu structuur een keuze van een software bouwer om geheugen te besparen. De klacht is een bekend fenomeen die velen schermen hebben idem de banding.
Zijn deze feiten zichtbaar op alle bronnen, dus ook via app weergave?
Zijn deze feiten zichtbaar op alle bronnen, dus ook via app weergave?
@optimizer.co: Ik heb meteen diezelfde dag Panasonic gemaild. Helaas kreeg ik een standaard mailtje terug van "Wat vervelend.... blabla.... je dealer... blabla....". Mijn dealer wilde eerst "CE repair" langs sturen maar daar was ik het niet mee eens. Daarom heb ik de situatie nog een keer netjes uitgelegd en ze zijn vervolgens akkoord gegaan om het toestel te vervangen voor een nieuwe.
Hopelijk is deze wel OK want ik baal flink dat ik het toestel nog niet eens echt heb kunnen gebruiken. De oude staat er iig weer (Samsung, 8 jaar oud, CCFL verlichting en doet het nog prima).
PS: Ik kan nu niet meer testen of het met alle bronnen zo is. Wel had ik de externe streamer vervangen voor een laptop en deze liet hetzelfde zien. Dit was wel met HDMI ingang 1. 'Spelen' met de settings leverde niks op.
Verder is er ook image retention zichtbaar en dit is uiteraard met alle bronnen.
Hopelijk is deze wel OK want ik baal flink dat ik het toestel nog niet eens echt heb kunnen gebruiken. De oude staat er iig weer (Samsung, 8 jaar oud, CCFL verlichting en doet het nog prima).
PS: Ik kan nu niet meer testen of het met alle bronnen zo is. Wel had ik de externe streamer vervangen voor een laptop en deze liet hetzelfde zien. Dit was wel met HDMI ingang 1. 'Spelen' met de settings leverde niks op.
Verder is er ook image retention zichtbaar en dit is uiteraard met alle bronnen.
Het klopt trouwens dat de gradiënten in het menu niet vloeiend verlopen, ligt niet aan het paneel, maar aan het menu van Panasonic
.
@InEtVa: Ik had dit idd begrepen. Bedankt voor de herbevestiging. Toch wel jammer, maar ja, het is meer een esthetisch iets dan een defect.
@Iedereen: Ik had op avsforums een bericht van iemand gelezen dat Panasonic nogal een twijfelachtige fabrikant is; de kwaliteit en service van Panasonic vallen tegen tov andere producten. Wat is jullie ervaring? Slecht, matig, goed, ...? Ik kan me vaag iets herinneren dat ik hier op Tweakers van iemand gelezen had dat Panasonic juist bovengemiddeld is?
PS: Ik krijg vandaag mijn nieuwe TV binnen dus ik ben erg benieuwd. Ik hoop dat deze nu wel goed is.
@Iedereen: Ik had op avsforums een bericht van iemand gelezen dat Panasonic nogal een twijfelachtige fabrikant is; de kwaliteit en service van Panasonic vallen tegen tov andere producten. Wat is jullie ervaring? Slecht, matig, goed, ...? Ik kan me vaag iets herinneren dat ik hier op Tweakers van iemand gelezen had dat Panasonic juist bovengemiddeld is?
PS: Ik krijg vandaag mijn nieuwe TV binnen dus ik ben erg benieuwd. Ik hoop dat deze nu wel goed is.
@Anteros: Panasonic heeft een enorme naam opgebouwd door hun plasma tv's. Die markt hadden ze eigenlijk voor zichzelf. Hun gewone LCD tv's onderscheidden zich niet echt van de vele concurrenten. Ze zitten nu in de delicate positie dat ze nu hun plasma-tak hebben stopgezet en die klanten hopen mee te nemen naar hun top spec UHD LCD tv's. Ik hoop echt dat hun kwaliteit op niveau is. Een goede naam is snel weggegooid in een markt met voldoende uitwijkmogelijkheden voor potentiele kopers.
Ik bedank je ook om voor mij de kastanjes uit het vuur te halen
en je hebt gelijk, voor de prijzen die worden gevraagd voor deze top tv's mag je -binnen de limieten van de gebruikte techniek- perfectie verwachten.
Ik bedank je ook om voor mij de kastanjes uit het vuur te halen
* Insert streetcred enhancing system specs and other toys here *
Graag gedaan hoortupolev141 schreef op woensdag 07 januari 2015 @ 13:11:
...Ik bedank je ook om voor mij de kastanjes uit het vuur te halenen je hebt gelijk, voor de prijzen die worden gevraagd voor deze top tv's mag je -binnen de limieten van de gebruikte techniek- perfectie verwachten...
@Anteros waaruit blijkt dan dat ze de beste LCD-tv's bieden? Tests en reviews zijn niet per se slecht maar ook niet uitstekend.
Panasonic is er kennelijk bewust dat het allemaal beter moet om de concurrentie op LCD-gebied het hoofd te kunnen bieden.
Ik las op avforums dat de 2015 modellen die in GB zullen verschijnen een VA-paneel krijgen.
“First of all, Panasonic will exclusively be using VA panels on their UK TVs this year, which means that the native blacks will be vastly improved when compared to last year's IPS panels. The effective viewing angles will be tighter but most enthusiasts won’t mind that if they’re getting superior blacks. However the new models won’t just have better blacks, they’ll also have wider colour spaces thanks to Super Chroma Drive. This enables the TVs to hit 98% of DCI, which will become more important as specifications for Ultra HD 4K are finally agreed.”
Volgens mij worden alle Europese modellen in Tjechië in elkaar geschroeft en het ligt dus in de lijn der verwachting dat ook de modellen voor alle andere Europese landen met een VA-paneel zullen worden uitgerust. En betere VA-panelen.
Aftellen tot de Panasonic Convention van 23-27 februari 2015 in Frankfurt.
Panasonic is er kennelijk bewust dat het allemaal beter moet om de concurrentie op LCD-gebied het hoofd te kunnen bieden.
Ik las op avforums dat de 2015 modellen die in GB zullen verschijnen een VA-paneel krijgen.
“First of all, Panasonic will exclusively be using VA panels on their UK TVs this year, which means that the native blacks will be vastly improved when compared to last year's IPS panels. The effective viewing angles will be tighter but most enthusiasts won’t mind that if they’re getting superior blacks. However the new models won’t just have better blacks, they’ll also have wider colour spaces thanks to Super Chroma Drive. This enables the TVs to hit 98% of DCI, which will become more important as specifications for Ultra HD 4K are finally agreed.”
Volgens mij worden alle Europese modellen in Tjechië in elkaar geschroeft en het ligt dus in de lijn der verwachting dat ook de modellen voor alle andere Europese landen met een VA-paneel zullen worden uitgerust. En betere VA-panelen.
Aftellen tot de Panasonic Convention van 23-27 februari 2015 in Frankfurt.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
@ariekanari: Nou, de testen zijn algemeen genomen toch wel erg goed hoor. Zie oa hier: http://televisions.review...65ax900u-4k-led-tv-review (lees over black-level, kleurechtheid (THX certified), (gebrek aan) motion-blur, dynamic range, erg goede backlight control (full LED array), detaillering, etc) en hier: http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx55ax902b-201411073944.htm . Het toestel heeft native support voor Rec.709 en Rec.2020. Ook is BT1886 gamma mogelijk met dit toestel. Ik heb echt vele LCDs gezien, maar eerlijk is eerlijk, de AX900 steekt er met kop en schouders bovenuit. Ik heb nog geen modellen gevonden die beter presteren. Zeker niet van < 5000e. Maar goed, veelal is dit toch een persoonlijke keuze.
De 800 en 940 (80") serie hebben VA-panelen. De 900 heeft IPS. Zoals je waarschijnlijk wel weet geeft dit een betere kleurechtheid en betere kijkhoeken. Zwartniveau is native minder dan bij VA, maar het FALD-systeem lost dit voor 98% van de gevallen meer dan prima op (< 0.018cd).
98% DCI is overigens ook mogelijk met de AX900E.
Verder denk ik dat de 2015 modellen pas eind dit jaar beschikbaar komen. De AX900E is van 2014 en in maart aangekondigd meen ik. Echter is deze pas sinds Nov/Dec in NL verkrijgbaar; in heel veel andere landen (oa USA) is zelfs de prijs nog niet bekend.
De 800 en 940 (80") serie hebben VA-panelen. De 900 heeft IPS. Zoals je waarschijnlijk wel weet geeft dit een betere kleurechtheid en betere kijkhoeken. Zwartniveau is native minder dan bij VA, maar het FALD-systeem lost dit voor 98% van de gevallen meer dan prima op (< 0.018cd).
98% DCI is overigens ook mogelijk met de AX900E.
Verder denk ik dat de 2015 modellen pas eind dit jaar beschikbaar komen. De AX900E is van 2014 en in maart aangekondigd meen ik. Echter is deze pas sinds Nov/Dec in NL verkrijgbaar; in heel veel andere landen (oa USA) is zelfs de prijs nog niet bekend.
Gek toch. Voor computermonitoren als je kleurechtheid en contrast wil, dan kom je automatisch op IPS panelen uit
[ Voor 5% gewijzigd door tupolev141 op 07-01-2015 18:21 ]
* Insert streetcred enhancing system specs and other toys here *
@Anteros. Ik ben en was het er mee eens dat de AX900 een zeer goede tv is. Mijn opmerking was meer in het algemeen gericht op de gehele Panasonic line up van 2014. Andere merken brachten vaker "betere" televisies of met een gunstigere prijs/kwaliteitsverhouding.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Denk dat ik dit of volgend jaar een nieuwe Tv ga halen, zit aan Sony te denken. Waarom? Omdat zij net even op een Tv van 6 à 700 50 a 100 euro duurder zijn dan Pana ( ja, ook als je alle laagste pricewatches afloopt, doh), en daar net iets meer voor leveren. Tevens vind ik ze mooier qua uiterlijk.
Of ik voor dat geld de betere kleuren/kleurenspectrum die gaan komen mag verwachten? Hoop het, maar dat zal wel voor de duurdere Tv's zijn.
Of ik voor dat geld de betere kleuren/kleurenspectrum die gaan komen mag verwachten? Hoop het, maar dat zal wel voor de duurdere Tv's zijn.
Iemand hier die me aub kan zeggen welke Pana led het dichtste en in dezelfde prijsklasse bij de VT60 aanleunt.
[ Voor 14% gewijzigd door Moris op 07-01-2015 22:13 ]
Nou, vervangend toestel is binnen en het is weer raak. Horizontale donkere strepen en image retention. TV is 15 minuten aan geweest om de boel te testen. Beetje spelen met settings maakte niks uit.
Of het een serie-defect is of 'bij design' maakt voor ons niet uit. Het is onacceptabel voor zo'n dure TV en in onze ogen stoort met meer dan wat clouding en/of DSE. Dit kan en mag gewoon niet voor een THX certified toestel.
Hier wat plaatjes:



Anyway, geld teruggevraagd en op zoek naar een ander merk/type toestel. Samsung 65HU7500 misschien?
Of het een serie-defect is of 'bij design' maakt voor ons niet uit. Het is onacceptabel voor zo'n dure TV en in onze ogen stoort met meer dan wat clouding en/of DSE. Dit kan en mag gewoon niet voor een THX certified toestel.
Hier wat plaatjes:



Anyway, geld teruggevraagd en op zoek naar een ander merk/type toestel. Samsung 65HU7500 misschien?
Zag laatst een grafische impressie plaatje van een oudere Sony met FALD en dit lijkt precies op waar de spiegels zitten bij zo een systeem dus het zal vast by design zijn. Kan je geen plaatje maken bij normaal beeld waarop je het ziet? En eentje van voren bij dit testbeeld was ook wel nuttig ter vergelijk ...
edit (zal vast achterhaald zijn en nvt):
edit (zal vast achterhaald zijn en nvt):
[ Voor 33% gewijzigd door apis29 op 08-01-2015 01:58 ]
@apis29: Van voren kan je in deze post zien: http://www.avsforum.com/f...-thread.html#post30500761
Ik weet waar het door komt. Het is de 'rand' tussen de FALD rijen (8 rijen; 16 kolommen). Het probleem is dat het echt zichtbaar is, ook met gewoon beeld. Sterker nog, het viel me juist voor het eerst op met gewoon beeld (BBC Earth met de ijsberen; veel wit en blauw en daardoor erg zichtbaar). Bij de vervangende TV zag ik het al zelfs in het firmware update scherm. Donkere, beetje gelige strepen door de grijze balken van het firmware update scherm.
