Ik lees:Fuelke schreef op woensdag 18 december 2013 @ 21:51:
]
Tijd voor Holden vs. Ford, jammer dat het niet de 2013 versies zijn van the Car of the Future.
Dat is wel toch de COTF? Wat gaan ze nu met de Ford doen?iRacing announced today that it will develop an exacting digital model of Jamie Whincup’s championship-winning 635hp Red Bull Holden VF Commodore, which he drove to his and the team’s third-straight title, and fifth overall, at last week’s Sydney 500.
Meer mensen op het iRacing forum zeggen dit ook.gtrNL schreef op woensdag 18 december 2013 @ 20:58:
[...]
Zo lees ik het ook ja.
C-Spec is zoals de 911 GT3 Cup, en de Track is zoals de 911 GT3 RSR.
[ Voor 35% gewijzigd door Niellie41 op 18-12-2013 22:24 ]
Ik was even verblind door de promotalkNiellie41 schreef op woensdag 18 december 2013 @ 22:14:
Ik lees:
Dat is wel toch de COTF? Wat gaan ze nu met de Ford doen?
Maar dan zou de stap naar de Ford ook wel vlug gemaakt kunnen worden, aangezien het chassis voor de COTF vast ligt. Van de Nissan & Erebus (Merc), laat staan van de Volvo durf ik nog niet te dromen, maar de licentie van Ford hebben ze wel al.
La Ferrari più bella è quella che dobbiamo ancore fare: La Prossima
Steve Myers:
FYI, the release of the new @iRacing content today was NOT the 2nd partner announcement I said would happen this week...
[ Voor 46% gewijzigd door Niellie41 op 18-12-2013 22:47 ]
----
Awesome, heel benieuwd wat we morgen gaan horen (of dit weekend) van Steve Myers.
----
RUF painten is echt R*K!
Bah wat een klote template zeg, daar is die van de F1 nog makkelijk bij.
Alles zit verspreid. Alles is gebogen terwijl het recht lijkt en vice versa. Echt een drama. Maar ik ga vanavond m'n Martini af krijgen (ben al een heel eind).
Hij klinkt goed en rijdt lekker. Wel reageert hij soms nog wat raar op hobbels en curbs. Ik had soms wel momentjes dat ik me afvroeg waarom de auto achterstevoren ging.
Dat standaard interieur kan alleen echt niet. Doet toch afbreuk aan het race gevoel. Je waant je gewoon niet echt in een race auto.
[ Voor 11% gewijzigd door tim.w op 18-12-2013 23:15 ]
Wel ff afmelden op de site svp...ThiJor schreef op woensdag 18 december 2013 @ 22:01:
Ik heb vandaag te horen gekregen dat ik morgen langer mag blijven voor een leverancierIk ga daardoor de training van morgen waarschijnlijk missen.
Hopelijk kan ik er een andere keer wel bij zijn.
[ Voor 72% gewijzigd door JoepW op 18-12-2013 23:16 ]
iRacing Profiel -|- Mijn RaceRig -|- Mijn stream
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
heb hele race gekeken met het gevecht met joep!
Remt alleen op de voorwielen imho achterwielen vertragen bijna niet, is erg wennen 200 meter eerder remmen.glnk schreef op woensdag 18 december 2013 @ 22:58:
De straatversie van de RUF is wel een pittig karretje zeg.
[video]
MCV en dan shift-deleteJoepW schreef op woensdag 18 december 2013 @ 23:15:
Wat een gave auto's. Alleen die zitpositie is veeeeeeeel te hoog.
How do you save a random generator ?
Enige minpuntje wat ik kan opnoemen is dat hij een beetje raar over hobbels en curbs beweegt zoals Tim al zei. Maar nadat ik mijn ffb een beetje teruggeschroeft had viel dat ook wel weer mee.
Ziet er uit als een bug, hij komt al omhoog nog voordat je echt snel door de bocht gaat.
Dampers staan standaard erg/veel te hoog en veel toe-out voor waardoor hij aan de curbs blijft haken.BobvK schreef op woensdag 18 december 2013 @ 23:33:
Die straatversie vind ik ruk, maar de Track versie....Allemachtig wat een heerlijke bak!Durf nu al te zeggen dat ik het de beste wagen van iRacing vind.
