


De onlangs onthulde Ouya-gameconsole heeft binnen acht uur de benodigde fondsen opgehaald via Kickstarter. Het vierkante kastje draait op het Android-besturingssysteem en moet slechts 99 dollar gaan kosten.
Het team achter de Ouya had een bedrag van 950.000 dollar als doel gesteld op hun Kickstarter-pagina en wist dat binnen acht uur te verzamelen, schrijft The Verge. Het bedrag loopt nog steeds op en op het moment van schrijven hebben 16.281 gebruikers gezamenlijk 2.027.790 dollar toegezegd. Het Ouya-team wil het geld gebruiken om de eerste prototypes te bouwen, een sdk te maken voor ontwikkelaars en de productie op gang te krijgen. Daarnaast is het de bedoeling om enkele ontwikkelaars van geld te voorzien om launch-titels te maken.
De goedkope gameconsole is opgebouwd rondom Nvidia's Tegra 3-quadcore-soc en draait op Android 4.0. De keuze voor een bestaand softwareplatform en populaire hardware zou ervoor moeten zorgen dat ontwikkelaars snel aan de slag kunnen met gameontwikkeling. De console krijgt verder 1GB geheugen, 8GB flashopslag, wifi, bluetooth, een usb-poort, hdmi-uit en een zelf ontworpen draadloze controller. Deze laatste beschikt over twee analoge joysticks, een d-pad, acht knoppen en een touchpad.
De Ouya en bijbehorende interface wordt ontworpen door Yves Béhar, de man achter het ontwerp van de One Laptop Per Child-notebooks. Het team kent ook enkele andere grote namen, zoals Ed Fries, die 'president of game publishing' was bij Microsoft ten tijde van de eerste XBox. Het bedrijf wordt geleid door Julie Uhrman, die voorheen de leiding had over de digitale distributie bij het IGN-concern.
De makers verwachten dat de Ouya in maart van 2013 uit zal komen.
Bron:http://tweakers.net/nieuw...start-op-kickstarter.html
http://www.kickstarter.co...ind-of-video-game-console
Specifications:
- Tegra3 quad-core processor
- 1GB RAM
- 8GB of internal flash storage
- HDMI connection to the TV, with support for up to 1080p HD
- WiFi 802.11 b/g/n
- Bluetooth LE 4.0
- USB 2.0 (one)
- Wireless controller with standard controls (two analog sticks, d-pad, eight action buttons, a system button), a touchpad
- Android 4.0
Poll: Heb jij er 1 besteld?
• Ja
• Nee
Ook een poll maken? Klik hier
UPDATE
Start-up Ouya heeft op Kickstarter ruim 8,5 miljoen dollar weten op te halen voor de financiering van zijn Android-console. Inmiddels kunnen pre-orders geplaatst worden en Ouya hoopt de goedkope console in april 2013 uit te brengen.
De plannen voor de Ouya-console werden begin juli op Kickstarter ontvouwd. De initiatiefnemers wilden voor de ontwikkeling van de kubusvormige spelcomputer 950.000 dollar ophalen, maar de interesse voor de Ouya was groot; de start-up heeft na de sluiting van de investeringsronde donderdag 8.596.475 dollar binnengehaald.
Inmiddels biedt Ouya de mogelijkheid aan om pre-orders te plaatsen. Inclusief een controller kost de Ouya bij verzending in de VS 109 dollar, terwijl voor internationale leveringen 119 dollar betaald moet worden, inclusief verzendkosten. Ouya hoopt de console vanaf april volgend jaar te kunnen leveren, al zouden personen die zich hebben ingeschreven voor een developerversie, deze naar verwachting al in december ontvangen.
www.ouya.tv
KKC schreef op donderdag 20 juni 2013 @ 15:43:
Deze tracing site van DHL werkt, en geeft ook de status weer:
https://www.globalmail.dhl.com/web/portal-asia/traceit
en dan bij "Item Cust_Ref" je tracking nummer invullen die je van OUYA gekregen hebt.
Mijn pakket is inmiddels in Duitsland aangekomen bij DHL
[ Voor 37% gewijzigd door B0MBACI op 20-06-2013 16:52 ]