Is het misschien een idee om Apple berichten te bundelen?
Dat is een idee en we doen dat geregeld; dan kiezen we gewoon een item dat belangrijker is en zetten we ander nieuws ook in het artikel. In dit geval was dat echter geen optie, omdat de bewuste artikelen al live stonden op het moment dat het volgende nieuws kwam.
Ik moet toegeven dat ik het gisteren ook een beetje veel vond; het is nu eenmaal zo dat in tijden rond release van een nieuwe iPhone of iPad het gehalte Apple-nieuws een beetje hoger is.
Er zijn echter veel zaken over Apple die je gisteren niet bij ons gelezen hebt:
- Apple keert dividend uit en koop aandelen terug (Amerikaanse techsites hebben de conference call daarover zelfs geliveblogd (!)
- Amerikaanse journalist verzon verhaal over 'Apple-fabriek' Foxconn
- Gerucht: Apple koopt Corel of Adobe
- Apple Store op 5th Avenue in New York verkocht 13.000 iPads in twee uur
- iPhone 5 krijgt ' ultrasonic bonding'
- iPhone 5 wordt duurder, zegt analist
En dit is slechts een kleine greep uit de items die binnenrollen via onze nieuwsbronnen die de frontpage niet hebben gehaald. De suggestie dat 'elke scheet over Apple' nieuws is, is dus simpelweg aantoonbaar onjuist. Wel schrijven we veel over Apple, simpelweg omdat het veel mensen interesseert; Apple is marktleider op gebied van tablets en mp3-spelers, draait in de top mee op smartphonegebied en heeft naast Microsoft als enige wat in de melk te brokkelen op desktop-OS-gebied. Daardoor is het op veel markten actief die wij intensief volgen en waarover we veel schrijven. Het is volgens allerlei maatstaven een van de grootste techbedrijven ter wereld, zo niet de grootste.
Mede daardoor is er veel nieuws over Apple, op welke techsite je ook kijkt. Ik vind het idee van een filter op tags uitstekend, maar zoals wellicht bekend is, zijn onze ontwikkelaars allemaal druk aan de slag voor ons grote redesign (van frontend en backend) en dus hebben we heel weinig ruimte om verzoekjes te doen voor aanvullende zaken: ze hebben er simpelweg geen tijd voor. Ik heb geen idee of een dergelijk filter onderdeel is van de nieuwe functionaliteit, maar ik hoop dat we dat ooit nog kunnen implementeren. Het laatste wat we willen is namelijk mensen ongewenst bombarderen met nieuws over zaken die hen niets interesseert; daar heeft niemand wat aan