
Iomega / Lenovo EMC heeft een aantal interessante NAS-systemen op de markt voor thuisgebruik, zoals de:
StorCenter ix2
De "instap-NAS" met een 1,6GHz Marvell Kirkwood CPU, 256MB RAM en twee drive bays.
StorCenter ix4
Het grotere broertje van de ix2, met een 1,3GHz dual core Marvell Armada CPU, 512MB RAM en vier drive bays.
StorCenter px2
De snellere versie, met een 1,8GHz dual core Intel Atom CPU, 2GB RAM en twee drive bays.
StorCenter px4
Zelfde specs als de px2 maar met 4 drive bays.
StorCenter px6
Wederom de zelfde specs maar nu met 6 drive bays.
Er is al een zeer interessant topic om de ix2 en ix4 flink uit te breiden qua functionaliteit: [NAS] Iomega StorCenter ix & SABnzbd, Sickbeard, etc.
In dat topic werden ook veel vragen gesteld over het algemeen functioneren van deze Iomega / Lenovo EMC systemen die daar eigenlijk niet thuishoorden, vandaar dat er een algemener topic in het leven is geroepen, deze dus.
De ix-serie is uitgerust met een web interface waaraan vrij eenvoudig SSH-toegang kan worden toegevoegd om "onder de motorkap" bezig te gaan. Lenovo EMC biedt ook een "personal cloud" systeem en out of the box biedt de NAS naast de gebruikelijke Windows-, Mac- en Linux-netwerkbestandssystemen en printerdeling, iSCSI en FTP, allerlei extra services, zoals een torrent download service, facebook-, flickr- en youtube-integratie, Atmos en Mozy backup, Twonky mediaserver en ondersteuning voor IP-camera's - maar met wat officieel niet ondersteund maar in principe niet garantievernietigend tweaken is er nog veel meer uit te halen.
Het is uiteraard de bedoeling, zoals overal op Tweakers, dat je zelf e.e.a. aan vooronderzoek doet voor je een vraag stelt, maar dit topic is uiteraard ook uitermate geschikt voor discussies over de door Iomega / Lenovo EMC gebruikte technologie, de bijbehorende software, etc. Leeft u uit!
[ Voor 18% gewijzigd door theoneandonlytz op 29-08-2013 14:42 . Reden: specs correctie ]
Het is alleen een echte hetze als het uit Hetzerath komt, anders is het gewoon sprankelende ophef.