Enige minpuntje wat ik kan opnoemen is dat hij een beetje raar over hobbels en curbs beweegt zoals Tim al zei. Maar nadat ik mijn ffb een beetje teruggeschroeft had viel dat ook wel weer mee.
How do you save a random generator ?
thijmennabuurs schreef op woensdag 18 december 2013 @ 23:26:
stream zag er goed uit hoor!
heb hele race gekeken met het gevecht met joep!
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |


Downloaden (gratis natuurlijk): http://www.raceskins.com/...11-gt3-cup-martini-racing
[ Voor 17% gewijzigd door gtrNL op 19-12-2013 00:42 ]
Bij deze gebeurd.
Die RUF ziet er wel een toffe bak uit om mee te rijden. Ik ben altijd al een Porsche fan geweest in de GT, dus deze zal er zeker bij komen. Waarschijnlijk bij mijn volgende aankoop, samen met de McLaren en de nodige tracks.
Brian Simpson heeft ook gereageerd met betrekking tot de patterns.
I'll get them added in.
Mooi van die patterns, hopelijk gaat de volgende dan sneller. Maar nu eerst 2 week vakantie en 0,0 toegang tot m'n pc. Kan die Martini lekker weg stoffen
Als ik iets ga maken, dan wordt het sowieso een Hankook Porsche, aangezien ik de meeste van de road-wagens met hankook sponsoring rijd.

Er zijn nog zoooooveeeeeel mooie 911's om na te maken. Misschien maar goed ook dat ik weg ben voor 2 week. Anders zat ik elke dag nieuwe te maken.
Fun Race at Bathurst met de trackversie van de Ruf RT 12R
Sim Racing SK ----> Klik Hier voor mijn YouTube Simrace Kanaal <----
Was net ff op de website aan het kijken, maar het word tijd dat iRacing de data op hun website eens consequent gaat maken. Specs op de car listing page komen te vaak niet overeen met de specs die op de detailpagina staan. Zowel het gewicht als de pk stats van alledrie de RUF's is op die paginas nogal afwijkend...
Verbaast me trouwens niet dat de AWD versie pas later komt. Gok zomaar dat daar de physics engine een 'kleine' update voor nodig had
[ Voor 16% gewijzigd door BM op 19-12-2013 08:27 ]
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Maar ik heb me in de RWD echt meer dan goed vermaakt, echt wat een bak, fantastisch. Toen Joep al schaterend voor me over start finish schoof kon ik ook alleen maar heel hard lachen. Had mezelf ook 2x verkeken op de rempunten van T2-3, maar dat viel nog op te lossen met een offtrack en gelukkig weinig volk achter me, dus kon zo weer door
Was ik op P3 met die race nu serieus de laatste auto die niet gespind of gecrashed was?
Ohja, m'n shifter deed helemaal geen H patroon meer, bleek niet aan de Ruf te liggen. Heb hem opengeschroeft en gekeken of er misschien een connectortje los zat, even alles goed opnieuw verbonden. En daarna deed hij het ineens weer wel (na calibratie). Zit een heel klein printplaatje in die CSS van Fanatec, maar man wat is die onzettend slecht gesoldeerd... eigenlijk is het een wonder dat ik er nu pas een keer een issue mee had. Misschien dat ik wat soldeerpuntjes een keer zelf opnieuw (moet) zet(ten).
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
Dit is zoiezo mijn nieuwe favo auto, al kost het me 3 eeuw om hem snel te leren rijden
Verwijderd
Was een schot voor open doel van 5 cm afstand.
Heb z'n pedalen laatst wel even mogen bekijken. Helaas niet kunnen testen bij gebrek aan mounting, maar dat is wel erg mooi spul ja
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
Loterijwinst afw88DirkT schreef op donderdag 19 december 2013 @ 11:42:
Die gaat nog wel even duren denk ik, ergens 2014.
Heb z'n pedalen laatst wel even mogen bekijken. Helaas niet kunnen testen bij gebrek aan mounting, maar dat is wel erg mooi spul ja
iRacing Profiel -|- Mijn RaceRig -|- Mijn stream
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
"13 were made and AWD is available as an option. All but two customers have ordered their Ruf Rt 12 with AWD. As of 2012, two trims of Rt 12 are available. The Rt 12 S is the standard model while Rt 12 R has GT wing for extra downforce. Both can be ordered with RWD or AWD."