Ook al is dit een beperking van de gebruikte technologie van Panasonic, het is onacceptabel. De adviesprijs van deze TV is 5600 euro voor de 65"! Voor dat geld mag je wel wat verwachten. Ik begrijp zeer goed dat iets niet 'perfect' kan zijn, maar dit is gewoon absurd.
Edit: Mijn leverancier stort mijn geld terug zodra ze de TV retour hebben. Iemand een suggestie voor een andere 65" TV? Panasonic hoeft voor mij iig ff niet.
Ik weet waar het door komt. Het is de 'rand' tussen de FALD rijen (8 rijen; 16 kolommen). Het probleem is dat het echt zichtbaar is, ook met gewoon beeld. Sterker nog, het viel me juist voor het eerst op met gewoon beeld (BBC Earth met de ijsberen; veel wit en blauw en daardoor erg zichtbaar). Bij de vervangende TV zag ik het al zelfs in het firmware update scherm. Donkere, beetje gelige strepen door de grijze balken van het firmware update scherm.
Ook al is dit een beperking van de gebruikte technologie van Panasonic, het is onacceptabel. De adviesprijs van deze TV is 5600 euro voor de 65"! Voor dat geld mag je wel wat verwachten. Ik begrijp zeer goed dat iets niet 'perfect' kan zijn, maar dit is gewoon absurd.
Edit: Mijn leverancier stort mijn geld terug zodra ze de TV retour hebben. Iemand een suggestie voor een andere 65" TV? Panasonic hoeft voor mij iig ff niet.
[ Voor 8% gewijzigd door Anteros op 08-01-2015 10:14 ]
Ik schrik van de foto's. Volgens mij is er tegenwoordig nauwelijks nog sprake van kwaliteitscontrole en maken alle fabrikanten gebruik van het piep-systeem. Zodra een klant piept wordt er bekeken of er actie moet worden ondernomen. En daarmee bij je dus afhankelijk van de verkopende partij (bij aanschaf van een toestel in de winkel). Daarmee heb ik de afgelopen drie maanden geen goede ervaringen opgedaan en zal daarom geen televisie in een winkel aanschaffen. Voor mij alleen een aankoop via internet zodat ik deze binnen 14 zonder opgave van redenen retour kan sturen.
Ik heb meerdere Samsung H7000 toestellen in huis gehad. Het 40" model heb ik stom genoeg in de winkel gekocht. Het beeld was vanaf de eerste keer inschakelen een drama: flinke banding (DSE), pillaring en de onderste 3cm feller belicht dan de rest van het scherm (de belangrijkste backlights zijn langs de onderzijde gemonteerd.). Hetzelfde - maar in mindere mate - langs de linker en rechterzijde. Niet echt vreemd want het toestel is edge-lit. Bleeding tussen bezel en paneel.
Maar je wilt niets te maken hebben met Selectro, de homeservice die reparaties voor Samsung uitvoerd.
Het paneel is vervangen door Selectro. Bij terugontvangst niet gedemonstreerd door Selectro. Nieuw paneel bleek verkeerd te zijn gemonteerd: bezel en paneel sloten niet op elkaar aan in de linkerbenedenhoek. Onderzijde van de behuizing vertoonde een gat van zeker 1-2cm. En het paneel? Deze was nog slechter dan de eerste. Dezelfde symptomen maar erger en DSE over het gehele scherm.
Tweede reparatie. Wat er is gebeurd is mij nog steeds een raadsel. Alles was precies het zelfde maar volgens de verkoper voldeed de tv 100% aan de eisen van Samsung. Ik heb aangedrongen op een derde reparatie en gingen ze regelen. Daarna bleef het oorverdovend stil. Ik zelf bellen met Samsung en zij hebben een extern beheer sessie uitgevoerd (o.a. afstellen van de backlight: minder fel afstellen zodat je alleen in een half verduisterde kamer tv kunt kijken). Maar het DSE werd er juist door versterkt. Dat werden vrijwel permanent grijze vlakken en strepen. Ik heb daarna gebeld met Selectro. De tweede reparatie bleek nog niet te zijn afgesloten maar ter boordeling (met foto's) te zijn voorgelegd aan Samsung.
Gooi dan maar een muntje op voor de uitslag: goedkeuren of afkeuren. Ik heb wel een donkerbruin vermoeden welke keuze Samsung zal maken.
Goed, opniew heb ik geklaagd bij de verkoper maar deze wou nergens iets van weten. Uitgelegd dat zij (de verkoper) de tv hebben goedgekeurd op eigen briefpapier terwijl de raparatie nog onder beoordeling was en dat ook een derde reparatie op afstand door Samsung niets had uitgehaald.
Pas een week later ging de verkoper akkoord met het terugnemen van de tv.
Ik koop dus nooit meer een tv in de winkel. Ik wil helemaal niets te maken hebben met een reparatiedienst bij een gloednieuw toestel van eender welk merk.
Het 46"model dat ik hierna in huis had, had dezelfde problemen. Toegegeven, aanzienlijk minder maar de backlight bleeding, DSE etc. was naar mijn mening nog veel te nadrukkelijk aanwezig.
Lees mijn review maar bij de H7000 op Tweakers. Dan weet je met welke problemen je rekening dient te houden en dat deze redelijkerwijs ook te verwachten zijn. En als je een Samsung toestel aanschaft hoop ik voor je dat deze problemen afwezig zijn of minimaal zijn.
Over Samsung tv's kun je wel zeggen dat de kwaliteit vrij contstant is (niet per se goed of uitstekend maar over het algemeen nooit slecht.) Maar dat verschilt per exemplaar. En als je pech hebt, zoals ik met mijn toestel heb gehad...
Ik heb meerdere Samsung H7000 toestellen in huis gehad. Het 40" model heb ik stom genoeg in de winkel gekocht. Het beeld was vanaf de eerste keer inschakelen een drama: flinke banding (DSE), pillaring en de onderste 3cm feller belicht dan de rest van het scherm (de belangrijkste backlights zijn langs de onderzijde gemonteerd.). Hetzelfde - maar in mindere mate - langs de linker en rechterzijde. Niet echt vreemd want het toestel is edge-lit. Bleeding tussen bezel en paneel.
Maar je wilt niets te maken hebben met Selectro, de homeservice die reparaties voor Samsung uitvoerd.
Het paneel is vervangen door Selectro. Bij terugontvangst niet gedemonstreerd door Selectro. Nieuw paneel bleek verkeerd te zijn gemonteerd: bezel en paneel sloten niet op elkaar aan in de linkerbenedenhoek. Onderzijde van de behuizing vertoonde een gat van zeker 1-2cm. En het paneel? Deze was nog slechter dan de eerste. Dezelfde symptomen maar erger en DSE over het gehele scherm.
Tweede reparatie. Wat er is gebeurd is mij nog steeds een raadsel. Alles was precies het zelfde maar volgens de verkoper voldeed de tv 100% aan de eisen van Samsung. Ik heb aangedrongen op een derde reparatie en gingen ze regelen. Daarna bleef het oorverdovend stil. Ik zelf bellen met Samsung en zij hebben een extern beheer sessie uitgevoerd (o.a. afstellen van de backlight: minder fel afstellen zodat je alleen in een half verduisterde kamer tv kunt kijken). Maar het DSE werd er juist door versterkt. Dat werden vrijwel permanent grijze vlakken en strepen. Ik heb daarna gebeld met Selectro. De tweede reparatie bleek nog niet te zijn afgesloten maar ter boordeling (met foto's) te zijn voorgelegd aan Samsung.
Gooi dan maar een muntje op voor de uitslag: goedkeuren of afkeuren. Ik heb wel een donkerbruin vermoeden welke keuze Samsung zal maken.
Goed, opniew heb ik geklaagd bij de verkoper maar deze wou nergens iets van weten. Uitgelegd dat zij (de verkoper) de tv hebben goedgekeurd op eigen briefpapier terwijl de raparatie nog onder beoordeling was en dat ook een derde reparatie op afstand door Samsung niets had uitgehaald.
Pas een week later ging de verkoper akkoord met het terugnemen van de tv.
Ik koop dus nooit meer een tv in de winkel. Ik wil helemaal niets te maken hebben met een reparatiedienst bij een gloednieuw toestel van eender welk merk.
Het 46"model dat ik hierna in huis had, had dezelfde problemen. Toegegeven, aanzienlijk minder maar de backlight bleeding, DSE etc. was naar mijn mening nog veel te nadrukkelijk aanwezig.
Lees mijn review maar bij de H7000 op Tweakers. Dan weet je met welke problemen je rekening dient te houden en dat deze redelijkerwijs ook te verwachten zijn. En als je een Samsung toestel aanschaft hoop ik voor je dat deze problemen afwezig zijn of minimaal zijn.
Anteros schreef op woensdag 07 januari 2015 @ 23:45:…
Anyway, geld teruggevraagd en op zoek naar een ander merk/type toestel. Samsung 65HU7500 misschien?
Er is geen goed advies. Het exemplaar dat je ontvangt is bijna een lot uit de loterij.[b][message=43531965,noline]Edit: Mijn leverancier stort mijn geld terug zodra ze de TV retour hebben. Iemand een suggestie voor een andere 65" TV? Panasonic hoeft voor mij iig ff niet.
Over Samsung tv's kun je wel zeggen dat de kwaliteit vrij contstant is (niet per se goed of uitstekend maar over het algemeen nooit slecht.) Maar dat verschilt per exemplaar. En als je pech hebt, zoals ik met mijn toestel heb gehad...
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Hmm, 'bedankt'. Klinkt beangstigend.
Ik kwam ook de Sony 65X9005B tegen. Daar zijn mensen aardig tevreden over... zou dat wat zijn?
Ik kwam ook de Sony 65X9005B tegen. Daar zijn mensen aardig tevreden over... zou dat wat zijn?
Ik zou wachten op de nieuwe modellen met Quantum Dots, blijkbaar gebruikt Sony dit niet meer in de 2014 Triluminos modellen en wordt het nu redelijk gehyped op de CES bij andere merken zoals Samsung en LG.
Misschien waren die lijnen bij jou (en anderen) ook wel meer zichtbaar door de combinatie met een IPS paneel ...
(en daarnaast heb je binnen IPS ook nog een paar typen). T.o.v. een VA is het eerder kleurconstantheid vanuit verschillende hoeken, op contrast verliest een IPS het geheid.
Misschien waren die lijnen bij jou (en anderen) ook wel meer zichtbaar door de combinatie met een IPS paneel ...
Volgens mij is dat nog meer een overblijfsel uit het IPS vs TN tijdperktupolev141 schreef op woensdag 07 januari 2015 @ 18:21:
Gek toch. Voor computermonitoren als je kleurechtheid en contrast wil, dan kom je automatisch op IPS panelen uit
[ Voor 64% gewijzigd door apis29 op 08-01-2015 13:57 ]
op avforums wisselen mensen ook die weer vaak in wegens banding en dse.. avSforums lees ik niet want amerikaans en andere types/fabrieken dan hier.Anteros schreef op donderdag 08 januari 2015 @ 12:27:
Hmm, 'bedankt'. Klinkt beangstigend.
Ik kwam ook de Sony 65X9005B tegen. Daar zijn mensen aardig tevreden over... zou dat wat zijn?
Opzich is panasonic in service erg coulant kreeg een nieuwe vt60 toen een vt30 wat burnin had die ik echt moest opzoeken
Helaas vind je oneffenheden bij elk merk en elke serie wel, zie arikanari die onderhand aan tv 5 begint.
