Met een goede baan in NL ben je ook beter af dan met een slechte. In het VK en de VS zijn er ook ernstig veel extreem slecht betaalde IT banen. Je hebt zeker gelijk dat je buiten NL beter kan verdienen maar dat klopt vooral als je senior bent op een gebied waar vraag naar is. Het gaat dus vooral op voor mensen die in NL ook al behoorlijk goed kunnen verdienen.ANdrode schreef op dinsdag 08 september 2015 @ 09:28:
[...]
Met een goede IT baan (of een stage) leef je in Zwitserland ruimer dan in 020.
In het algemeen: Als IT-er ben je, na aftrek van huur/ziektekosten, beter af wanneer je als economisch vluchteling naar (zuid)-Duitsland, Zwitserland, Verenigd Koninkrijk of de Verenigde Staten gaat.
Daarbij komt dat in die landen de lonen regionaal veel meer verschillen en de afstanden groter zijn. In NL kan je in 020 werken en op afstand goedkoper gaan wonen, dat gaat in bijv. Londen of SF wat minder makkelijk. En dan moet je goed verdienen om de lokaal hogere kostenniveau's te compenseren. Ik ken wat mensen die in CH aan het werk zijn gegaan en ze hebben zich allemaal verkeken op het extreem hoge kostenniveau.