Bron: Wikipedia: Ruf Rt 12
iRacing Profiel -|- Mijn RaceRig -|- Mijn stream
Kan niet helemaal zeggen dat ik het er mee eens ben voor de 730pk versie. Hij rijdt leuk, maar stabiel is niet een woord wat ik zou gebruiken voor die autoAs with many modern Ruf cars and their Porsche equivalents, the Rt 12 is praised for its exceptional ability to act as a practical every day car despite its supercar performance figures. The car is usable in town and is capable of pulling at 30 mph (48 km/h) in sixth gear despite the high pressure turbos. The car is reported to have excellent stability and handling to match its engine output.
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
Ook maar gelijk even mijn rally auto nagemaakt:


www.joinedsimracingfanatics.nlIn October 2013, some simracing fanatics got the idea to join forces together. After taking part and watching a live broadcasted single event the idea was born. Let’s start our own simracing seasons together and start off with a 8 race series on ovals.
Niel Hekkens, Roy Visser, Joep Willemsen, Dennis Gerressen and Jeroen Ursem from different communities joined their forces in 1 place. Joined Simracing Fanatics was born. The goal: To have great seasons with the thing we love to do most, simracing. We have taken the best parts from our own league racing experiences and combined this in one great package to give you, the driver, a great experience.
We hope you will enjoy our efforts to get you the most out of your seasons. The only thing we will ask from you is enthusiasm, commitment and having fun in the seasons you join.
Vet!Roy Visser schreef op donderdag 19 december 2013 @ 13:33:
Het about stukje op de website van JSF is nu ook online gekomen, voor de mensen die de website nog niet gevonden hadden:
[...]
www.joinedsimracingfanatics.nl
Volgensmij valt dat wel mee. Met de Ruf kwam ik gister na wat oefenen op een rondetijd uit van 1.36.3.Linc schreef op donderdag 19 december 2013 @ 13:30:
Ik had die multi class race gedaan met de McLaren, maar de RUF is net iets sneller volgens mij.
Vandaag eens een race geprobeerd met de mclaren, en kwam al vrij snel op een rondetijd van 1.36.5 uit zonder echt te oefenen. Dus ik denk dat ze heel close in pace zijn. Wat ik zo snel kan beoordelen is dat de mclaren het laat liggen in de langzamere bochten, maar dat de mclaren wel een hogere topsnelheid heeft. Kon vrij gemakkelijk inhalen op de rechte stukken.
en de sponsoren zijn ook gevonden zie ik!
kan niet wachten op de races! 1 ding is zeker, ik ben erbij
Weet nog niet of ik mee zal doen met de oval races, ik krijg daar altijd zo'n last van mn polsen en schouders van, maar ik ga het zeker volgen. Keep up the great work!
net de eerste rondes in de rufruf c-spec gedraait op Spa... LACHEN!!!! Echt een leuk karretje, en ik denk dat de McLaren een stuk minder bereden gaat worden hierdoor
Zo eens ff een funrace meedoen
[ Voor 32% gewijzigd door derx666 op 19-12-2013 14:42 ]
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Straks thuis de Ruf maar eens testen, ben benieuwd.
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Comment van de dag lolTuxieDeni schreef op woensdag 18 december 2013 @ 20:56:
gewoon kopen en painten jij, hup hup hup
Maar WTF, ik had echt niet verwacht dat ze deze auto "even tussendoor" uit zouden brengen.. En dan ook nog in een week waarin ik weer veel te weinig tijd heb.....
COTA in de lente, Monza in de zomer, vraag me wel af wanneer al die britse baantjes eindelijk eens komen?Great news! Autodromo Nazionale Monza – aka Monza – is coming to iRacing.com. One of the world’s most historic motorsports venues, Monza will be the seventh current Formula One track available to iRacers.
“This is great news for iRacing and iRacers everywhere,” says Steve Myers, iRacing.com executive vice president and executive producer. “Monza is hallowed ground, synonymous with motorsports around the world. The marriage of such an historic facility with one of the newest form of motorsports is a natural partnership, one that will enable new generations of racers the world over to face the challenges of this legendary circuit.”