Hu7500 is ook een drama want panel loterij met verschillende leveranciers LCD. Schiet allemaal niet op tegenwoordig
[ Voor 8% gewijzigd door Bever! op 08-01-2015 15:47 ]
@Bever!: Ik had me eventjes ingelezen en idd, de x9005B is ook een loterij. Evenals alle Samsungs (HU8500, HU7500, ...). Pfff,om moedeloos van te worden.
Ik ben bereid aardig wat geld te betalen voor een goed scherm, maar zelfs dat is bijna onmogelijk.
Ik ben bereid aardig wat geld te betalen voor een goed scherm, maar zelfs dat is bijna onmogelijk.
Panasonic AS640: 3x (door Plasma-discounter twee keer omgeruild maar dat waren wel door andere klanten retourgezonden exemplaren; retourgezonden binnen de wettelijke zichttermijn maar wél met beeld- en andere mankementen)[b][message=43535840,noline]Helaas vind je oneffenheden bij elk merk en elke serie wel, zie arikanari die onderhand aan tv 5 begint.
Hu7500 is ook een drama want panel loterij met verschillende leveranciers LCD. Schiet allemaal niet op tegenwoordig
40H7000: 3x gerepareerd (en slecht gemonteerd) maar van kwaad naar erger.
46H7000: problemen in vergelijking met de 40": minimaal maar waarneembaar.
Ja, en nu? Daarvoor lees ik mij een ongeluk en wat ik lees daar word ik niet vrolijk van. Als zelfs tv's ver boven mijn (inmiddels al flink opgerekte) van budget €1000-1250 ook ernstige gebreken vertonen.
De panelloterij bij de H7000 viel overigens mee: alle panelen zijn van Samsung behalve de 60", die is afkomstig van Sharp omdat Samsung geen 60"-panelen snijdt.
Ik wil het liefst een direct-lit i.p.v. een edge-lit met bij voorkeur een goed functionerend (local) dimming. Dan houdt je weinig merken en modellen over en die bevatten vaak ook nog LG IPS-schermen met een beperkte contrastverhouding (i.v.m. IPS-panelen van andere merken).
Ik zit voorlopig nog maar even op mijn handen, al is dat wel moeilijk.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Jammer dat pro schermen zo duur zijn, anders was dat nog een optie.
Paar filmpjes van de CES over Panasonic 2015. Zo te zien willen ze in Q2 al het grootste deel van de lineup op de markt hebben
. In ieder geval zou ik nu geen tv meer kopen in de prijsklasse van de AX900, die is nu al bijna achterhaald ...
[ Voor 17% gewijzigd door apis29 op 08-01-2015 19:35 ]
Oke, goed nieuws... althans, voor mij
.
Omdat de nieuwe TV nog niet retour is gegaan heb ik besloten om toch nog eens met de vervanger te 'spelen'. Door al die nare ervaringen van mensen over andere merken/type TVs was ik nogal huiverig geworden. Wellicht kon ik toch nog het beeld acceptabel krijgen.
Door nu wat met de settings te 'spelen' en meer 'normale' content te kijken, vallen de strepen niet tot (in sommige gevallen) nauwelijks op. Althans, met deze TV. De vorige TV was erger zover ik nu kan beoordelen.
Ik heb dus samen met mijn vrouw nu ruim een uur TV gekeken en het beeld is meer dan prima. De strepen zijn soms zichtbaar als er een donkere, warm-grijs egaal vlak in beeld is (denk aan een donkere, grijze muur), maar alleen als je er op let. Ook is het af en toe wat zichtbaar in de witte wolken maar alweer, als je er op let. Als je gewoon ontspannen TV kijkt vallen vooral andere zaken op: kleurechtheid, erg mooie huidtinten, contrast, zwartniveau, detail, uniformiteit, ... ja, het is toch wel een erg goede TV (buiten de strepen).
Het is natuurlijk nog te vroeg om te zeggen dat de TV voldoet, maar ik heb gelukkig wel weer wat hoop
.
Omdat de nieuwe TV nog niet retour is gegaan heb ik besloten om toch nog eens met de vervanger te 'spelen'. Door al die nare ervaringen van mensen over andere merken/type TVs was ik nogal huiverig geworden. Wellicht kon ik toch nog het beeld acceptabel krijgen.
Door nu wat met de settings te 'spelen' en meer 'normale' content te kijken, vallen de strepen niet tot (in sommige gevallen) nauwelijks op. Althans, met deze TV. De vorige TV was erger zover ik nu kan beoordelen.
Ik heb dus samen met mijn vrouw nu ruim een uur TV gekeken en het beeld is meer dan prima. De strepen zijn soms zichtbaar als er een donkere, warm-grijs egaal vlak in beeld is (denk aan een donkere, grijze muur), maar alleen als je er op let. Ook is het af en toe wat zichtbaar in de witte wolken maar alweer, als je er op let. Als je gewoon ontspannen TV kijkt vallen vooral andere zaken op: kleurechtheid, erg mooie huidtinten, contrast, zwartniveau, detail, uniformiteit, ... ja, het is toch wel een erg goede TV (buiten de strepen).
Het is natuurlijk nog te vroeg om te zeggen dat de TV voldoet, maar ik heb gelukkig wel weer wat hoop
Op ibood nu de 55 AS640 voor 699, http://www.ibood.com/nl/nl/
Heb 'helaas' de 48inch
Heb 'helaas' de 48inch
[ Voor 19% gewijzigd door Millert op 09-01-2015 00:17 ]
EV Hyundai Ioniq Electric 28 kWh | PV Oost 2960Wp / West 2560Wp | Thuisbatterij 1Komma5 17,2 kWh
Ik heb vandaag de 55AS640E gekocht uit de ibood dagaanbieding.
Ik wilde eerlijk gezegd voor een heel ander soort TV gaan een OLED (LG 55ec930v OLED tv) maar heb besloten die grote investering nog even te laten wachten en gebruik nu de Panasonic als overbrugging.
Over een paar jaar wellicht naar wat anders kijken maar nu is het prima zo.
Ik wilde eerlijk gezegd voor een heel ander soort TV gaan een OLED (LG 55ec930v OLED tv) maar heb besloten die grote investering nog even te laten wachten en gebruik nu de Panasonic als overbrugging.
Over een paar jaar wellicht naar wat anders kijken maar nu is het prima zo.
"I see said the blind man, as he picked up his hammer and saw"
Moet het alleen wel nog bestaan over een paar jaar
Met een OLED? Vast de dure klasse. Heb ik even schierlijk ongelijk gekregen met mijn voorspelling begin '13 dat Maart '15 OLED mainstream zou beginnen te gaan.
Ik heb ook de ibood Panasonic besteld in afwachting van dalende prijzen voor OLED tv's. Hoop dat het een beetje een aardige opvolger is voor mijn Pioneer 5090...
Pana is alweer een anderhalf jaar in de zwarte cijfers itt sony.apis29 schreef op vrijdag 09 januari 2015 @ 16:53:
Moet het alleen wel nog bestaan over een paar jaar
Het valt me op dat er hier bijna geen gebruiker zijn van de AX800, is het beeld tov de concurrentie zo belabberd en de moeite niet waard om aan te kopen of.....?
OLEDBever! schreef op vrijdag 09 januari 2015 @ 21:46:
[...]
Pana is alweer een anderhalf jaar in de zwarte cijfers itt sony.
Was vooral blij om te horen dat ze bij Panasonic hebben besloten om in al hun 2015 modellen VA panelen te gebruiken, er luistert iemand toch naar de kritiek op de IPS modellen (afgezien van de AX900, waar de contrastproblemen in mijn ogen goed zijn verholpen). En ben benieuwd naar hun nieuwe smartplatform.
Ik heb het altijd wel een mooi model gevonden, qua beeldkwaliteit vergelijkbaar met de X9005B van Sony, maar op dit moment een stuk scherper geprijst en zonder die (sorry Sony) lelijke speakers aan de zijkant. Als je zoveel geld uitgeeft aan een TV zorg je toch wel voor écht fatsoenlijke speakers.Moris schreef op zaterdag 10 januari 2015 @ 10:26:
Het valt me op dat er hier bijna geen gebruiker zijn van de AX800, is het beeld tov de concurrentie zo belabberd en de moeite niet waard om aan te kopen of.....?
Vandaag de 2009 42" pana plasma vervangen voor een Tx-55as650 en na een sw update en wat instellingen een prachtig beeld, ik had altijd wat moeite met lcd maar ik moet zeggen dat het aardig in de buurt komt nu, ik kan hier prima mee leven. Geen gekke balken of vlekken, gewoon mooi, wel het contrast een flink stukje terug, dat staat standaard op 100% wat niet mooi is.
De sw update geeft veel versnelling in de app's, die pagina was eerst wat traag maar na de update gaat dat als een speer.
Wel nog wat geluid problemen met de cinema die aangesloten zit, dat valt soms voor een sec weg, met tv geluid is dat niet en dus nog even zoeken waar dat in zit.
Ik vind het wel een aanrader, en ik ben er blij mee.
De sw update geeft veel versnelling in de app's, die pagina was eerst wat traag maar na de update gaat dat als een speer.
Wel nog wat geluid problemen met de cinema die aangesloten zit, dat valt soms voor een sec weg, met tv geluid is dat niet en dus nog even zoeken waar dat in zit.
Ik vind het wel een aanrader, en ik ben er blij mee.
Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging
Het is ongetwijfeld een televisie met zeer goede beeldeigenschappen maar de implementatie van de local dimming is kennelijk nog onvoldoende uitgerijpt gezien de streeppatronen die hierdoor onstaan. Deze zijn zoals je schrijft niet altijd zichtbaar maar wel vrij vraak: bij egale kleurvakken op het scherm. M.i. komen dit soort vlakken regelmatig langs in reguliere tv-programma's, sportwedstrijden, films en series. Ik ben ervan overtuigd dat je de genoemde problemen nog veel vaker gaat zien. Je probeert het te negeren maar kan je dat ook daadwerkelijk? Alleen jij en overige gezinsleden kunnen hierop het antwoord geven.Anteros schreef op donderdag 08 januari 2015 @ 23:31:Ik heb dus samen met mijn vrouw nu ruim een uur TV gekeken en het beeld is meer dan prima. De strepen zijn soms zichtbaar als er een donkere, warm-grijs egaal vlak in beeld is (denk aan een donkere, grijze muur), maar alleen als je er op let. Ook is het af en toe wat zichtbaar in de witte wolken maar alweer, als je er op let. Als je gewoon ontspannen TV kijkt vallen vooral andere zaken op: kleurechtheid, erg mooie huidtinten, contrast, zwartniveau, detail, uniformiteit, ... ja, het is toch wel een erg goede TV (buiten de strepen).
Het is natuurlijk nog te vroeg om te zeggen dat de TV voldoet, maar ik heb gelukkig wel weer wat hoop.
Maar als je een meer dan flink bedrag voor een tv betaald moet je dit dan zonder meer accepteren?
Misschien kun je in het algemeen stellen dat de huidige generatie UHD-tv's ongeacht merk nog tal van problemen kennen (en over de gehele linie van de instapmodellen tot de highend modellen (referentieklasse).
De aankondigingen van een nieuwe (doorontwikkelde?) generatie UHD-tv's worden al door verschillende fabrikanten gedaan (CES) of volgen binnen een maand of drie. De meeste fabrikanten introduceren veel modellen in de periode april-mei. Zou het niet het meest verstandig zijn om deze aankondigingen af te wachten?
Als de nieuwere toestellen slechts een minimale vebetering met zich mee brengen en er dus nauwelijks een rechtvaardigsgrond is om een 2015 i.p.v. een 2014 model aan te schaffen dan kun je altijd op dat moment (ergens in maart-mei 2015) alsnog besluiten om toch een AX900E te kopen. En hopelijk tegen een iets aantrekkelijker prijs.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Ik weet (nog) niet of het met local dimming itself te maken heeft of dat het een 'control'-issue is. Wellicht dat het met een FW fix opgelost/geminimaliseerd kan worden.ariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 13:10:
[...]
