Na jouw reactie 2 dagen terug ook maar geupdated naar de nieuwste bios. Ervaringen zijn inderdaad top, en merk ook geen verschil in performance en fangebruik enzo.PatrickC schreef op zondag 18 maart 2018 @ 12:21:
[...]
Ik hoor de fans niet op het moment dat de CPU niet echt belast wordt (b.v tijdens browsen en email). Af en toe gaan ze iets sneller draaien voor zo’n 10-20 seconden en daarna wordt ie weer stil. Ik merk eigenlijk geen verschil met de 1.08 versie die ik hiervoor had draaien.Onder zware belasting (m.n. tijdens de race sims die ik speel) zie ik CPU temperaturen tussen de 70 en 85 graden, maar de CPU blijft meestal onder de 80 graden. Ik heb het idee dat deze temperaturen nu iets lager zijn, dus de fans wat actiever zijn, maar het verschil hoor ik niet (geluid van de game overstemt het fan geluid) . En ik heb op dit moment geen undervolt toegepast. Nu heb ik wel een Kaby Lake (i7 7700hq) en jij volgens mij een Skylake processor, dus daar zit wel een verschilletje.
Toevallig ook het idee dat de temps beter zijn onder gamen etc. Voorheen had ik altijd standaard een undervolt op de cpu en nu ik de nieuwste bios heb geinstalleerd had ik hem eraf gehaald en daarna getest. Hier ook een average temp van rond de 75 tot max 80 zonder undervolt dus. (wel heb ik de laptop altijd lichtjes omhoog staan met 2 kleine voetjes aan de achterkant voor een goede koeling tijdens zware games)
Batterij lijkt ook iets zuiniger te zijn heb ik het idee..
Nikon D610 || 85mm 1.8G || 50mm f1.8D || AW 15 R3 ||