Monza will join Autódromo José Carlos Pace (Interlagos), Circuit de Spa-Francorchamps, Circuit Gilles Villeneuve and the Suzuka and Silverstone Grand Prix Circuits (the latter of which is currently scheduled to be updated) on iRacing’s catalogue of F1 tracks. In addition, the Circuit of the Americas is scheduled to be available to iRacers this spring.
Along with Monza’s world-renowned 5.7 km/3.6 mile Grand Prix circuit, iRacing will incorporate the short 2.4 km/1.5 mile Junior Circuit into its digital version of Autodromo Nazionale Monza. iRacing photographers and laser-scan technicians will travel to Italy to collect detailed information on the facility this spring. Then our artists and computer software engineers will use that information to create iRacing’s digital rendition of Monza.
Autodromo Nazionale Monza is expected to be released this summer.
Maar inderdaad, die britse banen zijn ook leuk, en zou ik er toch ook wel graag bij willen.
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Nice, ze zijn ook dichtbij een overeenkomst voor een licentie voor Imola
Hopelijk proberen ze ook Mugello mee te pakken als ze toch daar zijn!
Maargoed, wel goed nieuws dat er weer een officiele F1 track bij iRacing komt, altijd goed voor de publiciteit.
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
Verwijderd
Of dat zo is moeten we nog maar even afwachten denk ik, de RUF heeft ook lang genoeg geduurdNiellie41 schreef op donderdag 19 december 2013 @ 16:29:
Ik ben wel blij dat ze in een hogere versnelling zijn gaan werken.
Verwijderd
ik ook wel, en ik denk ook wel dat ze beseffen dat het wel zal moeten... aan de andere kant ze hebben qua online racen niet zo heel veel ter vrezen maar de concurentie zit nou ook niet bepaalt stil ... deze middag paar rondjes gedraaid vanavond nog maar wat testen ... ik ben op zich wel tevreden met de release alleen heeft die G27 zo f*cking veel deadzone met die RUFNiellie41 schreef op donderdag 19 december 2013 @ 16:29:
Ik ben wel blij dat ze in een hogere versnelling zijn gaan werken.

Grotere (F1/FIA) tracks hebben ook eenmaal prioriteit boven kleinere tracks, omdat die veel bekender zijn bij het grote publiek. Zonder iRacing had ik ook nog nooit van Oulton Park of Oran Park gehoord.NickThissen schreef op donderdag 19 december 2013 @ 16:34:
[...]
Of dat zo is moeten we nog maar even afwachten denk ik, de RUF heeft ook lang genoeg geduurdAls de inderdaad COTA en Monza nu in een half jaar afwerken dan is het iets sneller (maar nog steeds niet enorm versneld), en ze laten nog steeds de minder grote tracks gewoon liggen denk ik (nieuwe silverstone, donington, snetterton, etc), tenminste ik gok niet dat ze die ook nog ff tussendoor gooien.
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
Klopt, is ook logisch, maar als ze die nu uitstellen dan gaat het nog niet zo heel veel sneller als normaal toch? Als ze die er ook nog tussen kunnen proppen (ga ik niet vanuit) dan gaat het ineens veel sneller inderdaad.Niellie41 schreef op donderdag 19 december 2013 @ 16:37:
[...]
Grotere (F1/FIA) tracks hebben ook eenmaal prioriteit boven kleinere tracks, omdat die veel bekender zijn bij het grote publiek. Zonder iRacing had ik ook nog nooit van Oulton Park of Oran Park gehoord.
Mugello wordt lastig helaas
Mugello not looking good, we have tried for years and have all the right contacts but a Ferrari big company, big dollars type of licensing thing
quote: Steve Myers op TwitterMt“@Howell_306:you guys at @iRacing have been coming out with some awesome stuff ready for some more oval cars”super late model Jan build
Mwhoa, is wel geinig inderdaad. Maar ik vind V8 Supercars vele malen beter.DirkT schreef op donderdag 19 december 2013 @ 16:38:
Dan zou je de BTCC voor de gein eens een seizoen moeten volgen, zijn vaak nog leuke races ook
BTCC is een beetje het WWE van het touring car racen.