Het is ongetwijfeld een televisie met zeer goede beeldeigenschappen maar de implementatie van de local dimming is kennelijk nog onvoldoende uitgerijpt gezien de streeppatronen die hierdoor onstaan.
Nee, niet vrij vaak. Af en toe. Ik heb nu al enkele dagen langdurig TV gekeken en er veel op gelet (dat moet je eigenlijk ook niet doen). Het is in bepaalde omstandigheden zichtbaar bij egale kleurvlakken. In veel gevallen dus niet, ook niet met egale kleurvlakken. Toevallig heb ik een stukje schaatsen gekeken, voetbal (blew), diverse films/series, enz. maar het is meestal (>95%) niet zichtbaar. Als je er op let is het dus soms zichtbaar bij bepaalde kleuren (gelig grijs, warm blauw) maar op zich niet storend.ariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 13:10:
[...]
Deze zijn zoals je schrijft niet altijd zichtbaar maar wel vrij vraak: bij egale kleurvakken op het scherm. M.i. komen dit soort vlakken regelmatig langs in reguliere tv-programma's, sportwedstrijden, films en series. Ik ben ervan overtuigd dat je de genoemde problemen nog veel vaker gaat zien.
Er is denk ik geen enkele TV waar niks op aan te merken valt, ongeacht de prijsklasse. Zo wel, dan hoor ik dat graag! Ik heb heeeeeel veel gelezen over diverse high-end TVs (AX800, AX900, X9005B, S9005B, X950B, HU7500, OLED algemeen, LG IPS, etc) van diverse fabrikanten. Bij elke TV is het wel een panelloterij en/of by design (beperking in technologie vs prijs). Clouding, DSE, lightbleed, uniformiteitsissues, colorshifts, studder, banding, smearing, vignetting, kijkhoek, black-level, etc. Uiteindelijk komt het er op neer hoe kritisch je bent en waar je je aan stoort. Wat is acceptabel?ariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 13:10:
[...]
Je probeert het te negeren maar kan je dat ook daadwerkelijk? Alleen jij en overige gezinsleden kunnen hierop het antwoord geven.
Maar als je een meer dan flink bedrag voor een tv betaald moet je dit dan zonder meer accepteren?
Niet alleen UHD want dat UHD is niet de oorzaak van de gemelde problemen. Het is een algemeen probleem.ariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 13:10:
[...]
Misschien kun je in het algemeen stellen dat de huidige generatie UHD-tv's ongeacht merk nog tal van problemen kennen (en over de gehele linie van de instapmodellen tot de highend modellen (referentieklasse).
Aankondiging vs. beschikbaarheid, een groot verschil. De AX900 was op CES2014 aangekondigd maar pas sinds begin nov 2014 beschikbaar in een paar Europese landen. Amerika/Canada moeten nog volgen. Een aankondiging op CES zegt dus niet perse iets.ariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 13:10:
[...]
De aankondigingen van een nieuwe (doorontwikkelde?) generatie UHD-tv's worden al door verschillende fabrikanten gedaan (CES) of volgen binnen een maand of drie. De meeste fabrikanten introduceren veel modellen in de periode april-mei. Zou het niet het meest verstandig zijn om deze aankondigingen af te wachten?
Dat is waar. Maar dan blijf je altijd wachtenariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 13:10:
[...]
Als de nieuwere toestellen slechts een minimale vebetering met zich mee brengen en er dus nauwelijks een rechtvaardigsgrond is om een 2015 i.p.v. een 2014 model aan te schaffen dan kun je altijd op dat moment (ergens in maart-mei 2015) alsnog besluiten om toch een AX900E te kopen. En hopelijk tegen een iets aantrekkelijker prijs.
Voor de goede orde: ik weet nog niet 100% zeker of ik de AX900 blijf houden. Het stoort me iig een stuk minder dan eerst. Ik denk ook dat het tweede toestel beter is dan mijn eerste. Verder zijn de beeldkwaliteit en het zwartniveau fenomenaal en dat heeft ook wel iets. Als laatste: Er zijn, zover ik nu weet, geen betrouwbare alternatieven. Het blijft gokken met wat je koopt, ongeacht prijs.
Zijn er hier mensen met eenSmartTv die langzamer zapt dan toen ze nog een niet-Smart hadden? Lees ergens dat dat wel 'ns zo is, had er nog nooit van gehoord.
Al hun modellen in Europa/ iig UK waar verder eigenlijk nog niks over bekend is. Denk dat ze zwaarder rekening houden met de impact van de reviews op de verkoopInEtVa schreef op zaterdag 10 januari 2015 @ 23:39:
Was vooral blij om te horen dat ze bij Panasonic hebben besloten om in al hun 2015 modellen VA panelen te gebruiken, er luistert iemand toch naar de kritiek op de IPS modellen (afgezien van de AX900, waar de contrastproblemen in mijn ogen goed zijn verholpen). En ben benieuwd naar hun nieuwe smartplatform.
In mijn ogen is het ook terecht dat IPS modellen lager scoren. In een TV is een VA paneel beter dan een IPS paneel vanwege het hogere contrast. Ik heb de kijkhoeken bij VA nooit als een probleem ervaren en het contrast maakt wel veel uit. En als Panasonic de lage scores van de IPS modellen als reden heeft om de IPS modellen eruit te gooien, alleen maar beter. Er zijn ook fabrikanten (ik kijk naar jou, Sony) die ondanks de kritiek van de reviews toch IPS modellen uit blijven brengen. Natuurlijk is heeft dat te maken met de verkoopcijfers, maar maakt dat uit?apis29 schreef op zondag 11 januari 2015 @ 14:31:
[...]
Al hun modellen in Europa/ iig UK waar verder eigenlijk nog niks over bekend is. Denk dat ze zwaarder rekening houden met de impact van de reviews op de verkoop, en met een IPS scoor je standaard lager. Helpt ook niet dat bijv. de 48AS640 van de zomer nog bijna 900 euro was en nu voor 600 euro te krijgen is en dat geldt voor al hun modellen ... (te hoge adviesprijs).
De reden dat de prijzen zo laag zakken is ook omdat Panasonic geen aparte NL modellen heeft, alleen EU modellen die alleen een Ziggo en UPC certificering hebben. Samsung en Sony bijvoorbeeld kunnen heel makkelijk grip houden op de prijzen, omdat NL modellen bij het Nederlandse hoofdkantoor moeten worden ingekocht, en ze dus eisen kunnen stellen aan de prijzen, omdat ze nergens anders terecht kunnen voor NL modellen.
Voor Panasonic modellen kan een winkelier ook in bijvoorbeeld Duitsland terecht, waar de prijzen vaak lager liggen en toch nog een model hebben met de nodige CI+ certificeringen en dus concurreren met andere winkels die wel in Nederland hun modellen inkopen, waardoor die weer in prijs omlaag moeten etc.
Of de adviesprijzen in eerste instantie te hoog lagen? Tja, dat is geheel aan de consument en daarvoor zou je eigenlijk alle verkoopcijfers nodig hebben. Wat ik wel weet is dat het aandeel Panasonic op de Nederlandse markt het afgelopen jaar niet heel sterk fluctueerde.
[ Voor 8% gewijzigd door InEtVa op 11-01-2015 14:45 ]
In vergelijking met andere merken lagen de prijzen van Panasonic televisies inderdaad te hoog en deze zijn niet of te laat naar beneden bijgesteld. Ik beperk me even tot de AS750 serie en lager (misschien incl. AS800 maar deze is veel later geïntroduceerd. Mogelijk te laat, relatief hoge prijs en met vergelijkbare tekortkomingen). Andere merken boden meer of vergelijkbaar voor (aanzienlijk) minder. Misschien heeft Panasonic te veel op haar goede reputatie vertrouwd. Helaas, geldt dit alleen voor plasma. Met lcd springt Panasonic er nu niet echt uit en mochten ze zelf denken van wel dan zijn ze met onafhankelijk uitgevoerde reviews met een flink aantal modellen wel op de feiten gedrukt.apis29 schreef op zondag 11 januari 2015 @ 14:31:
[...]Helpt ook niet dat bijv. de 48AS640 van de zomer nog bijna 900 euro was en nu voor 600 euro te krijgen is en dat geldt voor al hun modellen ... (te hoge adviesprijs).
Zelf denk ik dat Panasonic te veel heeft bezuinigd op de IPS-panelen. Er zijn betere panelen met een veel hoger contrast te koop. Zowel bij LG als andere partijen. Ik geloof niet dat deze nu zo heel veel duurder zijn.
M.i. hadden ze beter ook de AS740 van een VA-paneel voorzien. Dan is het middensegment afgedekt.
Ja, vooral Samsung heeft dit geografisch dichtgetimmerd. Dezelfde tv met een afwijkend modelnummer binnen een serie of hetzelfde modelnummer maar met een andere landensuffix. Puur cosmetisch omdat dergelijke modellen dezelfde firmware gebruiken. Alleen a.d.h.v. de oorspronkelijke landinstellingen van de tv wordt bepaald welke presets er geladen worden. Bijvoorbeeld: gaat de sortering van Ziggo/UPC zenders goed. Op "buitenlandse" modellen niet en komen HD-zenders ergens achteraan te staan (Ziggo: 900+).InEtVa schreef op zondag 11 januari 2015 @ 14:41:
[...]
De reden dat de prijzen zo laag zakken is ook omdat Panasonic geen aparte NL modellen heeft, alleen EU modellen die alleen een Ziggo en UPC certificering hebben. Samsung en Sony bijvoorbeeld kunnen heel makkelijk grip houden op de prijzen, omdat NL modellen bij het Nederlandse hoofdkantoor moeten worden ingekocht, en ze dus eisen kunnen stellen aan de prijzen, omdat ze nergens anders terecht kunnen voor NL modellen.
Dit kun je omzeilen via het service menu en zelfs dan is het nog beveiligd en moet deze via een "3speed" code vrijgegeven worden voordat de Local Set gewijzigd kan worden en de tv in Benelux-modus kan worden gezet. En daarna moet je een factory reset uitvoeren anders werkt het mogelijk niet (uit eigen ervaring). Maar een EU-model is vaak honderden euro's goedkoper.
Panasonic brengt in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland wel degelijk hardwarematig afwijkende modellen (ASW/AXW-modellen) met enkele extra satelliet opties (o.a. SAT>IP) uit. De overige landen hebben dezelfde tv's met "E" of "B" (GB/IR). Je ziet ook dat de Duitse modellen duurder zijn dan hun Europese tegenhanger.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Je hebt inderdaad gelijk, was compleet vergeten dat ze in de duitstalige landen de ASW serie hebben, my badariekanari schreef op zondag 11 januari 2015 @ 15:45:
[...]
Panasonic brengt in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland wel degelijk hardwarematig afwijkende modellen (ASW/AXW-modellen) met enkele extra satelliet opties (o.a. SAT>IP) uit. De overige landen hebben dezelfde tv's met "E" of "B" (GB/IR). Je ziet ook dat de Duitse modellen duurder zijn dan hun Europese tegenhanger.
[ Voor 10% gewijzigd door InEtVa op 11-01-2015 16:40 ]
Laat maar ik ga ze bellen , dat lijkt me inderdaad handiger dan het hier vragen
[ Voor 158% gewijzigd door Marcel1891 op 12-01-2015 16:50 ]
Toen ik er was 3 mnd geleden, heb ik die in die formaat 39 inch niet gezien, wel 600 en een 652 , formaat weet ik niet meer, maar dan weetje al heel wat (qua uiterlijk). Was wel de grootste MM van NL, nml. Arena, dus ik geef je niet verschrikkelijk veel kans.
edit: oh je wilt weten of ze in collectie zitten, tja wat zegt hun site?
edit: oh je wilt weten of ze in collectie zitten, tja wat zegt hun site?
