Jezus wat is deze show aan het afglijden.
Tot en met seizoen 3 vond ik het erg vermakelijk en veel volgens de comics (veel actie, veel emotie in goede lange dialogen).
Maar dit seizoen begin ik meer en meer te twijfelen of het mijn maandagavond wel waard is.
Eerst de toppunten:
- Actie en voortgang van het verhaal is beter dan in vorige 2 seizoenen.
- nieuwe characters hebben een redelijke achtergrond meegekregen (behalve die zwarte sekte dan).
- Ze schromen niet om bestaande characters te laten sterven/mishandelen (zoals in de comics).
Dan de minpunten:
- de geloofwaardigheid van de characters gaat zwaar achteruit. Vooral Rick heeft hier onder te lijden. Waar hij eerder nog het type "vader die om zijn kinderen geeft" speelt, lijken Carl en Judith geen belang meer te hebben in zijn leven. In de eerdere seizoenen is Lori ook zijn liefde en leven, en ook al was Michonne in beeld dan was dat puur vriendschappelijk, nu lijkt het net alsof hij compleet Michonne gek is. Volgens mij zijn de producers vergeten wat de characters als originele achtergrond hadden, en hoe ze dat nog steeds zou moeten beinvloeden (ipv de 2 jaar dat ze samen optrekken).
- de cgi is om te huilen, vooral de belichting. Dat hert van gisteravond was om te janken. En die tijger mist de helft van de tijd een schaduw. Ik denk dat de editors nieuwe lessen belichting nodig hebben. Dit komt ook veel terug in de reviews van deze aflevering:
https://www.moviefone.com...lking-dead-fake-cgi-deer/
- De wereld. Ze lopen daar al een tijdje rond. Ik gok even 2 jaar. Maar waarom heeft niemand een complete kermis aan soldaten met wapens gemist? Op rijdbare afstand van de hilltop, scrapjard, negan's hideout, oceanside, en Alexandria? En dan is terminus volgens mij ook nog redelijk in de buurt. Er waren zelfs 2 gasten aan het golfen in de buurt van die plek.
- De zombies. Ze zijn geen gevaar meer wat logisch lijkt gezien de ervaring die iedereen opdoet. Wat in Seizoen 2 werdt gezegd leek mij logischer: de zombies zijn echt gevaarlijk in hordes. Waarom zie je die niet meer terug? Je zag het laatst op de snelweg maar nergens meer rond de bassissen, wat je wel zou verwachten en wat ze bijna de nek kostte bij de gevangenis. Toen moesten ze nog om de zoveel dagen een aantal zombies killen door het hek met een schroevendraaier.
- Logisch keuzes maken. Waarom loopt die priester gewoon weg met een paar wapens naar die hiding place? Hoe wist hij hiervan en hoe wist hij uberhaupt hoe hij er moest komen? Dit is totaal niet te rijmen met zijn eigen achtergrond. Hij durfde namelijk voor Alexandria zijn kerk niet eens uit te komen. Mensen kunnen veranderen maar ze gaan niet in een keer irrationeel reageren.
- overemotionele dialogen. Waarom zou een normaal mens zo praten? Waarom moet elk gesprek klinken alsof dit het meest epische moment was van de aflevering. Kunnen ze niet gewoon zeggen, laten we dit doen laten we dat doen? Dit zou zeker helpen bij bovengenoemde geloofwaardigheid. Zeker bij supporting actors.
Zo heb ik er nog wel een paar maar dit zijn een beetje mijn hoofdpunten. Ik kijk het Seizoenseinde nog aan maar denk dat het dat dan was.