[ Voor 8% gewijzigd door Niellie41 op 19-12-2013 16:44 ]

Okay, I lied, there will be a 3rd @iRacing partner announcement this week.....
Straks nog een funrace gedaan op Spa in de Ruf c-spec. Van pole gestart en op P2 gefinished. Domme spin in L5 bij het uitkomen van de busstop zorgde er voor dat ik m'n 1e plek kwijt raakte. Daarna nog een paar keer pech gehad met achterblijvers, en de nr1 was net een tikje sneller dan mij dus P2 was wel het hoogst haalbare.
Maar wat een heerlijke auto om te racen zeg... Met wat setup werk om nog iets onderstuur eruit te krijgen, en de bandenslijtage wat uniformer te maken (binnenkant van de voorwielen slijt als een gek) is het helemaal een genot om te rijden. Ik hoop dat ze hem niet teveel meer gaan verkloten (buiten ervoor zorgen dat ie niet meer zo makkelijk op 2 wielen gaat
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Dacht dat ik tijdje terug had begrepen dat dat niet meer nodig was?
alvast bedankt
Verwijderd
Imola ook rond dus
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Ik pak wel de mazda als daar behoefte aan is
Rudy jij de Skip?
Ennuh is er nog een tweede Mazda instructeur, want ik moet ook nog ff overleggen ivm JSF.
iRacing Profiel -|- Mijn RaceRig -|- Mijn stream
Jep
iRacing.com, the world’s premier online motosports simulation service, announced today it has reached an agreement with Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari (aka Imola) to build a laser-scanned version of the famed Italian circuit.
The announcement caps a remarkable week for iRacing, during which it released Auto Club Speedway to its members (completing iRacing’s catalogue of NASCAR Sprint Cup tracks) along with the RUF sports car . . . and announced plans to build the Holden VF Commodore V8 Supercar as well as the Autodromo Nazionale Monza (Monza).
“It’s been quite a week for iRacing and iRacers,” says Steve Myers, executive vice president and executive producer of iRacing.com. “We released our 24th NASCAR Sprint Club track in Auto Club Speedway together with the RUF, and we also announced plans to build the Holden VF Commodore and Monza. Now, thanks in large part to the support of iRacers throughout Italy, we’re delighted to say we’ll be adding another legendary track in Imola to the service.
“It sure has been an exciting week at iRacing,” added Tony Gardner, president of iRacing.com. “But it wouldn’t have been possible without the incredible enthusiasm of our members. Their passion for iRacing is truly gratifying . . . and it’ll help carry us forward with what is shaping-up as a challenging ‘To Do’ list.”
Today’s announcement also means plenty of work for travel agents, who will be adding a stop in Imola to the itinerary of iRacing’s laser-scan technicians and photographers already scheduled to visit Monza this spring. And it adds to the anticipation of 50,000 iRacers worldwide looking forward to the addition of Monza, the Holden VF Commodore, another RUF and now Imola to the service in 2014 . . . while they’re sim-racing on the full slate of NASCAR Sprint Cup tracks.
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
Komt goed uit met de RUF en nu is ook nog eens AC al met 25% in de steam sale, dus die ook maar eens aanschaffen
http://store.steampowered.com/app/244210/
Wou de RUF gaan testen ook dus mooi in het water gevallen. Dankje wel KPN. Gister verjaardag dus niks kunnen proberen nog. Hopelijk lossen ze het vanavond nog op maar duurt wel lang zo (al vanaf vanmiddag 1 uur).
btw bedankt voor de felicitaties.
[ Voor 27% gewijzigd door DutchDevil79 op 19-12-2013 20:56 ]
BMC Roadmachine Two (2024)
Colnago CLX evo di2 (2021)
Cube Nuroad Race (2022)
https://dl.dropboxusercon...8/MX5-LagunaSeca-13S4.rar
Thnx Nick! Heb ook nog een replay van Joep opgeslagen.NickThissen schreef op donderdag 19 december 2013 @ 21:29:
Bij deze m'n replay van de MX-5 op Laguna Seca voor de school net (ging wel offtrack in T5 ofzo maar verder wel ok):
https://dl.dropboxusercon...8/MX5-LagunaSeca-13S4.rar
Erg veel tips gehad vanavond (die ik zeker nodig had) waar ik mee aan de slag kan. Iedereen bedankt, en zeker Joep!