[ Voor 13% gewijzigd door Sjah op 12-01-2015 15:34 ]
Uit interesse hoeveel zitten de merken in nl gemiddeld op?InEtVa schreef op zondag 11 januari 2015 @ 14:41:
. Wat ik wel weet is dat het aandeel Panasonic op de Nederlandse markt het afgelopen jaar niet heel sterk fluctueerde.
Wat ik mij herinner (heb de gegevens niet bij de hand op dit moment, misschien dat je via Google de link kan vinden) staat Samsung op de eerste plaats. Op de 2e, 3e en 4e is het stuivertje verwisselen tussen LG, Philips en Sony en Panasonic staat op de 5e plek. Exacte percentages kan ik me niet meer herinneren, maar dat is ongeveer de verdeling geweest de afgelopen 6 maanden in Nederland.Bever! schreef op maandag 12 januari 2015 @ 22:46:
[...]
Uit interesse hoeveel zitten de merken in nl gemiddeld op?
[ Voor 11% gewijzigd door InEtVa op 12-01-2015 23:59 ]
Oeps, dubbelpost
[ Voor 96% gewijzigd door InEtVa op 12-01-2015 23:02 ]
Ik heb een ax800, hoezo belabberd beeld?? Ik ben juist ontzettend tevreden over het beeld en de tv in het geheel ;-)Moris schreef op zaterdag 10 januari 2015 @ 10:26:
Het valt me op dat er hier bijna geen gebruiker zijn van de AX800, is het beeld tov de concurrentie zo belabberd en de moeite niet waard om aan te kopen of.....?
Intussen heb ik deze AX800 met eigen ogen in diverse winkels en settings kunnen testen.jgsr schreef op maandag 12 januari 2015 @ 23:34:
Ik heb een ax800, hoezo belabberd beeld?? Ik ben juist ontzettend tevreden over het beeld en de tv in het geheel ;-)
Er wordt nogal veel positiefs over de zwartwaarden in reviews geschreven, helaas vind ik deze nogal zwaar tegenvallen en vooral in de prijsklasse zeer bedroevend te noemen.
Misschien stel ik mijn eisen als plasmaliefhebber te hoog, maar in deze prijsklasse zijn er me teveel artefacts aanwezig om een aankoop te verantwoorden.
Nofi maar in een winkel kan je geen oordeel vellen over zwartwaarden..Moris schreef op dinsdag 13 januari 2015 @ 18:04:
[...]
Intussen heb ik deze AX800 met eigen ogen in diverse winkels en settings kunnen testen.
Er wordt nogal veel positiefs over de zwartwaarden in reviews geschreven, helaas vind ik deze nogal zwaar tegenvallen en vooral in de prijsklasse zeer bedroevend te noemen.
Misschien stel ik mijn eisen als plasmaliefhebber te hoog, maar in deze prijsklasse zijn er me teveel artefacts aanwezig om een aankoop te verantwoorden.
Als het licht in de winkel uit is, lijkt me dit toch wel onder de norm donker te vallen, tochBever! schreef op dinsdag 13 januari 2015 @ 18:29:
Nofi maar in een winkel kan je geen oordeel vellen over zwartwaarden..
Verwijderd
Prima toestel die AX800, heb alleen problemen met 4k Netflix series. Deze laden niet compleet in 25%/93% en vervolgens een zwart beeld. Ben ook al in gesprek met Panasonic hierover en zeer benieuwd wat eruit gaat komen.Moris schreef op zaterdag 10 januari 2015 @ 10:26:
Het valt me op dat er hier bijna geen gebruiker zijn van de AX800, is het beeld tov de concurrentie zo belabberd en de moeite niet waard om aan te kopen of.....?
Dus bij deze de vraag wie van de AX800 gebruikers geen problemen heeft met de ontvangst van 4k Netflix series.
Tja vergeleken met een plasma valt elke LCD helaas tegen... Eeuwig zonde dat ze daarmee zijn gestopt. Enige die in de buurt kan komen van de zwartwaarden van een plasma is in mijn ogen de AX900 en daar is de prijs dan ook wel naar. Je zou de CX850 af kunnen wachten, die heeft ook full array local dimming (als ik het mij goed herinner) en is waarschijnlijk wat vriendelijker geprijst.Moris schreef op dinsdag 13 januari 2015 @ 18:04:
[...]
Intussen heb ik deze AX800 met eigen ogen in diverse winkels en settings kunnen testen.
Er wordt nogal veel positiefs over de zwartwaarden in reviews geschreven, helaas vind ik deze nogal zwaar tegenvallen en vooral in de prijsklasse zeer bedroevend te noemen.
Misschien stel ik mijn eisen als plasmaliefhebber te hoog, maar in deze prijsklasse zijn er me teveel artefacts aanwezig om een aankoop te verantwoorden.
Anders zul je toch moeten wachten op OLED...
Tja, zo is dat.InEtVa schreef op vrijdag 16 januari 2015 @ 10:51:
Tja vergeleken met een plasma valt elke LCD helaas tegen... Eeuwig zonde dat ze daarmee zijn gestopt. Enige die in de buurt kan komen van de zwartwaarden van een plasma is in mijn ogen de AX900 en daar is de prijs dan ook wel naar. Je zou de CX850 af kunnen wachten, die heeft ook full array local dimming (als ik het mij goed herinner) en is waarschijnlijk wat vriendelijker geprijst.
Anders zul je toch moeten wachten op OLED...
Ben echt niet van plan om meer dan 1000 euro aan een brakke beeldkwaliteit van een Led-tv te besteden.
Dan koop ik nog liever als overbrugging naar een OLED een goedkoop exemplaar met bijna dezelfde aritfacts als de duurder exemplaren.
Heb je de laatste tijd wel eens wat lcd bekeken? Er is veel veranderd de laatste jaren, zwartwaarden zijn een flink stuk verbeterd.InEtVa schreef op vrijdag 16 januari 2015 @ 10:51:
[...]
Tja vergeleken met een plasma valt elke LCD helaas tegen... Eeuwig zonde dat ze daarmee zijn gestopt. Enige die in de buurt kan komen van de zwartwaarden van een plasma is in mijn ogen de AX900 en daar is de prijs dan ook wel naar. Je zou de CX850 af kunnen wachten, die heeft ook full array local dimming (als ik het mij goed herinner) en is waarschijnlijk wat vriendelijker geprijst.
Anders zul je toch moeten wachten op OLED...
Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging
Dat gezeur over plasma altijd. Was laatst bij kennis een Nuon-adviseur aan huis, rara wat die als 1e zei? Die plasma moet er direct uit, Meneer...
Tijdens mn werk kom ik elke dag in aanraking met (moderne) lcd tv's, dus ja, ik heb ze wel eens bekeken, heb zelfs een 2014 model thuisstaanRol-Co schreef op vrijdag 16 januari 2015 @ 16:42:
[...]
Heb je de laatste tijd wel eens wat lcd bekeken? Er is veel veranderd de laatste jaren, zwartwaarden zijn een flink stuk verbeterd.
Wil dit zeggen dat een lcd slecht en een plasma perfect is? Nee! Ik zou zelf geen plasma kopen, omdat ik ze (ongeacht het beeld en de instellingen) zie flikkeren, wat ik te onrustig kijken vind. Daarnaast zou ik als je in goed verlichte kamers kijkt of zo min mogelijk energie wil verbruiken ook niet voor een plasma kiezen. Oftewel voor de gemiddelde consument is lcd goed genoeg.
Wat ik kortom wil zeggen: puur op zwartwaardes zal je als plasmagebruiker teleurgesteld worden, maar dat wil niet zeggen dat lcd op andere gebieden geen voordelen heeft. LCD is niet perfect, plasma niet en waarschijnlijk zal OLED dat ook nooit worden (hoewel ik wel erg naar betaalbare OLED tv's uitkijk
Hmmm, de mannen van Nuon ..... erg goede referentiesSjah schreef op vrijdag 16 januari 2015 @ 16:48:
Dat gezeur over plasma altijd. Was laatst bij kennis een Nuon-adviseur aan huis, rara wat die als 1e zei? Die plasma moet er direct uit, Meneer...

Een oude ijs en vrieskast , verwarmingsketel, slechte isolatiewaarden van het huis, enz.... was hier waarschijnlijk geheel niet opgevallen!
Maar nu je het zegt.. altijd weer die verdomde energie vretende plasma
Het is meer een keuze, ik heb ook nog 2 jaar naar mijn 42" pana plasma gekeken ondanks dat ik de rest van het huis al zo laag mogelijk in verbruik heb gezet, de tv was de grootverbruiker inmiddels. En ja ik ga geen radio luisteren of muziek clips kijken via tv, ik houd er dan wel rekening mee.Moris schreef op vrijdag 16 januari 2015 @ 17:45:
[...]
Hmmm, de mannen van Nuon ..... erg goede referenties![]()
Een oude ijs en vrieskast , verwarmingsketel, slechte isolatiewaarden van het huis, enz.... was hier waarschijnlijk geheel niet opgevallen!
Maar nu je het zegt.. altijd weer die verdomde energie vretende plasma
Nu naar een 55" pana lcd en het verschil is nog groter dan ik dacht, van 350W naar 45W!
Ik vind de zwartwaarden prima, gelijk aan mijn oude plasma, enige waar ik dan nog een opmerking over zou kunnen maken is dat je echt naar een computerscherm in het groot kijkt, dat heeft een plasma niet. Ik weet ook niet of iedereen dat ziet of dat dit aan mij ligt.InEtVa schreef op vrijdag 16 januari 2015 @ 17:27:
[...]
Tijdens mn werk kom ik elke dag in aanraking met (moderne) lcd tv's, dus ja, ik heb ze wel eens bekeken, heb zelfs een 2014 model thuisstaan. En ja VA modellen geven best diep zwart weer, en ik vind het in de meeste gevallen ook ruim voldoende (hoewel dieper zwart altijd welkom is!). Echter een directe vergelijking van zwartwaarden met een plasma zal altijd door de plasma worden gewonnen, dit is gewoon een beperking van hoe een lcd werkt (nog afgezien van de slechtere uniformiteit van het zwart bij een lcd).
Wil dit zeggen dat een lcd slecht en een plasma perfect is? Nee! Ik zou zelf geen plasma kopen, omdat ik ze (ongeacht het beeld en de instellingen) zie flikkeren, wat ik te onrustig kijken vind. Daarnaast zou ik als je in goed verlichte kamers kijkt of zo min mogelijk energie wil verbruiken ook niet voor een plasma kiezen. Oftewel voor de gemiddelde consument is lcd goed genoeg.
Wat ik kortom wil zeggen: puur op zwartwaardes zal je als plasmagebruiker teleurgesteld worden, maar dat wil niet zeggen dat lcd op andere gebieden geen voordelen heeft. LCD is niet perfect, plasma niet en waarschijnlijk zal OLED dat ook nooit worden (hoewel ik wel erg naar betaalbare OLED tv's uitkijk)
Ik weet wel dat ik met de lcd zo klaar was kwa instellingen van het beeld, bij de plasma in 2009 koste me dat bijna 2 weken voordat ik tevreden was.
Maar die gaat nu een verdieping hoger, dus ik kan altijd nog vergelijken.
Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging
Verwijderd
In november de tx-47as650 aangeschaft. Vanaf het begin al last van banding en clouding, wat een ellende. Panasonic geeft aan dat het een eigenschap is van het scherm. Ik neem hier echter geen genoegen mee. Zijn er meer mensen die dit probleem hebben met dit toestel?
Geen last van met de TX-55as651...Verwijderd schreef op dinsdag 20 januari 2015 @ 12:11:
In november de tx-47as650 aangeschaft. Vanaf het begin al last van banding en clouding, wat een ellende. Panasonic geeft aan dat het een eigenschap is van het scherm. Ik neem hier echter geen genoegen mee. Zijn er meer mensen die dit probleem hebben met dit toestel?
Hier ook niet met de tx-55as650, ik word steeds blijer met deze tv, 3d is helemaal waanzinnig.
Noord-Oost-Zuid-West 11640Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging
Ik overweeg de AS640 te kopen, maar 1 ding houd mij nog tegen: de USB recording.
Volgens de Panasonic site niet op dit model, volgens sommige reviews weer wel.
Kunnen de bezitters van een AS640 bevestigen (of ontkennen natuurlijk) dat USB recording (al is het maar of recorden of tv kijken (single tuner)) mogelijk is?
Volgens de Panasonic site niet op dit model, volgens sommige reviews weer wel.
Kunnen de bezitters van een AS640 bevestigen (of ontkennen natuurlijk) dat USB recording (al is het maar of recorden of tv kijken (single tuner)) mogelijk is?
Het is al ruim een half jaar geleden dat ik enkele AS640 exemplaren in huis heb gehad waardoor ik het antwoord schuldig moet blijven.
Het beste is om een handleiding te downloaden van een Panasonic toestel waarvan je weet dat deze USB-recording ondersteund. En vergelijk deze met de handleiding van de AS640.
Het beste is om een handleiding te downloaden van een Panasonic toestel waarvan je weet dat deze USB-recording ondersteund. En vergelijk deze met de handleiding van de AS640.
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Ik heb gisteren bij de MediaMarkt een TX-50AS650E gekocht, een erg mooie TV. Hoewel ik de software van een vreselijk niveau vind (niets is consistent en het design is echt vreselijk) werkt het op zich redelijk.
Ik heb alleen een probleem. Ik gebruik Kodi en als ik dichtbij op de TV kijk zie ik knipperende witte pixels op de zwarte stukken.
Te zien: hier.
Is dit een brakke HDMI-kabel? Of een instelling?
Helaas heb ik op dit moment geen extra HDMI-kabels om het te testen
Ik heb alleen een probleem. Ik gebruik Kodi en als ik dichtbij op de TV kijk zie ik knipperende witte pixels op de zwarte stukken.
Te zien: hier.
Is dit een brakke HDMI-kabel? Of een instelling?
Helaas heb ik op dit moment geen extra HDMI-kabels om het te testen
Lastig om te zien, maar heb weleens een brakke hdmi gehad die witte stipjes gaf.. dus who knows
Heb van het weekeind via de MediaMarkt "actie" (prijzen "zonder BTW" waren natuurlijk niet beter dan webshopprijzen, maar ook niet slechter
) een TX-55AX630 gekocht. Mijn oude TV was ook een Panasonic, en wel een 42" HD ready Plasma, ondertussen een jaar of 7 oud. Spannend dus wat de verandering zou zijn!
De weinige reviews (van kleinere modellen is meer te vinden) waren natuurlijk niet mega lyrisch, maar ook niet super slecht. Waar dat vooral aan lijkt te liggen is het feit dat de TV vergeleken wordt met de veel duurdere broertje. Het volgende model is immers bijna dubbel zo duur, dus logisch dat daar verschil in zit.
Al met al ben ik voorlopig erg tevreden met de TV. Wat mij erg meevalt is vooral het contract, dat volgens digitalversus maar een matige 1870:1 zou zijn (een andere review prijst juist weer het contrast). Ik zou zelf zeggen dat het niet onderdoet voor een 7 jaar oude plasma
. Zwart is mooi diep, ook zonder contract enhancement features "aan". Wel mis ik nog wat details in de hele donkere gebieden. Dat kan wel kloppen, want standaard is de gamma in de donkere gebieden wat laag. Ik zoek nog naar de meest optimale settings. Daar zit dus duidelijk nog wat rek in.
Waar de digitalversus review wel gelijk in heeft is relatief veel clouding, vooral aan de twee zijkanten is dat bij heldere scenes te zien. Maar het went snel en je zult toch ergens water bij de wijn moeten doen voor die prijs.
Ik heb natuurlijk even wat 4k demo's afgespeeld via mijn Macbook Pro. Dat ziet er natuurlijk fantastisch uit
Haarscherp en zeer strak. In pure 4k mode zie je bij scenes die snel pannen, dat het beeld lijkt te "knipperen" omdat er gewoon dingen meer dan 10 cm per frame opschuiven. De gewraakte soap opera settings kunnen hier prima een eind aan maken, en zijn eigenlijk helemaal niet storend
. Zo lijken de upscaling en framecreation algoritmes prima hun werk te doen (al zet ik alles op de meest minimale setting). Ik merkte wel dat deinterlacing artifacts bij scrollende letters op TV beeld, maar het kan ook best zijn dat de schuldige mijn UPC media box is. Ik krijg vandaag een CI+ binnen, eens kijken of dat beter is. Ik zal dan ook kijken of ik kan opnemen naar USB. Volgens de handleiding moet dat in ieder geval werken.
Smart TV deel heb ik nog niet heel uitgebreid getest. De interface werkt en is redelijk snel, voelt wel wat gedateerd. Netflix werkt prima (natuurlijk geen 4k, maar who cares). Media streamen via DLNA werkt ook prima (plex en popcorn-time getest). Voor Plex moest ik even een DLNA profile fixen, en daarna werkt het (HEVC codec in MKV geeft nog problemen). Helaas ook bij de media player geen 4k support, zowel streaming als via USB, uiteraard geen HEVC, maar ook geen h264.
Ik koop wel een keer een media player met 4k support zodra deze onder 100 euro zakken. Voor nu vind ik dat niet super relevant. Als ik nu 4K wil, sluit ik mijn macbook wel aan.
De weinige reviews (van kleinere modellen is meer te vinden) waren natuurlijk niet mega lyrisch, maar ook niet super slecht. Waar dat vooral aan lijkt te liggen is het feit dat de TV vergeleken wordt met de veel duurdere broertje. Het volgende model is immers bijna dubbel zo duur, dus logisch dat daar verschil in zit.
Al met al ben ik voorlopig erg tevreden met de TV. Wat mij erg meevalt is vooral het contract, dat volgens digitalversus maar een matige 1870:1 zou zijn (een andere review prijst juist weer het contrast). Ik zou zelf zeggen dat het niet onderdoet voor een 7 jaar oude plasma
Waar de digitalversus review wel gelijk in heeft is relatief veel clouding, vooral aan de twee zijkanten is dat bij heldere scenes te zien. Maar het went snel en je zult toch ergens water bij de wijn moeten doen voor die prijs.
Ik heb natuurlijk even wat 4k demo's afgespeeld via mijn Macbook Pro. Dat ziet er natuurlijk fantastisch uit
Smart TV deel heb ik nog niet heel uitgebreid getest. De interface werkt en is redelijk snel, voelt wel wat gedateerd. Netflix werkt prima (natuurlijk geen 4k, maar who cares). Media streamen via DLNA werkt ook prima (plex en popcorn-time getest). Voor Plex moest ik even een DLNA profile fixen, en daarna werkt het (HEVC codec in MKV geeft nog problemen). Helaas ook bij de media player geen 4k support, zowel streaming als via USB, uiteraard geen HEVC, maar ook geen h264.
Ik koop wel een keer een media player met 4k support zodra deze onder 100 euro zakken. Voor nu vind ik dat niet super relevant. Als ik nu 4K wil, sluit ik mijn macbook wel aan.
Do diamonds shine on the dark side of the moon :?
Hallo allemaal,
Sinds zaterdag staat er een prachtige 48 inch AS640 in mijn kamer.
Ik ben erg tevreden over het beeld bij films, maar heb wat moeite met games vanaf de PS4.
Ik mis een hoop details in donkere beelden. Hebben jullie misschien een idee hoe ik wat meer detail in donkere scenes aan kan brengen?
Sinds zaterdag staat er een prachtige 48 inch AS640 in mijn kamer.
Ik ben erg tevreden over het beeld bij films, maar heb wat moeite met games vanaf de PS4.
Ik mis een hoop details in donkere beelden. Hebben jullie misschien een idee hoe ik wat meer detail in donkere scenes aan kan brengen?
Onder picture options, hdmi rgb range, heb je deze op normal staan? En op de PS4 bij display settings, video output, rgb op automatic?
Kan eventueel wel alle instellingen voor je overnemen die ik op de tv heb gemaakt. Heb zelf ook de 48 640 en een PS4.
Kan eventueel wel alle instellingen voor je overnemen die ik op de tv heb gemaakt. Heb zelf ook de 48 640 en een PS4.
EV Hyundai Ioniq Electric 28 kWh | PV Oost 2960Wp / West 2560Wp | Thuisbatterij 1Komma5 17,2 kWh
Dit was het inderdaad! Bedankt!Millert schreef op dinsdag 17 februari 2015 @ 13:05:
Onder picture options, hdmi rgb range, heb je deze op normal staan? En op de PS4 bij display settings, video output, rgb op automatic?
Kan eventueel wel alle instellingen voor je overnemen die ik op de tv heb gemaakt. Heb zelf ook de 48 640 en een PS4.
Als je mooie instellingen hebt zou ik ze graag eens proberen!
Ik ben tot de volgende instellingen gekomen. Heb gebruik gemaakt van instellingen op het avforum en de Disney WOW calibratie Blu-Ray. https://www.avforums.com/...ed-best-settings.1888454/ . De White Balance en Colour Management settings heb ik in eerste instantie overgenomen maar later terug op default gezet. Dit verschilt ook van paneel tot paneel en hiervoor kan je hem beter zelf kalibreren.
Viewing Mode: True Cinema
Backlight 40
Contrast 90
Brightness +6 (afhankelijk van verlichting, in mijn geval geen lichtinval van buiten en dimbare spots)
Colour 50
Tint 0
Sharpness 50
Colour Temperature Warm 2
Vivid Colour Off
Adaptive Backlight Control On
Ambient Sensor Off
Noise Reduction Off
MPEG Remaster Off
Intelligent Frame Creation Min (bij gamen, game mode inschakelen, gaat deze op off)
Advanced Settings
Contrast Control Off
White Balance / Colour Management / Gamma Default
Option Settings
Game Mode Off/On (wanneer je gaat gamen inschakelen ivm input lag)
Film Cadence Mode Off
1080p Pure Direct Off
HDMI Content Type - Allemaal OFF
HDMI RGB Range Normal
Screen Settings
16:9 Overscan Off
H-Size H-Size 1
Screen Display On
Sommige opties worden grijs wanneer je de game mode inschakelt, bijvoorbeeld Intelligent Frame Creation (IFC). Wanneer je dan video's of film gaat kijken kan je Game Mode uitschakelen en geeft IFC op minimaal voor mij het fijnste resultaat. Vloeiendere overgangen, voornamelijk merkbaar bij beelden waar de camera horizontaal draait, maar geen soap opera effect zoals bij de hogere standen.
Bij een animatie film heb ik gemerkt dat je IFC gerust op Medium kunt zetten zonder dat dit storend wordt. Wanneer je 1080p Pure Direct inschakelt verlies je enkele opties waaronder IFC, voegt niks toe in deze.
Viewing Mode: True Cinema
Backlight 40
Contrast 90
Brightness +6 (afhankelijk van verlichting, in mijn geval geen lichtinval van buiten en dimbare spots)
Colour 50
Tint 0
Sharpness 50
Colour Temperature Warm 2
Vivid Colour Off
Adaptive Backlight Control On
Ambient Sensor Off
Noise Reduction Off
MPEG Remaster Off
Intelligent Frame Creation Min (bij gamen, game mode inschakelen, gaat deze op off)
Advanced Settings
Contrast Control Off
White Balance / Colour Management / Gamma Default
Option Settings
Game Mode Off/On (wanneer je gaat gamen inschakelen ivm input lag)
Film Cadence Mode Off
1080p Pure Direct Off
HDMI Content Type - Allemaal OFF
HDMI RGB Range Normal
Screen Settings
16:9 Overscan Off
H-Size H-Size 1
Screen Display On
Sommige opties worden grijs wanneer je de game mode inschakelt, bijvoorbeeld Intelligent Frame Creation (IFC). Wanneer je dan video's of film gaat kijken kan je Game Mode uitschakelen en geeft IFC op minimaal voor mij het fijnste resultaat. Vloeiendere overgangen, voornamelijk merkbaar bij beelden waar de camera horizontaal draait, maar geen soap opera effect zoals bij de hogere standen.