Straks 2 weken vakantie dus kan ik wat meer gaan oefenen

Nieuwe auto gehaald, rondje gedaan en kom langs de pit, iemand rijdt de pit uit en ramt me weer van de baan
Kan dit niet een maand aanzien zonder officiele series, ik hoop dat ze nog een officiele series uitbrengen voor een paar weken maar dat zal toch wel niet
En reactie van Steve waarom de Britse banen vertraagd worden:
A fair and well written post Richard.
The content production timeline is constantly evolving. I think its safe to say that there is nobody in this industry that puts the attention to detail that we do into our content. Unfortunately that attention to detail takes time which in turn means money. We have to factor a number of things into our decision on what gets released next but the priority is what will generate the most interest from our customers, which in turn means, they pull out their wallets and continue to support our efforts.
So your right, when we sign COTA, Monza, and Imola, they are going to bump things in the production timeline because they are going to be more popular than Thruxton, Snetterton, Croft, etc. Donnington and the Silverstone update are very high on our list but honestly we have 3 UK tracks in the service already. We need to spread the love around.
As for the Honda, I flat out have had a really difficult time getting data for the car and then they switched to a new car when I finally started to make progress. It has been the most frustrating car to date to get built and if we had got the data we needed it would have been in this next build.
Cars in general are a much more difficult piece of content to build. We need to have cooperation on a much higher level from our partner because they need to trust that we will protect their data or actually have interest in what we are doing. At the end of the day I typically am doing a deal with a business person who has no connection at all with the people actually building and working on the cars. Case in point the Honda SuperGT car. That car will likely never be built because I can't get a race team to work with us and the CAD data will not be sent to us.
Sometimes it goes the other way like with the DW12. I won't go into the gory details but we had planned to have that released BEFORE it ever turned a lap in the real world. We have a terrific relationship with Dallara and will get more data then even the teams get to build our car. You can expect this to come out before the Holden by the way.
We have made a point of not announcing EVERYTHING we sign by the way. We actually have signed about 5 other tracks that are not even on the timeline right now but people are now coming to US to be involved in iRacing. We even have people coming to us that are willing to pay to get into the production timeline a head of others.
I completely understand why you are upset that this content has gotten bumped but know that we are doing everything we can to make sure that it someday DOES get built.
Steve
[ Voor 93% gewijzigd door Niellie41 op 19-12-2013 22:50 ]
Zolang ik op een willekeurige dinsdagavond met een stelletje ongeregeld de baan op kan (jullie dus
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
Met de baseline wel aardig onderstuurd, maar verder een lekker autotje
[ Voor 18% gewijzigd door BM op 20-12-2013 08:23 ]
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Die RUF is al van woensdag uit en heb zelfs nog de tijd niet gehad om m'n racepc'tje op te zetten.
Woensdagavond vergadering die extreem uitgelopen is, gisteren familiebezoek dat ook al uitliep.
Deze avond gaat het ook al niet lukken wegens personeelsfeest en naar mijn ervaring moet ik daarna niet proberen om nog iets te gaan doen waarvoor enige vorm van concentratie vereist is.
Hopelijk vanaf morgen wel tijd ... maar er zal eerst een kl*te kerstshopfrustratiesessie gehouden worden vrees ik.
Best wel leuk om te lezen dat Monza en Imola er aankomen! Vraag is enkel wanneer we het allemaal gaan zien.
Het nieuws van de HSV vind ik dan weer ontzettend jammer maar vanaf volgend jaar gebruiken zowel DTM als de Super GT's hetzelfde silhouette achtig onderstel.
Dan kunnen ze misschien via een van de partijen alle data verzamelen en sneller andere wagens uitbrengen aangezien enkel de body en de engine anders zijn (dacht ik), zoals met de Cup cars nu.