Bij een animatie film heb ik gemerkt dat je IFC gerust op Medium kunt zetten zonder dat dit storend wordt. Wanneer je 1080p Pure Direct inschakelt verlies je enkele opties waaronder IFC, voegt niks toe in deze.
[ Voor 6% gewijzigd door Millert op 20-02-2015 08:14 ]
EV Hyundai Ioniq Electric 28 kWh | PV Oost 2960Wp / West 2560Wp | Thuisbatterij 1Komma5 17,2 kWh
White Balance / Colour Management / Gamma Default << das nog de interessantste, maar heb je denk ik calbrateur voor nodig.
Ja klopt ook. In die link naar avforum staan die instellingen vermeld. Maar gaven bij mij geen best resultaat. Ben er tevreden mee nu. Zie het niet zitten om zo'n calibratie apparaat aan te schaffen.
EV Hyundai Ioniq Electric 28 kWh | PV Oost 2960Wp / West 2560Wp | Thuisbatterij 1Komma5 17,2 kWh
Super!Millert schreef op vrijdag 20 februari 2015 @ 08:13:
Ik ben tot de volgende instellingen gekomen. Heb gebruik gemaakt van instellingen op het avforum en de Disney WOW calibratie Blu-Ray. https://www.avforums.com/...ed-best-settings.1888454/ . De White Balance en Colour Management settings heb ik in eerste instantie overgenomen maar later terug op default gezet. Dit verschilt ook van paneel tot paneel en hiervoor kan je hem beter zelf kalibreren.
Viewing Mode: True Cinema
Backlight 40
Contrast 90
Brightness +6 (afhankelijk van verlichting, in mijn geval geen lichtinval van buiten en dimbare spots)
Colour 50
Tint 0
Sharpness 50
Colour Temperature Warm 2
Vivid Colour Off
Adaptive Backlight Control On
Ambient Sensor Off
Noise Reduction Off
MPEG Remaster Off
Intelligent Frame Creation Min (bij gamen, game mode inschakelen, gaat deze op off)
Advanced Settings
Contrast Control Off
White Balance / Colour Management / Gamma Default
Option Settings
Game Mode Off/On (wanneer je gaat gamen inschakelen ivm input lag)
Film Cadence Mode Off
1080p Pure Direct Off
HDMI Content Type - Allemaal OFF
HDMI RGB Range Normal
Screen Settings
16:9 Overscan Off
H-Size H-Size 1
Screen Display On
Sommige opties worden grijs wanneer je de game mode inschakelt, bijvoorbeeld Intelligent Frame Creation (IFC). Wanneer je dan video's of film gaat kijken kan je Game Mode uitschakelen en geeft IFC op minimaal voor mij het fijnste resultaat. Vloeiendere overgangen, voornamelijk merkbaar bij beelden waar de camera horizontaal draait, maar geen soap opera effect zoals bij de hogere standen.
Bij een animatie film heb ik gemerkt dat je IFC gerust op Medium kunt zetten zonder dat dit storend wordt. Wanneer je 1080p Pure Direct inschakelt verlies je enkele opties waaronder IFC, voegt niks toe in deze.
Ik ga ze zeker eens proberen.
Had de instellingen van AVforums ook al eens geprobeerd, maar vond deze alleen goed als ik in een volledig verduisterde ruimte zat met alleen een lampje achter de TV aan. Dit werd echter snel vermoeiend aan de ogen.
HDMI pure direct inschakelen is trouwens wel een aanrader, aangezien ik gemerkt heb dat de kleuren in deze modus natuurlijker blijven. Vooral bij huidtinten viel mij dit erg op.
Dit is afhankelijk van je verdere instellingen als ik het goed heb. Wanneer je deze optie inschakelt schakel je als het ware alle verdere beeldbewerking uit. Hierdoor kan je IFC niet meer inschakelen en ik vind de laagste stand prettig kijken. Maakt beweging net wat vloeiender zonder kunstmatig over te komen. En als je verder de beeld 'verbeteraars' handmatig hebt uitgeschakeld zou het geen verschil mogen maken.
Verbeter me gerust als ik er naast zit.
Verbeter me gerust als ik er naast zit.
[ Voor 4% gewijzigd door Millert op 23-02-2015 21:49 ]
EV Hyundai Ioniq Electric 28 kWh | PV Oost 2960Wp / West 2560Wp | Thuisbatterij 1Komma5 17,2 kWh
Helaas vandaag tot de ontdekking gekomen dat mijn AS640 aan de randen last heeft van backlight bleeding.
Ik dacht dat dit niet mogelijk was bij een direct lit toestel?
Hebben andere eigenaren hier ook last van of heb ik net weer een rotte appel uit een serie fantastische toestellen te pakken?
Ik dacht dat dit niet mogelijk was bij een direct lit toestel?
Hebben andere eigenaren hier ook last van of heb ik net weer een rotte appel uit een serie fantastische toestellen te pakken?
Ik heb zelf de 58AX800 en ervaar met Netflix het volgende. Als ik een 4k serie afspeel wordt het geluid alszijnde Dolby Surround doorgegeven. Speel ik in HD kwaliteit af dan krijg ik Dolby Digital..Verwijderd schreef op donderdag 15 januari 2015 @ 16:41:
[...]
Prima toestel die AX800, heb alleen problemen met 4k Netflix series. Deze laden niet compleet in 25%/93% en vervolgens een zwart beeld. Ben ook al in gesprek met Panasonic hierover en zeer benieuwd wat eruit gaat komen.
Dus bij deze de vraag wie van de AX800 gebruikers geen problemen heeft met de ontvangst van 4k Netflix series.
Daarnaast bij een maatje met een 50AX800 loopt de netflix app vast bij Marco Polo en Breaking Bad in 4k. Enkel Better call Saul speelt in 4k af. De software/firmware versies op de 50 en 58inch zijn gelijk...
Ik ben al een tijdje met CEC aan het kloten.
Ik heb een stom probleem. Mijn Panasonic TX-50A650E stuurt, als ik hem aan doe, een power-off signaal naar mijn Pioneer VSX-528-S receiver.
In de instellingen is nergens iets te vinden.
Ik dacht dat het misschien nog een standaard signaal was (indien uit, ga aan en indien aan, ga uit) maar als de versterker uit staat gaat ie niet aan
Is hier een oplossing voor? Het is namelijk irritant dat als je beide apparaten aanzet, de versterker weer uit gaat.
Ik heb een stom probleem. Mijn Panasonic TX-50A650E stuurt, als ik hem aan doe, een power-off signaal naar mijn Pioneer VSX-528-S receiver.
In de instellingen is nergens iets te vinden.
Ik dacht dat het misschien nog een standaard signaal was (indien uit, ga aan en indien aan, ga uit) maar als de versterker uit staat gaat ie niet aan
Is hier een oplossing voor? Het is namelijk irritant dat als je beide apparaten aanzet, de versterker weer uit gaat.
Dan doet ie het inderdaad niet meer maar de bedoeling is eigenlijk dat als de TV aan gaat, de versterker ook aan gaat (ipv uit). Ik maak namelijk gebruik van hdmi-cec (tv - versterker - kodi)Bever! schreef op woensdag 15 april 2015 @ 14:38:
hdmi cec / viera link uitzetten?
Heef iemand ervaring met retourzendingen van Pixamania? Ik vertrouw het niet helemaal want ik lees allemaal negatieve beoordelingen.
Ik overweeg voor de slaapkamer namelijk een AS640 aan te schaffen en Pixmania is het goedkoopst maar retourzendingen naar Frankrijk zijn voor eigen rekening.
Retourzending kost dus:
40AS640: 14 kg. http://www.panasonic.com/...led/tx-40as640.specs.html
48AS640: 19 kg. http://www.panasonic.com/...led/tx-48as640.specs.html
Hier zijn de retourtarieven van PostNL: http://www.postnl.nl/tarieven/tarieven-pakketten/?country=FR
Dit betekent dat als de tv mankementen vertoond het nauwelijks financieel gezien lonend is om bij PixMania te kopen. Dan kan ik 'm beter bij Wehkamp/Coolblue bestellen en gratis retourneren.
Ik ben hier enigszins huiverig voor vanwege mijn eerdere ervaringen met dit model dat o.a. donkere grijze/zwarte plekken langs de paneel rand had waar het paneel in de bezel is geklikt of vastgezet of aanzienlijk donkere hoeken. Maar vooral vanwege DSE.
Edit: als het product "non conform/conformiteit" is (genoemde punten) dan is retourneren gratis bij Pixmania maar proberen ze je niet eerst af te schepen of weigeren gratis retourzending of vervanging (omruiling)?
Ik overweeg voor de slaapkamer namelijk een AS640 aan te schaffen en Pixmania is het goedkoopst maar retourzendingen naar Frankrijk zijn voor eigen rekening.
Retourzending kost dus:
40AS640: 14 kg. http://www.panasonic.com/...led/tx-40as640.specs.html
48AS640: 19 kg. http://www.panasonic.com/...led/tx-48as640.specs.html
Hier zijn de retourtarieven van PostNL: http://www.postnl.nl/tarieven/tarieven-pakketten/?country=FR
Dit betekent dat als de tv mankementen vertoond het nauwelijks financieel gezien lonend is om bij PixMania te kopen. Dan kan ik 'm beter bij Wehkamp/Coolblue bestellen en gratis retourneren.
Ik ben hier enigszins huiverig voor vanwege mijn eerdere ervaringen met dit model dat o.a. donkere grijze/zwarte plekken langs de paneel rand had waar het paneel in de bezel is geklikt of vastgezet of aanzienlijk donkere hoeken. Maar vooral vanwege DSE.
Edit: als het product "non conform/conformiteit" is (genoemde punten) dan is retourneren gratis bij Pixmania maar proberen ze je niet eerst af te schepen of weigeren gratis retourzending of vervanging (omruiling)?
[ Voor 9% gewijzigd door ariekanari op 19-04-2015 15:38 ]
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Toen ik je bericht las, dacht ik koop maar bij Wehkamp. Maar als ik zie dat het f0k 60 scheelt, dan zou ik toch de gok nemen hoor.
Eigenlijk zou ik gezien de goede reviews nog een Panasonic TX 39 AS650 kopen, maar deze is volgens de pricewatch reeds niet meer te verkrijgen.
Zijn er nog mensen die mij een webshop of winkel kunnen tippen die dit model nog in de outlet of iets dergelijks hebben?
Weet iemand hoe ik de 600 serie van dit jaar moet zien t.o.v. vorig modeljaar?
Zijn er nog mensen die mij een webshop of winkel kunnen tippen die dit model nog in de outlet of iets dergelijks hebben?
Weet iemand hoe ik de 600 serie van dit jaar moet zien t.o.v. vorig modeljaar?
[ Voor 18% gewijzigd door Marcel1891 op 23-06-2015 19:31 ]
Ze zijn beiden nog leverbaar/ staan nog in de pricewatch dus het kan nog net
.
Bij toeval kwam ik nog een review van de 50" AS500 tegen: http://hdtvpolska.com/top...a-tani-idealny-do-filmow/ (na vooral op av forums eindeloze comments over VA panelen in de complete 500 serie gelezen te hebben terwijl de reviews van iig de 32 & 42" het tegendeel leken te beweren)
Deze heeft dus idd een VA paneel en uitstekend contrast net als de 50AS600 die door flatpanels was getest.

Dit naar aanleiding van dit topic en deze review van de 42" die (op het eerste oog) de plank volledig missloeg vanwege een verkeerde veronderstelling, nl. dat die ook een (M)VA paneel had ipv een IPS zoals uit zo'n beetje elke review van de 42" naar voren kwam incl. foto van de pixelstructuur. @italodaddy van het tegendeel word ik graag bewezen overigens; je hebt hem nota bene nog lopen calibreren blijkbaar ...
:

Contraste réel : 900:1
Noir : 0,22 cd/m²
Drie reviews die richting IPS wezen incl. die hierboven met pixelstructuur van een LG IPS paneel:

Bij toeval kwam ik nog een review van de 50" AS500 tegen: http://hdtvpolska.com/top...a-tani-idealny-do-filmow/ (na vooral op av forums eindeloze comments over VA panelen in de complete 500 serie gelezen te hebben terwijl de reviews van iig de 32 & 42" het tegendeel leken te beweren)
Deze heeft dus idd een VA paneel en uitstekend contrast net als de 50AS600 die door flatpanels was getest.

Dit naar aanleiding van dit topic en deze review van de 42" die (op het eerste oog) de plank volledig missloeg vanwege een verkeerde veronderstelling, nl. dat die ook een (M)VA paneel had ipv een IPS zoals uit zo'n beetje elke review van de 42" naar voren kwam incl. foto van de pixelstructuur. @italodaddy van het tegendeel word ik graag bewezen overigens; je hebt hem nota bene nog lopen calibreren blijkbaar ...
JajaPluspunten:Weer een fantastisch product van de meesters van Panasonic.
- Uitstekende zwartwaarden
- Goed contrast
- ...
Deze 500 serie heeft een MVA paneel wat moet zorgen voor diep zwart. En dat doet het ook.
Niet zo zwart als de vroegere plasmapanelen van panny maar dat is ook bijna onevenaarbaar.

Contraste réel : 900:1
Noir : 0,22 cd/m²
Drie reviews die richting IPS wezen incl. die hierboven met pixelstructuur van een LG IPS paneel:
- http://www.lesnumeriques....-42as500-p20142/test.html
- http://www.whathifi.com/panasonic/tx-42as500b/review
- http://www.techradar.com/...tx-42as500-1257525/review
"Le Panasonic TX-42AS500E souffre des défauts inhérents à toutes les dalles IPS : faible contraste et mauvaise réactivité."
"Lastly, the TX-42AS500's viewing angle is excellent, with contrast and colour not taking much of a hit at all when the TX-42AS500 is viewed from the flanks."
32" http://www.trustedreviews...ew-picture-quality-page-2"Play a more natural-looking film such as The Monuments Men, and the dark scenes show up as greyer on the 42AS500B than on some rivals, and it can be hard to make out objects and people in low light.
The blacks aren’t as inky and deep as we’d like – without darker, more insightful blacks we don’t get the dramatic sense of contrast we want."
Oja:"As our tests continued, though, a few cracks started to appear in the attractive picture veneer. The main one is something we’re seeing cropping up with surprisingly regularity this year: a lack of black level depth. Watch a dark scene and you’ll see that parts of the image that should look black instead look a distinct shade of grey. Something emphasised by the black frame around the screen, and by the black bars above and below the picture if you’re watching something with an aspect ratio wider than the TV’s 16:9 ratio."
Het punt was betreffende deze serie en kan me absoluut geen recent glossy laag tot midrange VA model herinneren, niet dat ze mat zijn maar langs niet zo spiegelend als een IPS.ariekanari schreef op zondag 04 januari 2015 @ 15:32:
De mate waarin een beeldscherm spiegelt zegt niet zo heel veel of het een IPS- of VA-paneel betreft. Je kunt echt niet stellen dat als een paneel (meer) spiegelt dat het dan een IPS-paneel betreft.
[ Voor 23% gewijzigd door apis29 op 27-07-2015 23:31 ]
Zo apis, je zit aardig diep in de Tv-materie. Even uit nieuwsgierigheid: wat heb je zelf staant/ben je van plan te kopen?
Haha, ja afgelopen zomer weer ingelezen toen ik iemand moest helpen een tv uit te kiezen en veel interessants tegengekomen. Begon bij mezelf ook te kriebelen maar voorlopig doe ik het nog altijd met pricewatch: Sony KDL-40EX720 (reviews: Sony Bravia EX720: 3d voor een prikje )Sjah schreef op maandag 27 juli 2015 @ 23:52:
Zo apis, je zit aardig diep in de Tv-materie. Even uit nieuwsgierigheid: wat heb je zelf staant/ben je van plan te kopen?
Ging uiteindelijk tussen die en een Panasonic ST30 plasma. Wilde liever de plasma maar wist dat ie veel uren ging draaien en een glossy paneel niet ging werken (zoals ook op de NX720 te spiegelend was).
Op zich wel grappig om in deze tweakers review de goede kijkhoeken terug te vinden, voor een VA paneel iig, want dat klopt gewoon
50W755C keek ik wel naar uit maar misschien moet het gewoon de 55" worden. Alleen HDR lijkt toch ook wel zeer interessant van wat ik ervan gezien heb en met de huidige kan ik nog steeds wel vooruit dus misschien weer afwachten hoe datzich ontwikkeld.
Ja, is een goeie die je hebt. Heb zelf een 39 inch em6e, nog geen 2 jaar oud, ik kan ook nog wel vooruit, zeker als ik weet dat over een jaar ol]ed komt , en over 2 jaar die te betalen is, maarja dat weet je niet.
Wat ik precies opschiet met een kdl-50W756c behalve veel groter.... bedoel (sM)VA-panel met zgn. goed zwart heb ik al.
Heb nu al een tijdje de TX-55AX900E, en wat nu pas opvalt ( kan wat langer aan de hand zijn) zie ik bij een witte achtergrond vlekken/grijze wolken op de achtergrond. Kunnen jullie hier mee een oordeel over vellen.

[ Voor 3% gewijzigd door rambocus op 16-01-2016 10:03 ]
Houten ZZW 2755 NNW 3050 Growatt 3600 dakhelling 45
wordt donderdag opgehaald door ce-repair is blijkbaar niet meer te repareren en krijg mijn aankoopbedrag gecrediteerd. Jammer want verder was het een uitstekende tv.
[ Voor 23% gewijzigd door rambocus op 19-01-2016 22:18 ]
Houten ZZW 2755 NNW 3050 Growatt 3600 dakhelling 45
Panasonic AS640E.
De (internet)apps werken sinds vanavond niet meer. Als ik een app start dan krijg ik de melding "geen internetverbinding".
Let wel, hiervoor werkte het prima en zonder problemen. Ook is er niets aan mijn (netwerk)instellingen veranderd (tv, modem).
Voer ik een netwerkstatuscheck uit dan krijg ik keurig een melding dat er verbinding is gemaakt met internet maar zodra ik een app start is er zogenaamd geen internetverbinding beschikbaar: "De tv moet verbonden zijn met internet om Apps en services te kunnen gebruiken."
De netwerkstatuscheck geeft momenteel wisselend de melding "Er is verbinding met internet." en "De communicatie met de server is onvoldoende (006)".
Ik vermoed dat er een probleem is met een server van Panasonic en alle internetverkeer via servers van Panasonic verloopt.
Hiermee wordt aangetoond dat de afhankelijkheid van een server van Panasonic (maar geldt voor iedere andere tv-fabrikant) voor verbinding met internet onwenselijk is.
Het lokale nerwerk geeft geen problemen: de NAS en andere apparaten zijn benaderbaar.
Update: dag later werkt 't weer (8/3/2016).
De (internet)apps werken sinds vanavond niet meer. Als ik een app start dan krijg ik de melding "geen internetverbinding".
Let wel, hiervoor werkte het prima en zonder problemen. Ook is er niets aan mijn (netwerk)instellingen veranderd (tv, modem).
Voer ik een netwerkstatuscheck uit dan krijg ik keurig een melding dat er verbinding is gemaakt met internet maar zodra ik een app start is er zogenaamd geen internetverbinding beschikbaar: "De tv moet verbonden zijn met internet om Apps en services te kunnen gebruiken."
De netwerkstatuscheck geeft momenteel wisselend de melding "Er is verbinding met internet." en "De communicatie met de server is onvoldoende (006)".
Ik vermoed dat er een probleem is met een server van Panasonic en alle internetverkeer via servers van Panasonic verloopt.
Hiermee wordt aangetoond dat de afhankelijkheid van een server van Panasonic (maar geldt voor iedere andere tv-fabrikant) voor verbinding met internet onwenselijk is.
Het lokale nerwerk geeft geen problemen: de NAS en andere apparaten zijn benaderbaar.
Update: dag later werkt 't weer (8/3/2016).
[ Voor 6% gewijzigd door ariekanari op 08-03-2016 11:48 ]
Xbox Live: BicycleTiger34 TrueAchievements
Sorry voor de necrobump (en dus minieme kans dat ik hier reactie op ga krijgenJelmar1990 schreef op maandag 2 maart 2015 @ 12:01:
Helaas vandaag tot de ontdekking gekomen dat mijn AS640 aan de randen last heeft van backlight bleeding.
Ik dacht dat dit niet mogelijk was bij een direct lit toestel?
Hebben andere eigenaren hier ook last van of heb ik net weer een rotte appel uit een serie fantastische toestellen te pakken?
Heb ook een AS640 (48") en is welliswaar al 3.5j oud ondertussen. Ik vind het echter zonde om de TV al te moeten wegdoen terwijl ik boven een 11j oude Panasonic plasma heb die het eigenlijk nog perfect doet.
Anyway, hier dus net hetzelfde probleem. Ik heb onderaan 2 duidelijke spots van 'flashlighting' en mooi symmetrisch. Is op een tiental cm links en rechts van de voet. Je zou gaan denken dat dit een EdgeLit TV is...
Ben echter vrij zeker dat dit nog niet van in het begin is, en dus pas in de loop der jaren zich ontwikkeld heeft. Vroeg me dan ook gewoon af of ik de enige ben, of nog liever, of iemand een remedie weet.
Samen met Dirty Screen Effect begint dit me wel meer en meer te irriteren.
Bij mij is het panel altijd gelijk gebleven. De TV is hier inmiddels richting slaapkamer verhuisd en vervangen door een OLED in de woonkamer. Je zou eens contact op kunnen nemen met Panasonic, aangezien ze service altijd hoog in het vaandel hebben staan en mij in het verleden ook ruim buiten de garantie nog goed verder geholpen hebben.Twixie schreef op dinsdag 6 maart 2018 @ 13:23:
[...]
Sorry voor de necrobump (en dus minieme kans dat ik hier reactie op ga krijgen).
Heb ook een AS640 (48") en is welliswaar al 3.5j oud ondertussen. Ik vind het echter zonde om de TV al te moeten wegdoen terwijl ik boven een 11j oude Panasonic plasma heb die het eigenlijk nog perfect doet.
Anyway, hier dus net hetzelfde probleem. Ik heb onderaan 2 duidelijke spots van 'flashlighting' en mooi symmetrisch. Is op een tiental cm links en rechts van de voet. Je zou gaan denken dat dit een EdgeLit TV is...
Ben echter vrij zeker dat dit nog niet van in het begin is, en dus pas in de loop der jaren zich ontwikkeld heeft. Vroeg me dan ook gewoon af of ik de enige ben, of nog liever, of iemand een remedie weet.
Samen met Dirty Screen Effect begint dit me wel meer en meer te irriteren.
Hoe is hier de ervaring met ARC? Mijn Panasonic is aangesloten op een Pioneer versterker en ARC werkt alleen als ik via de coax kijk, dus niet via een HDMI input
3600wp string @ 115° oost | 825wp panelen/750wp micro's @ 13°/115° oost | 1475wp panelen / 1250wp micro's @ 27°/205° graden zuid
Ecodan warmtepomp
Repo's: HA-Solar-control | HA-heatpump-planning
Ik heb een panasonic TX - AS640E48
Maar de instellingen qua geluid staan echt op standje drama.
Nu ben ik echt geen techneut, dus zit heel vriendelijk te hopen dat iemand hier een advies heeft betreft geluidsinstellingen van dit model.
Alvast heel erg bedankt
Gr. Linda
Maar de instellingen qua geluid staan echt op standje drama.
Nu ben ik echt geen techneut, dus zit heel vriendelijk te hopen dat iemand hier een advies heeft betreft geluidsinstellingen van dit model.
Alvast heel erg bedankt
Gr. Linda