Mijn iRacing Profiel dus niet dat van jou, Jubby
Je weet dat een Porsche standaard onderstuur heeft, alleen als je meer dan normaal vermogen geeft zet zich dat om in overstuur. Tip van Joep, vleugel op hole 4, geurnie(of hoe je dat ook spelt) weghalen en brakebias naar voren toe. Dan wordt hij heerlijk om te besturen. Mijn nieuwe favo auto!!!!!! (maar goed dat kan ook niet anders)BM schreef op vrijdag 20 december 2013 @ 08:22:
Gisteravond even snel een paar rondjes met de Ruf gedaan (Track versie). Moet toch eens kijken of ik niet ergens een TC setting over het hoofd gezien heb. Wat heeft dat ding ziekelijk veel tractie
Met de baseline wel aardig onderstuurd, maar verder een lekker autotje
/edit: En een gt3 heeft ook echt ziek veel tractie, spinnende banden vanuit stilstand, is best al lastig, want hij vliegt gewoon weg.
Ik heb gister samen met Nick en Jubby nog een race gedaan, jammer dat ze allebei al vroeg uitgeschakeld werden, maar ik werd in mijn split nog 2e, alleen jammer dat dat niet eerste was omdat ik paar kleine foutjes maakte. Hij is wel stevig, want zachte tikjes kan hij prima hebben, net zoals in het echt
[ Voor 6% gewijzigd door Speedy55 op 20-12-2013 09:31 ]
Dat wist ik niet, maar bedankt voor de tipSpeedy55 schreef op vrijdag 20 december 2013 @ 09:26:
[...]
Je weet dat een Porsche standaard onderstuur heeft, alleen als je meer dan normaal vermogen geeft zet zich dat om in overstuur. Tip van Joep, vleugel op hole 4, geurnie(of hoe je dat ook spelt) weghalen en brakebias naar voren toe. Dan wordt hij heerlijk om te besturen. Mijn nieuwe favo auto!!!!!! (maar goed dat kan ook niet anders)
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Dit is de RWD versie, hier staat dat deze sequentieel is. Maar als je verglijkt met de track versie hoe lang het duurt voordat hij in een nieuwe gear schiet...
Kan iemand me misschien uitleggen wat hier het verschil is? Of is die RWD stiekem toch een manual bak.
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
Die specs zijn sowieso een rommeltje. Volledig inconsequent met wat er op andere plekken op de site staatDirkT schreef op vrijdag 20 december 2013 @ 10:16:
http://members.iracing.co...ber/CarDetail.do?carid=49
Dit is de RWD versie, hier staat dat deze sequentieel is. Maar als je verglijkt met de track versie hoe lang het duurt voordat hij in een nieuwe gear schiet...
Kan iemand me misschien uitleggen wat hier het verschil is? Of is die RWD stiekem toch een manual bak.
Xbox
Even the dark has a silver lining | I'm all you can imagine times infinity, times three
Denk dat ik vanavond wel even wat ga rondstoeien, misschien ook zo'n fun race probeer.
iRacing profiel - FanaLEDs voor je racesimulatie displays en meer!
AmenArfman schreef op vrijdag 20 december 2013 @ 08:09:
Goeie post en ook wel wat ik had verwacht. Uiteindelijk draait het allemaal om revenue en mensen geïnteresseerd houden.
Zolang ik op een willekeurige dinsdagavond met een stelletje ongeregeld de baan op kan (jullie dus) of op zondag besluit in de Radical te stappen en daar gewoon een fantastische race kan rijden zonder gezeur of (te voorkomen) crashes blijf ik lekker lid. Ik kan me voorstellen dat dat voor veel mensen geld. Dat is wat iRacing zo sterk maakt en dat is ook waarom ik andere sims zoals AC, hoe goed ook, geen echte concurrent vindt.
wil ook een andere grafische engine zien in Iracing. Maar deze online formule werkt voor mij perfect en is zeker een verwelkoming na het debacle van rfactor, waar ik in leagues zat maar er bijna een continue data mismatch was in mod's
Zo zit je in een echte GT3, voor de mensen die met MCV de zithoogte willen aanpassen.
Foto is genomen van ooghoogte.
VAn de ruf zie ik maar 1 template... Zal wel voor alledrie werken denk ik dan, dus gemaakt, getest en akkoord bevonden. nou upload ik het naar TP voor alledrie de auto's maar in de sim zecht TP al 10 minuutjes dat alle file up to date zijn maar hij haalt mijn paint dus niet binnen
meer mensen met issues met de RUF en TP? of ben ik gewoon niet geduldig genoeg
Dit topic is gesloten.